.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 16 от общо 16
  1. #1
    Мега фен Аватара на babity
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    8 255

    Автобиография? WTF?!

    Налага ми се да напиша автобиография... То... в общи линии ми е ясно какво трябва да напиша, ама съм на 16, подяулите! То... най - много да стане 5 изречения и да се спеча. Помогнете ми, хора!

  2. #2
    za ba6ta ti i maika ti sloji ne6to-na kolko godini sa te rodili primerno. brat ili sestra dali ima6. za cqlata roda napi6i ne6to tam na dalgo i na 6iroka

  3. #3

  4. #4
    Мега фен Аватара на babity
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    8 255
    Амиии... аз искам да направя впечатление, защото след интервюто за работата ми казаха за изпратя автобиография на мейла и след това евентуално да ми звъннат. Затова искам да е добро, ама като съм на 16... пък не смятам, че е много удачно да разказвам за детската градина...

  5. #5
    Голям фен
    Регистриран на
    Oct 2004
    Град
    Нейде из Европа, по-точно Виена
    Мнения
    737
    Napi6i v google Cv i vij kolko primera za Cv ti izliyat, polzvai gi kato 6ablon i si gotova!
    Qsno e tova za imeto, godini i t.n., sled tova kude si u4ila, socialna deinost, klubove, interesi, konkursi , vsi4ko, keoto si pravila iyvun u4ili6te go napu6i i tova e.
    "Es gibt Risiken, die man nicht eingehen darf: Der Untergang der Menschheit ist ein solches."

  6. #6

  7. #7
    Голям фен
    Регистриран на
    Oct 2004
    Град
    Нейде из Европа, по-точно Виена
    Мнения
    737
    Thoughtless, tova, koeto si vidqla e motivacionno pismo!!! V avtobiografiqta ne se pi6e ne6ta ot sorta na "Видях обявата за работното място от еди-къде си. Смятам, че ще съм полезна и ще спомогна за добрия дух и проспериране." I za motivacionnoto pismo ne ehubavo da izpolzva6 6ablon, za6toto vsqka poziciq iziskva razli4ni ka4estva i motivaciq! A avtobiografiqta ima ima 6ablon i se pi6e po neq, nqma kakvo tolkova rayzlino da ima v neq ot snimka, danni kato imen, adrws, telefon, obrazovanie, ezici, izvun u4ili6tni deinosti, konkursi, nagradi, interesi.
    "Es gibt Risiken, die man nicht eingehen darf: Der Untergang der Menschheit ist ein solches."

  8. #8

  9. #9
    Мега фен Аватара на machoka
    Регистриран на
    May 2005
    Мнения
    11 113 835
    Аз на 16 имах страница и половина А4 формат, творческа автобиография, без да разказвам майка ми коя гимназия е завършила, а само конкретни дипломи, факти, проведени събития и концерти и подобни.
    Съветвам те да се вземеш ръце, за да не се оплакваш по същия въпрос след 10 години, като станеш на 26 и тогава НАИСТИНА ти се стовари този проблем, а не сега да ти бъде пречка за да продаваш химикалки в някоя книжарница.

  10. #10
    Мега фен Аватара на Seducti0n
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    I don`t know where
    Мнения
    6 415
    http://www.comenius1.hit.bg/kak_da_nap_cv1.htm

    Виж колонката от ляво.
    И сама ще се ориентираш, надявам се.
    Иначе, до колкото знам, вече Си-ви-тата се пишат от зад напред.
    Айде успех.
    Who doesn't long for someone to hold
    Who knows how to love you without being told
    Somebody tell me why I'm on my own
    If there's a soulmate for everyone

  11. #11
    Мега фен Аватара на babity
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    8 255
    Цитирай Първоначално написано от machoka
    Аз на 16 имах страница и половина А4 формат, творческа автобиография, без да разказвам майка ми коя гимназия е завършила, а само конкретни дипломи, факти, проведени събития и концерти и подобни.
    Съветвам те да се вземеш ръце, за да не се оплакваш по същия въпрос след 10 години, като станеш на 26 и тогава НАИСТИНА ти се стовари този проблем, а не сега да ти бъде пречка за да продаваш химикалки в някоя книжарница.
    И аз имам какво да кажа за концерти и извънкласни дейности, обаче естеството на работата е съвсем различно. Работата е много сериозна и е абсолютно без значение дали съм пяла във вокална група и дали съм печелила конкурси с нея. Странно е... от три дни се опитвам да я напиша и стигам до 8 - 9 реда и край... Никога не съм се занимавала с такова нещо, мамка му..

  12. #12
    Голям фен
    Регистриран на
    May 2005
    Град
    v 9-ta gluha
    Мнения
    846
    Абе на мен в 8ми клас ми показаха в училище как да напиша автобиография...бях на 14. Най-малкото има толкова много шаблани, които можеш да използваш. А и не се пишат изречения в автобиографията

  13. #13
    Мега фен Аватара на babity
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    8 255
    Добре... така явно няма да се получи с наставления. Затова мисля да напиша нещо примерно и да получа мнения и критики.

    Казвам се (трите имена). Родена съм на (рожденна дата) в град Пловдив, където съм израстнала. Завършила съм основното си образование в (името на училището), а в момента уча в (името на сегашното училище), в профилирана паралелка със засилено изучаване на математика, информационни технологии и английски език. Също така владея писмено руски език. Умело боравя с операционна система Windows и се справям отлично с Microsoft Office 2003. Умея да работя в екип и бързо и лесно се сработвам с колектива.

    Това успях да "измъдря". Ако някой ми помогне с малки допълнения и ми обясни къде да си вмъкна сегашият адрес и телефона ще се чувствам супер!

  14. #14
    Мега фен Аватара на machoka
    Регистриран на
    May 2005
    Мнения
    11 113 835
    Това е нещо средно между лична автобиография и мотивационно писмо.

  15. #15
    Мега фен Аватара на babity
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    8 255
    Цитирай Първоначално написано от machoka
    Това е нещо средно между лична автобиография и мотивационно писмо.
    Добре, ако махна последното изречение и на негово място си сложа телефона и адреса по - добре ли ще е?

  16. #16
    Защо просто не си изтеглиш европейския модел на автобиография и не си го попълниш направо?
    Това, което си написала, е същото като онова, което трябва да попълниш там, само с тази разлика, че ако го попълниш според модела, по- ще има вид, отколкото ако го оставиш нахвърлено така... поне според мен.
    Разорена съм, но щастлива
    Бедна, но мила
    Висока, но здраво стъпила на земята
    Нормална, но обсебена
    Загубена съм, но пълна с надежда.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си