Много месо бе. Високия прием на белтъчини е много важен за подрастващите. Реалните им нужди могат да достигнат до 4 грама на килограм тегло! Освен това месото и животинските мазнини са богати на витамини А и Е - много важни за здравия организъм. Освен това месото и животинските мазнини доставят холестерол, който е начална точка на производството на половите хормони - тестостерон и естроген.
Витамин А е особено важен за зрението и месечния цикъл, а той се набавя по естествен път само животински мазнини (рибено масло най-вече) и суб- продукти като дроб и дорбчета. Има го и в маслото и яйцата.
Диета без месо и млечни продукти е кофти нещо.
Без достатъчно витамин Е кожата и косата изсъхват и стават груби
Калцият може да се набавя най-добре от хрущяли. Или една смляна яйчна черупка на ден
Мозъкът се храни с глюкоза или кетони. Едното се набавя от преработка на въглехидрати, другото от преработка на мазнини.