.

Виж резултатите на анкетата: За или Против децата с умствени проблеми в нормлните училища ?

Гласували
60. Вие не можете да гласувате в тази анкета
  • За

    15 25,00%
  • Против

    45 75,00%
Отговор в тема
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 60
  1. #1
    Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    3 484

    Заили Против децата с умсвени увреждания внормалното училище

    Създавам темата за да разбера вашето мнение по въпроса,защото аз съм твърдо против.2-ра година уча с такива "деца",и мога да ви кажа че ми е писнало от тях. По простата причина че уж щом учим заедно сме на едно ниво,то друго се оказва...Уж сме на едно ниво,пък аз правя тест за ниво 6 клас, те /в класа са 3-ма куку-та/ правят тест на ниво 2 клас ??!?!!? това нормално ли е ? Класната през седмица воде разговор с мен на тема "защо ги подценавяш "децата" кажете си мнението,моля ви !!!!

  2. #2
    Аватара на nicolepcd
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Враца
    Мнения
    2 267
    Ами аз не съм учила с такива деца, но пък и те са хора... Чувстват се по - добре в нормална среда, при нормални деца... Може и да имаш право, но те не са виновни...

  3. #3
    Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    3 484
    Цитирай Първоначално написано от nicolepcd
    Ами аз не съм учила с такива деца, но пък и те са хора... Чувстват се по - добре в нормална среда, при нормални деца... Може и да имаш право, но те не са виновни...
    В час по Математика ми пишат по английйски,в час по английски - пишат по математика.... Еми и аз имам нерви пьпьму стара..

  4. #4
    ako децата "кукувци" са събрани в отделни класове съм съгласна.но иначе ако в клас с нормални деца има и такива които са изостанали те ще забавят напредъка на целия клас

  5. #5
    Голям фен
    Регистриран на
    Jan 2008
    Мнения
    877
    Доста е крайно да наричаш друго човешко същество "урод", още повече, че те не са виновни, че имат някакви увреждания. Иначе съм против такива деца и младежи да учат в нормални училища по простата причина, че както за "нормалните", така и за тях няма да има никаква полза. Най-много да бъдат обиждани от някои като автора на темата. До sixxkiller - ти по-добре живей своя живот и остави всички останали да живеят техния. Няма смисъл да се озлобяваш и да се ядосваш за неща, които нито зависят, нито имат много общо с теб.
    Don't worry, be happy!

  6. #6

    Регистриран на
    May 2008
    Град
    Sofiq
    Мнения
    168
    Пффф не ми напомняйте,в даскалото имаме един такъв добре,че не е от моя клас Ма аз ви казвам той е напълно луд,ходи само по коридорите и ръси некви глупости,показва средни пръсти,посяга над другите,веднъж щеше да ме удари баси и лудия олигофрен.Верно,че и те са хора,ама си има училища за малумни,просто не им е мястото при нормалните хора,само незнам защо нашта тъпа директорка още го държи
    2% оТ млАдОто ПокОлЕНие НЕ сЛуШа чАлГа!
    АкО Си оТ оНезИ 98% КоиТо Я ОбИчаТ, сЛожИ ТовА в ПоДпиСа си!

  7. #7
    Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    3 484
    Мойто училище изпитва огромна нужда за ученици,и всякъкви деца набират,абсолютно "всякъкви"....Знаете ли за кое се озлобявам ? Заради това,че ако аз направя някоя поразия или беля в даскалото,класната и конско ще ми прочете и при директорката ще ме заведе....а на тях това им е ежедневие,и никой копче не им казва....Ако не влязат в някой час - оо..те са на Логопед....добро клише,тъпи учители... еми как да не се нервя ?

  8. #8

    Регистриран на
    May 2008
    Град
    Sofiq
    Мнения
    168
    Цитирай Първоначално написано от Sixxkiller
    Мойто училище изпитва огромна нужда за ученици,и всякъкви деца набират,абсолютно "всякъкви"....Знаете ли за кое се озлобявам ? Заради това,че ако аз направя някоя поразия или беля в даскалото,класната и конско ще ми прочете и при директорката ще ме заведе....а на тях това им е ежедневие,и никой копче не им казва....Ако не влязат в някой час - оо..те са на Логопед....добро клише,тъпи учители... еми как да не се нервя ?
    И нашто даскало е така,имам чувството,че всички са некви нереални същества и понеже има малко деца и за тва ги събират идиоти отвсякъде
    2% оТ млАдОто ПокОлЕНие НЕ сЛуШа чАлГа!
    АкО Си оТ оНезИ 98% КоиТо Я ОбИчаТ, сЛожИ ТовА в ПоДпиСа си!

  9. #9
    Цитирай Първоначално написано от Sixxkiller
    Мойто училище изпитва огромна нужда за ученици,и всякъкви деца набират,абсолютно "всякъкви"....Знаете ли за кое се озлобявам ? Заради това,че ако аз направя някоя поразия или беля в даскалото,класната и конско ще ми прочете и при директорката ще ме заведе....а на тях това им е ежедневие,и никой копче не им казва....Ако не влязат в някой час - оо..те са на Логопед....добро клише,тъпи учители... еми как да не се нервя ?
    Пример:ако ти,нормалният,убиеш ЧОВЕК и си над 18,би трябвало да влезеш в затвор.
    А ако един "ненормален" или "урод",както ти ги наричаш,убие ЧОВЕК,няма да го съдят,защото е НЕВМЕНЯЕМ .

  10. #10
    Цитирай Първоначално написано от silver_moon
    ako децата "кукувци" са събрани в отделни класове съм съгласна.но иначе ако в клас с нормални деца има и такива които са изостанали те ще забавят напредъка на целия клас
    кратко и ясно...
    а sexkiller, ти защо се сравняваш с "уродите" ?
    сравнявай се с останалите.

    ина1е и аз съм простив, ако са размесени. това забавя напредъка на "нормалните" и се появяват точно такива "дразнещи се" и злобеещи, клюки, обсъждания на ниво "6ти клас"
    по-добре да оставят на мира децата и да не ги подлагат на тези, нападки, които "кадърните" им съученици им отправят...

  11. #11
    кво по-хубаво от това да правиш тест за 2ри клас?
    иначе за другото -да,кофти е
    ако толкова те дразни-премести се

  12. #12
    Супер фен Аватара на XceSS
    Регистриран на
    Oct 2007
    Град
    Бургас :)
    Мнения
    2 480
    И аз съм против такива деца в нормалните училища.
    Първо че забавят напредъка на класа
    Второ че точно пък в България всеки смята, че ако човек е различен, значи е смотаняк, олигофрен, урод и т.н.
    Трето че и за тях няма е добре, защото всеки ще ги ебава.
    Цитирай Първоначално написано от AnincetoSexy
    Дърпаш кредит .. Водиш я на Слънчев бряг ,там на ресторант .. после на бар ,и към 4-5 сутринта в хотелската стая на 'Чаика' я събличаш .. Ако ти откаже ,значи мнооооого си се прецакал ..

  13. #13
    Фен Аватара на Duvessa
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    Русе
    Мнения
    222
    Против съм. Във всички ситуации няма смисъл от това, да ги приемат в нормални училища. Обикновено или пречат в часовете, като целият клас страда или има подигравки, отправени към тях. И двете страни нямат полза от това. Самият смисъл, да растат в една нормална обстановка е хубав, но няма как да се осъществи, просто защото след като ги поставят в нормална среда тя престава да е такава. :/ Ще дам пример- в сегашното ми училище имаме 1 такъв, който беше преди година в моя клас. Първо , след 7-ми клас влиза поради медицински причини и заема мястото на някой, който се е съсипал от учене. Поне някакви знания да имаше, ама и това му липсва. Не мисля, че е правилно, щом искат да има равенство между всички, някои да си съдират г*за от учене, а други да не правят нищо и да бъдат приети. Специално в неговия случай, имаше увреждания, но реално не му пречеха да учи. Така- ние не обръщахме внимание на проблема, който имаше и го приемахме като нормален, равен на нас. Вместо това обаче, той започна да се гаври с нас. Пречеше в часовете умишлено. Беше арогантен с всички, явно приемаше заболяването си като нещо, което му дава правото да се държи както иска. Учителите обикновено или отделяха по 15-20 минути от часа да се разправят с него или просто спираха да преподават. Всички бяхме бесни, но нямаше какво да направим. Нямаше и как да го убедим, а с бой не става- пък и е глупаво да посегнеш на човек, който не може да се защитава. В момента е в друг клас, там хората обаче се оказаха не толкова толерантни, колкото нас. Гаврят се с него постоянно, а това му се отразява много. Наистина е жалко да се гледа такава картинка. В крайна сметка- никой няма полза от това, както казах в началото. Такива деца или пречат на нормалната атмосфера в часовете или биват обиждани, като идеята те самите да се считат за равни на другите пропада.

  14. #14

    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    370
    Не трябва да се подиграме на тази деца,защото те не са си избрали да са такива...но въпреки всичко аз съм против....в моя клас има един такъв,той е глухоням,но е адски невъзпитан и циничен и нали ушким трябва да се държиме по-добре с тях,ама кфо да се държиме по-добре с тях като той е пълен идиот...смятам че за тях трябва да си има отделни училища или отделни класове,защото нито за нас има полза от тях,нито те имат полза от нас...

  15. #15
    Аватара на Blo0dyBitch
    Регистриран на
    May 2008
    Град
    Between The Hell and The Heaven
    Мнения
    395
    колкото и нехуманно да звучи,аз съм против
    в бившия ми клас имаше едно такова момче и повечето часове протичаха доста мъчително(предимно заради него)
    да,и те са хора,и те трябва да си получат образованието,но... знам ли... много е трудно за нас,а и понякога и за тях,въпросното момче го тормозеха защото е различен и той ставаше по-зле
    има си специализирани училища и там им е мястото на тези деца

    From green to red our days pass by waiting for a sign to tell us why are we dancing all alone?

  16. #16
    Аватара на nefchi_bs
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    In the middle of Nowhere
    Мнения
    2 184
    и в моя клас имаше едно такова момче...на мен не ми пречеше но другите много го гавреха а той нищо не им правеше просто беше по-бавен сички го гавреха и то мочето го преместиха...а по темета аз съм за защото и те са хора и имат право да са сред "нормалните" и това че ги делим е жалко..
    Imagine smoking weed in the streets without ... cops ..

  17. #17
    Мега фен
    Регистриран на
    Feb 2006
    Град
    София
    Мнения
    3 379
    Цитирай Първоначално написано от D@rk_LaDy
    Цитирай Първоначално написано от silver_moon
    ako децата "кукувци" са събрани в отделни класове съм съгласна.но иначе ако в клас с нормални деца има и такива които са изостанали те ще забавят напредъка на целия клас
    кратко и ясно...
    а sexkiller, ти защо се сравняваш с "уродите" ?
    сравнявай се с останалите.

    ина1е и аз съм простив, ако са размесени. това забавя напредъка на "нормалните" и се появяват точно такива "дразнещи се" и злобеещи, клюки, обсъждания на ниво "6ти клас"
    по-добре да оставят на мира децата и да не ги подлагат на тези, нападки, които "кадърните" им съученици им отправят...
    Абсолютно съм съгласна. Умствено изостаналите да си седят в специализирани училища- там ще се съобразяват с нивото им и със заболяването им и ще получат адекватно отношение.

  18. #18
    против
    те децата не разбират дали им е хубаво или не ..
    нямат разсъдък
    деца с физически увреждания може,но не и с умствени ..
    те изпадат и в различни кризистни състояния и ще пречат на другите..

  19. #19
    Absolutno protiv. Dage se chudq zashto nqkoi e reshil, che tova e neobhodimo i shte e dobre za decata?! Vse edno da izpishesh nqkoi ot bolnicata, predi da e ozdravql i da go pratish da si givee normalnia givot.. Malko neskoposano go obqsnih, ama tezi deca se nugdaqt ot sprecializirani grigi za tqhnoto zdrave, to pri takiva iz*** kato dneshnite "normalni" deca, koito biqt suuchenicite si i tem podobni ugasii.. ne vigdam kak shte oceleqt.. Glupava ideq.. To svetut nakude e trugnal, ima nugda ot mn drugi neshta, ne ot tova....
    "Вероятността нещо да се случи е обратно пропорционална на неговата желателност." (Закон на Гумперсън)

    "Подходящият случай се явява в най-неподходящия момент." - (праволо на Дюшарм)

  20. #20
    Супер фен Аватара на kPuCkA
    Регистриран на
    Mar 2007
    Град
    Варна
    Мнения
    1 288
    ЦЕНЗУРА

    2 точка от правилата
    moderated by Coki

  21. #21
    Лично аз съм против - имаме 1 такова момиче в клас.
    1.На мен ми е неприятно и даже съм изпитвала страх от това момиче,защото един път в часа посегна да ме удря?!( с какво съм го заслужила при полойение че в същия момент говорех с учителката)
    2.Много от съучениците я дразнят и тя започва да крещи,реве и т.н. и после целият клас си го отнася( и к'ва полза от тва)
    3.Защо са създадени тези специализирани училища - за да учат такива деца там!
    НЕ подкрепям това умствено изостанали деца да учат заедно с нормалните

  22. #22
    Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    3 484
    Дразнят ме,защото като решим да избягаме класа от някой час,трябва да ги мъкнем с нас като малки деца,те немогат сами да разсъждават,6 клас са , РОДИТЕЛИТЕ ИМ ГИ ВОДЯТ И ГИ ВЗИМАТ ОТ УЧИЛИЩЕ Кажете ми,сега аз ли несъм прав или те ? Веднъж да решим да направим нещо класа,все ще ни попречат тея нещо....било то за екскурзия например - ако и те идвали,трябвало и родителите им да са с тах ,и точно с едно от момичетата и разправий са ставали с родителите им... Класната 5-6 пъти замалко не ме изгони от часа,и то единият път на теста ми вика: Иди седни до едното от "децата" /без да обиждам/.... аз им викам: По-добре на земята да седя или 2-ка ми пишете,но до тая нема да седна посмъртно...

    Абсолютно съм съгласен с предишното мнение.

  23. #23
    Аз съм против.. Просто и нормалните деца, и самите те няма да се чувстват удобно заедно... Също така не обичам да се грижа за някой, кйто БИ ТРЯБВАЛО да има същите възможности като мен(за което не е виновен, но не може да го промени), не съм длъжна също, но ако не го правя бих била наречена ''зла, гаднярка, непукистска или безразлична"...... Съжалявам, че нямат същите възможности като "нормалните", но само токова. За нищо НЕ съм длъжна-нито да ги съжалявам, нито да им помагам, нито дори да ги търпя (аз не търпя някои съученици и никой не възразява, а когато примерно не обърнеш внимание на такова дете си едва ли не чудовище)...

  24. #24
    Цитирай Първоначално написано от Bubbly
    Доста е крайно да наричаш друго човешко същество "урод", още повече, че те не са виновни, че имат някакви увреждания. Иначе съм против такива деца и младежи да учат в нормални училища по простата причина, че както за "нормалните", така и за тях няма да има никаква полза. Най-много да бъдат обиждани от някои като автора на темата. До sixxkiller - ти по-добре живей своя живот и остави всички останали да живеят техния. Няма смисъл да се озлобяваш и да се ядосваш за неща, които нито зависят, нито имат много общо с теб.
    syglasna

  25. #25
    Супер фен
    Регистриран на
    Nov 2007
    Град
    България
    Мнения
    1 713
    Аз съм против тези деца в нормално съществуване!

    Представете си 1 клас деца и някакво дете с увреждания да е в него клас.

    1.Ще стресира останалите деца! /това и в гимназийте е така/
    2.Ще забавя процеса на знания /той колкото е забавен/
    3.Знаете ли какво може да направи едно дете с увреждания /представете си да убие някое друго Нормално дете/ виновни няма да има разбира се.

    Аз само минуси виждам!
    Цитирай Първоначално написано от ScionOfStorm
    Танц

    Звънците ми глупашки
    Нека бъдат нашия звучен съпровод.
    Усмивки веселяшки...
    Тъга са те, ала от особен род.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си