.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 21 от общо 21
  1. #1

    Регистриран на
    Apr 2008
    Град
    Хасково
    Мнения
    78

    Японската култура-Самураите

    Привет на всички,много яко форум1е си имате.
    Значи имам много голям проблем.В даскало ми се падна една тема за Японската култура и по скоро за това какви са бил самураите.Горе долу се оправих ама нали онези перковци са си правили и харакири а аз и идея си нямам по този въпрос.Искам да изкарам 6 за да си спася стипендията и един френд ми каза,че тук може да ми помогнете
    Та ако знаете или имате инфо за въпроса кое как е.Доколкото разбрах си има ритуал при мъжете,отделен за жените,при изневяра,при разочарование от господаря Абе тия са били луди бе
    Моля помагайтеееееее.
    the cool is here

  2. #2
    Аватара на MixXx
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    Razgrad Cartel
    Мнения
    319
    аз не разбирам,ама ти нали си го каза,можеш да напишеш:
    Мъжете и жените си имат отделен ритуал,при изневяра,разочарование от господаря...деазнам чу'ек виж в гугъла.
    bg.wikipedia.org/wiki/Самурай тука има за самураите нещо

  3. #3
    ако искаш 6 пиши ми на лично мога да ти говоря с векове! И не не са луди - просто европейците са твърде примитивни за да го разберат..

    Strike a Fatal Blow
    Feel the last beat of your heart
    The Sword Sings of Death...


  4. #4
    Guest
    Haha qponskata kultura e mnogo dobra ! "BOSHIDO"

  5. #5

    Регистриран на
    Apr 2008
    Град
    Хасково
    Мнения
    78
    Мерси бе хора ама как да не са луди.Аз доста потърсих из нета и попаднах на доста неща.И какво е това нещо щом господаря ти те погледне на криво и ти да си готов да умреш.Абе не си струва според мен.И то какъв начин на умиране...нямам думи. Това нормално ли е ми кажете
    the cool is here

  6. #6
    Цитирай Първоначално написано от Blink182 the real
    Мерси бе хора ама как да не са луди.Аз доста потърсих из нета и попаднах на доста неща.И какво е това нещо щом господаря ти те погледне на криво и ти да си готов да умреш.Абе не си струва според мен.И то какъв начин на умиране...нямам думи. Това нормално ли е ми кажете
    За теб не е - ти не може да го разбереш - защото си ограничен като повечето европейци всъщност...

    ^
    ^
    за по горния пост - пише се "BUSHIDO"

    Strike a Fatal Blow
    Feel the last beat of your heart
    The Sword Sings of Death...


  7. #7

    Регистриран на
    Apr 2008
    Град
    Хасково
    Мнения
    78
    Ограничен Нима на любовта към живота се нарича така .Ми добре.
    Ами кажи си и твоето мнение.
    the cool is here

  8. #8
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от Shinigami
    Цитирай Първоначално написано от Blink182 the real
    Мерси бе хора ама как да не са луди.Аз доста потърсих из нета и попаднах на доста неща.И какво е това нещо щом господаря ти те погледне на криво и ти да си готов да умреш.Абе не си струва според мен.И то какъв начин на умиране...нямам думи. Това нормално ли е ми кажете
    За теб не е - ти не може да го разбереш - защото си ограничен като повечето европейци всъщност...

    ^
    ^
    за по горния пост - пише се "BUSHIDO"
    "the secret samurai code !

  9. #9
    Цитирай Първоначално написано от Blink182 the real
    Ограничен Нима на любовта към живота се нарича така .Ми добре.
    Ами кажи си и твоето мнение.
    Тва което ти нарича6 "Любов към живота" всъщност е страх от смъртта..
    Нещо, което при самураите липсва..
    Толкова са жалки хората че са готови на всичко само за да живеят, ако ще и да са обезчестени.. Makes me sick..

    Strike a Fatal Blow
    Feel the last beat of your heart
    The Sword Sings of Death...


  10. #10
    Аватара на lsd43
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Някъде по широкия свят...
    Мнения
    2 014
    Самураите са били истински воини с чувство за дълг към родината си .Колкото до ритуала "харакири",той просто показва силната им воля ,че са готови на всичко ,за да запазят достойнството си . Според мен не е най-правилният начин да се самоубиеш,за да запазиш честа си,но е по-добре отколкото да се свиеш в кучи гъз и да се криеш от враговете си.Мисля че са били едни от малкото хора ,които са осъзнавали колко важно нещо е дисциплината и за това са били толкова жестоки към себе си.
    War is tool ,with this tool the powerful people manage their plans for the new world. World of mass slavery ,world of mind control. If you haven't realise it yet- you are part of that enslaved humanity too.

  11. #11

    Регистриран на
    Apr 2008
    Град
    Хасково
    Мнения
    78
    Дисциплина да!Ама извинявай има разлика от страх от смърта ще се изкормя защото някой пожела така.Доколкото разбрах една жена която е разочаровала мъжа си я чака адски болезнена смърт.В смисъл задължена е да забие в пъпа си тънка кама,за да неможе тялото и да има видима рана за да си остане все още красива.
    Това как го наричате а?
    the cool is here

  12. #12
    Ти очевидно си загубен случай.. Нз защо изобщо си решил да пишеш за самураите - ти си недостоен за това.. Измисли си друга тема, някоя, която ще ти подхожда.
    А това за женското самоубийство просто още доказва дисциплината на японците, те са готови на всякакви жертви за да запазят естетиката и красотата.

    Strike a Fatal Blow
    Feel the last beat of your heart
    The Sword Sings of Death...


  13. #13
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от Shinigami
    Цитирай Първоначално написано от Blink182 the real
    Ограничен Нима на любовта към живота се нарича така .Ми добре.
    Ами кажи си и твоето мнение.
    Тва което ти нарича6 "Любов към живота" всъщност е страх от смъртта..
    Нещо, което при самураите липсва..
    Толкова са жалки хората че са готови на всичко само за да живеят, ако ще и да са обезчестени.. Makes me sick..
    Ne si prav to4no ! Samuraite kato sa 4uvali za ninji sa bqgali za6toto ninjite sa imali svruhestestveni sposobnosti i sa bili na grupi ot 5-10 ninji i sa ubivali kum 50 samurai sus tqhnite nomera !

  14. #14

    Регистриран на
    Apr 2008
    Град
    Хасково
    Мнения
    78
    Недостоен да пиша за това!?!Абе човек ти май си яко във филма.Пиша за това щото ми се налага повярвай не умирам от кеф.Ама извинявай от мнооого години няма подобно нещо като самураи а честа на самурая е толкова рядко срещана,че нямам думи.
    А колкото до нинджите,нямали са свръхестественни умения,просто бойното изкувство,забравих му името,е било перфектно.Те са били тихи и смъртоностни ама наистина самураите са бягали през глава.
    А иначе само Mortal Kombaaaaat
    the cool is here

  15. #15
    Аватара на lsd43
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Някъде по широкия свят...
    Мнения
    2 014
    Аз съм нинджааааааааааааааа!
    War is tool ,with this tool the powerful people manage their plans for the new world. World of mass slavery ,world of mind control. If you haven't realise it yet- you are part of that enslaved humanity too.

  16. #16
    Guest
    Търся хора който искат да се занимават с шаолинските боини изкуства !

  17. #17
    Цитирай Първоначално написано от Sasho::ohsaS
    Търся хора който искат да се занимават с шаолинските боини изкуства !
    Aз, тренирам ушу
    и шотокан карате..

    Strike a Fatal Blow
    Feel the last beat of your heart
    The Sword Sings of Death...


  18. #18
    Цитирай Първоначално написано от MixXx
    аз не разбирам,ама ти нали си го каза,можеш да напишеш:
    Мъжете и жените си имат отделен ритуал,при изневяра,разочарование от господаря...деазнам чу'ек виж в гугъла.
    bg.wikipedia.org/wiki/Самурай тука има за самураите нещо
    тва ми трябваше

  19. #19
    Цитирай Първоначално написано от MixXx
    аз не разбирам,ама ти нали си го каза,можеш да напишеш:
    Мъжете и жените си имат отделен ритуал,при изневяра,разочарование от господаря...деазнам чу'ек виж в гугъла.
    bg.wikipedia.org/wiki/Самурай тука има за самураите нещо
    тва ми трябваше

  20. #20
    Цитирай Първоначално написано от MixXx
    аз не разбирам,ама ти нали си го каза,можеш да напишеш:
    Мъжете и жените си имат отделен ритуал,при изневяра,разочарование от господаря...деазнам чу'ек виж в гугъла.
    bg.wikipedia.org/wiki/Самурай тука има за самураите нещо
    тва ми трябваше

  21. #21
    Цитирай Първоначално написано от Shinigami
    Цитирай Първоначално написано от Blink182 the real
    Мерси бе хора ама как да не са луди.Аз доста потърсих из нета и попаднах на доста неща.И какво е това нещо щом господаря ти те погледне на криво и ти да си готов да умреш.Абе не си струва според мен.И то какъв начин на умиране...нямам думи. Това нормално ли е ми кажете
    За теб не е - ти не може да го разбереш - защото си ограничен като повечето европейци всъщност...

    ^
    ^
    за по горния пост - пише се "BUSHIDO"
    а,ти като си много разкрепостен дори не можеш да пишеш на собственият си език.Ся да не почнеш ме псуваш на китайски/японски и еди какъв си...

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си