.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 27
  1. #1

    Правата на учениците?

    Хей мисля,че тук и е мястото на тази тема също така и след като ви разкажа ,защо я захващам се надявам да ми помогнете.Значи по-същество имаме една учителка по физическо,която е обзета от чувство за малуценност на предмета си и ние го обираме първо иска от нас да носим едноцветни тениски да нямат дори едно насписче и анцузи и гуминетки (НЕ ДРУГО!!) така това добре преживява се да мъкнем в чантите си толкова мн неща,но най-гадното е че ни проваля успехите изпитва ни на някакви абсурдни неща ,пример: изпитва ни на баскетбол дрибъл,крачка и скок като там трябвало да направим 3 крачки лявия или дясния крак при скачане да се дигне ,което на думи е лесно но само баскетболистите го правят правилно и тя неможе да го направи!!! И първия срок едвам имам 4-ка и сега ми писа 3 за втория срок и аз очаквах поне да се смили и да каже 4 за годината,но тя се направи и каза 3 за годината аз и се измях и й казах ''Това е смешно!!'' сега се чудя,какво да направя та тя ни проваля дипломите успехите за годините вместо да имам хубава оценка по физическо поне (който предмет се води разтоварващ) аз имам гадна оценка която ми смъква успеха и немога да взема примерно стипендия...Какво да направя ?

  2. #2
    Аватара на MostHated
    Регистриран на
    Jul 2007
    Град
    L.A. \ Moscow
    Мнения
    2 373
    разбий и главата с тухла!
    Raise your fist!

  3. #3
    u4enicite imat edno pravo i tova e da u4at. fizi4esko vuzpitanie ne e predmet za razpuskane. i tam trqbva da se polagat usiliq. pone predi be6e taka de...

  4. #4
    Голям фен Аватара на petet
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    Къде ли не
    Мнения
    768
    Цитирай Първоначално написано от MostHated
    разбий и главата с тухла!
    Коооолко умно

  5. #5
    Определено полагам усилия попълваме нормативи,което е нормално но другите неща са абсурдни та физическото не е ли разтоварващ предмет?А тя го превръща в ад.И цялото облеко тежи доста да ви кажа. А тя казва само по другите предмети носите учебници и тетрадки а тук облекло

  6. #6
    Ами защитавайте си правата. Всеки в тази държава го мачкат, а той си мълчи. Оплачете се на директора ако трябва, но преди това и вдигнете един скандал на тази лудата даскалка, какво, ще ви набие ли нещо? В тази държава трябва да се научим да си защитаваме правата и да се борим за тях, иначе цял живот и всеки ще ни мачка като види, че се даваме. Аз отдавна не съм ученик, но знам за какво става дума, и аз съм имал доста проблеми с някои от учителите си, които са ми пишели по-ниски оценки само защото родителите ми не са комунисти, но не им се оставях просто ей така. Иначе е факт, че образованието в днешна България се превърна в един ужас от матури и глупости и забелязвам, че не се гледа учениците дали могат да научат нещо, а просто да бъдат претрупвани от учене, само и само за да се отчете учебен процес. Цялостната ни образователна система е сбъркана, но с министър-дебил като Даниел Вълчев какво да очакваме. От комунисти добра образование да искаш, абсурд...

  7. #7
    Аватара на SiegHeil
    Регистриран на
    May 2008
    Град
    Видин
    Мнения
    1 537
    Никъде не пише че физическото е разтоварващ предмет, аз лично нямам проблеми нищо че пак покриваме доста нормативи...и все пак е неписано правило, с един скандал може да стане.. ако не - директора..
    And in our Dying, we're more alive-than we have ever been
    I've lived for these few seconds
    For I am Winter born
    http://vbox7.com/play:d61898cb

  8. #8
    Защо да не е разтоварващ предмет ???

    Предмети като физическо, рисуване, музика и тем подобни по принцип не трябва да те товарят толкова, няма кфо да си пънеш мозъка да мислиш..
    Не казвам, че трябва да се пренебрегват или нещо подобно ... Някой учители, обаче си мислят, че техния предмет е най-важният и най-великият ии прекаляват в изискванията си както тфойта даскалка по физическо ... освен да се оплачеш на клясния си или на директора др не виждам кфо можеш да направиш, явно с тая не можеш да излезеш на глава

  9. #9
    tova 4e v momenta sa razpuska6ti predmeti e drug vupros. ako se u4e6e teoriq na muzikata i istinska istoriq na izkustvoto kakto predi togava 6tehte da vidite zor.

  10. #10
    Цитирай Първоначално написано от izzy
    tova 4e v momenta sa razpuska6ti predmeti e drug vupros. ako se u4e6e teoriq na muzikata i istinska istoriq na izkustvoto kakto predi togava 6tehte da vidite zor.
    Тук съм съгласен. Единствено физическото няма какво да му се учи на теория. То и затова е физическо. Иначе в музиката и изобразителното изкуство не всичко е пеене и рисуване, има композитори, музикални жанрове и направления, в изобразителното художествени школи. Абе изобщо много неща, които могат и трябва да се учат, ама не би.

  11. #11
    Голям фен
    Регистриран на
    Jan 2006
    Мнения
    982
    Цитирай Първоначално написано от kristo
    Цитирай Първоначално написано от izzy
    tova 4e v momenta sa razpuska6ti predmeti e drug vupros. ako se u4e6e teoriq na muzikata i istinska istoriq na izkustvoto kakto predi togava 6tehte da vidite zor.
    Тук съм съгласен. Единствено физическото няма какво да му се учи на теория. То и затова е физическо. Иначе в музиката и изобразителното изкуство не всичко е пеене и рисуване, има композитори, музикални жанрове и направления, в изобразителното художествени школи. Абе изобщо много неща, които могат и трябва да се учат, ама не би.
    По физическо възпитание- 1ви курс в университета някои от колегите правиха тест.
    I like to watch you sleep at night
    To hear you breathe by my side..

  12. #12
    Аватара на ANTI
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    Dark Forest
    Мнения
    108
    Аз пък си бех с кубинките в салона, докато учех.

  13. #13
    Цитирай Първоначално написано от petet
    Цитирай Първоначално написано от MostHated
    разбий и главата с тухла!
    Коооолко умно
    но полезно и ефикаснО!

  14. #14
    Цитирай Първоначално написано от tankistabg
    Цитирай Първоначално написано от petet
    Цитирай Първоначално написано от MostHated
    разбий и главата с тухла!
    Коооолко умно
    но полезно и ефикаснО!
    Танкист, нали си националсоциалист бе? Защо тогава отхвърляш подобни националсоциалистически методи на учителката ? Ето, тя следва модела на поведение на твоя любимец Шикългрубер, а ти се опълчваш срещу крепителите на реда ...

  15. #15
    Консервативно общество, мама му стара, консервативни институции, абсурдни вътрешни устави, комплексирани преподаватели, недъгава училищна администрация, чиято членове страдат от мания за величие, стотици потъпкани права и сравнително НИКОЙ, който да се опита да си ги защити... Благодарение на многопочитаемите учители, имах удоволстието да се запозная отблизо с нравствените принципи на "Висшата администрация" в една средносатистическа българска гимназия. Лични обиди, накърняване на достойнството по всевъзможни начини, ощетяване при оценяването... Преживях всичко това само, защото имах смелостта да говоря за истините-табу... Директорка, чийсто син е наркоман и педагошка (над 50 годишна възраст, неомъжена, отчаяна, депресирана, избиваща комплексите си посредством поста, който заема в училище) ми говорят за възпитание, позволяват си да обиждат (при това недвусмислено) мйка ми, под акомпанимента на реплики от рода на "Юлияне, ти си успял да пропаднеш още от сега, а си едва на 17 години" ; "..ти нямаш бъдещ..."
    И съм убеден, че далеч не съм единственият пример за такова отношение от страна на учители към ученици в ширините на българското ни даскало... Докато ние сами не поемем инициативата в свои ръце, а именно да си търсим правата и нещо повече-да успяваме да си ги защитаваме!- то все ще ни мачкат, ще ни псуват, ще ни газят..
    Поздрави
    Един непоправим, свободолюбив Бунтар

  16. #16
    Нормативите изобщо не са високи.. нормални са - както по математика не всички имат 6ци така и по физкултура трябва да е.

    Ще ми кажеш, че е нормално момчетата да не могат в :
    8ми клас - 15 лицеви опори
    9ти клас - 20 лицеви опори
    10ти клас - 30 лицеви опори
    11ти клас - 40 лицеви опори

    Момичетата:
    10ти клас ~90-120 коремни преси

    Аз както съм 75 кг, не тренирам крака и тичам страшно рядко си изкарах 6 на тичане норматив..
    Ако няма натиск от учителката, няма да се научите, не си ли съгласен?

  17. #17
    Пич, вече завърших.Не съм пълен или нещо такова, не че има нещо лошо в пухкавите хора.Ама и на идея си нямам дали бих направил и 10 лицеви упори.Щото лицеви упори просто не правя.
    Пишете грамотно, на кирилица!
    Пийте си млякото редовно!
    Слушайте мама и тате!

  18. #18
    Физическото въобще не трябва да влиза в дипломата според мен . Не всеки може да бяга, да тича и да скача. За какво трябва да ми прецаква дипломата? Примерно на бягането 50 метра за 5 точки при момичета е 7.6 .. е извинявайте, ама това не е човешко. Не е средностатистическото според мен, т,е това са някакви постижения едва ли не на спортисти, а аз не съм спортиска, даебъ и не мисля да ставам, щото МРАЗЯ спорта, МРАЗЯ физическото. За тези тениски и простотии нямам думи просто ... особено аз. Приличам на някой продавач - циганин, а не толкова на ученичка като се мъкна с шибаната си едва ли не пазарска чанта в претъпкания автобус. После 15 минути пеша до даскало ги мъкна тия простотии. После пак още веднъж тъй, бахти и шибания, преебан час. Да го махат!
    Memento moriendum esse!


  19. #19
    Аватара на SiegHeil
    Регистриран на
    May 2008
    Град
    Видин
    Мнения
    1 537
    Цитирай Първоначално написано от ThunderGoddess
    Физическото въобще не трябва да влиза в дипломата според мен . Не всеки може да бяга, да тича и да скача. За какво трябва да ми прецаква дипломата? Примерно на бягането 50 метра за 5 точки при момичета е 7.6 .. е извинявайте, ама това не е човешко. Не е средностатистическото според мен, т,е това са някакви постижения едва ли не на спортисти, а аз не съм спортиска, даебъ и не мисля да ставам, щото МРАЗЯ спорта, МРАЗЯ физическото. За тези тениски и простотии нямам думи просто ... особено аз. Приличам на някой продавач - циганин, а не толкова на ученичка като се мъкна с шибаната си едва ли не пазарска чанта в претъпкания автобус. После 15 минути пеша до даскало ги мъкна тия простотии. После пак още веднъж тъй, бахти и шибания, преебан час. Да го махат!
    Не всеки може, но всеки трябва да може да го избяга...ебем ти и разлигавеното същество...искаш да ми кажеш че в 10 клас не е нормално едно момиче да може да направи 100 коремни преси ?
    Ама то вярно е, няма как да можеш да се движиш като по цял ден седиш в къщи, тъпчеш се и се гримираш...
    И да, кофти е че толкова момичета не могат да покрият нормативите...кофти е също че като отида на басейн имам по малко целулит от 90% от момичетата там...
    А инача да, приличаш на циганин...но заради мързела, не за друго
    And in our Dying, we're more alive-than we have ever been
    I've lived for these few seconds
    For I am Winter born
    http://vbox7.com/play:d61898cb

  20. #20
    Учениците нямат права имат единствено задължения

  21. #21
    Аватара на Mooo6no
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    Варна, морето, сините вълни...
    Мнения
    2 039
    Физическото не се взима в дипломата.

  22. #22
    Взима се.

    Иначе съм против да се пишат оценки на игрите, но съм ЗА учителят да се стреми да развива физическите качества на учениците и поне веднъж седмично да се практикуват упражнения за нормативите.

    Би било добре вместо да се учи дрибъл и стрелба в кош, да се упражнява спринт, дълго бягане, силови упражнения поне със собствено тегло а защо не и със някакви съоръжения, скок на дължина, гимнастика.

    Ето от това наистина има смисъл, най-малкото че подготвя ученика за нормативите и така никой няма да се вайка и да вика ''ааа аз не мога да бягам/скачам/хвърлям!!''

  23. #23
    Цитирай Първоначално написано от ThunderGoddess
    Физическото въобще не трябва да влиза в дипломата според мен . Не всеки може да бяга, да тича и да скача. За какво трябва да ми прецаква дипломата? Примерно на бягането 50 метра за 5 точки при момичета е 7.6 .. е извинявайте, ама това не е човешко. Не е средностатистическото според мен, т,е това са някакви постижения едва ли не на спортисти, а аз не съм спортиска, даебъ и не мисля да ставам, щото МРАЗЯ спорта, МРАЗЯ физическото. За тези тениски и простотии нямам думи просто ... особено аз. Приличам на някой продавач - циганин, а не толкова на ученичка като се мъкна с шибаната си едва ли не пазарска чанта в претъпкания автобус. После 15 минути пеша до даскало ги мъкна тия простотии. После пак още веднъж тъй, бахти и шибания, преебан час. Да го махат!
    Еех, оплакване, ореваване и какво ли още не .
    И какво, да махнат физическото?! Не стига, че сегашната младеж освен по цял ден да кисне по кафета или в интернет залите или в къщи пред компа нищо друго не прави, ами сега и физическото да махнат, тъй ли? То голяма логика, като потичаш и поскачаш малко, все едно ще умреш. Сигурно е по-добре да пушиш по цял ден цигари или пък да пиеш. Не говоря за теб конкретно, щото не знам дали пушиш и пиеш или не, ама по принцип мнозинството от сегашните ученици пият и пушат яко и това сигурно според теб е по-здравословно от спортуването? Мойто момиче, спорта е здраве ако не знаеш и е напълно естествено да бъде ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН. Даже според мен са малко часовете по физическо, според мен всеки ден трябва да има по един час физическо в училище, защото сегашната младеж като я гледам... половината страдат от наднормено тегло, другата половина пак повтарям, кашлят като дърти магарета от пушене и после физичесто вредно, пък цигарите хубави, бахти логиката дето се опитваш да наложиш честно .

  24. #24
    xa и аз бях попаднала на такава госпожа,три години беше някъв ужас,най-накрая на всички им писна и отидохме при директора..разкахме му какво става в час,как вместо часа по физическо да ни бъде приятен ни е го мразим безкрайно много.събрахме всички родители и ученици...родителите се оплакаха от това,че детето му няма желание да ходи на училище именно заради този предмет и тази госпожа.всеки се оплака от госпожата по възможно най-добрия начин и сега вече една година сме с нова госпожа и всички заобичаха този предмет
    Вярвай в трудните минути,усмихвай се когато тъжиш...лесно е глава да отпуснеш,трудно е да победиш!

  25. #25
    Az sega ne sam dobre fizi4eski(oswen bqganeto,tam winagi ne sam bil dobar).W dribala i kra4kite bqh edin ot nai-dobrite w klasa i spored men towa deto te e karala e napalno normalno.Towa 4e shte badesh po-dobre fizi4eski i shte jiveesh powe4e e losho?

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си