А аз за дивеча какво лошо съм казала не разбрах?

Забранено им е естествено. Дядо ми беше болен, обиколи половината болници и частни клиники в страната. От млечните продукти му бе позволено да консумира в най-голямо количесво- и кашкавал, и сирене, и извара. Спокойно ядеше бяло пилешко месо, пъстърва, скумрия и шаран без никакви морски деликатеси. От колбасите употребяваше само малко кренвирши и филе... а от яйцата предимно белтъци (жълтъци само в ограничено количество). Ако беше минал на режим с мазни и тлъсни храни като сланина, свински джумерки, пача курбан и др. гадости щеше да фърли топа още по-рано С него на глава не можеше да се излезе и често му отпускаше края, тъпчеше се с агнешки дреболии, хайвер, ориз, сладки, курабии и често висеше по дни в здравните заведения. Та, ако ядеше продължително време предложената от теб вечеря, щеше да живее още по-кратко.

То по принцип тялото ни си произвежда необходими вещества, не си добавя всичко от постъпилата храна, но в прекомерни количества всичко е вредно. Особено пурините. Опасни са, могат да доведат до поява на артрит. Холестерол се съдържа в клетъчните мембрани на всички тъкани в тялото ни, необходим е за синтеза на половите хормони и за извършването на нормалната обмяна на веществата. Да, прав си организмът ни сам си произвежда 80 % от него. Проблемът е там, че като ядеш повече храни, богати на холестерол, той започва да се отлага по стените на кръвосните съдове и става предпоставка за опасни болести. И тогава не е хич полезен. Препоръчително е около 280-300 mg дневно. Ако се храниш неистово с животински мазнини, не само няма да пощадиш тялото си, ами и ще последват отрицателни резултати върху здравето ти. Всичко си има граници, прекрачат ли се става фатално.