.
Отговор в тема
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 62
  1. #1

    .:Няколко въпроса без отговор:.

    Някои хора пишат в тетрадки неща,които са им се случили или ги вълнуват.Други изразяват себе си чрез картини.Трети чрез песни.Има толкова много начини да изразиш и споделиш чувствата,болката и щастието си.
    Е аз няма да пиша какво ми се е случило или какво чувствам…
    Искам просто да споделя някои от въпросите,които се въртят из главата ми…и някои мои виждания.
    Ето и един от въпросите:”Какав е смисъла на живота?”
    Може би често задаван въпрос,вечно оставащ без смислен отговор.Получавала съм отговори като ”живей и ще разбереш”(А как ще разбера?Ами,ако пропусна момента,в който е трябвало да узная смисъла на живота?Ами,ако не се появи такъв момент?)
    …И друг отговор”да усетиш болката и щастието”.
    Добре,но тези отговори са тъка празни и непълни…
    Кой би искал да живее ,за да разбере що е болка?!Или пък това „живей,за да разбереш”?Нима това не е една пътека,без край с много завои,по които вървиш по инерция …с надеждата да избереш правилния завой и да се надяваш през това време да не те блъсне някоя кола?
    Ако се замислим,всички сме толкова еднакви и не само ние…дори животните,природата…Всичк о е един огромен кръговрат(раждаш се,растеж сред обич или може би не чак толкова,учиш се на най различни неща ,един ден ти хрумва някоя професия и решаваш,че това ти е мечта,изучаваш я и се закопаваш с нея до края на живота си.През това време си намерил своята „половинка”,оженили сте се и имате деца.Повтаряте това,което са правили родителите ви за вас и така докато умрете.А вашите деца вашите деца решават да имат те свои…).Звучи скучно,нали?
    Ами животните?Та нали и те правят същото.
    Природата и нийните сезони…ето още един кръговрат.И къде е смисъла на живота?

    Ето и нещо друго.Замисляли ли сте се колко лесно е да умреш?Колко крехка е структурата ни.Това,че и при бодване ни потича кръв?А какво ли става след това?Дали и след смъртта няма някой кръговрат,както през живота?Може би и там има някакъв принцип,по който протичат нещата…


    П.П. преди няколко дни бях пуснала темата в друг раздел,но в крайна сметка се оказа,че е по подходяща за тук

  2. #2
    Защо, по дяволите, трябва да ти пука за точно тези отговори?
    Красотата на живота е в това, че ти сам го изпълваш със смисъл. Ние си избираме нещото, заради което живеем, за което понякога бихме дали и живота си. Някой трябва да го избере вместо теб ли? Може и да няма нещо, което да ти се струва толкова ценно, че да е смисъл на живота ти - тогава правиш това, което те прави щастлив. Не е толкова сложно.
    Раждаме се, женим се, създаваме деца и ги отглеждаме, защото така трябва. Но и защото това са най-хубавите неща, които могат да се случат на човек, нямаш ли някоя позната, която да е родила скоро? Заслушай се в гласа й, когато говори за бебето, а и когато му говори на него, виж как гледа детенцето си... После ми разправяй, че нямало смисъл. Ако теб не те кефи този "кръговрат", ми излез от него. Не оставай с един, не раждай, не учи и не се "закопавай" с една професия до края на живота си. Аз лично за себе си смятам да правя това, което искам, и ще видим какво ще стане.
    Всеки човек стои между два зъбера и пази една крачка стена. Аз виждам само моята крачка. И знам, че трябва да я защитавам... Мръднеш ли, злото ще влезе. И когато умреш, твоето тяло да заприщи вратите между двата зъбера.

  3. #3

    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Pazardjik
    Мнения
    9

    Re: .:Няколко въпроса без отговор:.

    Ако винаги мишлиш защо живеем и се притесняваш да че ще пропушнеш момента ще го пропушнеш а правим тези неща заото ние също сме зивотни колкото и да казваме че сме интелигентни ние просто сме домниращуят вид ние обединяваме всичк видове защо ндиянците имат животинск духове вместо човшки облик защото на работното място сме като мравкте маме една царица която стася нов мравки ( шефа наема нови работници) мравките раширявт мравуняка (аботнците работят за да рашират възмозносите на бизнеса ) и тн. Въпроситти мат мн отговори и секи верен защото кькто кьзь Valkyrie ние го създаваме не някой друг
    Всички ще умрем но не си избираме как

  4. #4

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    (= В ДолИнаТа нА ЦвТятА и ЩаСтиеТо =)
    Мнения
    95
    Единствения начин да разгледаме въпроса по-скоро терапевтично, отколкото философски,е да го перонализираме:''Какъв е смисълът на моя живот?'' или Какъв е смисълът на живота за мен? Отговорът не може да се поднесе в книга,филм или нещо такова.Трябва сами да стигнем до своя отговор

  5. #5
    Аватара на SiegHeil
    Регистриран на
    May 2008
    Град
    Видин
    Мнения
    1 537
    Аз пък ще ти дам същия отговор като и в другата тема :>
    Цитирай Първоначално написано от SiegHeil
    До авторката..кой ти каза че живота непременно трябва да има някъв смисъл, живота се управлява от инстинкти, както при всички животни и ние не сме по различни - накратко - ебане ядене и биене, може да звучи селско и примитивно но е факт...
    Аз лично си намирам стимул и цел в това което правя и това ме прави щастив, повече не ми трябва...а болката, болката е важна колкото и щастието, благодарение на нея се усъвършенстваме и разбираме какво е да си щастлив...
    Не си нито първата нито последната която си задава тоя въпрос...но си поредната която ще стигне до задънена улица...стига сте си залъгвали егото че сме създадени с висша цел и че сме в центъра на света...
    Така че заеби тая философия и почни да живееш ^^
    And in our Dying, we're more alive-than we have ever been
    I've lived for these few seconds
    For I am Winter born
    http://vbox7.com/play:d61898cb

  6. #6

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    тук таме
    Мнения
    1 101
    Смисълът е да се създаде поколение,което да се развие повече,което да създаде поколение,което да се развие още повече и т.н.
    Природните закони на майката природа са в сила за всяка една твар и гад на тази планета

  7. #7

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    ~Wonderland~
    Мнения
    46
    Смисълът е ти да откриеш смисъл в живота си При всеки е различно.Жалко е че много хора наистина живеят по начина който ти си описала.Пълна скука.А ако нямаш собствени разбирания и мотиви за живота се превръщаш в робот.Живееш както хората преди теб и тези след теб ще живеят.Намери смисъл и живей както ти искаш не както е устроен света
    Tell you something that I've found-that the world's a better place when it's upside down

  8. #8

    Регистриран на
    May 2008
    Град
    софия
    Мнения
    118
    смисълът на живота е просто да го живееш без да си задаваш въпроси чийто отговори са излишни единствения въпрос който трябва да си зададеш е : Какво да направя с отреденото ми време и след като намериш отговора и вземеш правилното решение ще разбереш защо живееш и най вече за какво и какъв е смисълът от всичко това

  9. #9
    Голям фен
    Регистриран на
    Oct 2002
    Град
    При админите пукаме лимонада!
    Мнения
    622
    Цитирай Първоначално написано от Valkyrie
    Красотата на живота е в това, че ти сам го изпълваш със смисъл.
    jivota nqma smisal!

  10. #10
    Аватара на lsd43
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Някъде по широкия свят...
    Мнения
    2 014
    Който търси намира.
    Разбирайте го както искате.
    War is tool ,with this tool the powerful people manage their plans for the new world. World of mass slavery ,world of mind control. If you haven't realise it yet- you are part of that enslaved humanity too.

  11. #11
    Голям фен
    Регистриран на
    Oct 2002
    Град
    При админите пукаме лимонада!
    Мнения
    622
    много общо казано
    ти търсиш ли?

  12. #12
    Аватара на SiegHeil
    Регистриран на
    May 2008
    Град
    Видин
    Мнения
    1 537
    Цитирай Първоначално написано от Natalia
    jivota nqma smisal!
    Фани се гръмни тогава, кво чакаш ?
    And in our Dying, we're more alive-than we have ever been
    I've lived for these few seconds
    For I am Winter born
    http://vbox7.com/play:d61898cb

  13. #13
    Цитирай Първоначално написано от Natalia
    Цитирай Първоначално написано от Valkyrie
    Красотата на живота е в това, че ти сам го изпълваш със смисъл.
    jivota nqma smisal!

    Обясни защо,ако желаеш.
    Ако живота нямаше смисъл,защо тогава нас хората ни има?Защо ни има,за да го изживяваме?Защо ни има,да изживяваме нещо,което няма смисъл?Защо да съществува нещо,ако то няма смисъл,значение,цел?Защо да го има живота,щом той няма смисъл?И защо да има някой(човекът),който да го изживява?

    Тогава ти защо живееш?За какво живееш?За кой живееш?

    Сега кратко и ясно:изказването ти е глупаво.

  14. #14
    Аватара на lsd43
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Някъде по широкия свят...
    Мнения
    2 014
    Цитирай Първоначално написано от Natalia
    много общо казано
    ти търсиш ли?

    Да и още как.
    War is tool ,with this tool the powerful people manage their plans for the new world. World of mass slavery ,world of mind control. If you haven't realise it yet- you are part of that enslaved humanity too.

  15. #15
    Голям фен
    Регистриран на
    Oct 2002
    Град
    При админите пукаме лимонада!
    Мнения
    622
    Цитирай Първоначално написано от lsd43
    Цитирай Първоначално написано от Natalia
    много общо казано
    ти търсиш ли?

    Да и още как.
    кат му хванеш цепията ми кажи..

    в интерес на истината някои на 17 години е трудно да отговори за какво живее... сигорно живея зада се забавлявам но ако намирате забавлението като ммммм някаква цел или нещо от тоя род.. според мен щеше да има по голяма цел ако света не беше ТОЛКОВА безкраен

  16. #16
    ^ Легни и се наспи."Утрото е по - мъдро от вечерта".

  17. #17
    Голям фен
    Регистриран на
    Oct 2002
    Град
    При админите пукаме лимонада!
    Мнения
    622
    мъдроста несе влияе от времето..

  18. #18
    Аватара на lsd43
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Някъде по широкия свят...
    Мнения
    2 014
    Цитирай Първоначално написано от Natalia
    мъдроста несе влияе от времето..
    Така е ,тя се влияе от това ,което си преживял ,а не от това ,колко си живял .
    War is tool ,with this tool the powerful people manage their plans for the new world. World of mass slavery ,world of mind control. If you haven't realise it yet- you are part of that enslaved humanity too.

  19. #19
    Цитирай Първоначално написано от Natalia
    мъдроста несе влияе от времето..

    Къде виждаш мъдрост в това твое изказване "Животът няма смисъл"?(към което съм писала коментар на предишната страница)Аз не зная твоята "мъдрост" от какво се влияе.Добре - без значение утро или вечер,от какво се влияе "мъдростта" ти?Ако желаеш можеш да споделиш.



    Лека вечер на всички!

  20. #20
    Аватара на lsd43
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Някъде по широкия свят...
    Мнения
    2 014
    Цитирай Първоначално написано от nailana
    Цитирай Първоначално написано от Natalia
    мъдроста несе влияе от времето..

    Къде виждаш мъдрост в това твое изказване "Животът няма смисъл"?(към което съм писала коментар на предишната страница)Аз не зная твоята "мъдрост" от какво се влияе.Добре - без значение утро или вечер,от какво се влияе "мъдростта" ти?Ако желаеш можеш да споделиш.



    Лека вечер на всички!
    Лека.
    War is tool ,with this tool the powerful people manage their plans for the new world. World of mass slavery ,world of mind control. If you haven't realise it yet- you are part of that enslaved humanity too.

  21. #21
    Голям фен
    Регистриран на
    Oct 2002
    Град
    При админите пукаме лимонада!
    Мнения
    622
    Цитирай Първоначално написано от nailana
    Цитирай Първоначално написано от Natalia
    мъдроста несе влияе от времето..

    Къде виждаш мъдрост в това твое изказване "Животът няма смисъл"?(към което съм писала коментар на предишната страница)Аз не зная твоята "мъдрост" от какво се влияе.Добре - без значение утро или вечер,от какво се влияе "мъдростта" ти?Ако желаеш можеш да споделиш.



    Лека вечер на всички!
    влия е се от чистия реализъм! ние нищо неможем да постигнем в такива бащи, .. само се питам когато слънцето спре да върши работата колко от целите ви ще се променят.. и да допълня несъм казал, че утре няма да изгрее или нещо от този род искам да ти кажа, че и наи малкото нещо на този свят може да промени представата ти за тоя живот..!

  22. #22

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    тук таме
    Мнения
    1 101
    "^ Легни и се наспи."Утрото е по - мъдро от вечерта"."

    Точно обратното....ако можеше да мислиш логично,ще се да се досетиш,че вечер като легнеш да спиш и като си свършил всичката си работа,умът ти е освободен от всякакви ангажименти и можеш да размишляваш над всичко свободно и необезпокоявано,а сутрин като се събудиш започваш да се чудиш,ами сега трябва да напрая това и това и това и после и това и умът и съзнанието ти са заети неможеш да разсъждаваш да мислиш за други отделни неща.....
    .....ЛОГИКА....

  23. #23
    Като си се освободил от всички ангажименти си изморен, примерно...?

  24. #24
    Цитирай Първоначално написано от k`man
    "^ Легни и се наспи."Утрото е по - мъдро от вечерта"."

    Точно обратното....ако можеше да мислиш логично,ще се да се досетиш,че вечер като легнеш да спиш и като си свършил всичката си работа,умът ти е освободен от всякакви ангажименти и можеш да размишляваш над всичко свободно и необезпокоявано,а сутрин като се събудиш започваш да се чудиш,ами сега трябва да напрая това и това и това и после и това и умът и съзнанието ти са заети неможеш да разсъждаваш да мислиш за други отделни неща.....
    .....ЛОГИКА....
    Ангажиментите не свършват като си легнеш вечер,ако се замислиш;сутрин като се събудиш,какво?Лежиш в леглото,мързи те да станеш,губиш ценно време,и се оплакваш колко работа имаш да свършиш?
    Вечер си се преоморил,цял ден си работил и си решавал проблеми.Лягаш,наспиваш се,събуждаш се ободрен,готов да продължиш работата си и да се изправяш 'бдително' и 'съобразително' пред нови задачи.
    ........ЛОГИКА.....

  25. #25
    Цитирай Първоначално написано от Kman
    Смисълът е да се създаде поколение,което да се развие повече,което да създаде поколение,което да се развие още повече и т.н.
    Природните закони на майката природа са в сила за всяка една твар и гад на тази планета
    Значи казваш,че живееш за да имаш поколение и няма по-важно нещо!?! и кво-създаваш поколение и смисъла на живота свършва?
    за мен смисъла е,че живота ни е даден и просто трябва да му се наслаждаваме.невиждам причина,да се чудя защо сме живи.губиш си времето в търсене на отговори.факт е,че сме живи и трябва да живеем живота без да се питаме защо? как? и кога?

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си