.
Отговор в тема
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 66
  1. #1

    Християнството. Как да бъдем спасени. Фалшива доктрина.

    Здравейте, всички, искам да споделя с вас Благословието на Исус Христос.

    Ако не искате да чуете за Него, моля напуснете темата.


    Ще започна с това, че човекът е грешник. Той е толкова далеч от истината, че ще даде мило и драго това да остане така, волно или неволно. Животът на човек е удавен в грях.


    Грехът е факт.
    Цитирай Първоначално написано от Исая 53:6
    Всички ние се заблудихме както овце, Отбихме се всеки в своя път;
    Цитирай Първоначално написано от Римляни 3:10
    Както е писано: - "Няма праведен ни един;
    Грехът донесе смъртта в света

    Цитирай Първоначално написано от Битие 2:17
    но от дървото за познаване доброто и злото, да не ядеш от него; защото в деня, когато ядеш от него, непременно ще умреш.
    Цитирай Първоначално написано от Римляни 5:12
    Затова, както чрез един човек грехът влезе в света, и чрез греха смъртта, и по тоя начин смъртта мина във всичките човеци, понеже всички съгрешиха
    Цитирай Първоначално написано от Езекил 18:20
    Душата, която греши, тя ще умре;
    Цитирай Първоначално написано от Римляни 6:23
    Защото заплатата на греха е смърт
    Цитирай Първоначално написано от Евреи 9:27
    И тъй като е определено на човеците веднъж да умрат, а след това <настава> съд
    Цитирай Първоначално написано от Откровение 21:8
    А колкото за страхливите, невярващите, мръсните, убийците, блудниците, чародейците, идолопоклонниците и всичките лъжци, тяхната участ <ще бъде> в езерото, което гори с огън и жупел. Това е втората смърт.
    Христос умря за грешниците

    Цитирай Първоначално написано от Римляни 5:8
    Но Бог препоръчва Своята към нас любов в това, че, когато още бяхме грешници, Христос умря за нас.
    Цитирай Първоначално написано от Исая 53:4-5
    4 Той наистина понесе печалта ни, И със скърбите ни се натовари; А ние Го счетохме за ударен, Поразен от Бога, и наскърбен.

    5 Но Той биде наранен поради нашите престъпления, Бит биде поради нашите беззакония; На Него <дойде> наказанието докарващо нашия мир, И с Неговите рани ние се изцелихме.
    Цитирай Първоначално написано от 1 Петрово 2:24
    Който сам понесе в тялото Си нашите грехове на дървото, тъй щото, като сме умрели за греховете, да живеем за правдата; с Чиято рана вие оздравяхте.
    Спасението е дар Божи
    Цитирай Първоначално написано от Йоан 3:16
    Защото Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине ни един, който вярва в Него, но да има вечен живот
    Цитирай Първоначално написано от Римляни 6:23
    Защото заплатата на греха е смърт; а Божият дар е вечен живот в Христа Исуса, нашия Господ.
    Цитирай Първоначално написано от Тит 3:5
    Той ни спаси не чрез праведни дела, които ние сме сторили, но по Своята милост чрез окъпването, <сиреч>, новорождението и обновяването на Светия Дух,
    Единствения начин да бъдем спасени е чрез вяра в Христос.

    Цитирай Първоначално написано от Римляни 10:9
    Защото, ако изповядаш с устата си, че Исус е Господ, и повярваш със сърцето си, че Бог Го е възкресил от мъртвите ще се спасиш.
    Цитирай Първоначално написано от Деяния 16:31
    А те казаха: Повярвай в Господа, Исуса [Христа], и ще се спасиш, ти и домът ти.
    Цитирай Първоначално написано от Йоан 3:36
    Който вярва в Сина има вечен живот; а който не слуша Сина няма да види живот, но Божият гняв остава върху него.
    Цитирай Първоначално написано от Деяния 4:12
    И чрез никой друг няма спасение; защото няма под небето друго име дадено между {Или: Открито на.} човеците, чрез което трябва да се спасим.
    Цитирай Първоначално написано от Йоан 14:6
    Исус му казва: Аз съм пътят, и истината, и животът; никой не дохожда при Отца, освен чрез Мене.
    Всеки, който вярва в Христос, вярва, защото Бог е казал така. Човек не може да направи избор между доброто и злото, защото човекът не познава доброто.

    Чрез Божията милост биваме спасени.


    Различните църкви. Сектите.


    Църквата, по начало, е понятие за събрание на вярващи хора. Днешната институция, наричаща себе си христниянска църква е толкова далеч от Бога, колкото и някой, който не е чувал за Него.

    Лъжите на църквата:

    Ако вие сте добър човек, то вие ще отидете в Рая.
    Ако ходите на църква, ще отидете в Рая.
    Ако се изповядате пред свещенник, то той ще ви опрости греховете и вие ще отидете в Рая.

    Богохулство! Няма добри хора, няма да отидеш в Рая ако влизаш в някаква сграда всяка Неделя! Свещенникът не може да ти опрости греховете!

    Ерес в църквата:

    Грешно е да наричаш свещенник "отче":

    Матей 23:9 забранява да наричаш някого отче, защото твоят отец е Небесният.

    Свещенникът не може да ти опрости греха. Само Бог може.

    Иконите:

    Цитирай Първоначално написано от Изход 20:4-5
    4 Не си прави кумир, или какво да било подобие на нещо, което е на небето горе, или което е на земята долу, или което е във водата под земята;

    5 да не им се кланяш нито да им служиш, защото Аз Господ, твоят Бог, съм Бог ревнив
    Хората в църквите стоят пред иконите, когато се молят, сякаш им придават някаква сила.

    Също така сме чували и за така наречените "чудотворни икони". Кой твори чудесата? Бог или иконите?!

    Цитирай Първоначално написано от Исая 42:8
    Аз съм Господ; това е Моето име; И не ща да дам славата Си на друг, Нито хвалата Си на изваяните идоли.

    Дева Мария(Света Богородица):

    Мария, майката на Исус, не е никаква, че хората да се молят на нея. Тя не е родила Бог, а само човешкото Му тяло. Също така не е и вечна девица, каквато я изкарва църквата. Исус е имал братя и сестри.

    Цитирай Първоначално написано от Матей 12:46
    Когато Той още говореше на народа, ето, майка Му и братята Му стояха вън и искаха да Му говорят.
    Това не означава, че Мария не е благословена, или че е зла. Означава, че църквата я обожествява и я приравнява с Господа. Даже Католиците казват, че тя е Кралицата на Небето.

    Повторение на молитва. (Господи, помилуй. Господи, помилуй. Господи, помилуй.)

    Цитирай Първоначално написано от Матей 6:7
    А когато се молите, не говорете излишни думи*, както езичниците; защото те мислят че ще бъдат послушани заради многото си говорене.
    *Във версията на Крал Джеймс от 1611 г. пише да не използваме напразни повторения.


    За сектите ще напиша нещо скоро. Ще съм щастлив да отговоря на искрените ви въпроси. Жалко за този, който е тук, за да се присмива и да псува.

  2. #2
    Интересно е всичко така ловко измислено от някои хора, за да могат да властват над други...
    Наистина има красота в църквите и иконите. И всичко, което хората са жертвали и правели за Църквата. Но смисълът липсва.
    С удоволствие бих чела каквото е за религиите, но особено в християнството, не мисля че нещо е способно да ме накара да повярвам.

  3. #3
    Аватара на NaughtyWhisper
    Регистриран на
    Apr 2008
    Град
    somewhere over the rainbow ;]
    Мнения
    175
    Вече спорихме по тази тема. Не смятам че ще ме разбереш, но имам свободата да си изкажа мнението. Хората ще преценят.

    "Love is patient, love is kind. It does not envy, it does not boast, it is not proud. It is not rude, IT DOES NOT DEMAND IT'S OWN WAY, it is not easily angered, it keeps no record of wrongs. Love does not delight in evil but rejoices with the truth. It always protects, always trusts, always hopes, always perseveres."
    Бог е любов.Обича всички.
    Християнството е най-толерантната религия. Всички са равни пред Бог. Той не избира кой да бъде спасен и кой не. ВСИЧКИ са равни! Този който повярва ще бъде спасен. Всеки може да повярва, за това я има и свободната воля. Господ ни е създал по свое подобие, и затова имаме това право на избор.
    Бог не е създал грях. Той е създал хората, с възможността да го допуснат.

    Библията казва че ние трябва да изберем Бог или да бъдем вечно отделени от Него.
    Ние сме държани отговорни за действията си.

    Не смятам да навлизам в подробности. Просто изказах мнението си. Вярвайте в каквото пожелаете.
    Последно да добавя..никой не е повече от другите.
    "The body tell the mind to quit. The mind tells the body to shut up."

  4. #4
    Библията е пред теб. Отвори я и виж какво пише. Всичко, което съм написал е истина. Или считаш традициите за по-важни от Божието Слово?

    Както виждаш Библията казва, че ние сме избрани за спасението. Спри да извърташ писанието, за да го накараш да изглежда миролюбиво. Бог не е сантиментален.


    Религията, също така, е ужасът, заради който хората бягат от Бог.

    Питам те теб: Ти осъзнаваш ли, че си грешник? Искаш ли помощ от Бог?

    Обаче като питам, примерно, Lunatic-, той ще ме препсува и ще си тръгне. На каква мисъл те навява това?

  5. #5
    Аватара на NaughtyWhisper
    Регистриран на
    Apr 2008
    Град
    somewhere over the rainbow ;]
    Мнения
    175
    "Избраните" са повярвалите.
    Традиции? Какви традиции?
    Ние сме избрани за спасението? Кои сме тези "Ние"?
    От къде знаеш какъв е Бог? Постоянно цитираш Библията, а явно дори не четеш написаното. Както казах всеки може да вярва в каквото си иска.
    Ти виждаш нещата по един начин, аз по друг. Не извъртам нищо. Аз съм Християнин.
    Много от нещата които си написал са истина да, но не можеш да ме обедиш за всичко.
    Водихме този разговор. Както казах в предишният си пост, просто изказвам мнение.

    А и още нещо.. Защо се водиш по Библията, при положение че не си Християнин? Защо не избра Корана? Не приемаш никоя религия, защо Библията?
    "The body tell the mind to quit. The mind tells the body to shut up."

  6. #6
    Защото Християнството не е религия!!! Поне истинското такова. Исус не дойде да ни обедини под някакви правила и догми. Той дойде да ни освободи, за да живеем както Бог е искал да живеем.

  7. #7

  8. #8
    Голям фен Аватара на Naman07
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    село Пловдив
    Мнения
    612
    Еми и аз да се изкажа,компетентно или не,все тая...Та за църквите.В библията,до колкото си спомням,се споменава една такава (когато претопяват златният бик и правят кивота и построяват църква,където божиите люде да се молят...).Ще прескоча другите нещица,които Crist,така нелепо налага чрез гледната си точка.Аз ще ти го кажа по този начин...съвсем съм съгласен с теб за това христянство и тн.Единствените правила,които съществуват,са Божиите правила,или заповеди,кой както иска.Казано е,че спазваш ли тези 10 правила,ще пребъдеш в Рая,до Господа..бля..бля.Напълно съм съгласен с това,както е казал (не помня точно кой философ...) "Аз,примерно,ще живея праведно,а ти не.Но ако има Господ,аз ще отида в Рая,а ти ще спечелиш жарта на Ада.Но пък ако няма Господ,аз не печеля нищо,както и ти" ...разбирайте го както искате,но аз ще се опитам да живея по тези 10 правила,ако има Господ ,вече споменах по-горе..Със здраве.

  9. #9
    Аватара на lsd43
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Някъде по широкия свят...
    Мнения
    2 014

    Re: Християнството. Как да бъдем спасени. Фалшива доктрина.

    Цитирай Първоначално написано от Christ
    Здравейте, всички, искам да споделя с вас Благословието на Исус Христос.

    Ако не искате да чуете за Него, моля напуснете темата.


    Ще започна с това, че човекът е грешник. Той е толкова далеч от истината, че ще даде мило и драго това да остане така, волно или неволно. Животът на човек е удавен в грях.


    Грехът е факт.
    Цитирай Първоначално написано от Исая 53:6
    Всички ние се заблудихме както овце, Отбихме се всеки в своя път;
    Цитирай Първоначално написано от Римляни 3:10
    Както е писано: - "Няма праведен ни един;
    Грехът донесе смъртта в света

    Цитирай Първоначално написано от Битие 2:17
    но от дървото за познаване доброто и злото, да не ядеш от него; защото в деня, когато ядеш от него, непременно ще умреш.
    Цитирай Първоначално написано от Римляни 5:12
    Затова, както чрез един човек грехът влезе в света, и чрез греха смъртта, и по тоя начин смъртта мина във всичките човеци, понеже всички съгрешиха
    Цитирай Първоначално написано от Езекил 18:20
    Душата, която греши, тя ще умре;
    Цитирай Първоначално написано от Римляни 6:23
    Защото заплатата на греха е смърт
    Цитирай Първоначално написано от Евреи 9:27
    И тъй като е определено на човеците веднъж да умрат, а след това <настава> съд
    Цитирай Първоначално написано от Откровение 21:8
    А колкото за страхливите, невярващите, мръсните, убийците, блудниците, чародейците, идолопоклонниците и всичките лъжци, тяхната участ <ще бъде> в езерото, което гори с огън и жупел. Това е втората смърт.
    Христос умря за грешниците

    Цитирай Първоначално написано от Римляни 5:8
    Но Бог препоръчва Своята към нас любов в това, че, когато още бяхме грешници, Христос умря за нас.
    Цитирай Първоначално написано от Исая 53:4-5
    4 Той наистина понесе печалта ни, И със скърбите ни се натовари; А ние Го счетохме за ударен, Поразен от Бога, и наскърбен.

    5 Но Той биде наранен поради нашите престъпления, Бит биде поради нашите беззакония; На Него <дойде> наказанието докарващо нашия мир, И с Неговите рани ние се изцелихме.
    Цитирай Първоначално написано от 1 Петрово 2:24
    Който сам понесе в тялото Си нашите грехове на дървото, тъй щото, като сме умрели за греховете, да живеем за правдата; с Чиято рана вие оздравяхте.
    Спасението е дар Божи
    Цитирай Първоначално написано от Йоан 3:16
    Защото Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине ни един, който вярва в Него, но да има вечен живот
    Цитирай Първоначално написано от Римляни 6:23
    Защото заплатата на греха е смърт; а Божият дар е вечен живот в Христа Исуса, нашия Господ.
    Цитирай Първоначално написано от Тит 3:5
    Той ни спаси не чрез праведни дела, които ние сме сторили, но по Своята милост чрез окъпването, <сиреч>, новорождението и обновяването на Светия Дух,
    Единствения начин да бъдем спасени е чрез вяра в Христос.

    Цитирай Първоначално написано от Римляни 10:9
    Защото, ако изповядаш с устата си, че Исус е Господ, и повярваш със сърцето си, че Бог Го е възкресил от мъртвите ще се спасиш.
    Цитирай Първоначално написано от Деяния 16:31
    А те казаха: Повярвай в Господа, Исуса [Христа], и ще се спасиш, ти и домът ти.
    Цитирай Първоначално написано от Йоан 3:36
    Който вярва в Сина има вечен живот; а който не слуша Сина няма да види живот, но Божият гняв остава върху него.
    Цитирай Първоначално написано от Деяния 4:12
    И чрез никой друг няма спасение; защото няма под небето друго име дадено между {Или: Открито на.} човеците, чрез което трябва да се спасим.
    Цитирай Първоначално написано от Йоан 14:6
    Исус му казва: Аз съм пътят, и истината, и животът; никой не дохожда при Отца, освен чрез Мене.
    Всеки, който вярва в Христос, вярва, защото Бог е казал така. Човек не може да направи избор между доброто и злото, защото човекът не познава доброто.

    Чрез Божията милост биваме спасени.


    Различните църкви. Сектите.


    Църквата, по начало, е понятие за събрание на вярващи хора. Днешната институция, наричаща себе си христниянска църква е толкова далеч от Бога, колкото и някой, който не е чувал за Него.

    Лъжите на църквата:

    Ако вие сте добър човек, то вие ще отидете в Рая.
    Ако ходите на църква, ще отидете в Рая.
    Ако се изповядате пред свещенник, то той ще ви опрости греховете и вие ще отидете в Рая.

    Богохулство! Няма добри хора, няма да отидеш в Рая ако влизаш в някаква сграда всяка Неделя! Свещенникът не може да ти опрости греховете!

    Ерес в църквата:

    Грешно е да наричаш свещенник "отче":

    Матей 23:9 забранява да наричаш някого отче, защото твоят отец е Небесният.

    Свещенникът не може да ти опрости греха. Само Бог може.

    Иконите:

    Цитирай Първоначално написано от Изход 20:4-5
    4 Не си прави кумир, или какво да било подобие на нещо, което е на небето горе, или което е на земята долу, или което е във водата под земята;

    5 да не им се кланяш нито да им служиш, защото Аз Господ, твоят Бог, съм Бог ревнив
    Хората в църквите стоят пред иконите, когато се молят, сякаш им придават някаква сила.

    Също така сме чували и за така наречените "чудотворни икони". Кой твори чудесата? Бог или иконите?!

    Цитирай Първоначално написано от Исая 42:8
    Аз съм Господ; това е Моето име; И не ща да дам славата Си на друг, Нито хвалата Си на изваяните идоли.

    Дева Мария(Света Богородица):

    Мария, майката на Исус, не е никаква, че хората да се молят на нея. Тя не е родила Бог, а само човешкото Му тяло. Също така не е и вечна девица, каквато я изкарва църквата. Исус е имал братя и сестри.

    Цитирай Първоначално написано от Матей 12:46
    Когато Той още говореше на народа, ето, майка Му и братята Му стояха вън и искаха да Му говорят.
    Това не означава, че Мария не е благословена, или че е зла. Означава, че църквата я обожествява и я приравнява с Господа. Даже Католиците казват, че тя е Кралицата на Небето.

    Повторение на молитва. (Господи, помилуй. Господи, помилуй. Господи, помилуй.)

    Цитирай Първоначално написано от Матей 6:7
    А когато се молите, не говорете излишни думи*, както езичниците; защото те мислят че ще бъдат послушани заради многото си говорене.
    *Във версията на Крал Джеймс от 1611 г. пише да не използваме напразни повторения.


    За сектите ще напиша нещо скоро. Ще съм щастлив да отговоря на искрените ви въпроси. Жалко за този, който е тук, за да се присмива и да псува.

    Защо ли имам чувството ,че колкото повече се опитвате да привлечете повече "грешници" в правия път ,толкова повече ги отблъсквате от "истинската" вяра.
    War is tool ,with this tool the powerful people manage their plans for the new world. World of mass slavery ,world of mind control. If you haven't realise it yet- you are part of that enslaved humanity too.

  10. #10
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    И какво? искате да ни втълпите, че сме родени грешни?
    Я пътя бе, мишки нещастни!

    Аз съм безгрешен!
    Grumpy old madman

  11. #11
    Никой не се опитвам да привлека. Просто пиша как стоят нещата. Никой не е казал, че е лесно, че е хубаво, че е мирно. Този, който ще ме послуша, ще ме послуша. Този, който не - да си живее живота доколкото може.

  12. #12
    А от къде си сигурен, че самата Библия е "божието слово" ? Твърдиш, че църквите са грешни и си нямат понятие от "истинската вяра", а в същия момент се доверяваш насляпо на една книга... Докажи ми, че Библията е словото Господне по начинът, по който си доказал, че църквите са "грешни", за да ти повярвам.

  13. #13

    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    unknown
    Мнения
    878
    "ДУШАТА КОЯТО ГРЕШИ ЩЕ УМРЕ"
    а която не греши ще живее вечно ?
    как чоевек да не ти ебе майката
    Christ манипулиран сектант ?

  14. #14
    Аватара на NaughtyWhisper
    Регистриран на
    Apr 2008
    Град
    somewhere over the rainbow ;]
    Мнения
    175
    Не отговори дори на 1/3 от въпросите ми...
    "The body tell the mind to quit. The mind tells the body to shut up."

  15. #15
    NaughtyWhisper, нищо не трябва да ти отговарям. Чети Библията.

    Lunatic-, ти си тъпо копеле. Разкарай се от темата.

  16. #16
    Цитирай Първоначално написано от Christ
    NaughtyWhisper, нищо не трябва да ти отговарям. Чети Библията.

    Lunatic-, ти си тъпо копеле. Разкарай се от темата.
    А на мен няма ли да отговориш ? Кое те кара да си мислиш, че всичко писано в Библията е 100% истина ? Пуснал си тема в която опровергаваш църквите с някакви статии от т.н. "божие слово" - Библията. Еми докажи ми, че тези цитати са истина за да ти повярвам. Успешно си се справил да докажеш, че църквите са "грешни", но не си доказал, че твоят източник - Библията е достатъчно основателна за да й се довери човек.

  17. #17
    Цитирай Първоначално написано от vvizard
    Цитирай Първоначално написано от Christ
    NaughtyWhisper, нищо не трябва да ти отговарям. Чети Библията.

    Lunatic-, ти си тъпо копеле. Разкарай се от темата.
    А на мен няма ли да отговориш ? Кое те кара да си мислиш, че всичко писано в Библията е 100% истина ? Пуснал си тема в която опровергаваш църквите с някакви статии от т.н. "божие слово" - Библията. Еми докажи ми, че тези цитати са истина за да ти повярвам. Успешно си се справил да докажеш, че църквите са "грешни", но не си доказал, че твоят източник - Библията е достатъчно основателна за да й се довери човек.
    Това вече си е до въпрос на вяра, ако вярваш - вярваш, ако не - не. Както съм написал - вярата в Бог идва от Него и само от Него. А и просто с тази тема исках да покажа двуличието на днешните църкви.

  18. #18
    Тоест трябва да вярваме на книгата, а не на общо приетите нормни и изисквания в цял свят и на църковното устройство, според теб, така ли ? Според мен е едно и също дали се кланяш пред иконите и се молиш пред тях, или се доверяваш насляпо на една книга и приемаш всичко писано в нея за чиста монета. И при двата случая се нарушава прословутата божия заповед:
    4 Не си прави кумир, или какво да било подобие на нещо, което е на небето горе, или което е на земята долу, или което е във водата под земята;

    5 да не им се кланяш нито да им служиш, защото Аз Господ, твоят Бог, съм Бог ревнив
    Не можеш да опровергаваш едното, за сметка на другото, защото нито ти, нито който и да е може да докаже кое е по-правилно църквите или твоята Библия...

  19. #19
    Аватара на NaughtyWhisper
    Регистриран на
    Apr 2008
    Град
    somewhere over the rainbow ;]
    Мнения
    175
    Чета Библията. Тя не отговаря на въпросите ми зададени лично към теб.
    Тя не опровергава думите ми. Дори ги подкрепя.
    Както и да е...
    "The body tell the mind to quit. The mind tells the body to shut up."

  20. #20
    Абе до всички отворковци:
    В началото на темата пише на който не му харесва да се измита.
    Браво изказа се.
    Истината е че сега много може да чувате и да слушате за Бог и сега е шанса,после е късно.Следователно на който не му пука:
    --->Пътя.

  21. #21
    Цитирай Първоначално написано от vvizard
    Тоест трябва да вярваме на книгата, а не на общо приетите нормни и изисквания в цял свят и на църковното устройство, според теб, така ли ? Според мен е едно и също дали се кланяш пред иконите и се молиш пред тях, или се доверяваш насляпо на една книга и приемаш всичко писано в нея за чиста монета. И при двата случая се нарушава прословутата божия заповед:
    4 Не си прави кумир, или какво да било подобие на нещо, което е на небето горе, или което е на земята долу, или което е във водата под земята;

    5 да не им се кланяш нито да им служиш, защото Аз Господ, твоят Бог, съм Бог ревнив
    Не можеш да опровергаваш едното, за сметка на другото, защото нито ти, нито който и да е може да докаже кое е по-правилно църквите или твоята Библия...
    И как точно нарушавам третата Заповед като следвам Библията, че не разбрах? о0

  22. #22
    Цитирай Първоначално написано от Jesus_is_good
    Абе до всички отворковци:
    В началото на темата пише на който не му харесва да се измита.
    Браво изказа се.
    Истината е че сега много може да чувате и да слушате за Бог и сега е шанса,после е късно.Следователно на който не му пука:
    --->Пътя.


    И кво ? Темата е само за тези, които са на същото мнение ?
    Тогава за какво е темата ? Да си възхвалявате вярванията ? Защо да няма спор ? Какво като са на друго мение, нямат право да пишат ли ?

  23. #23
    Цитирай Първоначално написано от CoB
    Цитирай Първоначално написано от Jesus_is_good
    Абе до всички отворковци:
    В началото на темата пише на който не му харесва да се измита.
    Браво изказа се.
    Истината е че сега много може да чувате и да слушате за Бог и сега е шанса,после е късно.Следователно на който не му пука:
    --->Пътя.


    И кво ? Темата е само за тези, които са на същото мнение ?
    Тогава за какво е темата ? Да си възхвалявате вярванията ? Защо да няма спор ? Какво като са на друго мение, нямат право да пишат ли ?
    Не съм казал такова нещо. Просто който е тук, за да псува, има и други места.

  24. #24
    Като се доверяваш на написаното на една книга и я отъждествяваш като нещо свято - нещо божествено. Дали ще е икона, дали ще е книга, дали ще е химикал, все тази... Идеята на заповедта е с ясен подтекст. Ти приемаш всичко що е написано в Библията за истина и се ръководиш по нея. Приемаш, че е нещо свято, а точно това се има предвид в заповедта...

  25. #25
    Цитирай Първоначално написано от vvizard
    Като се доверяваш на написаното на една книга и я отъждествяваш като нещо свято - нещо божествено. Дали ще е икона, дали ще е книга, дали ще е химикал, все тази... Идеята на заповедта е с ясен подтекст. Ти приемаш всичко що е написано в Библията за истина и се ръководиш по нея. Приемаш, че е нещо свято, а точно това се има предвид в заповедта...
    Пак не разбрах... :/ Не й се кланям. На нея няма нарисуван никой, който е на Небето или на Земята. Обвиненията ти са безпочвени. А ако търсиш противоречия в Библията - няма.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си