.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 33
  1. #1

    Как да си направите темата Ви да не е "ГАДНА"

    Има много хора тук,които може да не са запознати със начина по който един добре издялан форум като тези работи. Ако можеше нещата да са както аз искам,нямаше да може да пускате нова тема без или да имате 50 поста във готови теми или да правите IQ тестове. За съжаление,така както аз искам не винаги става,за това 0-пост хора са свободни да правят своите скучни теми които могат да бъдат отговорени с един пост.


    * Как да направите темата си да не е гадна:


    1. Сигурни ли сте,че трябва да правите тема?


    Излишно - Има над ***** поста в този форум.Почти мога да гарантирам,че каквото трябва да кажете вече е казано.използвайте чудото на търсачката да търсите за нещото което ви интересува. Получаваме прекалееееено много теми които вече са обсъждани във съществуващи теми.Ако темата ви пита нещо като "Къде мога да намеря картинки на ___" или "Къде мога да намеря информация за ____",използвайте Google.Bg.Ако някои ви отговори на въпроса със информация която са намерили с Google.Bg,вие офицялно ще сте идиот.

    Също,помнете да четете всички ВАЖНИ! постове първо.Това са теми във всеки форум,които се намират
    над всички други.Те садържът информация която модераторите искат да изчетете преди всичко друго.

    Просто помнете, Много по-добре е да отговаряте на вече съществуваща тема, отколкото да правите нова!

    Краткост - Целта на една тема е да започне разговор,така че постове които могат да бъдат решени с един отговор не са форум-благоприятни.Ако темата ви е предназначена да зададе въпрос,на който можа да се отговори с един пост,разгледайте форума за точно тази определена информация.

    Брой на постове - Използвайки "брой на постове" като начин за измерване на пълномощие е някак си клише и долнопробно,но хей -- работи. Ако имате брой на постове от 10-20,може би не трябва да правите нова тема освен ако не се разтърсили преди това.Ако броят броят ви на постове е 1-10,най-вероятно не трябва да правите тема.Ако броят на постове ви е 0,със сигурност не трябва да правите нова тема.

    2. Направете заглавието на темата да показва целта на темата!

    Ако темата ви е с заглавие"Някой забеляза ли?","Вижте това!","Въпрос за ____",или "Може ли да ми помогнете?" Ние няма да я прочетем,защото най-вероятно ще е глупава.Знаете ли кое ще е много по-добре?

    "Някой забеляза ли?" <- Зле l "Някой забеляза ли,че Coki не е влизал в форума отдавна?" <- ДОБРЕ!

    "Вижте това!" <- Зле | "Вижте тези нови клипове на Justin Timberlake" <- ДОБРЕ!

    "Може ли да ми помогнете?" <- Зле l "Как да теглим от BgShare" <- ДОБРЕ!

    3. Направете поста си като нещо което,което ще искаме да четем.

    Правопис и граматика - Ние не сме тренирани и заинтересувани в изкуството на разкодиране безсмисленото писнане на 11-годишни фенчета.Ако използвате FireFox има разширение наречено SpellBound,което ви позволява да използвате Spell-Check на места от текста на Уеб страници,включително и форуми.Ако това не е ви върши работа,композирайте вашата тема във Microsoft Word първо,като ползвате неговата SpellCheck опция.Но иначе се опитвайте колкото можете да имате приемлива граматика, точката отива в края на изреченията,запетайки-като паузи в разговорната реч и първата буква на изреченията трябва да е с главна буква.

    Ако не можете да разберете или запомните това,не правете теми.

    Дължина на параграфа - Текст предназначен,да бъде четен на монитор не може да е на части по дълги от 10 реда,аз няма да чета нещо толкова дълго,че да трябва да използвам пръста си за да съм сигурен,че съм на правилния ред.

    Слагайте Ретърн (Така наричаме когато натиснете Enter бутона) между всеки две изречения,които не зависят едно от друго.Колкото по-лесно е нещо за четене,толкова повече хора искат да го прочетат и да отговорят на вашият въпрос или да допринесат във вашата дискусия.

    Ако следвахте всички тези правила,поздравления! Вашата тема не е гадна!
    Just do it ...

  2. #2
    Bulgarian Dictionary 4.1 - проверка на правописа за Firefox. С това разширение може да си пуснете проверка на правописа на съобщенията които пускате във форумите. Просто дайте Add to FireFox и сте готови. Ще бъде полезно за много юзери.

    Само за Mozilla Firefox.
    Just do it ...

  3. #3
    Голям фен Аватара на Ruthless
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    906
    Aspell - Проверка на правописа и с Opera.

  4. #4
    Как се включва SpellBound (Spell-Check) на Mozilla Firefox.

    На Английски : Tools -> Options -> Advanced -> General -> Check my spelling as i type.

    На Български : Инструменти -> Настройки -> Разширени -> Проверка на правописа по време на въвеждане.
    Just do it ...

  5. #5
    Аватара на SeaEatsShips
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Dreamland
    Мнения
    410
    ахах супер
    БисквитенотоЧудовище

  6. #6
    И като твойта тема е имало...
    “Simplicity is Beauty and Beauty is simplicity, nothing more, nothing less.”


    -- http://www.youtube.com/watch?v=15uFb2wjxjg <3

  7. #7
    Точно такава 100% съм, че не е имало, защото съм я писал аз
    Just do it ...

  8. #8
    Цитирай Първоначално написано от Presli
    Точно такава 100% съм, че не е имало, защото съм я писал аз
    Е точно този последният пост просто опровергава всичките ти горе неща написани и умело доказани.Но се вижда просто как с един едничък пост ти развали мнението за хубавата статия и обърна нещата на 360 градуса
    Прочети си няколко пъти поста и ще разбереш защо Ако не можеш искай жокер ще ти го дам

    Мисли в краен случай! Не си давай много-много зор, най-хубавите работи се случват,
    когато най-малко ги очакваш...

  9. #9

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    София
    Мнения
    313
    Абе момчето/момичето се е постарал/о . Иначе добре си е написано и хубави идеики има .
    Mi ricordo montagne verdi e le corse di una bambina,con l'amico mio piu sincero,un coniglio dal muso nero.

    Skype: big_aries_15

  10. #10
    Според мен тези съвети са страхотни особено за новаци като мен
    аЗ сЪм дРоГа мИлО...тИ сИ нАрКоМаН...[!]

  11. #11
    Голям фен
    Регистриран на
    Oct 2002
    Град
    При админите пукаме лимонада!
    Мнения
    622
    Цитирай Първоначално написано от Xelliex*
    Абе момчето/момичето се е постарал/о . Иначе добре си е написано и хубави идеики има .
    момиче е.. и несе е старало а просто го е копирало от друг форум

  12. #12
    Точно така и аз съм на същото мнение

  13. #13
    Цитирай Първоначално написано от Natalia
    Цитирай Първоначално написано от Xelliex*
    Абе момчето/момичето се е постарал/о . Иначе добре си е написано и хубави идеики има .
    момиче е.. и несе е старало а просто го е копирало от друг форум
    Момче съм бе ..
    Just do it ...

  14. #14
    супер е тематааа
    http://magbg.com/vote.php?id=38734 <<<--- ВлЕз АкО сИ гОтИн!!!

  15. #15

    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    Перник
    Мнения
    648
    Според мен,ако нямаше рангове,нямаше да го има този пост.Това като един потребител е мега фен,не значи,че е нещо повече пред един новак.Щото примерно новака може да е много по умен от мега фена или пък просто темите на новака да са по интерестни.Според мен няма смисъл от тази тема.Никой не може да ме учи какво и как да пиша.Нали за това са модераторите.Нещо,което го има на два пъти да изтрият едното
    Never let the fear of striking out keep you from playing the game

  16. #16
    Цитирай Първоначално написано от BeBeToOo_
    Според мен тези съвети са страхотни особено за новаци като мен

  17. #17
    Първо бих искал да кажа браво и благодаря за check spell-овете, браво на автора за СТРАШНАТА ТЕМА и да вкарам едно предложение:

    Знам, че модераторите не са много и че форума не е малък, но мисля че всяка една тема, която се повтаря с някоя друга трябва да бъде премахната (желателно по - новата). И без това са около 1 000 000 000 теми ...

    Peace \\//

  18. #18
    Аватара на lamugata1
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    София
    Мнения
    21
    Цитирай Първоначално написано от kuklichka_bg
    AKO SI4KI PRO4ETAT TOVA SHTE E DOBRE A NE SQKA VE4ER NQKFI SUPER IZTRE6TELI TEMI DA SE PUSKAT I TO S XIPER BEZSMISLENI ZAGLAVIQ.........
    А ти хубаво си го каза,ама като гледам си мега фен,поне пиши НА БЪЛГАРСКИ имам предвид думичките като "сички";"сяка";"някФи"
    Никога не забравяй кой си!!!

  19. #19
    hubava tema ana pak ne mi e interesno

  20. #20
    Цитирай Първоначално написано от pysanka
    Цитирай Първоначално написано от BeBeToOo_
    Според мен тези съвети са страхотни особено за новаци като мен

  21. #21
    А има ли някакъв спел-чекър за Internet Explorer?

  22. #22
    Цитирай Първоначално написано от Presli
    Точно такава 100% съм, че не е имало, защото съм я писал аз
    Какво ще рече това. Точно такава 100% съм, че не е имало. Да не си искал да кажеш 100% съм сигурен, че не разбрах г-н Грамотен.

  23. #23
    Цитирай Първоначално написано от pysanka
    Цитирай Първоначално написано от BeBeToOo_
    Според мен тези съвети са страхотни особено за новаци като мен
    Tu s мeн игрiчкa ли игрaeш?! Ho нe zнаeш, чe аz щe бъda пoбediiтeлkaтa sлeд тowa,зaщoтo вiiнaги съм нa върhа.. ;pp

  24. #24

  25. #25
    Egregious! Мега фен Аватара на burpp
    Регистриран на
    Oct 2010
    Град
    Някъде, където мисловната дейност надделява незнаниет
    Мнения
    3 209
    Аз лично мисля, че тези мнения и препоръки са доста полезни, ще ги имам всички на предвид

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си