.
Отговор в тема
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 60

Тема: Сектите

  1. #1
    Аватара на lsd43
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Някъде по широкия свят...
    Мнения
    2 014

    Сектите

    Не мислите ли че напоследък се навъдиха твърде много секти от разнообразен характер?Аз лично мисля че не е редно до училища и детски градини да се намират "църквите" на мормоните ,свидетелите на йехова и сякакви подобни сектанти.Не е ли редно държавата да забрани строителството на "църквите" им на подобни места.Лично аз съм ставал свидетел на обяви и предложения за членство в подобни организации,не е ли време държава да вземе решение срещу този проблем?
    War is tool ,with this tool the powerful people manage their plans for the new world. World of mass slavery ,world of mind control. If you haven't realise it yet- you are part of that enslaved humanity too.

  2. #2
    Мега фен
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    Канзас ;)
    Мнения
    3 721
    Съгласна съм с теб,преди няколко дни на брат ми му връчили такава брошурка от ''Свидетели на Йехова" освен това в града ни има поне 2 такива сектантски църкви..майката на един приятел на брат ми също е сектантка..
    Sitting on top of the world
    Watching the stars
    Go by...

  3. #3
    Супер фен Аватара на AutumnTears
    Регистриран на
    Nov 2007
    Град
    Between the Standing Stones
    Мнения
    2 014
    osobeno sega proletta sektite nabirat nai-mnogo 4lenove
    durjavata bila bezsilna za6toto kupuvali sgradite s poso4eni drugi celi , koito po-kusno ne mogat da se izqsnqt

    И само твоят съд ме вдига в небеса и хвърля в бездни...

  4. #4
    Оф, да, наистина напоследък взеха да стават много. Най-наглото, което стана в Русе е, в младежкия парк да ми изпльоскат, да опетнят така местноста с някаква тъпа църква. Сякаш някой ходи там! И всякаш в Русе само няма още 49, пф! И всеки ден ми раздава некви листовки - ама то не бяха католици, праволавни, мормони, протестанти ... к'вито се сетите. И много се смея като им чета простотиите. Епа само в Русе се сещам за две сектански цървки. Ужас, ужас, ужас. Мразя ги! Да се махат!
    Memento moriendum esse!


  5. #5
    Фен Аватара на Duvessa
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    Русе
    Мнения
    222
    Според мен религията се отнася до самите духовни ценности у човека, които са строго индивидуални за всеки, затова е дадено правото на избор на вероизповедание и ги няма религиозните гонения. За жалост доста започна да се злоупотребява с това, като се появиха какви ли не секти с извратени насочености. Като цяло съм против тях. Всеки здравомислещ човек може сам да избере пътя на живота си, но не мисля, че обществото трябва да остава безразлично към сектите, още повече, когато въвличат постоянно и други хора, а понякога и деца, с цел манипулация. Сектите поробват личността на хората. Да не говорим, че повечето от тях са незаконни- не са регистрирани като религиозни институции, а като някакви фирми.
    ThunderGoddess, късметлийка си ти, като се сещаш само за две. Тук, в Русе, е пълно с такива. Мъчат се по какъв ли не начин да набират нови хора- веднъж раздаваха листовки, за провеждането на някакъв рок концерт, отивам да погледна за какво става въпрос- насъбрани маса сектанти и обсъждат вярванията си. О_о На други сгради пък съм виждала да пише „Дом на Слънцето и дружбата” (или нещо от този тип), а всъщност почитат демон.

  6. #6
    На мен ми правят впечатление повече християнските и може би заради това. Много "гордо" заявявам, че в Русе даже е главното седалище на едната. Чатила съм си с една сектантка и тя почна да ми говори колко си мечтаела да дойде в Русе ... ОМГ ЗА ДА СЕ ПОМОЛИ В НЯКАКВА СИ ЦЪРКВА
    Memento moriendum esse!


  7. #7
    Аватара на NaughtyWhisper
    Регистриран на
    Apr 2008
    Град
    somewhere over the rainbow ;]
    Мнения
    175
    Привет на всички от форума!
    Темата е изключително интересна, не само за нас от младото поколение. Някой беше написал "Къде е държавата?" - та нали българските депутати бяха тези, които направиха възможно проникването на секти в България - Велко Вълканов, Филип Димитров и др. Преди години бившият американски посланник в България - Джеймс Пардю, беше заявил в Парк-хотел "Москва" че България не е демократична страна, тъй като има само две основни вероизповедания - Християнсво и Ислям. Той дава САЩ като най-демократичната страна в това отношение, със своите 160 вероизповедания (в това число и сектите). Основателят на Сциентоложката църква в САЩ, казва че най-бързият начин да станеш богат, е да създадеш нова религия...
    Най-голяма опасност крият хиндуистките секти, "Свидетели на Йехова", Муун, "Слово на живот".
    "The body tell the mind to quit. The mind tells the body to shut up."

  8. #8
    има и друго нещо,хората бъркат много сектата с протестанската (евангелска) църква,пове4ето не знаят кво е секта...

  9. #9
    Сектанти има ли тука да им начука мужду зъбите

  10. #10
    Цитирай Първоначално написано от NaughtyWhisper
    Най-голяма опасност крият хиндуистките секти, "Свидетели на Йехова", Муун, "Слово на живот".
    Word of Life и Jehovah's Witnesses са Християнски секти.

  11. #11
    da raskaja 1 istoriq
    zna4i predi 2-3 meseca imaxme nov fitnes instruktor i taka de 1 moi priqtel u6 xodi na c1rkva ot vr na vr s roditelite si i neznam kakvo stana na v1pros toi na 4u i go pita kade xodi i t.n. i se ukaza 4e tova bila dolna seksta v koqto (fitnes instruktora ni) 4lenuval 2 godini i taka da se kaje mu prodali b1breka (tova ne e maitap.. no ne razkaza to4no za kakvo stava na v1pros) qvno sa go izl1gali za nqkakvi pari i taka..
    sekstite sa ebasi izvratenite mesta i nqkoi ako u4astva v sekta prosto..

  12. #12
    Аватара на KariZma
    Регистриран на
    May 2008
    Град
    София
    Мнения
    280
    абе хора, мн ми е интересно Вие знаете ли истинското значение на думата ' секта '' ?!

    Наричате всички други църкви, които на се православна и джамия - секти. ама неможе така да говорите без да знаете!!!

    http://www.pravoslavieto.com/inoveri...to_e_sekta.htm - ето прочетете и след това изразявайте некомпетентното си мнение!!!

  13. #13
    Аватара на NaughtyWhisper
    Регистриран на
    Apr 2008
    Град
    somewhere over the rainbow ;]
    Мнения
    175
    Цитирай Първоначално написано от Christ
    Цитирай Първоначално написано от NaughtyWhisper
    Най-голяма опасност крият хиндуистките секти, "Свидетели на Йехова", Муун, "Слово на живот".
    Word of Life и Jehovah's Witnesses са Християнски секти.

    Прочети поста ми отново. Явно не признаваш негово нищожество запетайката.
    Хиндуистките секти И "Свидетели на Йехова" И Муун И "Слово на живот". Така по-разбираемо ли е ? Не съм твърдял че "Свидетели на Йехова" и "Слово на живот" са хиндуистки.

    Повтарям, прочети поста ми отново.
    "The body tell the mind to quit. The mind tells the body to shut up."

  14. #14

    Регистриран на
    Jun 2008
    Град
    49 Layer
    Мнения
    213
    Сектантстово примамва духовно надарени хора и ги проваля да служат на злото.

  15. #15
    Всеки има право да вярва в каквото си иска, христянството също вреди малко или много,въобще всяка една религия по някакъв начин ти поставя определени граници за възможно, допустимо и т.н...А примерно Господ според 10те божий заповеди е казал: Не се чуди що е горе на небето, що е под земята, бодата и т.н. По този начин изкарва учените- грешници...И к'во, 'айде 'сички грешни на сапун в ада ако не разкаят за това, че са казали какъв е състава на литосферата
    „Граници? Никога не съм виждал такива, но съм чувал, че съществували в умовете на повечето хора” - Тур Хейердал

  16. #16

    Регистриран на
    Jun 2008
    Град
    49 Layer
    Мнения
    213
    Цитирай Първоначално написано от eveto_xx
    Всеки има право да вярва в каквото си иска, христянството също вреди малко или много,въобще всяка една религия по някакъв начин ти поставя определени граници за възможно, допустимо и т.н...А примерно Господ според 10те божий заповеди е казал: Не се чуди що е горе на небето, що е под земята, бодата и т.н. По този начин изкарва учените- грешници...И к'во, 'айде 'сички грешни на сапун в ада ако не разкаят за това, че са казали какъв е състава на литосферата
    Много си зле. Тая заповед няма нищо общо с това, тя просто означава че Господ е само един. Няма нищо общо с науката, нито учените са грешници според библията, нито пък може да се пържиш в ада. Така е според теб, моля те, не обиждай библията с подобни простотий, само защото не можеш да я разбереш. В нея нищо не се тълкува буквално, а само глупаците, които следват продажната църква, вярват в глупости от типа на адът. И си мислят, че ако си грешник след като умреш ще гориш там. Адът е огънят на собствената ти съвест, след като разбереш как си грешал. И не е физическа болка, а такава, каквато изпитваш след като направиш примерно някоя глупост и съжеляваш за нея.

  17. #17
    Цитирай Първоначално написано от Nam3less
    Цитирай Първоначално написано от eveto_xx
    Всеки има право да вярва в каквото си иска, христянството също вреди малко или много,въобще всяка една религия по някакъв начин ти поставя определени граници за възможно, допустимо и т.н...А примерно Господ според 10те божий заповеди е казал: Не се чуди що е горе на небето, що е под земята, бодата и т.н. По този начин изкарва учените- грешници...И к'во, 'айде 'сички грешни на сапун в ада ако не разкаят за това, че са казали какъв е състава на литосферата
    Много си зле. Тая заповед няма нищо общо с това, тя просто означава че Господ е само един. Няма нищо общо с науката, нито учените са грешници според библията, нито пък може да се пържиш в ада. Така е според теб, моля те, не обиждай библията с подобни простотий, само защото не можеш да я разбереш. В нея нищо не се тълкува буквално, а само глупаците, които следват продажната църква, вярват в глупости от типа на адът. И си мислят, че ако си грешник след като умреш ще гориш там. Адът е огънят на собствената ти съвест, след като разбереш как си грешал. И не е физическа болка, а такава, каквато изпитваш след като направиш примерно някоя глупост и съжеляваш за нея.
    Ами скоро ходих на профилактиче преглед, добре съм, благодаря.За всяко нещо си има физично обяснение, като ви е страх да приемете реалността или като не можете да разберете какво се случва около вас и от какво е породено, утешавайте се със Господ,и там каквото ви попадне.
    „Граници? Никога не съм виждал такива, но съм чувал, че съществували в умовете на повечето хора” - Тур Хейердал

  18. #18

    Регистриран на
    Jun 2008
    Град
    49 Layer
    Мнения
    213
    Цитирай Първоначално написано от eveto_xx
    Цитирай Първоначално написано от Nam3less
    Цитирай Първоначално написано от eveto_xx
    Всеки има право да вярва в каквото си иска, христянството също вреди малко или много,въобще всяка една религия по някакъв начин ти поставя определени граници за възможно, допустимо и т.н...А примерно Господ според 10те божий заповеди е казал: Не се чуди що е горе на небето, що е под земята, бодата и т.н. По този начин изкарва учените- грешници...И к'во, 'айде 'сички грешни на сапун в ада ако не разкаят за това, че са казали какъв е състава на литосферата
    Много си зле. Тая заповед няма нищо общо с това, тя просто означава че Господ е само един. Няма нищо общо с науката, нито учените са грешници според библията, нито пък може да се пържиш в ада. Така е според теб, моля те, не обиждай библията с подобни простотий, само защото не можеш да я разбереш. В нея нищо не се тълкува буквално, а само глупаците, които следват продажната църква, вярват в глупости от типа на адът. И си мислят, че ако си грешник след като умреш ще гориш там. Адът е огънят на собствената ти съвест, след като разбереш как си грешал. И не е физическа болка, а такава, каквато изпитваш след като направиш примерно някоя глупост и съжеляваш за нея.
    Ами скоро ходих на профилактиче преглед, добре съм, благодаря.За всяко нещо си има физично обяснение, като ви е страх да приемете реалността или като не можете да разберете какво се случва около вас и от какво е породено, утешавайте се със Господ,и там каквото ви попадне.
    Реалността я приемам, и живея много добре благодарение на Господ. Всеки ден направо тичам по улиците, и съм пълен с енергия, която ми е дадена от него. Вие имате нужда да се утешавате, аз си знам че Господ ми помага, и за това постоянно ми се случват хубави неща.

  19. #19
    Цитирай Първоначално написано от NaughtyWhisper
    Цитирай Първоначално написано от Christ
    Цитирай Първоначално написано от NaughtyWhisper
    Най-голяма опасност крият хиндуистките секти, "Свидетели на Йехова", Муун, "Слово на живот".
    Word of Life и Jehovah's Witnesses са Християнски секти.

    Прочети поста ми отново. Явно не признаваш негово нищожество запетайката.
    Хиндуистките секти И "Свидетели на Йехова" И Муун И "Слово на живот". Така по-разбираемо ли е ? Не съм твърдял че "Свидетели на Йехова" и "Слово на живот" са хиндуистки.

    Повтарям, прочети поста ми отново.
    Тъй е.. ;р Не съм видял.

  20. #20
    Цитирай Първоначално написано от eveto_xx
    Всеки има право да вярва в каквото си иска, христянството също вреди малко или много,въобще всяка една религия по някакъв начин ти поставя определени граници за възможно, допустимо и т.н...А примерно Господ според 10те божий заповеди е казал: Не се чуди що е горе на небето, що е под земята, бодата и т.н. По този начин изкарва учените- грешници...И к'во, 'айде 'сички грешни на сапун в ада ако не разкаят за това, че са казали какъв е състава на литосферата
    Акъл...
    Не си прави кумир на каквото и да е изображение що е под небето,на земята и под водата,не им се кланяй и не им служи.
    Каде си чела тва да не е в няква по актуална библия?

  21. #21
    Аватара на NaughtyWhisper
    Регистриран на
    Apr 2008
    Град
    somewhere over the rainbow ;]
    Мнения
    175
    Цитирай Първоначално написано от eveto_xx
    Ами скоро ходих на профилактиче преглед, добре съм, благодаря.За всяко нещо си има физично обяснение, като ви е страх да приемете реалността или като не можете да разберете какво се случва около вас и от какво е породено, утешавайте се със Господ,и там каквото ви попадне.
    Обясни ми феномена Ванга.
    "The body tell the mind to quit. The mind tells the body to shut up."

  22. #22
    Цитирай Първоначално написано от NaughtyWhisper
    Цитирай Първоначално написано от eveto_xx
    Ами скоро ходих на профилактиче преглед, добре съм, благодаря.За всяко нещо си има физично обяснение, като ви е страх да приемете реалността или като не можете да разберете какво се случва около вас и от какво е породено, утешавайте се със Господ,и там каквото ви попадне.
    Обясни ми феномена Ванга.
    Очевидно засегнати са рецепторната и висшата нервна. Може да се предположи, че е повлияно върху неизвестни до сега мозъчни центрове, които латентно съществуват у всеки човек и че нещастията стимулират функционирането им. Става възможно да се приема съвършено нова информация и да се установят необичайни контакти с обкръжаващата земна и космическа среда.
    Изследванията, свързани със създаването на "изкуствен интелект", доведоха теоретичното познание до извода за особени способности на невроните да изменят предходната си активност и съдържателна насоченост - явление, определяно като "пластичност". Ако се прекъсне входът за получаване на информация от един неврон, той често реагира, като намира друг вход, който дотогава е бил абсолютно безчувствен. Тази взаимозаменяемост е научно обяснена от американския невропсихолог К. Прибрам. Проф. Д. Филипов (26)

    Човек е заставен да наблюдава външния свят през много малки прозорчета и заради това възприема микроскопична част от физическото разнообразие на природата. Дори, когато е въоръжен с вече могъщата експериментална база на науката.
    Сега се констатира, че екстрасенсите значително разширяват традиционните представи за възприемателните способности на човека. Науката все по-често се натъква на факти, че човек всъщност разполага с огромни неизползвани възможности на физиологичната и психичната си организация за възприемане на света. Гениалността е едно потвърждение. Всъщност нормални способности са само реализирана степен в оползотворяването на действително притежаваните от човека способности. Уместно е да се запита дали тази ограниченост е недъг на еволюцията на изминалите вече поне 3 милиона години, който ще бъде преодолян в някаква перспектива, или пък човек постепенно е загубил способности, присъщи му на минали стъпала от развитието му? Най-новите изследвания сочат, че мозъкът непрекъснато се развива... Проф. Д. Филипов (26)

    Законът за съхранение на енергията вероятно действа и като закон за съхранение на информацията. Може би става дума за един и същи закон. Леля Ванга по някакъв начин е успявала да приема цялата тази информационна действителност, без преградите на измеренията.
    Попадах и на друга информация, на друг автор, но сега тази намерих
    „Граници? Никога не съм виждал такива, но съм чувал, че съществували в умовете на повечето хора” - Тур Хейердал

  23. #23
    абе ей облйчени тъпи хора точно па на вас като гледам кво пишете бог не ви е простил....ама яко ви е облъчил , аз съм съгласен с Евето ама кат я гледам и тя е малко облъчена
    KYR za leFski

  24. #24
    Цитирай Първоначално написано от eveto_xx
    Цитирай Първоначално написано от NaughtyWhisper
    Цитирай Първоначално написано от eveto_xx
    Ами скоро ходих на профилактиче преглед, добре съм, благодаря.За всяко нещо си има физично обяснение, като ви е страх да приемете реалността или като не можете да разберете какво се случва около вас и от какво е породено, утешавайте се със Господ,и там каквото ви попадне.
    Обясни ми феномена Ванга.
    Очевидно засегнати са рецепторната и висшата нервна. Може да се предположи, че е повлияно върху неизвестни до сега мозъчни центрове, които латентно съществуват у всеки човек и че нещастията стимулират функционирането им. Става възможно да се приема съвършено нова информация и да се установят необичайни контакти с обкръжаващата земна и космическа среда.
    Изследванията, свързани със създаването на "изкуствен интелект", доведоха теоретичното познание до извода за особени способности на невроните да изменят предходната си активност и съдържателна насоченост - явление, определяно като "пластичност". Ако се прекъсне входът за получаване на информация от един неврон, той често реагира, като намира друг вход, който дотогава е бил абсолютно безчувствен. Тази взаимозаменяемост е научно обяснена от американския невропсихолог К. Прибрам. Проф. Д. Филипов (26)

    Човек е заставен да наблюдава външния свят през много малки прозорчета и заради това възприема микроскопична част от физическото разнообразие на природата. Дори, когато е въоръжен с вече могъщата експериментална база на науката.
    Сега се констатира, че екстрасенсите значително разширяват традиционните представи за възприемателните способности на човека. Науката все по-често се натъква на факти, че човек всъщност разполага с огромни неизползвани възможности на физиологичната и психичната си организация за възприемане на света. Гениалността е едно потвърждение. Всъщност нормални способности са само реализирана степен в оползотворяването на действително притежаваните от човека способности. Уместно е да се запита дали тази ограниченост е недъг на еволюцията на изминалите вече поне 3 милиона години, който ще бъде преодолян в някаква перспектива, или пък човек постепенно е загубил способности, присъщи му на минали стъпала от развитието му? Най-новите изследвания сочат, че мозъкът непрекъснато се развива... Проф. Д. Филипов (26)

    Законът за съхранение на енергията вероятно действа и като закон за съхранение на информацията. Може би става дума за един и същи закон. Леля Ванга по някакъв начин е успявала да приема цялата тази информационна действителност, без преградите на измеренията.
    Попадах и на друга информация, на друг автор, но сега тази намерих
    Ти си зле и говориш простотий,просто щото си написала много не го прави вярно.
    Има едно действие,И ПО ИЗВЕСТНИТЕ ЗАКОНИ НА МАТЕМАТИКАТА ако шанса да излезе е 1/2 е 50% и никой освен човек не може да каже какво ще стане със сигурност.
    По теорията за вероятностите няма физичен начин по който могат да се предвиждат действия с точност като тези които предвиждат някои хора.
    Въпреки че съм и простив Ванга защото нейната дарба не е била от горе.
    Така че ако смяташ да ми вадиш фантазиорски работи от учебника на "модерният айнщайн" не мерси.
    Напоследък предполагаха че може да се измисли и машина на времето но тва е невъзможно защото само по себе си времето е нищо,то е просто мярка за промяна на нещата.Както единицата метър е нищо само по себе си така и секунда е нищо.
    Има толкова работи които науката не може да обясни и прикритието вече се изразява в такива абсурди.

  25. #25
    Аватара на lsd43
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Някъде по широкия свят...
    Мнения
    2 014
    Цитирай Първоначално написано от eveto_xx
    Цитирай Първоначално написано от Nam3less
    Цитирай Първоначално написано от eveto_xx
    Всеки има право да вярва в каквото си иска, христянството също вреди малко или много,въобще всяка една религия по някакъв начин ти поставя определени граници за възможно, допустимо и т.н...А примерно Господ според 10те божий заповеди е казал: Не се чуди що е горе на небето, що е под земята, бодата и т.н. По този начин изкарва учените- грешници...И к'во, 'айде 'сички грешни на сапун в ада ако не разкаят за това, че са казали какъв е състава на литосферата
    Много си зле. Тая заповед няма нищо общо с това, тя просто означава че Господ е само един. Няма нищо общо с науката, нито учените са грешници според библията, нито пък може да се пържиш в ада. Така е според теб, моля те, не обиждай библията с подобни простотий, само защото не можеш да я разбереш. В нея нищо не се тълкува буквално, а само глупаците, които следват продажната църква, вярват в глупости от типа на адът. И си мислят, че ако си грешник след като умреш ще гориш там. Адът е огънят на собствената ти съвест, след като разбереш как си грешал. И не е физическа болка, а такава, каквато изпитваш след като направиш примерно някоя глупост и съжеляваш за нея.
    Ами скоро ходих на профилактиче преглед, добре съм, благодаря.За всяко нещо си има физично обяснение, като ви е страх да приемете реалността или като не можете да разберете какво се случва около вас и от какво е породено, утешавайте се със Господ,и там каквото ви попадне.

    Черана дупка ,пречупване във времето определено нямат физично обяснение ,нито пък божествено.
    War is tool ,with this tool the powerful people manage their plans for the new world. World of mass slavery ,world of mind control. If you haven't realise it yet- you are part of that enslaved humanity too.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си