Поради честото пускане на подобни теми, реших да направя една тема, където е обяснено просто и ясно как става тоя фокус "Инсталация на Windows XP"


Изтеглете си ТОЗИ Windows (според мен е най-добрия в БГ тракерите).Запишете го на диск (CD) чрез Nero 8 Lite или Ashampoo Burning Studio 7 по този начин:

Nero 8 Lite
Снимка 1
Снимка 2
Снимка 3
Снимка 4

Ashampoo Burning Studio 7
Снимка 1
Снимка 2
Снимка 3
Снимка 4

Дискът е буутващ, така че няма нужда от друга работа по записването му.След като рестартирате компютъра си, влезте в BIOS-а (влиза се с F2/F10/DEL или Shift+Alt+F1 зависи от компютъра ви) и нагласете като първо буутващо устройство CD-ROM-a си.След като се рестартира ще изпише надпис "Press any key to boot from CD" натиснете някое копче.Инсталацията би трябвало да започне.



За да продължите натиснете Enter.
След това ще се покаже лиценза, който вие трябва да приемете с натискане на F8.



След като сте приели лиценза, ще ви се покаже Partition Manager-a от там вие можете да триете, създавате дялове на харддиска и избирате къде да се инсталира Windows.



Обикновено Windows си стои в C: , така че най-добре да го сложите там.
След като изберете в кой дял да бъде, можете да форматирате този дял (препоръчително).Имате четири избора :



1.Да форматирате чрез NTFS бързо
2.Да форматирате чрез FAT бързо
3.Да форматирате чрез NTFS
4.Да форматирате чрез FAT

След като изберете как да форматирате, windows ще започне да копира файловете си.След като ги копира компютъра ви ще се рестартира.
Ако сте направили всичко описано по горе би трябвало да започне инсталацията.
Първият прозорец който ще ви се покаже е Regional and Language Settings.



От там можете да изберете език и държавата си.
Следващият прозорец, който ще се появи е за въвеждане на името си и /или организацията която ще използва windows-a



След това ще трябва да въведете серийният номер на копието на Windows.За този който аз съм ви дал кодът е

V2C47-MK7JD-3R89F-D2KXW-VPK3J



След като сте въвели кодът, ще ви излезе прозорец за въвеждане на името на компютъра, и създаването на Administrator на компютъра.



Следващото което трябва да направите е да си изберете часова зона (Намерете просто Sofia)



Когато изберете часовата си зона и дадете Next Windows ще инсталира Мрежовите настройки и ще ви се покаже този прозорец



Ако не разбирате сложете отметка на Typical.
След като дадете Next ще ви излезе ето този прозорец



От тук можете да промените името на компютъра при LAN мрежа.Просто натиснете Next.

След това компютъра ви ще се рестартира извадете диска и ще имате нов Windows.При първото включване ще ви пита кога да търси updates и дали искате да го регистрирате Online- НЕДЕЙТЕ !

Айде успех! Дано съм ви помогнал


shadow4e
Правя темата важна.
Темата става обща за инсталации на ОС.