.
Отговор в тема
Страница 16 от 18 ПървиПърви ... 612131415161718 ПоследнаПърви
Резултати от 376 до 400 от общо 448
  1. #376
    Супер фен Аватара на SpiritInBlack
    Регистриран на
    Jun 2010
    Мнения
    1 963
    тоя го утрепа , брато

  2. #377
    Мега фен Аватара на granger
    Регистриран на
    Jul 2011
    Град
    Beyond reality
    Мнения
    12 830
    За такива изроди като от гифчето - бой с лопата по тях.
    Насилието поражда насилие, ама тая животинка не може да се защити
    maDamn

  3. #378
    Banned Повече от фен
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    428
    Цитирай Първоначално написано от granger Виж мнението
    За такива изроди като от гифчето - бой с лопата по тях.
    >Възмущаваш се от насилие...
    >Призоваваш към насилие...



    Не си от най-умните, нали?

  4. #379
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2006
    Град
    Sea of Sins..
    Мнения
    5 192
    Нали точно това е казала, умнико. Насилието ражда само и единствено насилие.
    За такива психопати - смъртни присъди.
    "Come and take a walk on the wild side,
    let me kiss you hard in the pouring rain
    you like your girls insane..."

  5. #380
    Повече от фен Аватара на Delvecchio
    Регистриран на
    Jan 2013
    Мнения
    346
    Цитирай Първоначално написано от Doom_Stalker Виж мнението
    >Възмущаваш се от насилие...
    >Призоваваш към насилие...



    Не си от най-умните, нали?
    Андрюха,не можа ли да сложиш Джон Клийз в началото и да има мир

  6. #381
    Banned Повече от фен
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    428
    Цитирай Първоначално написано от Violenza Виж мнението
    Нали точно това е казала, умнико. Насилието ражда само и единствено насилие.
    За такива психопати - смъртни присъди.

  7. #382
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2006
    Град
    Sea of Sins..
    Мнения
    5 192
    Даже не си жалък, знаеш ли? Просто си поредната нещастна човешка издънка, която само тъпче земята.
    "Come and take a walk on the wild side,
    let me kiss you hard in the pouring rain
    you like your girls insane..."

  8. #383
    Повече от фен Аватара на Delvecchio
    Регистриран на
    Jan 2013
    Мнения
    346
    Цитирай Първоначално написано от Doom_Stalker Виж мнението
    Не съм никакъв Андрюха... Всъщност не съм и подражател на никой и нищо. Просто ме кефи изражението на лицето му.
    Не зачитам никакви морални и етични граници отнасящи се за каквото и да е било, затова изтъкването им като отправна точка в някои аргументи, ми се струва безсмислено и няма дори да засягам този аспект.
    Впрочем и аз съм за мир, даже съм по миролюбив от повечето тук, които призовават за насилие срещу не-миролюбивите. Това отначало ми изглеждаше като парадокс... Да призоваваш към насилие срещу насилниците, само защото искаш да няма насилие. Но в последствие разбрах какво движи такива "идеи", а именно същността на "малките" и "детските" хора, които имат прости обяснения и "формули" за това кое как трябва да се случва. Изграждането на модел за света, особенно пък колективен такъв, и нарушаването на този модел, води до всякакви негативни реакции, които често преминават във физическо насилие. Ето как призива за ненасилие се превръща в насилие.... Прости и тесногръди хорица, сте. И по същество не се различавате особено от един средностатистически насилник. Просто в такова време сте се родили и с това са ви напълнили главата.... Източника на насилието, и източника на насилието срещу насилието е един и същ... това е всичко, което казвам... А призивите за морал и правосъдие като оправдание, са също толкова смешни и жалки, колкото и оправданията на самите насилници.
    Всъщност призивът трябва да бъде за спиране на насилието без да се използват инструментите му....
    Няма същество в природата,което да убива и изтезава за удоволствие.Това,което постна е противоестествено,не просто за човека,а за всяка форма на живот във вселената и въпреки,че съм съгласен,че непредизвиканото насилие е не по-малко лошо от предизвиканото,не разбирам какво друго очакваше,освен гневна реакция?

  9. #384
    Супер фен Аватара на SpiritInBlack
    Регистриран на
    Jun 2010
    Мнения
    1 963
    Някои мастии са за лопата , ама тва с паленето е кофти

  10. #385
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2006
    Град
    Sea of Sins..
    Мнения
    5 192
    Слез на земята. С тези абстрактно-безсмислени локуми и петокласничка ще разочароваш.
    "Come and take a walk on the wild side,
    let me kiss you hard in the pouring rain
    you like your girls insane..."

  11. #386
    Мега фен Аватара на granger
    Регистриран на
    Jul 2011
    Град
    Beyond reality
    Мнения
    12 830
    Аз не разбирам как може да се допускат такива гифове тук?
    maDamn

  12. #387
    Повече от фен Аватара на Delvecchio
    Регистриран на
    Jan 2013
    Мнения
    346
    Цитирай Първоначално написано от Doom_Stalker Виж мнението
    Всъщност не трябва да има никакъв призив. Именно призивите и хората, които живеят в тях, за тях и от тях, поражда онзи широк спектър от абнормални феномени в човешкото общество. Защото призивите се променят, а масовия човек си остава все същия - Жесток, агресивен, живеещ във колективната заблуда на "приемливото" и винаги готов да убие, запали и унищожи "неприемливото". Приемливото е абстрактно, то е просто коректна идея,, но за хората, които живеят в него, то става реалност - реалност, която са готови да защитят на всяка цена, дори и с цената на "неприемливото". Точно това се случи и тук, като реакция на моите думи. Ако си мислиш, че мнозинството от "добрите" и "морални" хора не са способни на жестокости като тези от гиф-а, значи си в сериозна грешка.

    Също така, цялата човешка цивилизация е противоестествена, но това не ти пречи да живееш в нея нали? И тук нямам предвид само физическото "живеене".
    Отказвам да приема,че жестокостта е част от същността ми.Дори да се самозаблуждавам,ако се държа и действам така,сякаш тази моя страна не съществува,ще изживея живота си така както според мен трябва и ще съм го сторил не заради убеждения наложени от невежо общество,а заради собствената си преценка.Сам ще съм стигнал до отговорите,които всеки разсъждаващ търси и никой няма да може да ме убеди в противното.Бъди добър,живей и остави другите да живеят,обичай,създай живот.Друго за мен няма.Вероятно и аз тая в себе си жестокост и злоба,може би някой ден ще я покажа,но ще съм направил всичко възможно да я изкореня преди това да се случи.Подтискайки първичните си,животински инстинкти,човек показва,че е различен от всяко друго същество.Вярвам,че подтискането на някои от човешките ще е новата стъпка в еволюцията ни.

  13. #388
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2006
    Град
    Sea of Sins..
    Мнения
    5 192
    Цитирай Първоначално написано от Doom_Stalker Виж мнението
    Доста първосигнална реакция, пълна липса на аргументи, използване на променени думи с цел дискредитиране на казаното от мен (това е похват типичен за 5-ти клас).... Доста предвидимо.
    Става дума за неоправдано насилие. За издевателството над по-беззащитно същество, което е най-отвратително нещо в цялата история на света. Независимо дали ще е куче, мъж, жена, дете...
    Ти си смучеш от пръстите думички, чието значение не разбираш (като например морал и тесногръдие) и вадиш от 9 кладенеца вода, за да обясниш как хората били жестоки, пък ти си бил миролюбив, пък трето, пък пето. И това го правиш за да кажеш какво? На практика - нищо.
    Спести си коментара, в който заявяваш, че не съм разбрала великия замисъл на приумиците на един тийнейджър.
    "Come and take a walk on the wild side,
    let me kiss you hard in the pouring rain
    you like your girls insane..."

  14. #389
    Повече от фен Аватара на Delvecchio
    Регистриран на
    Jan 2013
    Мнения
    346
    Човешкото съзнание е необятно като вселената.Фройд го е разглеждал като константа на базата на някакви си няколко хиляди години история и макар че е положил основите на една от науките на бъдещето,не е разглеждал осъвършенстването на съзнанието в течение на времето.В далечното бъдеще например.След като човешката психика е толкова лабилна не е ли логично напредъка на цивилизацията ни да е свързан със заздравяването на съзнанието ни,с възможността да превърнем мислите си в нещо,с което да управляваме живота си до съвършенство?А всъщност толкова ли са лоши някои идеи внушавани ни от религиите.Лошо ли е да имам някакви правила,които да следваме след като не им вярваме сляпо,а ги спазваме за доброто на вида ни?Утопичното общество не е просто фантазия,то е постижимо и човек ще го постигне някой ден,ако съсредоточи силите си в спазването на правилата.Анархията и хаосът водят към гибел...

  15. #390
    Banned Повече от фен
    Регистриран на
    Jul 2012
    Мнения
    468
    Цитирай Първоначално написано от Delvecchio Виж мнението
    Човешкото съзнание е необятно като вселената.Фройд го е разглеждал като константа на базата на някакви си няколко хиляди години история и макар че е положил основите на една от науките на бъдещето,не е разглеждал осъвършенстването на съзнанието в течение на времето.В далечното бъдеще например.След като човешката психика е толкова лабилна не е ли логично напредъка на цивилизацията ни да е свързан със заздравяването на съзнанието ни,с възможността да превърнем мислите си в нещо,с което да управляваме живота си до съвършенство?А всъщност толкова ли са лоши някои идеи внушавани ни от религиите.Лошо ли е да имам някакви правила,които да следваме след като не им вярваме сляпо,а ги спазваме за доброто на вида ни?Утопичното общество не е просто фантазия,то е постижимо и човек ще го постигне някой ден,ако съсредоточи силите си в спазването на правилата.Анархията и хаосът водят към гибел...
    Няма нищо, което да ТРЯБВА, има само нещо което Е. Какво ТРЯБВА мен не ме интересува и не живея в това измерение на мисълта, още повече, че желанието за нещо е изцяло илюзорно и "желаното" търпи промени с времето. Интересувам се от това какво Е, не какво трябва да бъде. Така че тези безсмислени дрънканици, какво човечеството трябва да постигне(респективно АЗ какво трябва да постигна) изобщо не ме вълнуват. Още повече, че не се идентифицирам с човечеството и обществото, така че не извличам никакво емоционално удовлетворение (или неудовлетворение) от човешкото развитие и същност. Спрях да играя тези игри отдавна...

    Колкото до човечеството, то върви все повече към инфатилност, а САМО-ОСЪЗНАВАНЕТО - в пълния смисъл на думата, а не с пълнежа на социалните стремежи, е рядко срещано явление. Всъщност така е от хиляди години... винаги има статукво и хора живеещи в него, вярващи, страдащи, щастливи, вечно разделени и търсещи се. Така че за общество от съзнателни индивиди не можем да си говорим. Колективното винаги е несъзнателно. Обществото в своята същност е сбор от несъзнателни договорки, там където "разделените" и "търсещите" намират парченца за да запълнят непълнотата в себе си. Там винаги нещо трябва да бъде, нещо се търси, нещо липсва. За ИНДИВИДА, (от латински - неделим), няма нищо което да липсва, нищо което да трябва, нищо не се търси. Всичко просто е.

    ПП: Хаха, баннаха ме.
    Последно редактирано от In_Nomine_Sathanas : 01-25-2013 на 20:08

  16. #391
    Повече от фен Аватара на Delvecchio
    Регистриран на
    Jan 2013
    Мнения
    346
    Цитирай Първоначално написано от In_Nomine_Sathanas Виж мнението
    Няма нищо, което да ТРЯБВА, има само нещо което Е. Какво ТРЯБВА мен не ме интересува и не живея в това измерение на мисълта, още повече, че желанието за нещо е изцяло илюзорно и "желаното" търпи промени с времето. Интересувам се от това какво Е, не какво трябва да бъде. Така че тези безсмислени дрънканици, какво човечеството трябва да постигне(респективно АЗ какво трябва да постигна) изобщо не ме вълнуват. Още повече, че не се идентифицирам с човечеството и обществото, така че не извличам никакво емоционално удовлетворение (или неудовлетворение) от човешкото развитие и същност. Спрях да играя тези игри отдавна...

    Хаха, баннаха ме.
    Ти пък спри с тия животни

  17. #392
    Banned Повече от фен
    Регистриран на
    Jul 2012
    Мнения
    468
    Цитирай Първоначално написано от Delvecchio Виж мнението
    Ти пък спри с тия животни
    Тази снимка "говори" толкова много...

    Иначе ако искаш имам и смачкани, пребити и обезобразени деца ... ще бъде по-подходящо предвид името на темата.

  18. #393
    Повече от фен Аватара на Delvecchio
    Регистриран на
    Jan 2013
    Мнения
    346
    Дай,цветенца нещо,планиснки пейзажи.

  19. #394
    това момиче дето се самоубило е написало наистина много хубаво стихотворение сигурна съм че на никой не му е приятно някой да идва при него и да му взима предмети и неща и да ги хвърля на земята без причина да те обиждат само защото не си като другите във смисъл да не си толкова буен като другите

  20. #395
    К"ви самоубийства к"ви стихотворения?

  21. #396
    Знначи Имам проблем в училище, за който дори не знам дали съм виновна и дали имат право да ме викат в дирекцията. Значи преди няколко дена без причина една г-жа реше, че трябва да ме изгони от час, въпреки, че си пишех кротко плана беше доста странно и неочаквано, тогава аз и казах, че просто не е нормална и че тя сама си е виновна, че има спречквания с по- голямата част от учениците, на които преподава. Както и да е тя ми писа отсъствие, аз не напуснах часа и продължих да си пиша плана. Доколкото знам учителя няма право да гони ученик от часа и най- малкото, което е БЕЗ ПРИЧИНА. Но същината на проблема е, че в Facebook, съвсем шегувито написах - "Оставка г-жо ......." без дори да конкетизирам училище, имена и други такива неща и тогава директорката ми звънна и започна да ми крещи по телефона, без дори да ме попита за какво става дума, дори ми каза да не се правя на луда и че трябва да отида в дирекцията с родител и че дори може да ме изключи. Отидохме с майка ми, но тя не беше дошла, закъсня, поговорихме със заместник директора, на когото обясних за какво става дума и че просто това е шега между мен и моите приятелки и си тръгнахме, но след това директорката е срещнала майка ми и е казала, че ще ме изключат и така нататък.. Та въпроса ми е може ли да ме викат в дирекцията и да ме изключат за нещо такова , след като аз съм ученик в училището извън него съм свободен човек и все пак живеем в демократична държава и мога свободно да изказвам мнението си било то публично или лично .. И най - вече, че това се е случило извън училището и не мисля , че трябва да нося отговорност за нещо такова ? Доста хора ми казаха, че не могат да ме изключват за такива глупости, но учителката е доста близка с директорката и може би за това направи такъв проблем от това .. ???

  22. #397
    Насилието в училище и по принцип насилието си е отвратително нещо. Не мога да разбера как може да има толкова бездушни хора, че да тормозят другите за удоволствие, но ги има. И колкото и да не съм фен на насилието единственият начин да им се противодейства е с насилие. Защо? Ами порочната системата която би трябвало да се справи с проблема изглежда е ужасно калпава и неспособна да постигне каквито и да било. Много от учителите са незаинтересовани и гледат да не се намесват в пререканията между учениците. Агресорите пък по принцип са изключително тъпи индивиди без една мозъчна гънка, за да проумеят колко жалки и противни са всъщност. При тях думите не помагат - те не са в състояние или не искат да ги разберат. За това единственият начин да бъдат спрени е с агресия. Важно е да се знае, че една огромна част от тях са големи бъзливци избиващи комплекси и когато нещата загрубеят подвиват опашки. И аз съм имал проблеми с подобни типове и след като видях, че с добро няма да има развитие и започнах да раздавам юмруци и столове всичко се оправи. Разбира се винаги има по - лесен начин - преминаваш на самостоятелно обучение или един вит бягаш. За съжаление обаче животът е гадна и несправедлива игра и рано или късно пак ще се сблъскаш с тези индивиди и ще трябва да ги смажеш ако искаш да те уважават. Понеже забелязах, че някои хора говорят за самоубийство... Защо самоубийство? Разбирам какво имате предвид, но нима е по - страшно да се изправиш пред някакви агресорчета, от това да застанеш пред смъртта?! Изобщо замисляте ли се, че след като се самоубиете ще нараните тези които ви обичат и които вие обичате. Пътят наистина е стръмен, осеян със скали и остри камъни, болезнен, но когато стигнете върха ще видите, че въпреки всичко си е струвало. Дали ще изкачите зависи от вас, но аз знам, че дълбоко в себе си всеки има силата да го направи. Следвайте мечтите си ^^

    suzka33 не вярвам да те изключат, особено ако до сега нямаш тежки провинения. Но пък напоследък много от учителите нещо са по изперкали та знаеш ли им акъл. И все пак мисля, че няма да те изключат, загубата на ученици води до загуби за училището.

  23. #398
    Насилието е в нашата природа и ние не можем да го спрем. Училище без насилие не може да има. Насилието не е добро, но не е и лошо нещо.

  24. #399
    Цитирай Първоначално написано от Horrificus Виж мнението
    Насилието е в нашата природа и ние не можем да го спрем. Училище без насилие не може да има. Насилието не е добро, но не е и лошо нещо.

  25. #400
    Че то без малко кръв, къде е кефа

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си