Ето някои за коса
Маска за блясък, прави се един път в месеца
Продукти:
1 ампула, или 1 лъжичка бадемово маслo
1 с.л. сок от лимон или оцет (за предпочитане ябълков)
1 с.л. алкохол без значение какъв (ракия,водка,уиски или др.)
1 жълтък
1 с.л. кисело мляко
Начин на приготвяне:
Съставките се разбъркват на в съд, поставен на котлона, до получаването на хомогенна, леко затоплена смес. Намазват се първо корените на главата, а след това и краищата. Главата се завива с кърпа и снайлонова торба. Маската трябва да седи около 1.30-2 часа.
За красив маникюр
Преди да нанасете лак за нокти, нанесете заздравител или изравняваща основа за лак за нокти. По този начин ноктите ще са подготвени за равномерно нанасяне на лака. След като основата изсъхне, нанесете 2 слоя от избрания от вас лак за нокти и изчакайте да изсъхне. Накрая се нанася защитен покривен лак, който ще удължи и живота на вашия маникюр и ще осигури блясък на ноктите ви. Не използвайте стари лакове и не ги разреждайте с лакочистител или друго. По-добре го изхвърлете. Сега на пазара се предлагат и лакове в по-малки опаковки (8мл. мисля) и те могат да се изхабят по-бързо и после да се сменят с друг.
Подхранваща маска за здрави нокти
Потопете ноктите си за десет минути в прясно изстискан лимонов сок. После втрийте в ноктите си смес от равни части ябълков оцет и топла вода и изплакнете добре ръцете.
Ако ноктите ви са крехки и се чупят.....
Пригответе разтвор от 100 г зехтин, 20 г листа от маслини и сок от половин лимон, добавете малко хладка вода и направете баня на ноктите за 3 минути;
Разбийте 1 жълтък и смесете с олио от ленено семе и чист нерафиниран мед по равни части. Намажете с тази смес ноктите и леко масажирайте. Сложете памучни ръкавици и ги дръжте през цялата нощ.
Лосион за нокти
Този лосион има общоукрепващо действие за ноктите. Приготовлява се по следния начин:
2 супени лъжици полски хвощ се варят 2-3 минути в 500 мл. вода. Охлажда се. В течността може да се капнат 2-3 капки витамин А. С този лосион с помощта на памучен тампон се навлажняват ноктите сутрин след измиване и вечер преди лягане. Ако ноктите са лакирани добре е вместо с тампн ноктите да се навлажняват с накисване на върховете на пръстите за 4-5 минути.
мерси!! много са хубави маските,които си качила
ето няколко маски и от мене
1.Картофена маска- 2 суп.лъж. настърган картоф се поставят в марля или много мека и тънка салфетка. След това се поставят
върху очите за 10-15мин. сваляте картофената маска и нанасяте( върху долния клепач до бузата в посока към веждите) крем,
който съдържа витамините А и Е. Когато минат 10-15 мин вземате тампонче, напоено в чай, и сваляте с леки движение крема
(както е указано по – горе).
2.Втори вариант на картофената маска- 2 ч.л. настърган суров картоф смесете с 2 ч.л. брашно и 2 ч.л.мляко. сложете
получената смес върху салфетка и я поставете на очите. След като престои 1 0мин я махате и действате по схемата от
предишната рецепта.
3.Зелена маска- 2 ч.л. ситно настъргани или пък намачкани картофи се размесват със ситно нарязани листа от магданоз.
Размесват се много добре, поставят се в марля и се полагат над кожата около и над очите.Tака останете с маската 10-15
мин и после нанесете мазен крем.
4.Контрастни компреси за очи от градински чай(салвиа). Вземете 1ч.л.салвиа и я залейте с 10 мл. кипяща вода. Захлупвате
съда да се запари, изчаквате сместа да поизстине 20-30 мин и прецеждате. След това я разделяте на 2 части едната подгрявате
малко, а другата охлаждате. Намокрете марли както в топлата, така и в студената смес и започнете да редувате компресите.
Тази процедура се извършва преди сън и след, като тя свърши нанесете върху очите мазен крем.
Това са маски за очи,и даже по скоро околоочния контур :P