.
Отговор в тема
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 53
  1. #1

    Попаднах в лоша компания...

    Преди няколко години с моята тогава6на най-добра фр. се скарахме.Не знаех как да пост1пя, бях малка - 11 годи6на.Тогава попаднах в една компания-много са забавни и си ги оби4ам вси4ките, но преди около 6 месеца видях как вси4ките зат1ват-и под това имам предвид, 4е запо4наха да пу6ат,да се дрогират, да излизат прекалено до к1сно(имам предвид без да се обадят на рдителите си до 5, 6 4аса сутринта)и 2 от тях правиха секс няколко п1ти..Знам 4е някои хора 6те кажат 4е за 13 год. моми4е енормално, но според мен не е така...Скоро те ме поканиха на някак1ф купон и неосетно и аз запо4нах да пу6а и да се прибирам все по-к1сно и по-к1сно..преди може би седмица ос1знах нак1де с1м тр1гнала.И родителите ми мн се бяха приеснили..Но тези мои приятели прод1лжават да ме канят на к1сни купони с пиене, дрога...Аз смятам 4е с1м о6те малка за това,но оби4ам фрс си.И знам 4е ако не стана като тях, те 6те ме изоставят..Знаете колко е трудно б1рзо да се намери фр, с която да си паснете и да се понасяте...Имам мн фрс, но не искам да ги загубя.От др страна не искам да ставам такава...все пак с1м на 13 год.Моля ви кажете какво да правя...моля

  2. #2
    Напротив, не е нормално. Според мен трябва да ги зарежеш и да си потърсиш някой друг. Обясни им го и на тях, че е чиста доза 'правя - се - на - готин' да пушиш и т.н. на тези години.Приятел ще си намериш, спокойно.
    ПП: Браво, че си се усетила навреме.

  3. #3
    Мега фен
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    Канзас ;)
    Мнения
    3 721
    Опитай лека-полека да се отделяш и да си търсиш нови.Не бягай изведнъж,защото все пак са ти приятели и колкото и лоши да са-ще се обидят(не че не биха се обидили ако ги зарязваше бавно,но поне няма да е толкова болезнено) Успех
    Sitting on top of the world
    Watching the stars
    Go by...

  4. #4
    Мега фен Аватара на cherinka
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    гр. Пловдив
    Мнения
    8 557
    Цитирай Първоначално написано от VerryBerry
    Опитай лека-полека да се отделяш и да си търсиш нови.Не бягай изведнъж,защото все пак са ти приятели и колкото и лоши да са-ще се обидят(не че не биха се обидили ако ги зарязваше бавно,но поне няма да е толкова болезнено) Успех
    Да, тази девойка е много права.
    Но от друга страна и на мен всичките ми приятели са такива, и просто гледам да гледам на тях като такива.. а не това какви са, с какво се занимават и т.н
    И аз не съм много голяма, дори и аз не знам дали няма да кривна скоро от пътя... но за сега се опитвам да игнорирам лошите им черти и така.

    А за твоята възраст, според мен, наистина ще е по-добре лека полека да се отделиш от тях.
    Дори и да няма с кой да излизаш известно време - не се притеснявай, ще ти дойде времето за излизания и т.н..
    а и пред блоковете по махалите винаги има някой, който да седи и да чопли семки и да се намират на лаф.

  5. #5
    Опитай се да поговориш с тях, макар че едва ли ще има голям ефект. Малко по малко се отдели от тяхната компания, недей да затъваш заедно с тях. Изобщо не е нормално едно 13 годишно момиче да ходи по купони, да пие, пуши, дрогира и да се прибира на сутринта... Напротив - много грозна гледка е! Жалко, че става все по-срещана...
    Радвай се на този миг. Този миг е твоят живот.

  6. #6
    az bqh su6to v takava kompaniq minalata godina no prosto se otdelih ot tqh namerih drugi priqteli i v momenta pak se zabavlqvam pak si pravq kuponite no ne se hvurlqm na purvata bira ili cigara puk kamoli na drogata
    H!LfT M!R Fl!eGeN

  7. #7
    Аватара на nefchi_bs
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    In the middle of Nowhere
    Мнения
    2 184
    и аз бях в такава компания и по-добре че се усетих какво ства,защото като ги гледам сега ми е жал за тях...искам да им помогна защото все още сме в добри взаимоотношения и знам че ако стане нещо те са насреща но просто немога да го направя,знам че ако се опитам ще стана като тях...

    съветвам те по-бързо да се оттеглиш от тяхната компания излизай по-радко с тях докато си намериш с кои д излизаш и след това започни да ги избяхваш...много гадно ще постъпиш но само това е начина...
    Imagine smoking weed in the streets without ... cops ..

  8. #8
    благодаря на вси4ки..6те се опитам да не правя тяхните гре6ки и да ги вразумя...Наистина с1м ви мн благодарна за с1ветите

  9. #9
    Голям фен
    Регистриран на
    Jan 2008
    Мнения
    877
    Ъъ ти защо мислиш, че е нормално, на 13 да се дрогираш и да се прибираш сутринта? Защо не пробваш да не пушиш, само защото те го правят, и да се прибираш, когато решиш? Изобщо вземи най-доброто решение за себе си, кажи им какво мислиш и ако не те послушат (96,75 процента гаранция), ги зарежи.
    ПП Това, че се напивате и се правите на интересни и големи заедно, далеч не ви прави приятели Доста изкривена представа за приятелство имаш ...
    Don't worry, be happy!

  10. #10

    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    Montreal, CA
    Мнения
    197
    Предимно преди всичко те съветвам да бъдеш себе си..да се държиш като себе си ! Не се влияй по лошите работи от тях,както виждам вече си почнала да го осъзнаваш ..Друго което мисля..ако ти се чувстваш по някакъв начин застрашена от това , че ще станеш като тях ..както казаха други съфорумници-полека с времето се отдели от тях,намери хора с които отново ще бъдеш приятелка Наистина това което го правят , не е нормално поне за мен... Може като приятели да сте много близки, но помисли за себе си! А ако искаш по някакъв начин да ги накараш да преустановят тия навици,говори с тях,обясни им какво мислиш,какви виждания имаш !

  11. #11

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    София
    Мнения
    313
    Предимно преди всичко те съветвам да бъдеш себе си..да се държиш като себе си ! Не се влияй по лошите работи от тях,както виждам вече си почнала да го осъзнаваш ..Друго което мисля..ако ти се чувстваш по някакъв начин застрашена от това , че ще станеш като тях ..както казаха други съфорумници-полека с времето се отдели от тях,намери хора с които отново ще бъдеш приятелка Наистина това което го правят , не е нормално поне за мен... Може като приятели да сте много близки, но помисли за себе си! А ако искаш по някакъв начин да ги накараш да преустановят тия навици,говори с тях,обясни им какво мислиш,какви виждания имаш !
    +1
    Mi ricordo montagne verdi e le corse di una bambina,con l'amico mio piu sincero,un coniglio dal muso nero.

    Skype: big_aries_15

  12. #12
    И аз съм на 13 ама все пак мисля че това което правят те е НЕНОРМАЛНО!По добре недей да ставаш като тях - сега правят секс и се дрогират - кой знае после кви курвички и престъпници ще станат!

  13. #13
    Супер фен Аватара на Amateur
    Регистриран на
    Apr 2007
    Мнения
    1 023
    Че какво като се друсат?Зависи с кво де ако е трева не е кои знае кво но ако е друго......няма лошо да седят до късно и да си праат купони но по-добре си намери друга компания!

  14. #14
    зарежи ги кво му мислиш

  15. #15
    Най-добрата ми фр (сега точно е на 13, а аз съм на 16 и съм момче на всичкото отгоре) се премести в друг град. Събрала се с нек'ви подобни на тия които описваш, и сега пуши, за което доста и се карам ( нищо че самия аз съм на 2 кутии и половина дневно ). Просто съм минал и през наркотици и през пиене и курви и през всичко. Няма смисъл в тия глупости. Казах и да ги заебе ама не ме слуша нещо.. поне ти послушай всички във форума. Зарязвай ги тия или по-лошо ще стане.. ако приятелката ми ( имам предвид интимна ) започне да прави тези глупости които аз правих ( ама тя поне е по-големичка, на 15 е ся девойката ) ще я зарежа на секундата. Няма нищо готино в това да се друсаш или да се напиваш. Айде примерно 100 грама за удоволствие може. Колкото да влезеш в джаза леко. Ама да се напиеш и да се прибереш по светло на дата различна от тази на която си излезнал докато си на 13.. айде моля ви се.. това е просто пропаднало бе.. ( между другото пускаме нова марка дрехи ПРО-ПАДНАЛ малко реклама де.. )
    The UNDERGROUND ain`t a style bitch ! The underground is A WAY OF LIFE !!!
    -------------------------------------------------------------------------------
    I wanna fuck my way to the garden, cause everyone needs a mother.. FUCKER !!!

  16. #16
    Мега фен Аватара на Seducti0n
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    I don`t know where
    Мнения
    6 415
    И ти не знаеш , по кой свят ходиш.
    Това, че се размазвате заедно по купони и тем подобни, не ги прави приятели, а просто яка компания.
    За да бъдеш приятел с даден човек, преди всичко трябва да имате допирни точки, общи възгледи, начин на мислене, ценности, стремежи и т.н., а в случая явно не е така.
    Щом ти сама си усетила, че не ти влият добре и, че са те променили към лошо се откъсни от тази среда още сега, а не след време да се обърнеш назад и горчивината на реалността да е още по-натрапчива.
    Забрави за думи като нормално, прието и т.н. всеки вижда света по различен начин.Щом има разминаване, щом не искаш да бъдеш такава-бягай! :уинк:
    Who doesn't long for someone to hold
    Who knows how to love you without being told
    Somebody tell me why I'm on my own
    If there's a soulmate for everyone

  17. #17
    Мега фен
    Регистриран на
    May 2008
    Мнения
    3 364
    тва 4е ходи6 с тях на купони, не зна4и 4е си овца без собствено мнение и трябва да прави6 каквото и те. може6 да ходи6 на купони, но без да пу6и6, без да се дрогира6, без да прави6 секс и да си тръгваш когато пожелаеш...ако смята6 4е няма да се ''вписва6'' ако не прави6 нищо от нещата, които те-може6 да си пийваш по малко, но наистина по малко. пък и ако са ти истински приятели, няма да те карат да прави6 нещо, което не иска6. ако все пак го правят-тогава наистина по4ни лека полека да се отдале4ава6 от тях
    Loving someone is like singing a song... But there isn`t a song without end. Every song ends. Is that any reason not to enjoy the music ?

    Най-пухкавата
    LOVE Най-Пухкаваия (h)

  18. #18

    :)

    Здравей! Аз мисля,че съм преживяла твоя проблем..Преди две години си направих регистрация в разни сайтове за запознанства..Не търсех нещо особено,а просто развлечение.Започнах да се запознавам с различни момчета и момичета от моя квартал.Оказа се,че всички,с които се бях запознала са от една огромна компания.Неусетно започнах да се събирам с тях..Бяха с 2-3-4-5 години по-големи от мен,но това не ми пречеше.Намирах ги за супер големи купонджии..Те бяха както се казва "бандата на квартала".Първите няколко месеца беше супер.Не,че си говорих и намирах общи теми,но с повечето имах обща приказка.Те пушеха цигари,трева,пиеха алкохол и разни други неща,но аз не обръщах внимание на това.Баща ми беше направил луксозна автомивка и почти на всички момчета намерих работа там..Всички ме "уважаваха"! Аз не последвах техния пример..да пуша,да пия и не станах като тях.Нямаше един,който да не е поне пробвал,но имаше едно момиче,което не пушеше,не пиеше,не се дрогирваше,но никой от компанията не му се подигравало.С нея се сприятелихме повече,както и още няколко момчета и момичета.Никой никога не ме е пренебрегвал за това,че не съм като тях и това ми харесваше,но то си зависеше и от мен.Когато бяха напушени или пияни аз се смеех с тях правехме лудории,но един дългоочакван ден всичко свърши!
    Баща ми се отказа от автомивката.Всички бяха принудени да напуснат.Това,от което се боях най-много се случи.Нищо не си беше същото!След известно време "приятелите ми" просто изчезнаха!Станаха наркоманите,тревоманите на квартала.Повечето момчета от компанията,на които бях помагала толкова много ме поздравяваха до едно време.А даже,когато са го правили са били лицемерни и подли..След като сме се разминавали са ми са се подигравали,обсъждали,нагр убявали.Когато разбирах това си нямате на представа какво се случваше с мен..с чувствата ми..!Въпреки това аз не ги мразя нито им се сърдя,защото знам,че все някога ще проумеят какво се случва с тях! От тези 20-30 "приятели" разбрах,че само петима-шестима са истински! Вярно много страдах,но по-добре ли беше да остана с тях и да продължават да ме тъпчат зад гърба ми...Мисля,че на доста хора се случва без даже да подозират за това.!
    За това бъди силна,защото не знаеш дали и на теб няма да се случи това..Дали и теб не използват..Сега се чувствам много по-добре без пиянски и напушени истории..Вярно понякога ми липсват,но знам,че това е по-добре за мен! А колкото до родителите и близките ти..Не ги разочаровай! Те ще се окажат може би единствените ти приятели в живота!

  19. #19
    Здрасти!Разбирам те,за всичко..Виж има една поговорка-''с каквито се събереш такъв ставаш''.Сигурно ти е мн яко да си купонясваш с тях и да се забавлявате,но..наистина реши кое е по-добре за теб,да станеш като тях(едно НИЩО всъщност,защото наркотиците ще те убият) или да бъдеш нещо повече...(или просто едно нормално момиче).Може би,ще ти е трудно да ги зарежеш изведнъж(защото все пак си прекарала една част от времето си с тях и сте се привързали),затова малко по малко почни да се отдалечаваш от тях,ако те питат защо го правиш или просто ти искат обястнение...Обястни им всичко и какви са приоритетите и какво е нормално за теб.Почти съм убедена че няма да те разберат,но..все пак...
    Съгласна съм,че можеш да се движиш с тях и да не си като тях,да..но това е до едно известно време,после бавно малко по малко ставаш като тях!Затова остави ги и постепенно ще си намериш нови приятели,които да са като теб! Успех!
    Love is missing someone whenever you're apart, but somehow feeling warm inside because you're close in heart.

  20. #20
    Малко по малко се отдрапни от тях и си намери други приятели ,защото ще станеш и по-зле от тях ....
    Не знам какво става, когато ме погледнеш. Не знам какво става, когато се усмихнеш. Не знам какво става, изтръпвам онемяла. Не знам какво става, но неприлични мисли в мен валят. Обичам те … Умирам с теб да бъда! {P}{}{P}

  21. #21
    Даже има такъв филм ,казва се Thirteen,става въпрос за 13 годишните момичета,до каква степен могат да пропаднат ,изгледай го,добре,че си се усетила,не се поддавай ,намери си истински ,нормални приятели..
    Успех.
    ROCK
    ON!

  22. #22
    Наистина 4удесни с1вети Много ви благодаря на вси4ки..Аз ве4е гледам да не излизам с1с тях, но все пак е трудно.С1с тях сме преживяли много не6та..Особено преди да станат такива.Тогава бяхме близки,но сега не 4ак толкова .. гадно ми е , но няма как!Скоро 6те им кажа какво мисля за тях и се надявам да ме разберат..10x на вс

  23. #23
    Мега фен Аватара на Seducti0n
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    I don`t know where
    Мнения
    6 415
    Цитирай Първоначално написано от algel4eto_1995
    Наистина 4удесни с1вети Много ви благодаря на вси4ки..Аз ве4е гледам да не излизам с1с тях, но все пак е трудно.С1с тях сме преживяли много не6та..Особено преди да станат такива.Тогава бяхме близки,но сега не 4ак толкова .. гадно ми е , но няма как!Скоро 6те им кажа какво мисля за тях и се надявам да ме разберат..10x на вс
    В миналото е било едно, сега е друго.Подреждай приоритети си, вземайки предвид настоящето.Успех! :уинк:
    Who doesn't long for someone to hold
    Who knows how to love you without being told
    Somebody tell me why I'm on my own
    If there's a soulmate for everyone

  24. #24

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    tHe dArKnEeSss In THe gRaVeYaRd ...
    Мнения
    32
    Не е нормално.. въпреки че и аз съм минала по тоя път.. махни се от тях-това е съвета ми.. няма да сгрешиш ако ме послушаш.. някъде там ще намериш хора които наистина да са ти приятели и без да те тъпчат с дрога и цигари,нито пък с алкохол.. да те карат да правиш неща които не желаеш!!!!!!!!!!!!

    Won't stop,Won't stop before I find a cure for this cancer....
    Sometimes,I feel I going down and so disconnected
    Somehow,I know that I am haunted to be wanted...

  25. #25

    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    София
    Мнения
    59
    ЪъъЪЪЪъъ здрасти.Аз съм момче една година по голямо от теб.По цял ден съм свидетел на пияни и напушени "пичове (чалгари)".Аз ти предлагам веднага да бягаш от тая компания.Освен да ти навредят друго няма да стане.Гледам да държа кръг с приятели и приятелки на които имам доверия и знам че може да разчитам на тях и те на мен.Веднага си намери някои свестен фр на когото да имаш доверие.Не е толкова трудно.Удръпни се поне от купоните.Това обаче не значи задължително да те мислят за задръстена.Извърти го така,че да останеш на ниво ако искаш (то тва ако е ниво де).


    Ветрецът на промяната......

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си