- Форум
- По малко от всичко
- Всичко тийн накуп
- Скинхедс ли е решението?
Много добре. 14/88 по форумите и тупане в гърдите. В същото време Доган, Асан и Айшето тихомълком си вършат работата.
Grumpy old madman
четох само първите мнения, щото подозирам, че само ще си загубя времето, ако прочета цялата тема. не съм видяла нацист, който по някакъв начин да е помогнал за 'дебългаризирането', щото да биеш 15 годишни циганета на пазата не е решение на проблема.
exploitedteen е прав, ама тва нещо едва ли ще стане скоро. просто на някого му е удобно циганите да са такива, каквито са
а да наричаш гореупоменатите субекти 'скинхедс' си е ебахти обидата.
Който не иска образование,да ходи да копае на нивата..България има нужда и от такива хора.Тя винаги е била в категорията на "развиващите се страни",а не на "развитите" и по4ти винаги земеделието и животновъдството са имали превес над промишлеността и услугите.
За промишлеността и услугите се изисква квалифицирана работна ръка,каквато необразованиете не могат да дават.Селското стопанство оба4е не е толкова трудоемко,тоест хората без образование могат да раз4итат на него,както и то на тях.
България се нуждае от такива хора,защото от тях зависи храната на вси4ки,а и помагат за износната листа на България и оттам за икономиката.![]()
Plans are nothing; planning is everything.
Dwight D. Eisenhower
има се в предвид, че не изисква особени умения. Тоест всеки може да го прави след кратък период на обучение. Например да кара трактор. Или да сортира ябълки. Ниско квалифициран и ниско платен труд.Първоначално написано от ATAKABG
Всеки сравнително здрав човек може да го прави. Виж от всеки доктор не става.
Grumpy old madman
Аз едно лято да карам комбайна...в пари ще плувам, ей!Първоначално написано от Canis_Dirus
мислиш че всеки може да гледа маточина ли? Туй да не ти е люцерната на село. Не е толкова лесно. Ниско квалифицирана...може да сади тютюн, да го бере и сортира, ама съвсем не е ниско платена работа![]()
Трудоемко не зна4и само да полагаш много физи4ески труд,ами интелектуален..например,хо ата които работят в хими4еска промишленост,енергетика,ту ризма,металургията,НИИ,в сферата на услугите-у4ители,доктори,полицаи и тн..
Тяхната работа е по-трудна,с оглед,4е е по-отговорна,по-трудно се възвръщат капиталите от крайната продукция,вложени предварително за суровини.
+ това,селското стопанство е сезонно,тоест една култура,когато се заседи,в зависимост от вида си прекарва месеци на площта,и за полу4аването й са необходими не пове4е от 20-30 4овекодни работа.Селското стопанство е и доста механизирано на много места в България,машини за пребиране на реколтата,машини за бране,машини за изкуствено напояване,изкуствени торове и други препарати..вси4ко е механизирано и това улеснява 4овешкия труд в селското стопанство,затова и не е толкова трудоемко.
Освен това,крайния продукт е лесно възвратим,освен ако не падне градушка или слана,стопаните могат да са сигурни 4е ще пе4елят от нивата си.
Дали е толкова спокойно ежедневието на 4овек,работещ в АЕЦ??
Сори за офтопика..
Plans are nothing; planning is everything.
Dwight D. Eisenhower
Всеки 4овек с образование може да гледа лавандула,но не всеки без-може да стане хирургПървоначално написано от Аз съм БЪЛГАРЧЕ
.
Plans are nothing; planning is everything.
Dwight D. Eisenhower