.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 9 от общо 9
  1. #1

    За кандидатстващите в чужбина от значение ли са оценките от

    матурите след 12 клас или се взема само оценката от сертификата по език (например ТОЕФЛ), как седят нешата,ако искам да кандидатствам в Англия, Австрия или някоя друга чужда страна и освен това оценките от училище имат ли значение за кандидатстващите в чужбина ,балообразуващи оценки има ли,въобще кое се взема предвид във висшите учебни заведения в чужбина?
    Obi4am momichetata poveche ot vsichko...

  2. #2
    Супер фен
    Регистриран на
    Jan 2008
    Мнения
    1 761
    Попринцип университетите в чужбина си правят тестовете и каквото изкараш на тях - това. Може да не е един изпит. Могат да са 2-3 и по някой език. Според зависи това каква е специалността....

  3. #3
    С други думи няма значение дали на матурата по български ще имам 2,3 или 6 и по другата -избираемия предмет-също,така ли да разбирам? Само резултата от теста е важен?
    Obi4am momichetata poveche ot vsichko...

  4. #4
    Супер фен
    Регистриран на
    Jan 2008
    Мнения
    1 761
    Ми аз знам, че само резултата от теста им се гледа, защото братовчед ми кандидатства в Холандия ии.....

  5. #5
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2004
    Град
    Констанц
    Мнения
    654
    Цитирай Първоначално написано от ~LaDy_Dy~
    Попринцип университетите в чужбина си правят тестовете и каквото изкараш на тях - това. Може да не е един изпит. Могат да са 2-3 и по някой език. Според зависи това каква е специалността....
    пълни глупости говориш, повечето унита правят изпити само ,ако кандидатстваш нещо с музика, изкуство или спорт иначе ти кандидатстваш с оценката от дипломата си ,а сертификатите за език са просто допълнително изискване.. Всяко уни си има собствени изисквания какъв сетификат за език ти трябва, за това най– добре търси в сайтовете на униерситетите които искаш.
    Аз съм човекът, когото тормозеше като малък
    Аз съм човекът, който ти изглеждаше жалък
    Аз съм човекът, който те отвращаваше
    Аз съм човекът, на когото се подиграваше
    Ти мислиш, че е готино да си свиреп,
    Но и аз съм Човек - като теб.

  6. #6
    Цитирай Първоначално написано от Water_lili
    Цитирай Първоначално написано от ~LaDy_Dy~
    Попринцип университетите в чужбина си правят тестовете и каквото изкараш на тях - това. Може да не е един изпит. Могат да са 2-3 и по някой език. Според зависи това каква е специалността....
    пълни глупости говориш, повечето унита правят изпити само ,ако кандидатстваш нещо с музика, изкуство или спорт иначе ти кандидатстваш с оценката от дипломата си ,а сертификатите за език са просто допълнително изискване.. Всяко уни си има собствени изисквания какъв сетификат за език ти трябва, за това най– добре търси в сайтовете на униерситетите които искаш.
    Това значи ли,че оценките ми от училище са от значение? А как стояят нещата с матурите?
    Obi4am momichetata poveche ot vsichko...

  7. #7
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2004
    Град
    Констанц
    Мнения
    654
    за матурите не знам ,защото аз като завърших нямаше матури, НО на повечето места кандидатстваш с преведената си диплома за средно образование, т.е с оценката ти от училище . Ако матурата ти е вписана в дипломата значи и тя се включва...
    Аз съм човекът, когото тормозеше като малък
    Аз съм човекът, който ти изглеждаше жалък
    Аз съм човекът, който те отвращаваше
    Аз съм човекът, на когото се подиграваше
    Ти мислиш, че е готино да си свиреп,
    Но и аз съм Човек - като теб.

  8. #8
    Голям фен Аватара на Axel_f
    Регистриран на
    Jul 2005
    Град
    Хогуортс
    Мнения
    918
    Естествено, че имат значение. В моето у-ще (немската) завършилите кандидатстват с шпрахдиплома и с оценките от дипломата. Предполагам, че ако вземеш шпрах от Гоьоте-институт например, за да кандидатстваш в немскоговорящите страни, пак ще ти искат диплома за завършено средно обарзование => ще ти гледат оценките...Предполагам, че това важи и за другите сертификати по езици.
    "Модата се купува. Стилът се притежава" Коко Шанел

  9. #9
    Ами да, сигурно се гледа, но знаете ли дали 5ца е достатчна...или дори 4.80?
    Obi4am momichetata poveche ot vsichko...

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си