.
Отговор в тема
Страница 1 от 18 1234511 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 448
  1. #1
    Фен
    Регистриран на
    Oct 2006
    Град
    Kazanlak
    Мнения
    161

    Училище без насилие

    Заинтересовах се малко по-подробно по темата и понеже не видях друга такава (съжалявам ако се получава дублаж), реших, че ще е от полза за нас да си знаем правата и да знаем, че има хора, които да застанат зад нас. Предлагам ви извадка от сайта на УНИЦЕФ, а който иска повече информация - тук: http://www.unicef.bg/index.php

    За "Училище без наисилие":
    Голяма част от насилието над деца остава скрито за специализираните институции и обществото, тъй като проявите му в много случаи не се докладват и регистрират. Причините за това са слабата обществена чувствителност и ангажираност за предотвратяване на насилието над деца, непознаване на правото на децата за закрила срещу насилие, както и на задължението за уведомяване на органите по закрила на детето за деца в риск и др.
    През учебната 2007/2008 година УНИЦЕФ България, в партньорство с Държавната агенция за закрила на детето (ДАЗД), стартира проект за превенция на насилието и тормоза между деца в училище – “Училище без насилие”. Основната цел на проекта е да допринесе за предотвратяването на тормоза между деца в училищата и създаването на безопасна и подкрепяща училищна среда. Специалисти работят с учителите, децата и училищната общност, показвайки им нови начини на комуникация и справяне с проблемите без агресия. При реализирането на проекта се приобщава цялата училищна общност - всички са активно включени в мерките за превенция и справяне с проявите на тормоз.
    Проектът започна в шест училища на територията на град София и обхвана деца от 5 до 7 клас. До края на 2008 г. проектът “Училище без насилие” ще обхване допълнителни училища в други градове, като включи деца от 1-ви до 7-ми клас.

    Аз съм човекът

    Аз съм човекът, когото тормозеше като малък
    Аз съм човекът, който ти изглеждаше жалък
    Аз съм човекът, който те отвращаваше
    Аз съм човекът, на когото се подиграваше
    Аз съм човекът, който седеше самотен
    Аз съм човекът, който върви към дома неохотно
    Аз съм човекът, когото плашеше до смърт всеки ден
    Аз съм човекът, който стоеше безмълвен, смутен
    Аз съм човекът, който носи болка в очите си
    Аз съм човекът, който винаги крие сълзите си
    Аз съм човекът, който живя в страх и насилие толкова време
    Аз съм човекът, разрушен от това бреме
    Аз съм човекът, който се давеше в презрение
    Аз съм човекът, който проклинаше свойто рождение
    Аз съм човекът, когото мачкаше за забавление
    Аз съм човекът - от твоето поколение
    Аз съм човекът, чието име не знаеш
    Аз съм човекът, за когото нехаеш.
    Ти мислиш, че е готино да си свиреп,
    Но и аз съм Човек - като теб.

    Превод: Влади Фиданова

    Лора Граймс е 14-годишно момиче от Бристъл, Великобритания, което се самоубива, след като е системно малтретирано в училище от свои връстници. В предсмъртното си писмо оставя стихотворение, което моли да бъде прочетено на погребението му.

    Това стихотворение и историята на Лора се превръщат в основа на кампанията "Училище без насилие".

    Текстът в оригинал:
    I am the person you bullied at shool
    I am the person who didn’t know how to be cool
    I am the person that you alienated
    I am the person you ridiculed and hated
    I am the person you scared everyday
    I am the person who had nothing to say
    I am the person with hurt in his eyes
    I am the person you never saw cry
    I am the person living alone with his fears
    I am the person destroyed by her peers
    I am the person who drowned in your scorn
    I am the person who wished she hadn’t been born
    I am the person you destroyed for ‘fun’
    I am the person, but not the only one
    I am the person whose name you don’t know
    I am the person who just can’t let go
    You think bullying makes you cool
    But I am a person too, just like you…


    Как да помогна?
    Вашата подкрепа ще ни даде възможност да протегнем ръка на децата в България.
    Вашата подкрепа силно се цени и независимо от сумата, която решите да съберете, от 5 до 5000 лева, тя ще бъде вложена по най-добрия начин в полза на тези деца, които се нуждаят най-много.
    С радост ще Ви осигурим подкрепа, идеи, материали и информация, нужни за Вашия успех. Свържете се с нас на ddraganov@unicef.org ако имате нужда от нашата помощ. Успех!
    Благодарим Ви - Комуникационният отдел




    И искам да попитам, някой може ли да ми каже как мога да се сдобия със синята лентичка, която носят на рекламата?



    Важна тема
    moderated by Coki
    You're a looser. But I'm not.

  2. #2
    Голям фен Аватара на TheSadGirl
    Регистриран на
    Oct 2007
    Град
    Варна :)))
    Мнения
    589
    vinagi kato gledam reklamata mi stava tolkova tajno, a povoda za napisvaneto na tova stihotvorenie- ujas.I az iskam takava lenti4ka.Predi vreme ima6e v spisanie Blqsak ako ne se laja no az ne si kupih a trqbva6e..

  3. #3
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2004
    Град
    Констанц
    Мнения
    654
    наистина страхотна кампания ,едно от малкото смислени неща които се правят в бг и които се подкрепят от известни личности. Както си личи по подписа ми и аз подкрепям кампанията. Горещата линия на която може да търсите помощ е 080019100 А иначе аз такава лентичка си бях купила с едно списание(не помня кое беше сори), но това беше през февруари не знам дали още ги има някъде[/b]
    Аз съм човекът, когото тормозеше като малък
    Аз съм човекът, който ти изглеждаше жалък
    Аз съм човекът, който те отвращаваше
    Аз съм човекът, на когото се подиграваше
    Ти мислиш, че е готино да си свиреп,
    Но и аз съм Човек - като теб.

  4. #4

    Регистриран на
    Oct 2007
    Град
    Русе
    Мнения
    1 520
    Незнаех, че това стихотворение е написано от момиченце, което се е самоубило
    ...

  5. #5
    Фен
    Регистриран на
    Oct 2006
    Град
    Kazanlak
    Мнения
    161
    Аз също бях много изненадана и факта, че е по реална история просто ме кара да бъда още по-съпричастна. И много искам такава лентичка!
    You're a looser. But I'm not.

  6. #6

    Регистриран на
    Oct 2007
    Град
    Русе
    Мнения
    1 520
    Каква е тази лентичка?????
    ...

  7. #7
    edna takava sinq....ama nz dali pishe neshto na neq ne s1m q vijdala i az iskam takava..... i naistina neznaeh che tfa e na pisano ot momiche kato men makar i s 2 godini po golqma ot men...

  8. #8
    Супер фен Аватара на ThePowerOfLove
    Регистриран на
    Mar 2007
    Град
    В страната на Любовта ;]
    Мнения
    2 821
    Мн тъжна история
    Натанаил Хаутърн някога е написал: ”Нито един човек за каквото и да е продължително време,не може да е с едно лице за себе си друго пред околните без накрая да се обърка кой образ е истинския.”

    Естествено е, че всяко начало си има и край. Но краят идва по различно време. Всички сме виждали влюбени двойки, държащи се за ръка, а с другата ръка държат бастуни.



  9. #9
    Нямам думи за стихотворението,страхотно е!!!!

  10. #10
    V na6eto daskalo ni razkazvaha istoriqta. Stava mi mn gadno kato gledam reklamata
    Kefi se na vragovete si, zashtoto si vinagi v glavata im, no nikoga v krakata im!!! :P

  11. #11
    BadBlueTroll Мега фен Аватара на psychopath
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    София
    Мнения
    9 889
    we fight to live, and we live to fight...

  12. #12
    Фен
    Регистриран на
    Oct 2006
    Град
    Kazanlak
    Мнения
    161
    А мислите ли, че можем да помогнем някак си?
    You're a looser. But I'm not.

  13. #13
    Кампанията е сигурно най-добрата в бг (и най-смислената). Тъжно е, че това момиче (Лора ако не се лъжа) се е самоубило заради такъв тормоз в училище. Тъжно е, че че момче (даже от България!) умря нелепо заради удър от свой съученик и приятел (!).... Не знам в какво се превръща света!

    А за лентичките - аз имам такава. Даваха ги като подарък със списание БРАВО но беше отдавна, май февруари. Едва ли още можеш да ги намериш нямкаде.

  14. #14
    Цитирай Първоначално написано от Sunarry
    А мислите ли, че можем да помогнем някак си?
    Според мен можем Просто като видиш насилие се опитай да го спреш по някакъв начин.Ако видиш деца от по-малките класове ще успееш да ги разтарвеш.Аз имах такъв случей да разтарвавам...ама ме хвана една даскалка и ме драпна и ми каза най-спокойно "Остави Педалогическия съвет ще се погрижи за тях а ти влизай в час че почваме..." а нямаше и помен от някой от тоз савет, те деца от 5ти клас се скубят, ритат а се насабрали 20-25 човека и снимат с телефоните и се кефят "Бой бой" и после имаше слухове, че Педагошката ( нз как се пише ) ги накарала да си стиснат ръцете и им говорила 10 мин и ги оставила как си варши работата таз жена...разпитала ги "Защо" и т.н. ии накрая им казала "Да не се повтаря повече неискам неприятности" тцц тцц

  15. #15
    Аватара на AFT
    Регистриран на
    Mar 2007
    Град
    40 Miles from the Sun
    Мнения
    2 976
    Трябва да се разбере, че с говорене нищо няма да стане. _DaYa_ даде много хубав пример. Според мен, като видят, че някви лапета се бият - слагат по едно предупреждение за изгонване и при следващ подобен случай направо да гонят. Един-двама ще си тръгнат и всички ще станат като агънцета. Поне аз друго решение не виждам.

  16. #16
    Цитирай Първоначално написано от leri951023
    edna takava sinq....ama nz dali pishe neshto na neq ne s1m q vijdala i az iskam takava..... i naistina neznaeh che tfa e na pisano ot momiche kato men makar i s 2 godini po golqma ot men...
    Аз имам такава лентичка.На нея пише горещия телефон за деца,жертви на насилие!Имаше я в списание "Браво"

  17. #17
    Голям фен Аватара на TheSadGirl
    Регистриран на
    Oct 2007
    Град
    Варна :)))
    Мнения
    589
    az moga da dam 1 primer(ne sam go vidqla) ta.. na moqta sestra edna say4eni4ka e bila prebita,to4no sled kato izlqzla ot y4ili6te za da se pribira, ot momi4eta koito ne sa ot nejnoto y4-6te. A tova momi4e dori ne be6e kazalo na roditekite si(vapreki 4e znae koj q e bil i kade y4at) a be6e prikrila sledite s citiram "1 ton fondioten"

  18. #18
    ние поне като по-големи можем да се справим с малките, и те като порастнат и те ще спират насилието ии така ще се очистят нещата.AFT включи и това за изгонването и изключването, те нали ще се сплашът, но ще се стигне до примера на the sad girl изван даскало ще се бият.Ние хората който най-често сме из улиците teenpeople ще успем да се справим много по-добре отколкото ръководството на училището.

  19. #19
    Мисля че законодателната ни система е много лоша.Хората нямат страх и респект към държавата.Следователно някои практикуват насилие с мисълт,че ще останат ненаказани.
    Друго нещо е,че децата или ние тийнейджърите не търсим помощ,когато ни е обходима,а винаги си казваме,че всичко ще е наред.И защо е така?Защото не ни стиска да се обадим на онзи телефон след стохотворението на рекламата,за да "изкажем" татако или мама.Аз лично съм имал късмета да бъда роден в прекрасно семейство,в което дори не е ставало въпрос за насилие.Затова мнението ми може би не е компетентно,но но си остава твърдо.Затова отправям призив към онези,които са бити или насилвани,да не се страхуват да потърсят помощ,защото определено има хора,които ще им я отдадат.Дори приятел може да помогне,затова споделяйте без задръжки.
    А на онези изроди,които бият деца мога да кажа само,че рано или късно ще паднат в ръцете на някои като мене и тогава...Бог да им е на помощ.

  20. #20
    Голям фен
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    sofiq
    Мнения
    500
    na lentata pi6e govori s priqtel 080019100 az imam takava ot blqsak si q vzeh

  21. #21

    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    На гРаниЦаТа мЕждУ ФанТаzИRта и ReaLностТа :)
    Мнения
    969
    temata e strahotna az smqtam 4e malcina sa tezi kato nas koito iskat naisina da pomognat...naposledyk mladejta mng zatupqii ima dai sau idiot6tini ili boi uhaa 6te ima boi 6te gledme li ili pr.... snimat se klip4eta s telefonite na koito se biqt 2 deca i vseki go ima za stra6no zabavno dokato te ne proumeqt 4e tova ne e redno spored men sme bezsilni....

  22. #22
    Mda, priznavam che kampaniqta e s hubava cel, oba4e edin priqtel se obadi na gore6tata liniq, ne za da se podigrava, a za da razbere dokolko kampaniqta naistina pomaga. Neznam dali 6te vi razo4arovam, no ne bqha mn polezni...

  23. #23
    вСиЧкО е ВъПрОс нA вИжДаНе,аЗ ПеЧеЛя...Ти гУбИш...дОвИжДаНе...

  24. #24
    Nz ama ako nqkoi moje da me sdobie s takava lenti4ka ili pone da kaje ot kaade moga da si q kupe 6te sam mu mnogo blagodaren iskam da u4astvam v kampaniqtaaaaaa

  25. #25
    Аватара на sexydevil
    Регистриран на
    Apr 2008
    Град
    ВарНа
    Мнения
    901
    stihotverenieto e mn gotino 4ak me e sram 4e miharesva tolkova zaradi povoda po koito e napisano

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си