.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 27
  1. #1

    Защо финландците и датчаните са толкова луди и извратени

    Моята теория за тяхната пресъпност и нарушения е,че живеят прекалено добре. Колкото по-стандартен ти е живота,толкова по-отпуснат си=>толкова повече време за простотии имаш и като имаш парите-съответно възможността за изпълненията им. Аз лично съм останал с впечатлението,че скандинавците са големи изроди и моето обяснение е такова-доброто финансово положение. Съгласни ли сте,имате ли разни подобни теории?

  2. #2
    Както прекалено стандартните държави,където живота е по-спокоен от този и в селце,предразполага подобни прояви,така и тези с прекалено нисък стандарт,където хората хляб не могат да си купят,подтикват хората към крайни действия.

  3. #3
    Мега фен Аватара на RAWRRR
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    София
    Мнения
    4 071

    После ще обясня защо,защото сега излизам..НО не е защото са пренаситени с добър живот..о,не.
    Свързано е с народо-психологията..
    Plans are nothing; planning is everything.
    Dwight D. Eisenhower

  4. #4
    Цитирай Първоначално написано от RAWRRR

    После ще обясня защо,защото сега излизам..НО не е защото са пренаситени с добър живот..о,не.
    Свързано е с народо-психологията..
    Ще ми бъде много интересно, RAWRRR, да разкажеш това, ще чакам отговора ти.

  5. #5
    Кой е хулиган и извратеняк, бе... вие луди ли сте
    Не сте живели там и си нямате представа от света извън кенефа, хладилника и компютъра ви... Аз съм живяла там и гарантирам че глупостите дето наговорихте нямат нищо общо с действителността... Естествено, както във всяка държава, и там има простаци и хулигани, убийства и тн. ама знаете ли колко по нисък е процента сравнение с Бг ? Ма това е манталитета на българина, видял че другият живее по-добре и го оплюва веднага... Американците били глупави, датчаните били извратени... ама ние в крайна сметка сме най-зле по стандарт на живот и вечно се оплакваме, нали?
    I see the world as a candy store

  6. #6
    Мега фен Аватара на RoyTheReaper
    Регистриран на
    Nov 2005
    Мнения
    3 133
    Цитирай Първоначално написано от RAWRRR

    После ще обясня защо,защото сега излизам..НО не е защото са пренаситени с добър живот..о,не.
    Свързано е с народо-психологията..
    Ай да ме учиш на финландски.

  7. #7
    Мега фен Аватара на RoyTheReaper
    Регистриран на
    Nov 2005
    Мнения
    3 133
    Знам, че е фински, ама повече ме кефи да му викам финландски. По-подземно звучи. Фински е много гей.

  8. #8
    ^Word up !

    Аз знам само Mina rakastan sinua и още няколко фразички ;д
    "И знам, че през каквото и да те накара да преминеш, каквото и да ти донесе съдбата, ще се справиш. Защото си личност. Защото духът ти е най-силният, въпреки и някога печален, който някога съм усещала."

  9. #9
    "И знам, че през каквото и да те накара да преминеш, каквото и да ти донесе съдбата, ще се справиш. Защото си личност. Защото духът ти е най-силният, въпреки и някога печален, който някога съм усещала."

  10. #10
    Аватара на xXxScreamxXx
    Регистриран на
    Jul 2007
    Град
    Там,където най-малко очакваш....
    Мнения
    3 107
    Цитирай Първоначално написано от Lake_bodom
    Знам, че е фински, ама повече ме кефи да му викам финландски. По-подземно звучи. Фински е много гей.
    If someone waits for you,it doesn't mean that they have nothing to
    do...it just means that nothing else is more important than you... )

  11. #11
    Мега фен Аватара на RoyTheReaper
    Регистриран на
    Nov 2005
    Мнения
    3 133
    Аз няма да пиша кво знам, щото 100% ще се изложа.

    Все пак в момента за да сглобя смислено изречение ми трябват около 15 минути.

  12. #12
    Супер фен Аватара на kPuCkA
    Регистриран на
    Mar 2007
    Град
    Варна
    Мнения
    1 288
    Ооо какви неща съм виждала лятото по морето от датчаните....ооо...спомени...

  13. #13
    Мега фен Аватара на RAWRRR
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    София
    Мнения
    4 071
    Такам,първо ще кажа 4е нито финландците,нито дат4аните,са луди и извратеняци.Доста тъпи определения,просто те са доста странни за разбиране от "нормалните" хора в Централна и Изто4на Европа.Прили4ат доста на англи4аните по светоусещане..

    Като цяло са доста тихи и скромни хора.Доста самовглъбени и неприказливи.Ску4ни,даже бих казала.Всъщност те са и много емоционалани,но дават вид на студени и апати4ни.То4но защото не могат да изразят на глас,това каквото ги тревожи/ядосва/провокира,го запазват за себе си и това се превръща в сериозен проблем,защото ги яде отвътре.Българите са доста темпераментни и ска4ат на бой за най-малкото,тоест прехвърлят агресията от себе си върху другите.Така се 4увстват пре4истени и свободни.Финландците правят то4но обратното,няма комфликти между хората,но има конфликти в хората,нещо като малка гражданска война във главата на всеки един 4овек.Тя не им дава мира доста време,след кеото прибягват до автонасилие или мазохизъм..опити за самоубийста, (въпреки 4е във Финландия е голям броят и на мъжете,които посягат на децата и жените си,но като цяло престъпността е доста малка).Просто дългата зима , белите нощи,депресията създават у хората някаква апатия към слу4ващото им се и когато се появи най-малкият проблем на хоризонта,решават да се предадат.
    Ли4но мен малко ме обиди това определение,което е дал авторът на темата..но ако някой се интересува що за хора са финландците (понеже аз нахвърлих най-общо) ,да пита..


    Mina rakastan sinua пък е една от най-неизползваните фрази във Финландия,поради при4ините изброени по-горе.

    Tampere ми е един от най-любимите градове там,въпреки 4е не е от най-големите (4тия по големина мисля).

    Финландците може да са 4удати,всъщност като се замисля Финландия предлага най-добрите условия за отглеждането и проявлението на серийните убийци.Просто хората там не псуват толкова,не се бият,не плюят на улицата,което може би за българите е противоестествено и елитарно,но извратеняци в никакъв слу4ай не са.

    Lake_Bodom,мога да те понау4а това-онова,аз знам граматиката перфектно( а тя е абсолютно разли4на от тази на българския,английския,френ ския и тн),само ми куца (доста ) лексиката.В СУ има лекции от фински,поинтересувай се и ги посещавай.Мога да ти кажа и откъде да си купиш финландско-български и българо-финландски ре4ник.Пиши ЛС,ако искаш .
    Plans are nothing; planning is everything.
    Dwight D. Eisenhower

  14. #14
    Ок, RAWRRR, съжалявам,ако съм те обидил,не ми е било това целта. Бтв ти финладнка ли си? Или? Имам предвид даже един конкретен случай-за Пека-Ерик Аувинен,който уби съученици...и тн има и други примери за такава агресия,затова изказах подобно мнение. И не знам дали съм прав,но гледайки събитията в различните държави си вадя разни изводи.

  15. #15
    Мега фен Аватара на Disrespect
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    Варна
    Мнения
    6 398
    тъй де...много хубаво не е на хубаво..
    Никой днес не е невинен
    избрахме бъдеще сами
    това, което ни очаква
    мъчително-жестоки дни

  16. #16
    Мега фен Аватара на RoyTheReaper
    Регистриран на
    Nov 2005
    Мнения
    3 133
    Цитирай Първоначално написано от RAWRRR

    Lake_Bodom,мога да те понау4а това-онова,аз знам граматиката перфектно( а тя е абсолютно разли4на от тази на българския,английския,френ ския и тн),само ми куца (доста ) лексиката.В СУ има лекции от фински,поинтересувай се и ги посещавай.Мога да ти кажа и откъде да си купиш финландско-български и българо-финландски ре4ник.Пиши ЛС,ако искаш .
    Искам.

  17. #17
    Мега фен Аватара на bulgarche
    Регистриран на
    Dec 2004
    Град
    Стара Загорка
    Мнения
    8 699
    RAWRRR, кажи им колко съм добър по фински
    (Само още чакам превода на едното нещо).
    Научих швейцарка, 2-ма унгарци и 1 австриец на няколко неща на финскии се чувствам горд (българите не ги броя).
    Скандинавията ми е мечта от малък, но не знам дали няма да изкукам там. Все пак имам чувството че ще ми хареса.

  18. #18
    Мега фен Аватара на bulgarche
    Регистриран на
    Dec 2004
    Град
    Стара Загорка
    Мнения
    8 699
    Цитирай Първоначално написано от EMO_ULTRAS
    Один и Тор идват за вас
    Други са ТЕЗИ, КОИТО ИДВАТ ДА ТЕ ВЗЕМАТ

  19. #19
    Мега фен Аватара на RAWRRR
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    София
    Мнения
    4 071
    Цитирай Първоначално написано от sleep&play
    Ок, RAWRRR, съжалявам,ако съм те обидил,не ми е било това целта. Бтв ти финладнка ли си? Или? Имам предвид даже един конкретен случай-за Пека-Ерик Аувинен,който уби съученици...и тн има и други примери за такава агресия,затова изказах подобно мнение. И не знам дали съм прав,но гледайки събитията в различните държави си вадя разни изводи.
    Моето обяснение е,4е в по-топлите страни, е прието да се проявява насилие 4есто и с мярка,докато в северните страни се проявява рядко ,но пък е шокиращо .После гръмват медиите и го превръщат в сензация.Преекспонация отвсякъде.
    Тихите води са най-дълбоки,нали знаеш?
    Северните народи са извесни с хладнокръвието си при убийства.
    Все пак не знам,кое е по-лошо за една държава,да има висока престъпност (примерно изразена в .. хулиганство) или да има едини4ни зловещи слу4аи,като този с Аувинен.Според мен,първото .

    Plans are nothing; planning is everything.
    Dwight D. Eisenhower

  20. #20
    Аватара на Mooo6no
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    Варна, морето, сините вълни...
    Мнения
    2 039
    Мисля, че тоталната им депресия и лудост е свързана с големите студове и дългите нощи в определени дни на годината. И на вас всяка година да има париод от 10-15 дена, в които няма капка слънце и е тъмно... и вие ще се депресирата. На какво мислите се дължи високата слушаемост на метъл. Аз лично от себе си следя, че когато бях зле и ми беше тъпо слушах далеч повече (депресарскки) метъл.


    Плюс това е интересен фактът, че в тези две странни има (или поне е имало) невероятно малка престъпност. Сега може и да има, но май престъпленията се извършват от чужденците, не от местните. Аз лично знам една история (от преди 30 години) дето един познат на дядо ми ходил във Финландия и си забравил куфара на летището и докато се усети и се върне минали 3 часа и куфара си седял на същото място, непокътнат. Звучи малко фантастично (+ това историята е от преди 30 години), доколко е истинска не знам, но че им е ниска престъпността си е факт.

  21. #21
    Мега фен Аватара на RAWRRR
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    София
    Мнения
    4 071
    Всъщност си беше добър пример.Във Финландия се слуша доста готик,такъв е и стилът на обли4ане на 90% от младите.Но те не го слушат,защото тази музика отговаря на емоционалното им състояние,на депресията и скритата агресия,ами по едни други при4ини.
    Plans are nothing; planning is everything.
    Dwight D. Eisenhower

  22. #22
    Супер фен Аватара на AutumnTears
    Регистриран на
    Nov 2007
    Град
    Between the Standing Stones
    Мнения
    2 014
    ba6ta mi e bil ot finlandiq jalko 4e ne uspqh da go opoznaq...
    ina4e ne moga da kaja ni6to za horata tam za6toto sum rodena tam i sum jivqla samo 3godini a i ne podurjam vruzka s baba mi i dqdo mi dori ne gi poznavam

    И само твоят съд ме вдига в небеса и хвърля в бездни...

  23. #23
    След скандинавските страни по самоубийства се нареждаме ние...хмм и отговора какъв е? Те се самоубиват заради белите нощи, а ние... заради черните дни ?! :/

  24. #24
    Мега фен Аватара на RAWRRR
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    София
    Мнения
    4 071
    финландска сауна > руска баня
    Plans are nothing; planning is everything.
    Dwight D. Eisenhower

  25. #25
    Мега фен Аватара на bulgarche
    Регистриран на
    Dec 2004
    Град
    Стара Загорка
    Мнения
    8 699
    Цитирай Първоначално написано от ATAKABG
    (водка) ФИНЛАНДИЯ РУЛЕЗ.
    Погледни дъното на бутилката

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си