.
Затворена тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 35

Тема: Рибкиииии

  1. #1

    Рибкиииии

    Лелее нещо се вдетиних и цяла сутрин и мрънкам на майка ми да ми вземе рибки

    И тя се съгласи :]]] И да ви питам ако някой има рибки - какви видове да си взема ?! Смисъл кои със кои биха съжителствали добре ?! Иии ако може да са някви такива по изчанчети видове със по странни форми

  2. #2
    Аватара на Romance
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    Okinawa
    Мнения
    1 946

    Re: Рибкиииии

    Аз имам жълта.Гледам я в буркан

  3. #3
    Аватара на find_m3
    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    София
    Мнения
    2 063

    Re: Рибкиииии

    Цитирай Първоначално написано от ju**
    Аз имам жълта.Гледам я в буркан
    аз гледах една пастърва 2 дена в тиган

  4. #4
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    'миии, едно време и аз гледах рибки.
    На няколко пъти.
    Като отидеш да си купуваш ще питаш кои могат да съжителстват заедно, примерно. Макар че, най-добре е по 1 вид в аквариум.
    Хелери и гупи ми се струват доста подходящ, нормален избор. Златни риби не понасям, адски... злобни са. Сомовете са ми гнусни... и ги мързи да плуват, тъй че няма да им се радваш много.
    Неонките са едни мънички и светещи в синьо, адски сладки)
    Барбусите са на черни и бели раенца и са адски живи, много кефят.
    Скалариите са за нек'ви спокойни души... но ги има различни... и изглеждат красиво.
    Дискусите са ааадските риби... ма солидни кинти и екстри им трябват...

  5. #5
    Аватара на EJI4eTy
    Регистриран на
    Oct 2007
    Град
    in your sweet dreams
    Мнения
    700
    аз имах гупи (котката ги изяде) те саа едни манички - много сладки . мъжките са много шарени а женските ... те не чак толкова - ако поддържаш чиста вода стават по шарени и лъскави много сладки ... жалко че аз вече нямам и ме мързи да си купувам
    Perfect hair ... perfect eyes ... perfect lips ... perfect body - PERFECT LIE !!!

  6. #6
    Цитирай Първоначално написано от be_true
    'миии, едно време и аз гледах рибки.
    На няколко пъти.
    Като отидеш да си купуваш ще питаш кои могат да съжителстват заедно, примерно. Макар че, най-добре е по 1 вид в аквариум.
    Хелери и гупи ми се струват доста подходящ, нормален избор. Златни риби не понасям, адски... злобни са. Сомовете са ми гнусни... и ги мързи да плуват, тъй че няма да им се радваш много.
    Неонките са едни мънички и светещи в синьо, адски сладки)
    Барбусите са на черни и бели раенца и са адски живи, много кефят.
    Скалариите са за нек'ви спокойни души... но ги има различни... и изглеждат красиво.
    Дискусите са ааадските риби... ма солидни кинти и екстри им трябват...

    Сомове преди съм имала ... единия беше умрял а аз дори и не забелязах щото той и докато беше жив само лежеше .. :]]

    Иначе мерси много за инфото :]]]]

  7. #7
    Аватара на Romance
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    Okinawa
    Мнения
    1 946
    Като малка дядо ми беше направил един адски голям аквариум и ми беше купил много риби..сигурно имах към 30.Бяха много шарени и сладки с много камъни на дъното и хиляда простотии още.И понеже много им се кефих постоянно бърках из аквариума и ги изнасях навън да им се кефят и другите деца..ама докато ги покажех на всички и те умираха (явно не съм била много умна.. ) та останаха 10 риби..И наше ги подариха..
    Сега от близо година имам както казах жълта рибка в буркан

  8. #8
    Аватара на EJI4eTy
    Регистриран на
    Oct 2007
    Град
    in your sweet dreams
    Мнения
    700
    аз мойте рибки като ги пипах и им излизаха някфи работи по главите като гнойни пъпки и после умираха
    Perfect hair ... perfect eyes ... perfect lips ... perfect body - PERFECT LIE !!!

  9. #9
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105

    ох, мерси

  10. #10
    Мега фен Аватара на AliceSw
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    a place called home
    Мнения
    5 391
    Цитирай Първоначално написано от ju**
    Като малка дядо ми беше направил един адски голям аквариум и ми беше купил много риби..сигурно имах към 30.Бяха много шарени и сладки с много камъни на дъното и хиляда простотии още.И понеже много им се кефих постоянно бърках из аквариума и ги изнасях навън да им се кефят и другите деца..ама докато ги покажех на всички и те умираха (явно не съм била много умна.. ) та останаха 10 риби..И наше ги подариха..
    Сега от близо година имам както казах жълта рибка в буркан
    тва ме счупии просто

    иначе всички рибки, за които спомена be_true могат да съжителстват заедно, без дискусите...гледала съм много в един период вкъщи имаше 2 аквариума - 60 и 120 литра...за да е хубав аквариумът му трябват пречиствателна система и растение, и камъчета за дъно и нагревател и термометър...всъщност някои видове рибки могат и без тях, но е някакси грозно и скучно...трябва да определиш мястото на аквариума внимателно, не трябва да има пряка слънчева светлина, защото почва да зеленясва...рибките трябва да се гледат в солена вода, колко беше ще ти кажат в магазина, не бива да слагаш прясна вода в аквариума - наливаш я в нещо и я оставяш поне за 1 нощ....храниш редовно, по възможност не само с 1 вид храна...ако си купуваш по това време на годината рибки - пъхаш плика под якето да не ги умориш...ъъъм, май попрекалих - майка е работила в зоомагазин преди години (:


    и последно много важно - никога не пускай водни костенурки в аквариума с рибките, сама съм се уверила в последствията, ако имашщ котка пък, ще ти трябва стъкло, което да покрива аквариума
    Това е болест да съм влюбен в теб,
    това е болест, вярвам на приятел.
    Това е корист - целият живот,
    това е грешка, но тя не се повтаря....

  11. #11
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Аз само да кажа, че моите барбуси изядоха опашките на всички други рибки... беше тъжно...

  12. #12
    Аватара на Sevt
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    София
    Мнения
    945
    Барбусите и родата им са хищници верно е.

    По темата - земи си скаларии. А от живородките - стандартно хелери, плати, гупи тва онва - непретенциознички.

    Ако се мяташ на златни рибки имай предвид, че са като прасета - растителност около тях не вирее. Иначе и те са непретенциозни.
    1. България е еднонационална, монолитна държава, неподлежаща на разделяне по нито един от следните принципи: верски, етнически, културен.

  13. #13
    vzemi si dekorativni akuli, mn sa qki i sa mirolubivi smisal ne qdat mn i vapreki 4e sa "akuli" sajitelstvat dobre sas si4ki ostanali vidove ;]]

  14. #14
    Еййййй мерси адски много на всички !!! :]]]] Ммм утре ще ходя за рибкииии

    Ааа ell_ownz ... тва звучи якоо ама аз искам пак да имам рибкии :]]]]

  15. #15
    Супер фен Аватара на FelisDirus
    Регистриран на
    May 2007
    Мнения
    2 826
    Преди котките, папагала, двата заека, петте хамстера, охлювите (да, и такова съм си гледала) иии кучето, и аз имах рибки! То с рибките се почна тая зоологическа градина у нас...

    Ама ми се сториха твърде скучни.. някво.. не можеш да си играеш с тях, да ги пипаш, да ги милваш. Но все пак особено много се кефех на гупите.
    Собственост на Canis_Dirus

  16. #16
    Аватара на nicolepcd
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Враца
    Мнения
    2 267
    Ми да, имала съм... Гупи, хелери... и 3 - тите не се сещам как им се викаше А златните рибки са много сладки... особено ако са ти двечки в едно сладко, кръгло аквариумчеее :P
    еlsy

  17. #17
    Цитирай Първоначално написано от nicolepcd
    А златните рибки са много сладки... особено ако са ти двечки в едно сладко, кръгло аквариумчеее :P
    А пък ако и желания извълняват!

  18. #18
    Аватара на Romance
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    Okinawa
    Мнения
    1 946
    Цитирай Първоначално написано от nicolepcd
    А златните рибки са много сладки... особено ако са ти двечки в едно сладко, кръгло аквариумчеее :P
    Туй да не е Том и Джери

  19. #19

    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    unknown
    Мнения
    878
    az imah vodna kostenurka
    i q hraneh s ribki
    pisna mi da q gledam i q pusnah v toaletnata

  20. #20
    Аватара на nicolepcd
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Враца
    Мнения
    2 267
    Цитирай Първоначално написано от ju**
    Цитирай Първоначално написано от nicolepcd
    А златните рибки са много сладки... особено ако са ти двечки в едно сладко, кръгло аквариумчеее :P
    Туй да не е Том и Джери
    Какво общо имат те двамата?
    А за желанията - от къде знаеш, може и да изпълняват
    еlsy

  21. #21
    Мега фен Аватара на EarthShaker
    Регистриран на
    Feb 2008
    Мнения
    3 483
    мога да ви се похваля че имам 3то поколение гупи-бебета имам неонки, молинезии хелери и ДАНИОТА (страхотни рибки, супер живи и готини, те са душата на аквариума-земи си поне 2), сомчета имам 'папагали' -мн са заспали... ко друго съм имал.. хм БЕТИ имах също

  22. #22
    Аватара на nicolepcd
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Враца
    Мнения
    2 267
    Ааааааааааа, даааа... Точно!!! Молинези съм имала... черничките май бяха молинезите
    еlsy

  23. #23
    Мега фен Аватара на koalka
    Регистриран на
    Jun 2006
    Мнения
    16 147
    Гледай да си вземеш такива, че да не се изяждат, щото на мене една така ми изчезна.
    Иначе не обичам рибки, защото ми измират бързо.

  24. #24
    Аватара на Sevt
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    София
    Мнения
    945
    Цитирай Първоначално написано от nicolepcd
    Ааааааааааа, даааа... Точно!!! Молинези съм имала... черничките май бяха молинезите
    Дам, молинезии са
    1. България е еднонационална, монолитна държава, неподлежаща на разделяне по нито един от следните принципи: верски, етнически, културен.

  25. #25
    Ми аз рибки си гледам от много време.В началото много бързо умираха ама вече определено се грижа по добре и си живуркат.Имала съм гупи,хелери,молинези,тигро барабус,скалария,сомче.Има и една много хубава рибка с едни бузки като балончета пълни с въздух бяха,доста скъпа /поне в сравнение с другите/ обаче барабуса и изяде перките и люспите и тя умря,а него го дадох на зоо магазина до моя блок.Преди много се радвах на гупите защото се размножават много често и са живородни и си се занимавах с бебета гупи.Иначе сега имам 4 хелера и две златни.
    The guy gets all the glory the more he can score,
    while the girl can do the same and then you call her a whore!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си