.
Отговор в тема
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 72
  1. #1
    Аватара на lsd43
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Някъде по широкия свят...
    Мнения
    2 014

    Екзорсизъм

    Вярвате ли че наистина е възможно човек да бъде обладан от бесове или това са просто психични разтройства на "обладаните" ? И най-вече ако човек наистина е обладан от такова същество ,способен ли е свещеникът да му помогне като премахне злото от него?

    Ето и случаи на екзорсизъм http://www.youtube.com/watch?v=x4n9v...eature=related

    http://en.wikipedia.org/wiki/Exorcism

    http://www.youtube.com/watch?v=uoA-d...eature=related
    War is tool ,with this tool the powerful people manage their plans for the new world. World of mass slavery ,world of mind control. If you haven't realise it yet- you are part of that enslaved humanity too.

  2. #2
    Супер фен Аватара на AutumnTears
    Регистриран на
    Nov 2007
    Град
    Between the Standing Stones
    Мнения
    2 014
    spored men tuk e vupros na religiozni vqrvaniq

    И само твоят съд ме вдига в небеса и хвърля в бездни...

  3. #3

    Регистриран на
    Nov 2007
    Град
    Ha MopeTo (sun)
    Мнения
    1 019
    според мен-не може,по скоро е някакво психично заболяване
    Не Е вЯрнО, чЕ сИ На мОеТо НиВо ... Ти сИ нОмЕр 2 , а Аз НомЕр 1 [!][!][!]

  4. #4
    Според всеки нещо си нали знаеш че каквато и да е гледната точка истината е една .
    А каква е тя?.............
    Ами една .
    Нали така lsd?
    Между другото от всички гледни точки свещенникът нищо не може да направи защото сам по себе си няма силата да изгони демон или да му излекува мозъчното растройство.

  5. #5
    Цитирай Първоначално написано от Jesus_is_good
    Според всеки нещо си нали знаеш че каквато и да е гледната точка истината е една .
    А каква е тя?.............
    Ами една .
    Нали така lsd?
    Между другото от всички гледни точки свещенникът нищо не може да направи защото сам по себе си няма силата да изгони демон или да му излекува мозъчното растройство.
    Може и да си прав, но Кипряновата молитва има тази сила А тя се чете предимно от свещенници. Те са вид посредници. Естествено, трябва да попаднеш на такъв, който ще свърши работа, защото не всеки който прочете въпросната молитва, постига желания резултат...
    А относно екзорсизмът, не е психично заболяване и си съществува. Най-добрият начин за предпазване е да не правите каквито и да е ритуали за призоваване на демони, призраци и други астрални същества

  6. #6
    Аватара на lsd43
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Някъде по широкия свят...
    Мнения
    2 014
    Цитирай Първоначално написано от Jesus_is_good
    Според всеки нещо си нали знаеш че каквато и да е гледната точка истината е една .
    А каква е тя?.............
    Ами една .
    Нали така lsd?
    Между другото от всички гледни точки свещенникът нищо не може да направи защото сам по себе си няма силата да изгони демон или да му излекува мозъчното растройство.
    Не винаги истината е една.
    War is tool ,with this tool the powerful people manage their plans for the new world. World of mass slavery ,world of mind control. If you haven't realise it yet- you are part of that enslaved humanity too.

  7. #7
    Голям фен
    Регистриран на
    Aug 2007
    Мнения
    665
    Да, има такива случаи където човекът е обладан от дух. Има си специални свещеници, които извършват екзорсизъма, но в повечето случаи духа /демона/ пак се завръща.

  8. #8
    Сигурно има, но ги ловят хората, които не са силни. Сисъл според мен всеки дух или демон, би си избрал слаба жертва, за да не се занимава да се бори с нея. И така. Трябва да бъдем силни и да не се даваме
    Memento moriendum esse!


  9. #9
    Цитирай Първоначално написано от ThunderGoddess
    Сигурно има, но ги ловят хората, които не са силни. Сисъл според мен всеки дух или демон, би си избрал слаба жертва, за да не се занимава да се бори с нея. И така. Трябва да бъдем силни и да не се даваме
    Всъщност, случаите на екзорсизъм на които съм бил свидетел са от хора, инвокирали разни същества. Доста хора не са наясно, че за да призоваваш каквото и да е, преди това трябва да си изградиш защита... Ако го извикаш току-така, му ставаш чисто и просто роб. Всичко си има техника и ред на изпълнение. Така, че повечето жертви на екзорсизмът са си виновни сами.

  10. #10
    Тук съм съгласна, че който си го търси, да си го намира, така де. Както казах в другата тема, като не пипаш, не те закачат. Но и обратното важи - няма да си поплюват, ако ги дразнят, я
    Memento moriendum esse!


  11. #11
    аз в една книга бях чела как вещиците едно време са си правели бесове....ама все пак не мисля че е реално..
    Не е важно от къде идваш, нито къде отиваш. Важното е да си щастлив по пътя.

    http://www.vbox7.com/play:21a70aa5

  12. #12
    Guest
    Зловещата тема се въздига от гроба, boo!

  13. #13
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    StringTheorist що pedobear е с главата надолу бе?

    иначе на ви екзорсизъм- http://www.youtube.com/watch?v=VTnPGdjFVcU
    “It is only when you refuse to give in with all your heart that you begin to transcend your humanity. ”

    The Bird of Hermes

  14. #14
    Аватара на HRaBr0TyYKeBaPcHe
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    Улицата
    Мнения
    589
    Ами слушал съм много за тази проява, но мисля, че това е по скоро на психичеста основа.Някфо заболяване.Според мен няма такива демони, духове и тн.

  15. #15

    Регистриран на
    May 2008
    Град
    софия
    Мнения
    118
    Да възможно е и това не е болестно састояние жертвите на демона или духа променят изцяло гласа си и понякога започват да говорят на езици които никога преди не са знаели и дори такива които няма от къде да знаят

  16. #16
    Супер фен Аватара на filmimilmi
    Регистриран на
    Nov 2008
    Мнения
    1 334
    Значи психичните разстройства се дължат на тайнствени зли сили... Хм, много интересно...

  17. #17
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    оффф хора осъзнайте се!!!

    "аз съм зъл демон и ще обладая тази побъркана бабичка и ще я накарам да говори на развален турски"

    вместо

    "аз съм зъл демон ще се набия в този президент и ще си кротувам... до момента в който доближи панела за управление на ядрените ракети "

    кое ви кара да мислите че некви демони духове и прочее ще си губят времето с некви мижитурки по дяволите

    за 100% от психичните разстройства има някакви медикаменти и нито един от тях не включва пентаграм или екзорсизъм това не е ли мъъъничко доказателство че няма демони? да има такива работи като пласибо ефекти и това пък е още по голямо доказателство понеже обладаните хора не се държат по еднакви начини а както им казва културата-общата черта олигофрен не се брои за доказателство
    “It is only when you refuse to give in with all your heart that you begin to transcend your humanity. ”

    The Bird of Hermes

  18. #18
    Аватара на HRaBr0TyYKeBaPcHe
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    Улицата
    Мнения
    589
    А ако говорят на "нечувани езици" другите от къде знаят, че ги говорят и че е нещо смислено

  19. #19

    Регистриран на
    May 2008
    Град
    софия
    Мнения
    118
    Не става въпрос за "нечувани езици" а за такива които вече никой не говори.

  20. #20
    Аватара на HRaBr0TyYKeBaPcHe
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    Улицата
    Мнения
    589
    А щом никой не го говори от къде се знае, че всъщност това е някакъв език???

  21. #21
    Истина е !!! някои хора не са по сопствено желание луди

  22. #22
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    Цитирай Първоначално написано от betterman
    Истина е !!! някои хора не са по сопствено желание луди
    първо-пише се соБствено

    второ-съгласен съм напълно!!!! ЩЕ СЕ ИЗНЕНАДАТЕ КОЛКО МАЛКО ХОРА СА СТАНАЛИ ШИЗОФРЕНИЦИ ЗАЩОТО ТАКА СА ИСКАЛИ!

    “It is only when you refuse to give in with all your heart that you begin to transcend your humanity. ”

    The Bird of Hermes

  23. #23
    Цитирай Първоначално написано от gandalfepi4
    Цитирай Първоначално написано от betterman
    Истина е !!! някои хора не са по сопствено желание луди
    първо-пише се соБствено

    второ-съгласен съм напълно!!!! ЩЕ СЕ ИЗНЕНАДАТЕ КОЛКО МАЛКО ХОРА СА СТАНАЛИ ШИЗОФРЕНИЦИ ЗАЩОТО ТАКА СА ИСКАЛИ!

    Докато не го изживееш няма да го разбереш

  24. #24
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    първо, това беше шега. не се натягай

    второ, имам доста близък човек шизофреник, една позната с би-полярна депресия, още една коята почина заради това и уча клинична психология, което ще рече че ме "изправят" пред такива хора. идеята е да мога да ги разбирам. сега, права си че колкото и да гледам няма да разбера 100% какво е докато не го "изпитам" сам.

    но не виждам кое те кара да мислиш сериозно (стори ми се че горе си написала не баш каквото искаш) че сравнително добре разбраните биологични причини за сериозните заболявания са свързани с "демони".

    демоните не можеш да ги ексорцизираш (боже така ли се пише) с лекарстно поне според легендите. ако говориш за някакъв друг конкретен случай ми кажи име, за да се ориентирам по-добре.

    ето ти малко наука преди да ми отговориш http://debunkingchristianity.blogspo...gation-of.html

    ПП НЕ не отришам психосоматичните внушения
    “It is only when you refuse to give in with all your heart that you begin to transcend your humanity. ”

    The Bird of Hermes

  25. #25
    Цитирай Първоначално написано от gandalfepi4
    първо, това беше шега. не се натягай

    второ, имам доста близък човек шизофреник, една позната с би-полярна депресия, още една коята почина заради това и уча клинична психология, което ще рече че ме "изправят" пред такива хора. идеята е да мога да ги разбирам. сега, права си че колкото и да гледам няма да разбера 100% какво е докато не го "изпитам" сам.

    но не виждам кое те кара да мислиш сериозно (стори ми се че горе си написала не баш каквото искаш) че сравнително добре разбраните биологични причини за сериозните заболявания са свързани с "демони".

    демоните не можеш да ги ексорцизираш (боже така ли се пише) с лекарстно поне според легендите. ако говориш за някакъв друг конкретен случай ми кажи име, за да се ориентирам по-добре.

    ето ти малко наука преди да ми отговориш http://debunkingchristianity.blogspo...gation-of.html

    ПП НЕ не отришам психосоматичните внушения

    Няма кво да ти обяснявам.. изучи по добре Окултизма, там е скрита Истината... случайни психични заболявания няма набии си го в главата..

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си