.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 50
  1. #1

    Какво мислите за тангризма?

    Гледам тука са се изредили какви ли не религии... А какво мислите за нашата религия. Тази на предците ни.

  2. #2
    Че с нищо не се е различавала от езичеството което е владеело почти целият тогавашен свят.
    Пък и христианството е това което ни е запазило като нация.

  3. #3
    Супер фен Аватара на AutumnTears
    Регистриран на
    Nov 2007
    Град
    Between the Standing Stones
    Мнения
    2 014
    Цитирай Първоначално написано от Jesus_is_good
    Че с нищо не се е различавала от езичеството което е владеело почти целият тогавашен свят.
    Пък и христианството е това което ни е запазило като нация.
    i tazi tema li smqtate da prevurnete v diskusiq za hristiqnstvoto


    ne sum se interesuvala mnogo ot tangrizma i vse o6te ne moga da komentiram

    И само твоят съд ме вдига в небеса и хвърля в бездни...

  4. #4
    Не съм против тангризма, но смятам, че само в Християнството е истината. Иначе който иска да си вярва в Тангра, негова работа. Все пак ми харесва, че в тангризма се вярва само в един Бог.

  5. #5
    Почитател на всичко езическо съм, включително на Тангра и на всичко, което не е християнско. Така, че ми харесва, хаха. Можеш все пак да дадеш малко инфо с какво се различава от другите религии, де. Знаем, Тангра е бог, ако не се лъжа гръмовержец и к'во? Кажи кое е важно, кои са основните добродетели и така
    Memento moriendum esse!


  6. #6
    Супер фен Аватара на AutumnTears
    Регистриран на
    Nov 2007
    Град
    Between the Standing Stones
    Мнения
    2 014
    Цитирай Първоначално написано от ThunderGoddess
    Почитател на всичко езическо съм, включително на Тангра и на всичко, което не е християнско. Така, че ми харесва, хаха. Можеш все пак да дадеш малко инфо с какво се различава от другите религии, де. Знаем, Тангра е бог, ако не се лъжа гръмовержец и к'во? Кажи кое е важно, кои са основните добродетели и така
    na men su6to bi mi bilo interesno da razbera pove4e za tangrizma

    И само твоят съд ме вдига в небеса и хвърля в бездни...

  7. #7
    Ама вие май не разбрахте, че няма 1000 бога, а само един! Християнство, тангризъм, будизъм, ислям... независимо всичко, Господ е един. Той е сътворил материалната и нематериалната Вселена. Всичко останало са измислици на хората, породени с някаква цел - предимно да раздели представите им и да доведе до войни или печалби за определени хора... А Господ си няма име! Не е нито Мохамед, нито Христос, нито Буда, нито никой...

  8. #8
    Цитирай Първоначално написано от vvizard
    Ама вие май не разбрахте, че няма 1000 бога, а само един! Християнство, тангризъм, будизъм, ислям... независимо всичко, Господ е един. Той е сътворил материалната и нематериалната Вселена. Всичко останало са измислици на хората, породени с някаква цел - предимно да раздели представите им и да доведе до войни или печалби за определени хора... А Господ си няма име! Не е нито Мохамед, нито Христос, нито Буда, нито никой...
    Евала. Хубаво го каза И все пак са ми интереси ценностите от строг научна гледна точка
    Memento moriendum esse!


  9. #9
    Аватара на Jeuelle
    Регистриран на
    Feb 2007
    Град
    Blondeland
    Мнения
    2 138
    Че е на предците ми - да , ама не и моя
    Hey ! Mr Tambourine Man, play a song for me,
    In the jingle jangle morning I'll come followin' you..

  10. #10

    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    unknown
    Мнения
    878
    мсиля... че сте мега заблудени с упиканите ви религии
    Gambling - my new religion

  11. #11
    Цитирай Първоначално написано от Lunatic-
    мсиля... че сте мега заблудени с упиканите ви религии
    Gambling - my new religion
    Напротив, ти си заблуден и опикан...

  12. #12
    истинското християнство се пази в тайна бе хорица ..тая библия дето ние я четем е пренаписана през 4 век от некъф си папа ..Истинската книга се пази във ватикана..главните неща от християнството ги има в тази библия но не всичко е преведено и написано има доста съчинениа..така че..не съм антихрист или некаф си такъв просто казвам че тая библия е пренаписана от Ватикана а истинската книга се пази във рим при папата и ако излезе на яве целия свят ще се обърне!А кои иска да си разделя народите и вярванията никои за тва се пази в тайна!

    п.с ако някой иска да поспорим на лична
    със здраве

  13. #13
    Аватара на lsd43
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Някъде по широкия свят...
    Мнения
    2 014
    Цитирай Първоначално написано от akitametam
    истинското християнство се пази в тайна бе хорица ..тая библия дето ние я четем е пренаписана през 4 век от некъф си папа ..Истинската книга се пази във ватикана..главните неща от християнството ги има в тази библия но не всичко е преведено и написано има доста съчинениа..така че..не съм антихрист или некаф си такъв просто казвам че тая библия е пренаписана от Ватикана а истинската книга се пази във рим при папата и ако излезе на яве целия свят ще се обърне!А кои иска да си разделя народите и вярванията никои за тва се пази в тайна!

    п.с ако някой иска да поспорим на лична
    със здраве
    И не само библията е скрита,но и много книги свързани с човешката история, даже се предполага че там се пазят книги от Александрийската библиотека.
    War is tool ,with this tool the powerful people manage their plans for the new world. World of mass slavery ,world of mind control. If you haven't realise it yet- you are part of that enslaved humanity too.

  14. #14
    Оф, говорехме за Тангризма. Майнете го това опикано християнство поне от една тема. . Пренаписано или не, то е съвършено тъпо и изплагиатствано. Точка. Какво говорехме за Тангра? А,да! Честно казано не ми се вярва тангристите да са монотеисти. Според мене е имало и други богове, но понеже българите са писали на някаква много объркана писменост, още нищо не се знае. Ще видим нататък ...
    Memento moriendum esse!


  15. #15
    Цитирай Първоначално написано от ThunderGoddess
    Оф, говорехме за Тангризма. Майнете го това опикано християнство поне от една тема. . Пренаписано или не, то е съвършено тъпо и изплагиатствано. Точка. Какво говорехме за Тангра? А,да! Честно казано не ми се вярва тангристите да са монотеисти. Според мене е имало и други богове, но понеже българите са писали на някаква много объркана писменост, още нищо не се знае. Ще видим нататък ...
    Съвършено тъпа си ти така като гледам. Щом можеш да имаш подобно мнение за Християнството, значи първо си нямаш хал-хабер от него, второ отричаш религията, благодарение на която човечеството се възроди и преодоля езическото мракобесничество и идолопоклонничество.

  16. #16
    Цитирай Първоначално написано от kristo
    Цитирай Първоначално написано от ThunderGoddess
    Оф, говорехме за Тангризма. Майнете го това опикано християнство поне от една тема. . Пренаписано или не, то е съвършено тъпо и изплагиатствано. Точка. Какво говорехме за Тангра? А,да! Честно казано не ми се вярва тангристите да са монотеисти. Според мене е имало и други богове, но понеже българите са писали на някаква много объркана писменост, още нищо не се знае. Ще видим нататък ...
    Съвършено тъпа си ти така като гледам. Щом можеш да имаш подобно мнение за Християнството, значи първо си нямаш хал-хабер от него, второ отричаш религията, благодарение на която човечеството се възроди и преодоля езическото мракобесничество и идолопоклонничество.
    През гъза ми е за ограниченото ти мнение, детенце. Живей си в опиканите илюзии, които миришат на монопол на тъпички и наивнички хора, изповядвай си глуповатата религийчица, когато са измислили шепа тъпи като галфони, завищащи същества в римската империя и си замълчи Християнството е жалка пародия на езичеството и повтаря всеки негов ритуал, всеки негов мит и т.н. Оплювайки коренните религии, оплюваш и продукта. Не че той не заслужава да бъде оплют.
    Какво възраждане, бе кретен такъв?! Хората първо са били езичници. Или ше ми кажеш, че някога, много преди езичеството хората са били християни . А в човешката история има един период, който се нарича Възраждане или Ренесанс. Ма щи кажа кога е - тогава, когато хората са установили, че глуповата ти религия става само са боклука и са започнали да се грижат за себе си.
    Memento moriendum esse!


  17. #17
    Аватара на lsd43
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Някъде по широкия свят...
    Мнения
    2 014
    Жалко е че няма много сведения за тангранизма,но ако наистина е била моноестична религия е възможно религията ни да е взаимствала от някоя друга религия ,в която са се кланяли само на един Бог.Ако наистина сме с ирано-арийски произход е доста вероятно,поне според мен да сме взаимствали от евреите или някоя производна на тяхната религия(не говоря за християнството),но не знам.
    War is tool ,with this tool the powerful people manage their plans for the new world. World of mass slavery ,world of mind control. If you haven't realise it yet- you are part of that enslaved humanity too.

  18. #18
    Тук си прав/а. Не се бях замисляла за това, че сме били близо до евреите. Плюс това сме били и около персите някъде, които изповядват зорастризъм, който за мен е предшественик на монотеистичните религии .
    Memento moriendum esse!


  19. #19
    Цитирай Първоначално написано от ThunderGoddess
    Цитирай Първоначално написано от kristo
    Цитирай Първоначално написано от ThunderGoddess
    Оф, говорехме за Тангризма. Майнете го това опикано християнство поне от една тема. . Пренаписано или не, то е съвършено тъпо и изплагиатствано. Точка. Какво говорехме за Тангра? А,да! Честно казано не ми се вярва тангристите да са монотеисти. Според мене е имало и други богове, но понеже българите са писали на някаква много объркана писменост, още нищо не се знае. Ще видим нататък ...
    Съвършено тъпа си ти така като гледам. Щом можеш да имаш подобно мнение за Християнството, значи първо си нямаш хал-хабер от него, второ отричаш религията, благодарение на която човечеството се възроди и преодоля езическото мракобесничество и идолопоклонничество.
    През гъза ми е за ограниченото ти мнение, детенце. Живей си в опиканите илюзии, които миришат на монопол на тъпички и наивнички хора, изповядвай си глуповатата религийчица, когато са измислили шепа тъпи като галфони, завищащи същества в римската империя и си замълчи Християнството е жалка пародия на езичеството и повтаря всеки негов ритуал, всеки негов мит и т.н. Оплювайки коренните религии, оплюваш и продукта. Не че той не заслужава да бъде оплют.
    Какво възраждане, бе кретен такъв?! Хората първо са били езичници. Или ше ми кажеш, че някога, много преди езичеството хората са били християни . А в човешката история има един период, който се нарича Възраждане или Ренесанс. Ма щи кажа кога е - тогава, когато хората са установили, че глуповата ти религия става само са боклука и са започнали да се грижат за себе си.
    Оо, пикло напикана, детенце можеш да викаш на себе си, тъй като определено и със сигурност съм доста по-голям от теб, понеже съм на цели 23 години. А ти на колко си, на 55 ли ?! Що се отнася до обидите ти, не се учудвам от тях, понеже човек който няма сериозни доводи срещу Християнството започва да си служи с обидни епитети. Това е характерно за всички антихристияни, понеже осъзнавате, че няма как да оспорите истинността на религия, която 3 века е била мачкана и е победила една езическа империя, понеже самите римляни, както и римските императори са осъзнали величието й. Няма как да оспориш и да обявиш за мит една религия, която се базира на огромна логика и също така много исторически факти. Религия, която са приели хора от най-различни народности и с най-различно обществено положение, включително и много богати, но осъзнали величието и истинността й, приели да се откажат от богатствата си, само и само да тръгнат след заветите на Христос, които в своята пълнота са се изпълнили и се изпълняват и до днес. За ренесанса какво? Хората били "осъзнали" "лъжите" на Християнството и за това решили да се върнат към езическите традиции . Само да те светна, че точно тези, които се опитаха да преодолеят и забранят Християнството бяха наследниците на същите тези фарисейски псета, които хвърлиха Исус Христос на кръстна смърт, понеже разобличаваше тяхното лицемерие и преклонение пред Златния еврейски телец. И ти се хващаш точно на примката на тези лъжци и мошенници, е, твой проблем. И последно, за да не се впускам в големи подробности, понеже няма какво да те опровергавам, тъй като ти сама се опроверга за много неща. Християнството се било базирало на някои от езическите вярвания, и какво от това? Няма нищо лошо, тъй като Християнството именно заради това е най-истинната религия, понеже от всички религии е взела достоверното и истинското и същевременно е една коренно различна религия от езическите заблуди. Апропо да те попитам щом си езичничка, вярваш ли, че камъни, дървета, водопади и някои животни, като кравите са свещени, понеже ако наистина си езичничка би трябвало да ги почиташ . Ако имаш някоя кравичка на село от където очевидно си, би трябвало да я почиташ като "свещено" и "висше" животно . А шесторъкия Шива почиташ ли го? На скоро гледах отново филма Робинзон Крузо и там дивака Петкан разказваше кой е неговият "бог", който се оказа, че е някакъв крокодил

  20. #20
    Цитирай Първоначално написано от ThunderGoddess
    Тук си прав/а. Не се бях замисляла за това, че сме били близо до евреите. Плюс това сме били и около персите някъде, които изповядват зорастризъм, който за мен е предшественик на монотеистичните религии .
    Ако ти имаш нещо общо с тези еврейски измекяри, 99% от българите нямат и слава Богу

  21. #21
    Супер фен Аватара на AutumnTears
    Регистриран на
    Nov 2007
    Град
    Between the Standing Stones
    Мнения
    2 014
    Няма нищо лошо, тъй като Християнството именно заради това е най-истинната религия, понеже от всички религии е взела достоверното и истинското и същевременно е една коренно различна религия от езическите заблуди. Апропо да те попитам щом си езичничка, вярваш ли, че камъни, дървета, водопади и някои животни, като кравите са свещени, понеже ако наистина си езичничка би трябвало да ги почиташ

    da i beshe napisal nqkoq molitva
    mejdu koi listi na bibliqta si sma4kahte smirenoto povedenie?
    hristiqnskata religiq e edna boza smesila vsi4ki tradicii na ezi4estvoto s cel vlast i pari

    И само твоят съд ме вдига в небеса и хвърля в бездни...

  22. #22
    Плачевно е положението....

  23. #23
    Супер фен Аватара на AutumnTears
    Регистриран на
    Nov 2007
    Град
    Between the Standing Stones
    Мнения
    2 014
    Цитирай Първоначално написано от justme__
    Няма нищо лошо, тъй като Християнството именно заради това е най-истинната религия, понеже от всички религии е взела достоверното и истинското и същевременно е една коренно различна религия от езическите заблуди. Апропо да те попитам щом си езичничка, вярваш ли, че камъни, дървета, водопади и някои животни, като кравите са свещени, понеже ако наистина си езичничка би трябвало да ги почиташ

    da i beshe napisal nqkoq molitva
    mejdu koi listi na bibliqta si sma4kahte smirenoto povedenie?
    hristiqnskata religiq e edna boza smesila vsi4ki tradicii na ezi4estvoto s cel vlast i pari
    propusnah da dobavq 4e ne otdava nikakvo uvajenie kum prirodata
    "...камъни, дървета, водопади и някои животни, като кравите са свещени..."
    da sve6teni sa vsqko jivo su6testvo e sve6teno

    И само твоят съд ме вдига в небеса и хвърля в бездни...

  24. #24
    Аватара на NaughtyWhisper
    Регистриран на
    Apr 2008
    Град
    somewhere over the rainbow ;]
    Мнения
    175
    Цитирай Първоначално написано от justme__
    Цитирай Първоначално написано от justme__
    Няма нищо лошо, тъй като Християнството именно заради това е най-истинната религия, понеже от всички религии е взела достоверното и истинското и същевременно е една коренно различна религия от езическите заблуди. Апропо да те попитам щом си езичничка, вярваш ли, че камъни, дървета, водопади и някои животни, като кравите са свещени, понеже ако наистина си езичничка би трябвало да ги почиташ

    da i beshe napisal nqkoq molitva
    mejdu koi listi na bibliqta si sma4kahte smirenoto povedenie?
    hristiqnskata religiq e edna boza smesila vsi4ki tradicii na ezi4estvoto s cel vlast i pari
    propusnah da dobavq 4e ne otdava nikakvo uvajenie kum prirodata
    "...камъни, дървета, водопади и някои животни, като кравите са свещени..."
    da sve6teni sa vsqko jivo su6testvo e sve6teno
    След като всички животни, разстения, камъни и тн. са свещени, що си жива? Ти не ядеш ? Ти не пиеш?

    Обиждаш религия за която предполагам знаеш толкова малко, че дори и представа си нямаш. Смешни сте! Ти и ThunderGoddes!

    Няма да споря с идиоти..Кристо ви обясни всичко ама.. то нали някой трябва да го прочете, а на вас явно това ви е чуждо..направо почвате с обидите..
    "The body tell the mind to quit. The mind tells the body to shut up."

  25. #25
    Супер фен Аватара на AutumnTears
    Регистриран на
    Nov 2007
    Град
    Between the Standing Stones
    Мнения
    2 014
    Цитирай Първоначално написано от NaughtyWhisper
    Цитирай Първоначално написано от justme__
    Цитирай Първоначално написано от justme__
    Няма нищо лошо, тъй като Християнството именно заради това е най-истинната религия, понеже от всички религии е взела достоверното и истинското и същевременно е една коренно различна религия от езическите заблуди. Апропо да те попитам щом си езичничка, вярваш ли, че камъни, дървета, водопади и някои животни, като кравите са свещени, понеже ако наистина си езичничка би трябвало да ги почиташ

    da i beshe napisal nqkoq molitva
    mejdu koi listi na bibliqta si sma4kahte smirenoto povedenie?
    hristiqnskata religiq e edna boza smesila vsi4ki tradicii na ezi4estvoto s cel vlast i pari
    propusnah da dobavq 4e ne otdava nikakvo uvajenie kum prirodata
    "...камъни, дървета, водопади и някои животни, като кравите са свещени..."
    da sve6teni sa vsqko jivo su6testvo e sve6teno
    След като всички животни, разстения, камъни и тн. са свещени, що си жива? Ти не ядеш ? Ти не пиеш?

    Обиждаш религия за която предполагам знаеш толкова малко, че дори и представа си нямаш. Смешни сте! Ти и ThunderGoddes!

    Няма да споря с идиоти..Кристо ви обясни всичко ама.. то нали някой трябва да го прочете, а на вас явно това ви е чуждо..направо почвате с обидите..
    probvai pak 4e ne6to ne razbrah

    И само твоят съд ме вдига в небеса и хвърля в бездни...

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си