.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 26

Тема: Йорки

  1. #1

    Йорки

    Здравейте,
    ако има някои Йорки да пише и снимчици ако има ... Да разменим опит.

    Ето моето бебе на почти 2 месеца

    http://dog.bg/forum/index.php?action...=1996;u=105806

  2. #2
    Аз ще си взимам такова кученцеее!!!! Твоето е много сладичкооо!!!! Сладуранчеее!!! Как се казва!!! Мъжко или женско еее?? Разкажи ми малко за него!! Лае ли??? Искам да знам с какво ще си имам работа!!!

  3. #3
    Казва се Порто и е мъжко.На 2 месеца не може да лае а и като порасне няма да бъде честа практика

  4. #4
    Супер фен Аватара на Vikitooo
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    Here
    Мнения
    1 170
    Цитирай Първоначално написано от TheNh3
    отвратително куче по ми мязя на кръстоска между пор и язовец.
    ЕЕее не очаквах, че си толкова лош бре муце
    Кучето мн радва, да ти е живо и здраво
    ♥ ♥ ♥

  5. #5
    Супер фен Аватара на KadifWerewolf
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Я сом ут село!
    Мнения
    1 025
    Цитирай Първоначално написано от TheNh3
    отвратително куче по ми мязя на кръстоска между пор и язовец.
    + това мирише по същия начин.
    Аре си одиме! НА СЕЛО!

  6. #6
    Цитирай Първоначално написано от TheNh3
    отвратително куче по ми мязя на кръстоска между пор и язовец.
    Това куче струва повече от теб бъди сигурен!

  7. #7

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Club Old Number One / RPU 24h
    Мнения
    665
    е тва е кучето.


  8. #8
    Мега фен Аватара на babity
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    8 255
    Алко, хубав пример, но все пак много зависи с каква цел купуваш кучето, какви са ти личните предпочитания и колко време можеш да му отделиш. Лично аз си падам по другите разновидности на мастиф-а. Фаворити са ми Пиринейския и Английския.

    До авторката: защо се спря именно на йорки? Показва ли вече характер, прави ли опити вече да хапе? Разкажи ни повече: кои са родителите на кучето, от кой развъдник е, как се оформя, мислите ли да ходите по изложби?

  9. #9
    Мега фен
    Регистриран на
    Oct 2006
    Град
    SF
    Мнения
    3 355
    Така като гледам, спряла се е на ку4ето щото струва 1000 лв и ще е мноу якуу да видят вси4ки мама и тате колко пари4ки имат...

    Робинята на Quench

  10. #10
    От приятелят ми е!
    Не си много информиран.Цените варират от 500 до 5000хил.долара!

  11. #11
    Мега фен Аватара на babity
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    8 255
    Цитирай Първоначално написано от AICHKA
    От приятелят ми е!
    Не си много информиран.Цените варират от 500 до 5000хил.долара!
    Добре, какъв опит да споделим като ти не даваш информация? Кажи накратко дали те интересува нещо или спри да парадираш с цената на хайвана!

  12. #12
    Мега фен Аватара на babity
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    8 255
    Цитирай Първоначално написано от TheNh3
    Цитирай Първоначално написано от AICHKA
    От приятелят ми е!
    Не си много информиран.Цените варират от 500 до 5000хил.долара!
    5 бона за тая пича въшка дето като я настъпиш бездаискаш ще пукне ....абаси гаврата . то самото "куче" е гавра с кучешкия род
    Ти пък по - спокойно, бе! 5 бона няма кой да поиска за куче с неясен произход. Толкова пари струва куче от чужд развъдник, на което можеш да му проследиш родословието до десето коляно, че и по - назад. Куче, което произхожда от най - добрите кръвни линии и е най - доброто от кучилото, със "здравна гаранция", от него се очаква блестяща изложбена кариера и създаване на поколение, не по - малко блестящо от предишното. В България куче, което струва толкова рядко се среща, да не кажа, че силно ме съмнява някой да си е внесъл Йорки за 5 бона!

  13. #13
    Мега фен
    Регистриран на
    Sep 2006
    Град
    Utopia..
    Мнения
    4 561
    яко тъпо куче
    нивгаш няма си взема такова

  14. #14
    Мега фен Аватара на RAWRRR
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    София
    Мнения
    4 071
    не мога да разбера хората,които продават и купуват ку4ета
    Plans are nothing; planning is everything.
    Dwight D. Eisenhower

  15. #15

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Club Old Number One / RPU 24h
    Мнения
    665
    ми кво, от улциата помивки ли да вземат?!

  16. #16
    Ебаси плъха...
    we give it all.

  17. #17
    Супер фен Аватара на Riot
    Регистриран на
    Jul 2008
    Мнения
    1 524
    не съм виждал по грозно куче
    Мърша !
    Моля ?!

  18. #18
    Мега фен Аватара на RAWRRR
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    София
    Мнения
    4 071
    Цитирай Първоначално написано от Alco
    ми кво, от улциата помивки ли да вземат?!
    от изолатор,там пове4ето са с нужните имунизации,или пък от приятел,който има ку4ка,която ражда..

  19. #19

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Club Old Number One / RPU 24h
    Мнения
    665
    като порасне не е толкова зле, не го подценявайте. + тва е ловно куче!!!

    Цитирай Първоначално написано от RAWRRR
    Цитирай Първоначално написано от Alco
    ми кво, от улциата помивки ли да вземат?!
    от изолатор,там пове4ето са с нужните имунизации,или пък от приятел,който има ку4ка,която ражда..
    е да, ама кучета като въпросното в темата примерно не се намират на всяка крачка.

  20. #20
    Мега фен Аватара на babity
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    8 255
    Цитирай Първоначално написано от RAWRRR
    не мога да разбера хората,които продават и купуват ку4ета
    Аз мога да ти помогна. Има едни хора... развъдчици им викат, също и селекционери. Това са хората, създали различните породи такива, каквито ги виждаш днес. Да не мислиш, че голдъна, лабрадора или масата други породи са такива, каквито са се появили преди стотици, дори хиляди години? Тези хора помагат за запазването и развитието на породите. Всяка една порода е плод на много генетични изследвания, подобрения и строг контрол на животните, допуснати до разплод. Повечето развъдчици не печелят от развъдната си дейност и правят всички тези усилия от любов към определената порода. След тях идват зоо магазините и зоо борсите - местата, където се развъждат болни и нечистопородни кучета само и само да се върти търговийката. Тях и аз не ги разбирам! Тези, които купуват кучета също се делят на два вида. Такива, които обичат породата, искат да допринесат за развитието и и оценяват не само екстериорните качества на кучето. Останалите са комплексари. Купуват куче, с което да се хвалят без да знаят нищо за него, а когато се окаже, че не е от желаната порода го захвърлят на улицата!

    Цитирай Първоначално написано от Alco
    като порасне не е толкова зле, не го подценявайте. + тва е ловно куче!!!
    Моля?! Не знаех, че ловните кучета могат да носят определения като "куче-играчка"!
    Едит:повечето кучета, плод на скачката на "кучката на приятел" и на нечие чуждо куче са генетично обременени с болести, а някои от тях се предават до 14 коляно!!!!

  21. #21
    Мега фен Аватара на RAWRRR
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    София
    Мнения
    4 071
    алко,за кво й е на едно малко моми4е ловно ку4е???

    babity,много хубаво си го написал/а.не отри4ам приноса на хората в развъдниците,просто ми е глупава търговията с ку4ета.Донякъде и толкова подбирането на порода,освен ако не е ловно или ку4е паза4..не намирам какво толкова трябва да се придържаме към някаква порода,само защото е по-класна или красива..аз мога да оби4ам еднакво както самоед,така и болонка..

  22. #22
    Мега фен Аватара на babity
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    8 255
    Цитирай Първоначално написано от RAWRRR
    алко,за кво й е на едно малко моми4е ловно ку4е???

    babity,много хубаво си го написал/а.не отри4ам приноса на хората в развъдниците,просто ми е глупава търговията с ку4ета.Донякъде и толкова подбирането на порода,освен ако не е ловно или ку4е паза4..не намирам какво толкова трябва да се придържаме към някаква порода,само защото е по-класна или красива..аз мога да оби4ам еднакво както самоед,така и болонка..
    Първо: йоркширският териер няма нищо общо с ловните кучета! Това е декоративна порода!!!
    Второ:породата има значение! Всяка една порода си има своето предназначение и своите качества, както и всяко едно безпородно куче. Разликата е там, че когато ти дадеш 1000E за желаното куче ти знаеш какво купуваш, виждаш родителите на кучето, знаеш, че няма никакъв вариатн то да е обременено с наследствени болести (говорим за истинското развъждане), знаеш какъв ще е темперамента на палето и още много такива важни неща. Ти можеш да обичаш еднакво самоед и болонка, но разликата между тях е ОГРОМНА! Купуваш самоед - куче с история и то каква, куче, което е средно на ръст, куче компаньон с голямата, бяла, пухкава козина, изключително пискливия лай. Но от друга страна болонката се е превърнала в силно доминантна порода, често пъти такива кучета, най - често развъждани неправилно са злобни, а това също се пренася генетично на поколението. Това отново се дължи на нечистопородно развъждане и неправилно отглеждане/обучение. Всяко едно куче си има своите качества и всяко едно куче заслужава любов. Породата (родословието) ти гарантира здраво куче и темперамент, който непременно ще съвпадне с твоя (това, в случай, че не си си избирал кучето само по екстериора).

  23. #23

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Club Old Number One / RPU 24h
    Мнения
    665
    RAWRRR, тука вече си права. аз примерно не бих си взел куче, на което му е в кръвта да гони диви прасета, а да го гледам в апартамент примерно.

    но пък си има и чисто домашни породи, които нямат нужда, от кои знае кво пространство.

  24. #24
    Мега фен Аватара на babity
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    8 255
    Това е една от т.нар. бойни породи, куче със сериозен характер и аз не мисля, че е за всеки!

  25. #25
    Мега фен Аватара на RAWRRR
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    София
    Мнения
    4 071
    явно си голям разбира4,но аз си говоря от 4исто практи4еска гледна то4ка..вземи си ку4е от изолатор,което е било гонено,ръфано от други ули4ни ку4ета или пък връзвано и бито от предишни стопани,после го храни редовно и се грижи за него,пък да видим дали ще е злобно и неблагодарно..

    родословието на ку4ето въобще не ме интересува,4естно казано,казах ти..аз си взимам ку4е за да го оби4ам,а не за да го водя на конкурси.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си