Има много хора тук,които може да не са запознати със начина по който един добре издялан форум като тези работи. Ако можеше нещата да са както аз искам,нямаше да може да пускате нова тема без или да имате 50 поста във готови теми или да правите IQ тестове. За съжаление,така както аз искам не винаги става,за това 0-пост хора са свободни да правят своите скучни теми които могат да бъдат отговорени с един пост.


* Как да направите темата си да не е гадна:


1. Сигурни ли сте,че трябва да правите тема?


Излишно - Има над ***** поста в този форум.Почти мога да гарантирам,че каквото трябва да кажете вече е казано.използвайте чудото на търсачката да търсите за нещото което ви интересува. Получаваме прекалееееено много теми които вече са обсъждани във съществуващи теми.Ако темата ви пита нещо като "Къде мога да намеря картинки на ___" или "Къде мога да намеря информация за ____",използвайте Google.Bg.Ако някои ви отговори на въпроса със информация която са намерили с Google.Bg,вие офицялно ще сте идиот.

Също,помнете да четете всички ВАЖНИ! постове първо.Това са теми във всеки форум,които се намират
над всички други.Те садържът информация която модераторите искат да изчетете преди всичко друго.

Просто помнете, Много по-добре е да отговаряте на вече съществуваща тема, отколкото да правите нова!

Краткост - Целта на една тема е да започне разговор,така че постове които могат да бъдат решени с един отговор не са форум-благоприятни.Ако темата ви е предназначена да зададе въпрос,на който можа да се отговори с един пост,разгледайте форума за точно тази определена информация.

Брой на постове - Използвайки "брой на постове" като начин за измерване на пълномощие е някак си клише и долнопробно,но хей -- работи. Ако имате брой на постове от 10-20,може би не трябва да правите нова тема освен ако не се разтърсили преди това.Ако броят броят ви на постове е 1-10,най-вероятно не трябва да правите тема.Ако броят на постове ви е 0,със сигурност не трябва да правите нова тема.

2. Направете заглавието на темата да показва целта на темата!

Ако темата ви е с заглавие"Някой забеляза ли?","Вижте това!","Въпрос за ____",или "Може ли да ми помогнете?" Ние няма да я прочетем,защото най-вероятно ще е глупава.Знаете ли кое ще е много по-добре?

"Някой забеляза ли?" <- Зле l "Някой забеляза ли,че Coki не е влизал в форума отдавна?" <- ДОБРЕ!

"Вижте това!" <- Зле | "Вижте тези нови клипове на Justin Timberlake" <- ДОБРЕ!

"Може ли да ми помогнете?" <- Зле l "Как да теглим от BgShare" <- ДОБРЕ!

3. Направете поста си като нещо което,което ще искаме да четем.

Правопис и граматика - Ние не сме тренирани и заинтересувани в изкуството на разкодиране безсмисленото писнане на 11-годишни фенчета.Ако използвате FireFox има разширение наречено SpellBound,което ви позволява да използвате Spell-Check на места от текста на Уеб страници,включително и форуми.Ако това не е ви върши работа,композирайте вашата тема във Microsoft Word първо,като ползвате неговата SpellCheck опция.Но иначе се опитвайте колкото можете да имате приемлива граматика, точката отива в края на изреченията,запетайки-като паузи в разговорната реч и първата буква на изреченията трябва да е с главна буква.

Ако не можете да разберете или запомните това,не правете теми.

Дължина на параграфа - Текст предназначен,да бъде четен на монитор не може да е на части по дълги от 10 реда,аз няма да чета нещо толкова дълго,че да трябва да използвам пръста си за да съм сигурен,че съм на правилния ред.

Слагайте Ретърн (Така наричаме когато натиснете Enter бутона) между всеки две изречения,които не зависят едно от друго.Колкото по-лесно е нещо за четене,толкова повече хора искат да го прочетат и да отговорят на вашият въпрос или да допринесат във вашата дискусия.

Ако следвахте всички тези правила,поздравления! Вашата тема не е гадна!