.
Отговор в тема
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 71
  1. #1
    Голям фен
    Регистриран на
    Aug 2007
    Мнения
    665

    Евангелистите

    Какво представляват те за вас ? Секта или част от християнството ?

  2. #2
    Аватара на lsd43
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Някъде по широкия свят...
    Мнения
    2 014
    Сектааааааааааааааааааааа ааааааааааааааааааааааааа аа!
    War is tool ,with this tool the powerful people manage their plans for the new world. World of mass slavery ,world of mind control. If you haven't realise it yet- you are part of that enslaved humanity too.

  3. #3

    Регистриран на
    Mar 2007
    Град
    на плажа =)
    Мнения
    1 053

    Re: Евангелистите

    Цитирай Първоначално написано от ArTanDra
    Какво представляват те за вас ? Секта или част от християнството ?
    Аз мисля че те отричат християнството...

  4. #4

    Re: Евангелистите

    Цитирай Първоначално написано от Just_say_no
    Цитирай Първоначално написано от ArTanDra
    Какво представляват те за вас ? Секта или част от християнството ?
    Аз мисля че те отричат християнството...
    .: Всеки може да ти хване окото, но само специален човек може да хване сърцето ти! :.
    ╰ ☆ ╮Бори се за това, което искаш, за да може един ден да кажеш: ИСКАХ и... ИМАМ!╰ ☆ ╮



  5. #5

    Регистриран на
    Nov 2007
    Град
    Ha MopeTo (sun)
    Мнения
    1 019
    охххххх имаме 1 момиче в класа,която е евангелистка и нали семейството и и днеска по информатика разискваха точно тая тема и тя обясняваше че не е секта,че всеки си има право на мнение ... с 1 думи защитаваше ги,но аз винаги съм мислила и продължавам да мисля че си е чиста секта
    Не Е вЯрнО, чЕ сИ На мОеТо НиВо ... Ти сИ нОмЕр 2 , а Аз НомЕр 1 [!][!][!]

  6. #6
    Евангелистите... ъх... евангелистите...

    Побиват ме тръпки от тях, правете си изводите.

  7. #7
    Аватара на lsd43
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Някъде по широкия свят...
    Мнения
    2 014
    Цитирай Първоначално написано от Christ
    Евангелистите... ъх... евангелистите...

    Побиват ме тръпки от тях, правете си изводите.
    Ми все пак са сектанти .
    War is tool ,with this tool the powerful people manage their plans for the new world. World of mass slavery ,world of mind control. If you haven't realise it yet- you are part of that enslaved humanity too.

  8. #8
    Mi spored men ne sa poznavam hora koito sa evangelisti i moga da vi kaja 4e sa strahotno dobri hora vodqt se po noviq zavet.Bila sam na edna tqhna slujba i nqma6e ni6to sektansko,kolkoto i stranno da vi se vijda taka ,4e predi da slojite na nqkoi etiket upoznaite go.
    Да не говориш с човек,с когото може да се говори, значи да изгубиш човека;да говориш с човек,с когото не бива да говориш, значи да губиш думите си.Умният човек не губи нито човека,нито думите си.

  9. #9
    Между Evangelical и Evangelist има разлика. За кои питаше?

  10. #10

    Регистриран на
    May 2008
    Град
    in the rock city (rock)
    Мнения
    90
    ОМГ как ще отричат християнството ве?!Това е християнско учение на протестантите, което признава само Евангелието като основна религиозна книга.Аз не съм евангелистка и пак го знам!Аве хора вземете се информирайте преди да осъждате хората като``сектанти``...ми не е културно ц ц ц!
    Go fix yourself !

  11. #11

    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Пловдив
    Мнения
    38
    Протестантството в България се появява в началото на 19 век, като най-активни в разпространението му са представителите на „Британското и чуждестранното библейско дружество“ в Лондон и на „Американския съвет на пълномощниците на мисиите в чужбина“ в Бостън. След Кримската война американските мисионери пристъпват към изграждане на първите си станции в българските земи (Пловдив, Стара Загора и т.н.). На 22 октомври 1860 американски мисионери откриват в Пловдив мъжко училище.

    Първата протестантска църква в България е Евангелската съборна църква в Банско.[източник?]

    В усилията си да просветят библейски българите и да ги просветят по отношение на реформаторското учение (или учението на Реформацията) мисионерите успешно използват различни средства, сред които и създаването на светски мъжки и девически училища.

    В протестантската литература съществуват съвсем ясни разграничителни белези за да се определи дали дадена група е протестантска или е култова (в България по-скоро е наложен термина "сектантска". Термин който най-често се използва твърде неясно). Също за хора с консервативни протестантски възгледи се използва алтернативен термин - евангелисти или евангелски вярващи, с което се подчертава стриктното придържане на такива групи към буквалното историко-граматическо тълкувание на Библията и богословието от времето на Реформацията. В България някои от така наречените (често обидно) "евангелистки" или консервативни протестантски църкви са:

    - Българска Божия църква;

    - Българска лютеранска църква;

    - Българска свободна църква;

    - Евангелска методистка епископална църква;

    - Обединени Божии църкви;

    - Съюз на Евангелските баптистки църкви;

    - Съюз на евангелските петдесятни църкви;

    - Съюз на евангелските съборни църкви;

    - Църква на адвентистите от седмия ден.

    В рамките на протестантството една група църкви от горния тип се нарича не изповедание, а деноминация. Това е общоприет световен термин. Общите черти в богословието на тези църкви са много повече от техните различия, които се проявяват в тълкуванието на четири основни доктрини: кръщението, Св.Дух, Господната вечеря и църковното ръководство. По отношение на всички останали учения църквите са в единство. Поради това в много отношения тези църкви работят съвместно по цял свят, както и в България, организират общи мероприятия, конференции и т.н. Между евангелските протестански вярващи думите "лютеранин", "баптист", "методист", "петдесятник", "конгрешанин", "харизматик", "реформиран" обозначават определени богословски възгледи и деноминационна принадлежност, но не и някаква различна религиозна принадлежност. Съществуват протестанстски вярващи, които не изявяват някакви тясно деноминационни убеждения и се наричат "надденоминационни" или "неденоминационни". За голяма част от протестантските вярващи, чисто деноминационните убеждения са изгубили реален смисъл. Тази тенденция се изявява и по отношение на протестантското богословие, което има тенденцията да излиза извън някакви тясно църковни схващания и да дава алтернативни възгледи и мнения по много въпроси на вярата, като изхожда от всички съвременни научни достижения и от църковната история и писанията на отците на църквата.

  12. #12

    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Пловдив
    Мнения
    38

    1


  13. #13
    Супер фен Аватара на SolusChristus
    Регистриран на
    Dec 2008
    Мнения
    1 038
    Юда, син на Яков, син на Исаак, син на Авраам.

    Всички, произхождащи от Юда са Юдеи.

    Бог е сключил завет с Авраам, евреина, чийто син, Яков се е преборил с ангела и е получил името Израел, което значи воин на Бога или боец на Бога.

    Той имал 12 сина, един от които е Юда. От Юда произлизат юдеите.


    Не ме разбирай погрешно, днешният Юдаизъм няма нищо общо със Старозаветната религия.

  14. #14
    Голям фен Аватара на Uptown_soldier
    Регистриран на
    Oct 2006
    Град
    Sofia city
    Мнения
    736
    евангелистите са близки до протестантсвото. майката на Вапцаров е била такава. нз мн за тях, но мисля, че не са секта (поне не такава за каквото говорят по-горе), а отделна църква.

  15. #15
    Аз мисля, че са си секта...
    Не е важно от къде идваш, нито къде отиваш. Важното е да си щастлив по пътя.

    http://www.vbox7.com/play:21a70aa5

  16. #16

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    тук таме
    Мнения
    1 101
    бляяяяяк кви за тея зверове вееееееее
    "Митът за Христос ни свърши много добра работа..."Папа Лъв Х
    "Верните слова не са красиви, красивите слова не са верни." Лао Дзъ
    "Това което не ме убива,ме прави по-силен"Ницше
    http://bezbog.blogspot.com/

  17. #17
    всъщност всичко си е до човека и философията му за света. Познавам една евангелистка, която е искрено вярваща и това й дава увереност в живота, стимул, надежда. И при мен е така, само че не съм евангелистка.
    A wise man remembers his friends at all times; a fool, only when he has need of them.

    ----> http://prize.bg/mimilia


  18. #18
    евангелистите не са сектаааа!!!!!! просто друг клон на християнството и се придържаме безпристрастно към библията и никакво друго слово !!!!!
    Ако живееш така, сякаш бог го няма-моли се да си прав!

    ''Защото Бог толкова възлюби света, че даде своя Единороден син, за да не погине нито един, които вярва в Него, но да има вечен живот.'' Йоан 3:16

  19. #19
    Евангелската църква не е секта.Незнам на какво основание някой казват че евангелската църква била секта.Това е църква спадаща към протестанските църкви и се придържат твърдо към Библията.

  20. #20
    Мега фен Аватара на ZipFail
    Регистриран на
    Apr 2009
    Мнения
    3 364
    То християнската църква си е секта по принцип

  21. #21
    Чувал съм мнение че ако съдим по знаечението на думата секта, всяка църква била секта,аз лично мисля че секта е църква която се отклонява от правилното учение в Библията.А ти какво имаш предвид че всяка Християнска църква е секта ?

  22. #22
    Мега фен Аватара на ZipFail
    Регистриран на
    Apr 2009
    Мнения
    3 364
    Начина по който използва властта си и въздействието си върху хората

    Секта е, ама е най-голямата...

  23. #23
    Супер фен Аватара на SolusChristus
    Регистриран на
    Dec 2008
    Мнения
    1 038
    Цитирай Първоначално написано от ZipFail
    То християнската църква си е секта по принцип

  24. #24
    Цитирай Първоначално написано от ZipFail
    Начина по който използва властта си и въздействието си върху хората

    Секта е, ама е най-голямата...
    С теб!!!
    Всичко зависи само от теб,никой друг просто ти...


  25. #25
    1-во Здравейте на всички

    Не че нещо ама...вие чувате ли се кво приказвате?!
    Как евангелисите ще са секта, вие изобщо секта знаете ли какво означава?
    И да аз съм евангелист и какво? Ходя на църква и да за това съм подиграван и наричан сектант и разни други глупости. Но истината е че народа е толкова пропаднал че повече няма на къде... Всеки си има право на мнение и на избор, но това не дава право на другите да му се подиграват или нещо такова. Аз (и не само аз а и много други хора) съм избрал да бъда такъв а някой друг е избрал примерно да ходи да убива или да краде...
    Както и да е мисълта ми е че не трябва да казвате за нещо че е лошо като дори не знаете какво е... Повечето гледат да се изтъкнат много знания но в действителност са кръгла нула.
    Но както казах всеки си има право на избор аз знам че моя избор е правилен защото няма по-хубаво нещо от това да вярваш в Бог и да Му служиш. За други пък няма по-хубаво нещо от това да пият или пушат но те си провалят живота не аз...
    А отностно мнението на ZipFail, че всяка Християнска църква е секта мога само да ти кажа че си в огромна грешка ;] Как по-точно влияе върху хората кажи ми?! Кара ги да ходят да си турят въжето или да се фърлят от някой мост ли? Никой никого не е накарал на сила на отиде на църква или да приеме Христос за личен Господ и Спасител. Само да кажа че протестанството като цяло е официалната религия в САЩ. По ваща логика сички в Америка са сектанти... Дано всеки да схвани смисъла...
    Надявам се да съм помогнал Ако имате въпроси ме питайте на лично или в темата

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си