.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 43
  1. #1
    Аватара на Jeuelle
    Регистриран на
    Feb 2007
    Град
    Blondeland
    Мнения
    2 138

    За Исус , Християнството и Исляма... (въпрос)

    Ислямът признава Исус за пророк , но Християнството признава ли Аллах за такъв???
    Защо??
    Hey ! Mr Tambourine Man, play a song for me,
    In the jingle jangle morning I'll come followin' you..

  2. #2

    Re: За Исус , Християнството и Исляма... (въпрос)




    Какъв е тоя въпрос, бе?


    Аллах е арабската дума, означаваща бог. (Не Бог) Как може Християнството да признава богът на Исляма (те си мислят, че е същия като нашия) за пророк?

    Също така Исус Христос е част от триединство, наречено Бог.

  3. #3
    Аватара на Jeuelle
    Регистриран на
    Feb 2007
    Град
    Blondeland
    Мнения
    2 138
    Мохамед , де . Обърках се..
    Съжалявам ...


    Но на много места съм чела , че приемат Исус за пророк.
    Дори съм питала и мюсюлмани. Така е.
    Hey ! Mr Tambourine Man, play a song for me,
    In the jingle jangle morning I'll come followin' you..

  4. #4
    Да, приемат Го за пророк.

    Библията предупреждава за "човекът, проповядващ в пустинята".

    Не го приемаме.

  5. #5

    Регистриран на
    Jun 2008
    Град
    49 Layer
    Мнения
    213
    Мохамед дава духовни закони и напъствия на чуждата за нас арабска култура.

  6. #6

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    тук таме
    Мнения
    1 101
    "62. Онези, които вярват, и юдеите, и християните, и сабеите, онези [от тях] които вярват в Аллах и в Сетния ден, и вършат праведни дела, имат наградата си при своя Господ и не ще има страх за тях, и не ще скърбят."
    Цитат от корана

    "20:2] Аз съм Господ, Бог твой, Който те изведох от Египетската земя, от дома на робството;"
    цитат от библията

    "49. И [спомнете си] когато ви избавихме от хората на Фараона. Те ви причиняваха най-лошото мъчение, като избиваха синовете ви, а пощадяваха жените ви. Това бе велико изпитание за вас от вашия Господ.

    50. ...И когато разделихме за вас морето на две и ви избавихме, и издавихме хората на Фараона пред очите ви,"
    Цитат от корана

    Това са най-простите примери,който всеки си изважда когато е прочел само началото и на двете книги и колкото повече ги чете толкова повече се убеждава.Трябва ли да се каже нещо повече....едни и същи книги,една и съща религия.....

  7. #7

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    тук таме
    Мнения
    1 101
    ...едни вярват в християнството,други в Алах...което е едно и също,обаче те и двете религии за монотеистични ....само че как така една и същ бог има две религи,с две различни имена....но коя религия е вярна и коя религия трябва да следваш за да си спасиш душата от вечните пламъци ,защото според всяка религия ако не я следваш няма да си спасиш душата.....
    Обаче всеки може да си вярва в каквото си иска,който иска може да вярва че дядо коледа найстина съществува,че найстина обикаля цялата земя за една нощ и навестява всяка една къща,други може да вярват че на небето найстина живет янгелчета с крилца които се делят на различни видове и типове,а под земята найстина има дяволчета с рогца които също се делят на видове и разновидности

  8. #8
    Цитирай Първоначално написано от Nam3less
    Мохамед дава духовни закони и напъствия на чуждата за нас арабска култура.
    Мохамед е слушал някакъв "светъл ангел", който му е дал тези "духовни закони".

    Днес има араби християни и не-араби мюсюлмани.


    Мохамед не е Божии човек.

  9. #9
    Супер фен Аватара на InitialD
    Регистриран на
    Sep 2006
    Град
    Източен Бейрут , Ливан
    Мнения
    1 805
    Добре де всеки знае че корана малко или много е прекопирал Библията!

    Друго нещо е че в корана пише за неверниците -християни и евреи ... които трябва да бъдат поразявани с меч!!!

    Иисус Христос (да се свети неговото име) е Божи син!Умрял заради нашите прегрешения и после възкръснал за да ни напътства и помага в жизнените ни пътища!!!

    Мохамед е просто човек който си е говорил с аллах в пустинята!

    ^Това и аз го мога!
    И тази година най - шумна бе групата на православните араби.Младежите с пълно гърло викаха "Иисус е наш Бог".Преди години било решено арабите да не бъдат допуснати в комплекса.Свещения огън обаче не паднал, докато прогонените не влезли.

  10. #10
    Цитирай Първоначално написано от Initial_D
    Добре де всеки знае че корана малко или много е прекопирал Библията!

    Друго нещо е че в корана пише за неверниците -християни и евреи ... които трябва да бъдат поразявани с меч!!!

    Иисус Христос (да се свети неговото име) е Божи син!Умрял заради нашите прегрешения и после възкръснал за да ни напътства и помага в жизнените ни пътища!!!

    Мохамед е просто човек който си е говорил с аллах в пустинята!

    ^Това и аз го мога!
    Не, трябва ти Аллах, за да го можеш.

    Аллах - един от многото езически богове на луната. Въпреки, че в момента аллах се ползва за "бог".

  11. #11

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    тук таме
    Мнения
    1 101
    "Аллах - един от многото езически богове на луната.Въпреки, че в момента аллах се ползва за "бог"."

    Тези думи сами по себе си доказват несъществуването на бог.....толкова много религии,всяка от която отрича всички други останали.
    Ако попитате един мюсюлманин какво ще стане с душата ви ако не изповядвяте исляма,той ще ви каже че ще отиде в ада,обаче ако попитате и християнин и евреин или какъвто и да било,освен някои религии,които правят изключение,те ще ви кажат същото.
    Това си като сергия на пазара....всеки казва че неговата стока е най-хубавата и че стоката на отсрешния е лоша.....
    Неможе да има 10 истини или ако искате го разбирайте 10 бога....всеки от които казва,че ако следваш друг бог,ще ти изпърже душата....

  12. #12
    Има един Бог и само един път към Него.


    Кой е пътя... "сам" прецени.

  13. #13

    Регистриран на
    Jun 2008
    Град
    Пловдив
    Мнения
    360
    Цитирай Първоначално написано от k`man
    "Аллах - един от многото езически богове на луната.Въпреки, че в момента аллах се ползва за "бог"."

    Тези думи сами по себе си доказват несъществуването на бог.....толкова много религии,всяка от която отрича всички други останали.
    Ако попитате един мюсюлманин какво ще стане с душата ви ако не изповядвяте исляма,той ще ви каже че ще отиде в ада,обаче ако попитате и християнин и евреин или какъвто и да било,освен някои религии,които правят изключение,те ще ви кажат същото.
    Това си като сергия на пазара....всеки казва че неговата стока е най-хубавата и че стоката на отсрешния е лоша.....
    Неможе да има 10 истини или ако искате го разбирайте 10 бога....всеки от които казва,че ако следваш друг бог,ще ти изпърже душата....
    Всек избира сам пътя към Бога.

  14. #14
    Аватара на lsd43
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Някъде по широкия свят...
    Мнения
    2 014
    Който квото ще да ми говори ,ислямът е най-малоумната религия от всички,християните и будистите поне са малко по-малко фанатици,за разлика от ислямските говеда.Що за религия е тази ,която проповядва смърт за "друговерците" и не зачита жените,абе просто тъпа работа.
    War is tool ,with this tool the powerful people manage their plans for the new world. World of mass slavery ,world of mind control. If you haven't realise it yet- you are part of that enslaved humanity too.

  15. #15
    Цитирай Първоначално написано от Dreamy~~
    Цитирай Първоначално написано от k`man
    "Аллах - един от многото езически богове на луната.Въпреки, че в момента аллах се ползва за "бог"."

    Тези думи сами по себе си доказват несъществуването на бог.....толкова много религии,всяка от която отрича всички други останали.
    Ако попитате един мюсюлманин какво ще стане с душата ви ако не изповядвяте исляма,той ще ви каже че ще отиде в ада,обаче ако попитате и християнин и евреин или какъвто и да било,освен някои религии,които правят изключение,те ще ви кажат същото.
    Това си като сергия на пазара....всеки казва че неговата стока е най-хубавата и че стоката на отсрешния е лоша.....
    Неможе да има 10 истини или ако искате го разбирайте 10 бога....всеки от които казва,че ако следваш друг бог,ще ти изпърже душата....
    Всек избира сам пътя към Бога.

    Исус му казва: Аз съм пътят, и истината, и животът; никой не дохожда при Отца, освен чрез Мене.
    - Исус Христос (Йоан 14:6)



    Един е пътят и това е Исус Христос.

  16. #16
    Аватара на lsd43
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Някъде по широкия свят...
    Мнения
    2 014
    Цитирай Първоначално написано от Christ
    Цитирай Първоначално написано от Dreamy~~
    Цитирай Първоначално написано от k`man
    "Аллах - един от многото езически богове на луната.Въпреки, че в момента аллах се ползва за "бог"."

    Тези думи сами по себе си доказват несъществуването на бог.....толкова много религии,всяка от която отрича всички други останали.
    Ако попитате един мюсюлманин какво ще стане с душата ви ако не изповядвяте исляма,той ще ви каже че ще отиде в ада,обаче ако попитате и християнин и евреин или какъвто и да било,освен някои религии,които правят изключение,те ще ви кажат същото.
    Това си като сергия на пазара....всеки казва че неговата стока е най-хубавата и че стоката на отсрешния е лоша.....
    Неможе да има 10 истини или ако искате го разбирайте 10 бога....всеки от които казва,че ако следваш друг бог,ще ти изпърже душата....
    Всек избира сам пътя към Бога.

    Исус му казва: Аз съм пътят, и истината, и животът; никой не дохожда при Отца, освен чрез Мене.
    - Исус Христос (Йоан 14:6)



    Един е пътят и това е Исус Христос.

    Всъщност пътищата са много,но друг е въпросът ,кой от всичките човек избира.
    War is tool ,with this tool the powerful people manage their plans for the new world. World of mass slavery ,world of mind control. If you haven't realise it yet- you are part of that enslaved humanity too.

  17. #17

    Регистриран на
    Jun 2008
    Град
    Пловдив
    Мнения
    360
    ^

  18. #18

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    тук таме
    Мнения
    1 101
    Пътища много,коли малко.....Изоставен път,е вече не съществуващ път....изоставена религия е вече не съществуваща религия.
    С много религии е станало така и с тази ще стане......защото всяко нещо си има край....
    Е говоря за много много поколения напред,ние отдавна ще бъдем забравени и ценностите ще бъдат съвсем различни и животът ще бъде съвсем различен и въобще всичко ще се промени,защото както съм писал преди....нищо не е статично,всичко тече и се променя.

  19. #19
    Цитирай Първоначално написано от lsd43
    Цитирай Първоначално написано от Christ
    Цитирай Първоначално написано от Dreamy~~
    Цитирай Първоначално написано от k`man
    "Аллах - един от многото езически богове на луната.Въпреки, че в момента аллах се ползва за "бог"."

    Тези думи сами по себе си доказват несъществуването на бог.....толкова много религии,всяка от която отрича всички други останали.
    Ако попитате един мюсюлманин какво ще стане с душата ви ако не изповядвяте исляма,той ще ви каже че ще отиде в ада,обаче ако попитате и християнин и евреин или какъвто и да било,освен някои религии,които правят изключение,те ще ви кажат същото.
    Това си като сергия на пазара....всеки казва че неговата стока е най-хубавата и че стоката на отсрешния е лоша.....
    Неможе да има 10 истини или ако искате го разбирайте 10 бога....всеки от които казва,че ако следваш друг бог,ще ти изпърже душата....
    Всек избира сам пътя към Бога.

    Исус му казва: Аз съм пътят, и истината, и животът; никой не дохожда при Отца, освен чрез Мене.
    - Исус Христос (Йоан 14:6)



    Един е пътят и това е Исус Христос.

    Всъщност пътищата са много,но друг е въпросът ,кой от всичките човек избира.
    Какъвто и път да избереш, той води или до доброто, или до злото.
    А Бог е един, колкото и религий да има, щом те изповядват доброто и любовта, значи те се отнасят за един и същи Бог. А всъщност само за библията важи това.

  20. #20

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    тук таме
    Мнения
    1 101
    "Какъвто и път да избереш, той води или до доброто, или до злото.
    А Бог е един, колкото и религий да има, щом те изповядват доброто и любовта, значи те се отнасят за един и същи Бог. А всъщност само за библията важи това."

    Първо любовта е химия и второ доброто и лошото не съществуват в статични форми(за кой ли път го пиша вече незнам)

  21. #21
    Цитирай Първоначално написано от k`man
    "Какъвто и път да избереш, той води или до доброто, или до злото.
    А Бог е един, колкото и религий да има, щом те изповядват доброто и любовта, значи те се отнасят за един и същи Бог. А всъщност само за библията важи това."

    Първо любовта е химия и второ доброто и лошото не съществуват в статични форми(за кой ли път го пиша вече незнам)
    Така си мислиш ти, поне имам достатъчно факти за да знам че ти грешиш и че аз съм прав, докато ти нямаш

  22. #22
    Нямам си идея за първоначалния въпрос на темата, този за пророците, просто искам да кажа, че приемам всички религии, но ако ще следвам някоя, ще я пречупя през собствения си поглед. Напр някой по-горе каза, че избираш или правилния път, или грешния. Според мен всичко в света има прекалено много измерения, за да можеш еднозначно да го категоризираш като добро или зло. Нещо, което по принцип се приема за зло, в определени обстоятелства според мен може да бъде добро и обратното.

    Цитирай Първоначално написано от dark_angel3
    Чалгата.... това е най-зеленият сопол от дълбоките ноздри на България

  23. #23
    Цитирай Първоначално написано от mysterious angel
    Нямам си идея за първоначалния въпрос на темата, този за пророците, просто искам да кажа, че приемам всички религии, но ако ще следвам някоя, ще я пречупя през собствения си поглед. Напр някой по-горе каза, че избираш или правилния път, или грешния. Според мен всичко в света има прекалено много измерения, за да можеш еднозначно да го категоризираш като добро или зло. Нещо, което по принцип се приема за зло, в определени обстоятелства според мен може да бъде добро и обратното.
    Не. Когато вярваш в нещо, вявраш в него. Ако всеки тръгне така да вярва в нещо и да го "пречупва", то това нещо ще е доста различно от оригинала.

    Пример: Ако искаш да вярваш в Исляма, то четеш Корана и се водиш по това, което пише. Същото и с Християнството, Индуизма, Будизма и тн.

    Ако пречупиш която и да е вяра, ти правиш собствена.

  24. #24
    Аватара на lsd43
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Някъде по широкия свят...
    Мнения
    2 014
    Indeed...
    War is tool ,with this tool the powerful people manage their plans for the new world. World of mass slavery ,world of mind control. If you haven't realise it yet- you are part of that enslaved humanity too.

  25. #25
    Цитирай Първоначално написано от Christ
    Цитирай Първоначално написано от mysterious angel
    Нямам си идея за първоначалния въпрос на темата, този за пророците, просто искам да кажа, че приемам всички религии, но ако ще следвам някоя, ще я пречупя през собствения си поглед. Напр някой по-горе каза, че избираш или правилния път, или грешния. Според мен всичко в света има прекалено много измерения, за да можеш еднозначно да го категоризираш като добро или зло. Нещо, което по принцип се приема за зло, в определени обстоятелства според мен може да бъде добро и обратното.
    Не. Когато вярваш в нещо, вявраш в него. Ако всеки тръгне така да вярва в нещо и да го "пречупва", то това нещо ще е доста различно от оригинала.

    Пример: Ако искаш да вярваш в Исляма, то четеш Корана и се водиш по това, което пише. Същото и с Християнството, Индуизма, Будизма и тн.

    Ако пречупиш която и да е вяра, ти правиш собствена.
    Emi absoliutno si praw.Koeto e mnogo trudno da ne stane zashtoto wseki wijda neshtata po-razli4no i ako go izkaje eto ti nova vqra.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си