.
Отговор в тема
Страница 9 от 18 ПървиПърви ... 5678910111213 ... ПоследнаПърви
Резултати от 201 до 225 от общо 446
  1. #201
    У4или6те без насилие е навазможно в моито даскало има едни с които сме готови да се испозаколиме
    Интереси:Момичета,Трева,На

  2. #202
    Супер фен Аватара на Luscious_Heart
    Регистриран на
    Oct 2008
    Мнения
    1 674
    Цитирай Първоначално написано от Brooklyn
    Бе,ако неможеш да се оправяш сам ,кой по-дяволите очакваш да ти помогне?Така ще е и занапред в живота!Трябва да се научиш да се оправяш,иначе живота ще те изкърти-меко казано!
    Права си. Преди години разказвах на дядо ми за един случай на насилие в старото ми училище и думите му бяха просто: "Приготвят ви реалния живот."
    Само дето доколкото зная от родителите ми, в службата, офиса и т.н., няма да тръгнат да се подиграват за ония неща, на които ние, учениците, се смеем. Там всичко опира до колегиална завист.

  3. #203
    Супер фен Аватара на Luscious_Heart
    Регистриран на
    Oct 2008
    Мнения
    1 674
    Цитирай Първоначално написано от deFakto
    Luscious_Heartтвоя случаи е пример за това ,как човек се дига и останалите виждат това . Това е не-малка стъпка ,и се оценява от околните .. Аз уча в спортното ,там безхарактерните хора си заминават на 1 месец, именно от тем подобни случки .. Имаш ли силно сърце си с 1 глава над другите, в преносен смисъл разбира се .Трябва винаги да говориш и удряш първи в тоя живот, иначе те смачкват .В първата ми седмица в даскало ,бъдещите ми приятели ми налитаха от 5 дена 5 пъти ,като в последните 2 аз създавах неприятностите,те отстъпиха а аз продължавах да настъпвам ,спряха да ми налитат ,защото знаеха че поне един ще е с чупен нос ,от "малтретиран" се превърнах в този от които не идваха на даскало .Това стана за 1 месец точно,сега с тях съм неразделен ... Затова съм против тия кампании ,мисля че се аргументирах ... Относно зубъри,бараби,отличници винаги са ме впечатлявали хора,които си тръгват в 4 сутринта от бара ,и въпреки че са спали 2 часа само ,пред деня в даскало вадят добри оценки .Това съчетание отличник-купонджия е много рядък вид ... малеее улях съ !
    Абе брат, зная, че много от отдавна е поста ти, но си гледах мненията в търсачката иии реших да ти отговоря. Сега съм 9 клас, в 8 клас всичко вървеше нормално, но сега сме разделени на много групички... повечето от които са на страната на най-популярната от тях. И много хора са се обърнали срещу мен... Признавам, че си имам акъл, старая се да се справям по всички предмети - особено сега, когато следващите 4 години ще бъдат решаващи за по-нататъшния ми живот. Та явно това не се хареса на най-голямата група... Намират кусур за всяка моя думичка! Например онзи ден говорехме за учебници, книжарници, тъй като всички си търсим. И аз казах: "Абе, аз нали живея в еди си кой квартал, пълно е с книжарници - кеф ти борсата, кеф ти втора употреба..." И веднага един от тая трупа реши да се заяде и да изтъкне факта, че аз съм си купила учебници от втора употреба. Извинявайте, но той малоумен ли е?! Как ще си намеря учебници иначе?! 9 клас съм, но съм в езикова гимназия и сега ще учим по учебници за 8 клас. И понеже съм 94 набор, съм и последната, която ще работи по тези учебници за 8 клас, те вече не се печатат и издават. Къде, ако не втората употреба (освен ако няма на някое непознато за мене място учебници по старата програма, обаче наново печатани)? Или пък друг случай от завчера - прибирам се към вкъщи и минавам край тая групичка. Поздравява ме единственото момче, с което се разбирам оттам. Поздравявам обратно, вадя си телефона и звъня на майка ми. Обаче нали бързам към спирката, да си хвана рейса, и лееекичко се поспънах. И най-големият от групата се зае да обсъжда: "А! По лице!" Говорех си с майка ми и вече приключвах, когато чух следната откъслечна фраза от неговите уста: "Обаче като й казах, че ще падне по лице, веднага млъкна, нали?!" И всичко това само заради успеха ми!!! Може би и поведението ми е от значение... Нямам ниско самочувствие, дори напротив, но смятам, че е оправдано. На човек му писва от такива хора! Не мога да толерирам факта, че ми задават тъпи въпроси от рода на: "Къде са Скандинавските планини? Къде е Северният морски път?" Аз за втория въпрос майтапих едно момиче, че се намира в Африка, и тя лудата тръгна да го пише това... Представяте ли си? Е, да, география не сме имали от 7 клас насам, но за Скандинавия всеки нормален човек, който учи в хубава езикова гимназия и е имал самочувствието на ученик в такава, трябва да знае къде се намира, нали? Та казвам ви, че не може да ме питат за най-елементарните неща и да се излагат като диваци с незнанията си, а после да плямпат все шитни зад гърба ми, нали? Оценките ми, както споменах, вероятно са главната причина... Но самата аз ще ви кажа, че оценката в никакъв случай не определя ума ти на сто процента. [Смятам, че истински умният човек е предвидливият човек. ] Например в 8 клас първия срок имах 5 по БЕЛ само защото всеки път носех АВТОРСКИ съчинения и есета, които за жалост често не отговаряха на 100% на изискванията на госпожата. А кой друг получи 5, ще питате? Онези, които не си мръднаха пръстите цял срок и прилагаха единствено онези базистни граматически и пунктуационни знания от 7 клас - и тези хора нито съчинения представяха (дори и да ги бяха преписали дословно от тоя форум и помагало.ком), нито вдигнаха един път ръка да отговорят на въпрос на госпожата. Тъй че оценката не определя човека. Това всъщност е само цифра... Така е и със забележките, както и изобщо с онези характеристики, които всеки от нас, учениците, ще има на края на 12 клас (когато ще кандидатстваме - кой навън, кой в БГ)... И именно затова нито един път не се скарах с Голямата групичка... Не че не познавам хора някакви, не желая да имам проблеми... Тея години ми образуват дипломата, няколко провинения могат да ми костват висшето образование в елитен университет. Яд ме е, но имам чувството, че те просто не се нуждаят от вниманието ми...

  4. #204
    Вчера участвах в уличен бой и излязох победител!

  5. #205
    Голям фен Аватара на vanesa0pld
    Регистриран на
    Nov 2008
    Мнения
    783
    Цитирай Първоначално написано от Ax3
    Вчера участвах в уличен бой и излязох победител!
    брао,браво...хвали се на всички с това
    Въореки че нещо май си го измисляш ама....

  6. #206
    Грозното е, че хората трябва да се срамят от насилието!
    Защо трябва да има по добри и по лоши, та нали всички сме равни?!
    Това че някой бил по добре физически устроен от другия не го прави велик над него. Хората и по скоро в днешно време учениците и ние младите, трябва да си помагаме взаимно, а не да се караме и бием по между си.
    Насилието не води до нищо добро, жалко че повечето млади и нахакани младежи не го осъзнават.

  7. #207
    Голям фен Аватара на vanesa0pld
    Регистриран на
    Nov 2008
    Мнения
    783
    Цитирай Първоначално написано от vanesa0pld
    Цитирай Първоначално написано от Ax3
    Вчера участвах в уличен бой и излязох победител!
    брао,браво...хвали се на всички с това
    Въпреки че нещо май си го измисляш ама....

  8. #208
    Цитирай Първоначално написано от vanesa0pld
    Цитирай Първоначално написано от vanesa0pld
    Цитирай Първоначално написано от Ax3
    Вчера участвах в уличен бой и излязох победител!
    брао,браво...хвали се на всички с това
    Въпреки че нещо май си го измисляш ама....
    Дам...и аз мисля така.И ако си набил някого това не е изобщо за похвала.Само показва "колко си възпитан"...

  9. #209

    Регистриран на
    Sep 2009
    Град
    Благоевград
    Мнения
    67
    Яко гадна история...по действителен случай...не мога да повярвам какво се случва...

  10. #210

    Регистриран на
    Dec 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    670
    Накъде отива този шибан свят

  11. #211

  12. #212
    Супер фен Аватара на someonerandom
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    1 710
    Цитирай Първоначално написано от Mily
    Цитирай Първоначално написано от vanesa0pld
    Цитирай Първоначално написано от vanesa0pld
    Цитирай Първоначално написано от Ax3
    Вчера участвах в уличен бой и излязох победител!
    брао,браво...хвали се на всички с това
    Въпреки че нещо май си го измисляш ама....
    Дам...и аз мисля така.И ако си набил някого това не е изобщо за похвала.Само показва "колко си възпитан"...
    Сега да се уточним.Всеки ден да тормозиш някой по-слаб или "по-задръстен" от теб,това е нещо,което не одобрявам.Обаче да набиеш някого,който ти вика 'аве ей п*д*рас" и само те обижда и си го търси,в това не виждам никакъв проблем.
    П.С:Да се хвалиш че си пребил някого в такава тема не е мн уместно...

  13. #213
    "Какичките" си избиват по-скоро комплексите обиждайки децата, които видно са по-умни от тях, не се носят като магистралки и се харесват от учителите. Просто нали знаете.. че да си НАД някой по-слаб от теб и вече си НЕЩО. Тъпи кифли..
    Иначе съм съгласна, че ако някой ме обижда всеки ден, вика ми какво ли не, ами заслужава си шамар-два, ритник-два. (:
    Най-тъпото в случая с 16 годишното момче е, че някакви са седели отстрани и са гледали. Просто.. нямат ли срам, милост, честно.. човек не мога да нарека тоя дето го е убил, ама и хора не мога да нарека тия, които са седели и гледали.

  14. #214
    Мда, сигурна съм, че онези зяпачи сега изпитват доста сериозни угризения. Предполагам, че за дълго време няма да участват в побои.
    Тъпи кифли и кифлоци има навсякъде и не са само в училището, а и в университета и след това. Ако човек пада така ниско да отвръща на насилието с насилие, не е по-различен от нападателите. А най-силното оръжие не са нито ножовете, нито боксовете, нито юмруците. А думите. С думи можеш да нанесеш много по-сериозен удар върху тормозещия. Е, ако е тъп, може и да не разбере, затова ще си зависи как ще се поднесе информацията
    O, Fortuna! Velut luna statu variabilis...

  15. #215
    Супер фен Аватара на bilqnavod
    Регистриран на
    Oct 2009
    Мнения
    2 262
    Наистина не зная как да се предотврати насилието в училище и и изобщо между младите хора. Не мога да разбера какво точно делят като се бият и унижават, и отвръщат винаги вместо да се научат да си премълчават и отстъпват. Трябва да се въведат жестоки наказания за тези, които унижават човешкото достойнство иначе няма никога положението да се оправи, може да съм малко крайна в убеждението си но наистина съм се убедила, че няма оправия за токива хора. Доста такива неща съм виждала истории съм чувала, направо вече главата ми гъмжи от яд......

  16. #216
    Мега фен Аватара на Claymore
    Регистриран на
    Oct 2009
    Град
    София
    Мнения
    3 194
    Ами по този въпрос имам доста широки познания, защото вече свободните часове в училище са запълнени с психолози коментиращи точно този проблем. Трябва да се обърне повече внимание на проблема, защото дори и да не го осъзнаваме това ни заобикаля навсякъде. Аз също имам такива проблеми с нахални съученици, опитващи се да ме опипват и неща от този род. Ако някой има проблеми по-добре е наистина да потърси помощ преди да е станало по-зле!

  17. #217
    Аз мисля че ако всички хора се обединят ще може да се помогне по някъкъв начин . На мен също ми става доста гадно когато гледам тази реклама , защото от една страна и мен понякога ме тормозят Аз мисля че тези хлапета се мислят за голямата работа когато пушат от 3-ти клас и като се бият всеки ден .. . Но явно сега всички са такива .. Искам всичко да се промени

  18. #218
    Аватара на sladUr4U
    Регистриран на
    Oct 2009
    Град
    БоСтЪн
    Мнения
    28
    стихотворението е страхотно,много жалко за момичето .
    Всички надути уруди в дскл да видят до какво довеждат ........
    O.o

  19. #219
    Не се сърдете на обществото,просто така сме устроени.Грешно е да мислим,че на насилието се отговаря с мълчние,примиреност,реване и близане на рани.На насилието се отговаря с насилие!Агресията не е само в училищата,примирете се!И не са виновни компютърните игри и риалити шоутата.Не постъпвайте като путки,а станете и се бийте.

  20. #220
    В моя клас момчетата се трепят във всяко междучасие в което учителката я няма или просто не им обръща внимание.Класната веднъж ни пита за причината и всеки каза кво мисли и май най-мн гласове имаше за телевизията , за компютърните игри и за скуката.

  21. #221

    Подкрепям кампанията ^^
    При нас няма много насилие, но има много агресия, която бива изкарвана на нищо неподозиращи предмети, учебници, шишета, щори и всичко, което се сетите.
    ❝ Аз те моля, затвори очи,
    ти недей да плачеш, знам че те боли,
    от мойта стая бяла с безброй врати
    защо избяга?..❞


  22. #222
    Аватара на waaaagh
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    На Предника на Географията
    Мнения
    293
    Огромна картинка!

    .: machoka :.

    Ама картинката даваше много добър съвет-нормално да е голяма

  23. #223
    До всички "яки гъзари", които се изживяват като побойници и над всички: помислете вие чии жертви сте.

    "Насилието е оръжието на слабите; Ненасилието — на силните."

    "Отричам насилието, защото доброто, което изглежда то може да причини, не е трайно; трайно е лошото, което то причинява."
    активизъм/превенция; писане; музика

  24. #224
    Супер фен
    Регистриран на
    Oct 2009
    Мнения
    1 170
    Като се преместих в ново училище започнаха да ми се подиграват,но АЗ ги накарах да спра(ъ)т.Бях любимка на всички учители освена на този по ФВС макар и да бягах много по-бързо от "кифлите" и "фешънките",той харесваше мноогоо повече тях.Имах само хубави оценки,но не зубрих.Всички ме наричаха "зубарка".Но след известно време разбрах,че не ми пука:1.дали имам фалшиви,лъжливи и лицемерни приятелки в класа;;;2.дали някой ми се заканва да ме бие(защото те НЯМАТ право,пък и дори да ми посегнат аз ще ги пребия после ще кажа на някой "възрастен" и...) 3.Дали ми се подиграват-тяхното мнение не ме интересува пък и тези който ме убиждат са:комплексари,идиоти,гроз и,космясали,дебели,прекале но слаби,....(не ми прече някой грозен или дебел човек,а ми пречи да ме обижда след като не се вижда на какво прилича...)>>
    П.С:Сега съм неуязвима и физически и психически,което мисля че за напред е добре...

  25. #225
    ^Immortal!
    активизъм/превенция; писане; музика

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си