.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 2 от общо 2
  1. #1

    ДОКЛАД ЗА ДЕСТИЛАЦИЯТА

    ТРЯБВА ДА НАПИША ДОКЛАД ЗА ДЕСТИЛАЦИЯТА,ТЪРСИХ В НЕТА,НО ТОВА,КОЕТО НАМЕРИХ Е МНОГО КРАТКО,ЗА ТОВА МОЛЯ АКО НЯКОЙ РАЗПОЛАГА С НЕЩО ПО ТЕМАТА ДА МИ ПОМОГНЕ.БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО


    Moderated by miloto
    т.7 от Правилника

  2. #2
    Виж това:

    I. Теоретична част:
    Процесът на разлагане на веществата, съдържащи се в растителните и в животинските организми, при загряване в отсъствие на кислород се нарича суха дестилация.При сухата дестилация винаги се получават газообразни, течни и твърди продукти.
    Някои вещества притежават свойството да привличат и задържат на повърхността си други газообразни или разтворени вещества.Това явление се нарича адсорбция.
    Адсорбционните свойства на активния въглен се използват в противогазите,в медицината и в захарната промишленост.
    II. Необходими уреди и реактиви:
    Епруветка,сухи дървени стърготини или трици,запушалка,стъклена газоотводна тръбичка, извита под прав ъгъл, чаша с вода, мастило или багрило фуксин, бензин или амоняк, животински въглен.
    III. Експериментална част:
    -Задача 1:

    В епруветка насипваме сухи дървени стърготини или трици, като запълваме почти 2/3 от целия и обем.Затваряме я със запушалка, през която минава стъклена газоотводна тръбичка, извита под прав ъгъл.Закрепваме епруветката с лек обратен наклон към статив.Нагряваме стърготините от дъното на епруветката към устието и.Когато от тръбичката се появи забележимо стълбче от газове и пари, поднасяме към тях запалена кибритена клечка.Пламъкът се поддържа, ако нагряването на стърготините продължи.Наблюдаваме събрания в епруветката течен дестилат.Отделяме течността в чашка и я изследваме с лакмус.Твърдия остатък се нарича дървен въглен.
    -Задача 2:

    В чаша с вода капваме мастило или багрило фуксин и капка бензин или амоняк.Част от разтвора поставяме в епруветка за сравнение.В чашата насипваме малко животински въглен, разбъркваме и филтруваме.Течността, която се получава, е безцветен и без мирис.
    IV. Извод:
    Адсорбцията се използва в биологични процеси-усвояване на хранителни вещества от растителни и животински организми. Пречистване на промишлени газове и води – чрез подходящи адсорбенти се задържат вредните компоненти на промишлените газове или води. Намира голямо приложение при пречистване на лекарствени препарати и витамини.
    Радвай се на този миг. Този миг е твоят живот.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си