.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 42

Тема: Лещи?!?

  1. #1

    Лещи?!?

    Абе малко съм недоскив , а не ми се слагат очила.. Дали има некфи лещи за момче... ама искам да не си личи че имам

  2. #2
    Лещите са за момичета и за момчета - еднакви за всички. Не си личи като имаш, защото са прозрачни и меки. Аз съм с лещи вече от близо година и ми е много по-удобно отколкото с очила, слагата се лесно и се махат лесно, а като са в очите ти не ги усещаш изобщо.

    ...:: 'Cause life is a dancefloor, Love is the rhythm and you're the music! ::...

  3. #3
    est 4e ima.te ne se delqt na jenski i mujiki vs sa ednakvi.6tom ne iska6 da se vijdat si vzemi prozra4ni.hodi na o4en pregled i kaji na lekarq da ti dade recepta za le6ti(tam se obqsnqva kakuv e dioptera,dali ima6 astigmatizum i kakuv procent i t.n.otidi v nqkoq optika i dai receptata i tam 6te ti dadat pravilnite.no s le6ti ne moje da se korigira diopter pove4e ot -3 i +3.
    http://vbox7.com/play:8ec3a225
    Живей за мига , но не така , че да се окаже единствен...

  4. #4
    Цитирай Първоначално написано от fenkata_kn
    est 4e ima.te ne se delqt na jenski i mujiki vs sa ednakvi.6tom ne iska6 da se vijdat si vzemi prozra4ni.hodi na o4en pregled i kaji na lekarq da ti dade recepta za le6ti(tam se obqsnqva kakuv e dioptera,dali ima6 astigmatizum i kakuv procent i t.n.otidi v nqkoq optika i dai receptata i tam 6te ti dadat pravilnite.no s le6ti ne moje da se korigira diopter pove4e ot -3 i +3.
    Ахъм! аз не разбирам и... МЕРСИ :P

  5. #5
    Цитирай Първоначално написано от fenkata_kn
    no s le6ti ne moje da se korigira diopter pove4e ot -3 i +3.
    Тогава аз как нося лещи с 3+ ;?...

  6. #6
    Аватара на Scouse
    Регистриран на
    Apr 2008
    Град
    София
    Мнения
    460
    и аз нося...ама една от класа ми са и - 5, 25 диоптера и носи...
    тайче тфа явно не преци мн

  7. #7
    мм аз носех лещи преди и от около година съм с очила..да удобни са лещите но мн време се занимаваш да ги слагаш в разтвор и тн....а ако забравиш да ги махнеш става лошо...по-яко е с лещи,но мисля че с очила е по-удобно
    Love is missing someone whenever you're apart, but somehow feeling warm inside because you're close in heart.

  8. #8
    ok.qvno sum gre6no usvedomena za tova 4e pri pove4e ot +3 i -3 ne mogat da se nosqt le6ti...sry
    http://vbox7.com/play:8ec3a225
    Живей за мига , но не така , че да се окаже единствен...

  9. #9
    попринцип може но повече грижи изискват тези лещи(грижи силно казано де)
    Love is missing someone whenever you're apart, but somehow feeling warm inside because you're close in heart.

  10. #10
    Аватара на Scouse
    Регистриран на
    Apr 2008
    Град
    София
    Мнения
    460
    ако обичаш да спортуваш.. и да дивееш е мн удобно... :P
    иначе аз като ги нося по дълго и ми са уморяват уООчите..

  11. #11

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Антарктида :)
    Мнения
    110
    Лещи колкото искаш има,но от дебелината на лещата зависи кои диоптер е тя.Колкото по-голям е диоптера,толкова по-дебела е лещата.
    П.С Ако са ти открили голям диоптер,по-добре е очила да носиш-с лещи тогава ще се измъчиш с това дебело стъкло в очите ти.

  12. #12
    Това да не са очила бе
    |Има мъжки женски и хемафродитски

    Иска ми се да излетя като птичка,
    иска си и се да отида там някъде..
    Някъде дето човек не се връщал..
    Ах,как не мога сега е рано..


  13. #13
    Това за дебелината не е съвсем вярно...преди може да е било така, сега не е. Лещите нямат нищо общо със стъклото и са съединения на водна основа. Няма да имате стъкла в очите, не се безпокойте.
    Иначе има различни видове...луксозни лещи за еднократна употреба, суперфини, за смяна на 1 месец, за смяна на 3 месеца, както и такива, които позволяват да ги носиш без да ги махаш мноооого време (повече от месец).
    Недостатъците са, че не се подходящи за морето, изискват 1 минута грижа на ден , и не е много приятно ако ти се лепна прашинка на тях или ти влезе нещо в окото.
    Аз лично нося лещи от една година, с очила не може да се сравнява изобщо, светът е много по-красив с лещите

  14. #14

    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    Враца
    Мнения
    1 149
    един път пробвах да си сложа и са мъчих 1 час и накрая щех да си извада очите бахти смотаното е
    ЧЕРНО БЕСИЛО.
    И ТВОЯТ ЕДИН СИН, БЪЛГАРИО,
    ВИСИ НА НЕГО... СЪС СТРАШНА СИЛА.


    RISE WITH THE

  15. #15
    По принип е опасно ако имаш сумати алергии. Аз лично много искам да сложа лещи ( с очила съм), но през пролетта се почва сърбенето на очите и си трака...Но пък е доста удобно, въпреки сутрин и вечер слагане/махане..

  16. #16
    Цитирай Първоначално написано от Uga-Buga
    По принип е опасно ако имаш сумати алергии. Аз лично много искам да сложа лещи ( с очила съм), но през пролетта се почва сърбенето на очите и си трака...Но пък е доста удобно, въпреки сутрин и вечер слагане/махане..

    тфа с махането сутрин и вечер не е при всички лещи!!!!!!!!!........от година и половина нося контактни лещи с диоптри...от 1 година съм със специални лещи,скоито може да се прави всичко...къпя се с тях спа с тях-махат се най-много 1-2 пъти в месеца! Трайни са най-много 1 година ..аз лично мисля само такива да ползвам-поръчвам си ги от Варна но са и по-скъпи.

  17. #17
    Ухаааа 21 век си казва думата xD. Еми супер практични са твоите за хора, които примерно не им се занимава/ нямат възможност да ги махат/слагат постоянно.

  18. #18
    love_bites- за6то говориш глупости??? запозната ли си изобщо с тези работи? защото аз съм и тфа че зависи от диоптера е пълна простотия! .....аз имам на едното око -2,25 на другото -2,50 ....тфа значи че трябва да нося чарпаци такали?? това с големия диоптер и дебелината е точно при очелата не при лещите!!!

  19. #19
    Аз препоръчвам очила, защото няма никаква болка или грижи, никакви тревоги да не ти влезе прашинка в оченцето и т.н. Даже понякога си спя с тях. А и можеш да си избереш хубава рамка.
    " "

  20. #20
    лещите за момиче и за момче са еднакви

  21. #21

    Re: Лещи?!?

    Цитирай Първоначално написано от nekaflude
    Абе малко съм недоскив , а не ми се слагат очила.. Дали има некфи лещи за момче... ама искам да не си личи че имам
    Еми пич виж сега 1во отиди увталумолог (очен лекар) и той ще ти разясни повече от нас .Обаче ако си още ученик и имаш нали много да четеш ,ше тряаа да си извадиш и цайси ,щот не е препорачително да се чете с лещи (поне така съм чувал ) .

  22. #22

    Re: Лещи?!?

    Цитирай Първоначално написано от slivaka
    Цитирай Първоначално написано от nekaflude
    Абе малко съм недоскив , а не ми се слагат очила.. Дали има некфи лещи за момче... ама искам да не си личи че имам
    Еми пич виж сега 1во отиди увталумолог (очен лекар) и той ще ти разясни повече от нас .Обаче ако си още ученик и имаш нали много да четеш ,ше тряаа да си извадиш и цайси ,щот не е препорачително да се чете с лещи (поне така съм чувал ) .
    Първо се пише офталмолог. Второ ако ти е малък диоптъра силно се съмнявам да намериш лещи, но може и да греша. И трето момчетата с очила са невероятно секси
    A day without sunshine is like you know...night

    http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=39415 !!!

  23. #23
    Голям фен Аватара на BlueCat
    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    София, България
    Мнения
    919
    Цитирай Първоначално написано от skatemore
    един път пробвах да си сложа и са мъчих 1 час и накрая щех да си извада очите бахти смотаното е
    И на мен ми отне 1 час да си ги сложа първия път . Не се разделят на мъжки и женски. Задължително отиди на лекар, за да знаеш какъв диоптър си. Няма нищо страшно да носиш лещи, лесно се поддържат.

  24. #24

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    tHe dArKnEeSss In THe gRaVeYaRd ...
    Мнения
    32
    слагай лещите

    Won't stop,Won't stop before I find a cure for this cancer....
    Sometimes,I feel I going down and so disconnected
    Somehow,I know that I am haunted to be wanted...

  25. #25
    Аз лично, за мое щастие нямам проблеми с очите, но бих предпочела очилата. Една съученичка с тия лещи си беше прецакала още повече окото, с което и без това едвам виждаше - надраска си ретината без да иска. Не знаех - да се смея ли, да плача ли. Освен това лещите не са за всяко око. Понякога правят алергични реакции, очите ти почват да сълзят, докато най-накрая лещите ти не паднат. Нищо не ти пречи да опиташ, де и да си прецениш сам.
    Memento moriendum esse!


Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си