- Форум
- Тийн интереси и проблеми
- Здравни проблеми и болести
- хваща ли се тен през стъкло и гори ли се
Незнаех дали темата е за тука но незнаех къде закоето се извинявам
яяяяяяяяя уточни за кво става дума за тва за стъклото че малко са ми доста развихрени фантазиите![]()
![]()
еи ти си мн перверзен :ДДД
За прозорец
Дограмата...
Изгаря се, разбира се![]()
Life's too short.. too short to live it as a bad person!
ааа за дограмата ли питате ахахха ми казаха че хлопа![]()
![]()
и тъй де ми изгарая сее не се бой ама по добре излез на слънце и така се печи че иначе е като сауна и моиш пукнеш![]()
Който се смее последен......... хах.. мисли най-бавно!!!
Ми то стъклото поглъща по-голямата част от слънчевите лъчи така, че няма начин да хванеш голям тен, ако въобще може да се хване де.
ултравиолетовите лъчи не преминават през стъклото , и не се изгаря
това е мн хубав въпрос!Първоначално написано от thunderline
проблема е че "стъкло" е сборно понятие на химически различни сруктури с една функционална употреба.
а точно от химическия състав на "стъклото" зависи дали то пропуска или филтрира твърдото ултравиолетово лъчение.
кварцовите стъкла, плексигасите, някои полимери - пропускат свободно това лъчение. (в миналото стъклата на домовете са правени от този тип материали).
силикатните(масовите) днес стъкла филтрират ултравиолетовото лъчение. новите полимери и смоли - също.
ergo - трябва да знаете състава на "стъклото" за да имате верен отговор на въпроса си.
+1Първоначално написано от xpucuto
Нищо не е грешно,ако те кара да сияеш от щастие!
Зависи от стъклото. Тия "дограми", за които става на въпрос (предполагам алуминиева и пластмасова) не пропускат ултравиолетови лъчи, защото в самото стъкло има злато, което рефлектира т.е. не пуска топлина, студ и каквото се сетиш още.
Не съм чувал за стъкло, което пропуска толкова много ултравиолетови лъчи, че да се изгори през него..
Don't tell me what I can or can't do !