.
Отговор в тема
Страница 1 от 6 12345 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 138
  1. #1
    Аватара на sexy_baby_originale
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    .::.:Светът на любовта:.::.
    Мнения
    626

    Вселената...

    Въпросът ми е много точен и ясен.
    Как се е образувала Вселената?
    Знам,че има много теории за образуването на Вселената.Големият взрив е една от тях,но на мен ми е много чудно как от нищото ще избухне налягане и от това ще се създаде всичко това?!?Просто ми звучи тъпо.Та..нека разискаме тази тема,защото смятам,че е доста интересна.
    Обичам всеки твой стен и как остава отпечатък вътре в мен!

  2. #2
    Повече от фен Аватара на ludo_momiche
    Регистриран на
    May 2008
    Град
    Бургас
    Мнения
    439
    Цял живот съм търсила отговор на този въпрос...ако някой отговори нещо смислено ще съм му истински благодарна!!!
    Никога не спирай да се усмихваш, може би някой живее за усмивката ти!

  3. #3
    Големият Взрив...



    Или е създадена от някого, по-голям от нея.

  4. #4
    аз пък се чудя какво е това нищо.Не мога да си представя ,че свършва Вселената до едно положение и после им едно голямо нищо.Не ми го побира ума някак си.ДОбре- няма планети,няма привличане ,нищо такова.Е тогава как съществува???Не знам.
    Heaven just isn't hot enough
    Burn me alive, inside
    Living my life's not hard enough
    Take everything away

  5. #5
    Мн.Хубава тема ама още не ми се занимава със сложни теории и др такива знам само за едно голямо БУМ и тфа ми е достатъчно

  6. #6
    Аватара на lsd43
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Някъде по широкия свят...
    Мнения
    2 014
    Двете най-популярни теории са за голямото бум и за Божественото начало.
    За голямото бум съм убеден ,че е невъзможно,а колкото до втората версия за дедо Господ-малко по-вероятна.
    War is tool ,with this tool the powerful people manage their plans for the new world. World of mass slavery ,world of mind control. If you haven't realise it yet- you are part of that enslaved humanity too.

  7. #7

    Re: Вселената...

    Цитирай Първоначално написано от sexy_baby_originale
    Въпросът ми е много точен и ясен.
    Как се е образувала Вселената?
    Знам,че има много теории за образуването на Вселената.Големият взрив е една от тях,но на мен ми е много чудно как от нищото ще избухне налягане и от това ще се създаде всичко това?!?Просто ми звучи тъпо.Та..нека разискаме тази тема,защото смятам,че е доста интересна.
    Мила ми Теди, прочети следният материал:
    Теорията за големия взрив днес се приема като най-вероятното обяснение за произхода на Вселената. Според тази теория в началото Вселената е била изключително сгъстена, плътна и гореща. След това, преди 10 до 20 милиарда години, става космическа експлозия, наречена "Големия взврив". След този взрив Вселената продължава да се разширява и охлажда. Теорията се базира на математически равенства, известни като полеви равенства от основната теория на относителността от 1915 година ( на Алберт Айнщайн )...

    Теорията за Големия взрив



    Теорията за големия взрив днес се приема като най-вероятното обяснение за произхода на Вселената. Според тази теория в началото Вселената е била изключително сгъстена, плътна и гореща. След това, преди 10 до 20 милиарда години, става космическа експлозия, наречена "Големия взврив". След този взрив Вселената продължава да се разширява и охлажда. Теорията се базира на математически равенства, известни като полеви равенства от основната теория на относителността от 1915 година ( на Алберт Айнщайн ). През 1922 руският физик Александър Фрийдмън усигурява решения на част от уравненията. Тези решения служат като рамка за повечето теоретични разработки върху теорията за Големия взрив. Американския астроном Едвин Хабъл принася много за развитието на теорията с откритието, което прави през 1929 година, а именно, че светлината от далечни галактики се променя към червения край на светлинния спектър. Това доказва, че галактиките се раздалечават една от друга. Той открива, че най-далечните галактики се движат с по-голяма скорост, което показва, че Вселената се разширява постоянно. Въпреки това първоначалното състояние на Вселената още не било известно. През 40-те години на миналия век американския физик от руски произход Георги Гамов разработва теория, пасваща на решнията на Фрийдмън, според които Вселената е започнала да се разширява от плътно и горещо състояние.


    История

    Рамката, цялостния облик на теорията за Големия взрив, се очертава от решенията на Айнщайновите полеви уравнения. Тя остава непроменена до днес, макар че и в момента се работи по някои детайли. Самият Айнщайн вярвал, че Вселената е неподвижна. Когато се оказва, че неговите уравнения доказват, че Вселената се движи, Айнщайн добавя константа, която да промени уравненията така, че Вселената да не е подвижна. Когато по-късно е открито и доказано, че Вселената се разширява, Айнщайн казва, че въвеждането на "космическа константа" е било грешка. След разработките на Айнщайн през 1917г., няколко учени, сред които Джордж Лемаотър от Берлин, Вилем де Ситър от Холандия и Александър Фрийдмън от Русия, успяват да намерят решенията на уравненията на Айнщайн. Вселената, описана от различните решения, се оказвала различна. Според модела на де Ситър се оказал, че във Вселената не съществува материя. Този модел всъщност не е толкова лош, ако средната плътност на Вселената е изключително ниска. Според втория учен, Лемаотър, Вселената е започнала да се разширява от един единствен първичен атом. Вселената на Фрийдмън също се разширявала от много плътна материя, но не включвала космическата константа. Тези три модела обяснявали каква е била Вселената скоро след нейното създаване, не не давали обяснение за това как точно е създадена тя.

    През 40-те години на миналия век Георги Гамов и неговите студенти Ралф Алфър и Робърт Хърмън започват работа по детайлите на Фрийдмановото решение на теорията на Айнщайн. Те развили идеията на Гамов, според която Вселената е започнала да се разширява от първоначално състояние на материята, наречено илем, което е съставено от протони, неутрони и електрони в море от радиация. Те решават, че Вселената е била изключително гореща по времето на Големия взрив, тъй като елементите по-тежки от водорода могат да се формират само при много високи температури. Алфър и Хърмън стигнали до извода, че радиацията от Големия взрив все още съществува. Космически радиационен фон, отговарящ на теорията на Гамов и екипа му, бил открит през 1960 година. Това доказвало теорията на Гамов, Алфър и Хърмън, но тя била забравена.


    Теорията за Големия взрив

    Целта на теорията е да обясни какво е станало веднага след създаването на Вселената. Учените днес могат да започнат историята на Вселената само 10 на степен -43 секунди след началото на Вселената. За времето преди този момент класическата теория за гравитацията не е валидна. Учените се опитват да намерят теория, която да включва квантова механика и гравитация, но все още нямат успех. Въпреки това много от тях се надяват тази теория да бъде разработена скоро и да помогне на науката да достигне още по-назад във времето.

    Истинският Голям взрив е скрит за учените, заради невъзможността със сегашните научни методи да се изследва времето на Големия взрив. За момента не е измислен начин да се определи произхода на Вселената. Освен това теорията за Големия взрив не може да обясни събитията преди взрива, т. е. никой не може да каже съществувало ли е нещо преди това, и ако да, то какво точно. Самото време може да води началото си от Големия взрив, така че да се говори за това какво е имало преди него може само по себе си да е грешка.

    Според теорията за Големия взрив, Вселената се е разширила изключително бързо през първите микросекунди от съществуването й. В началото във Вселената съществува само една сила, каято при разширяването и охлаждането й се е разделила на силите, които познаваме днес: гравитация, електромагнетизъм, силната ядрена енергия ( енергията, която се получава при ядрен взрив . Такава енергия подхранва нашето слънце ) и слабата ядрена енергия ( енергията, която се получава при радиоактивен разпад ). Вече е разработена теория, която дава общо обаснение на електромагнетизма и слабите ядрени сили. Днес физиците търсят начин да обединят в една теория горепосочените две сили и силните ядрени сили. Още по-далечна цел е намирането на обща теория за тези три сили и силата на гравитацията.

    Една широко разпространена версия на теорията за Големия взрив включва идеята за увеличението на Вселената. Според този модел Вселената се е разширила доста по-бързо в началото, около 10 на степен 50 пъти се е увеличил размерът й през през първата 10 на степен -32 част от секундата. Тази теория е развита през осемдесетте години на миналия век от американския космолог Алън Гът. Тя противоречи на теорията на американския астроном Пол Щайнхарт, американският учен от руски произход Андрей Линд и британския астроном Андреас Албрехт. Теорията за увеличението на Вселената рещава много от проблемите на космологията. Тя показва, че Вселената е по-близо до плоското пространство, описано от законите на Евклидовата геометрия. Ние виждаме само малка част от нашата Вселена, така както виждаме малка част от повърхността на Земята. Решава се и въпросът защо Вселената изглежда толкова хомогенна. Ако Вселената, която виждаме е възникнала от един малък, първоначален регион, не е чудно, че изглежда еднаква.

    След като свършва разширяването на Вселената в нейния първи стадий на развитие, тя продължава да се разширява, но по-бавно. Според теорията на Алан Гът Вселената е по-средата между състоянията на отвореност и затвореност. Ако Вселената се отворена, тя ще продължи да се разширява вечно, въпреки че скаростта на разширяване непрекъснато ще намалява. Ако се затваря, разширенито й ще спре и ще започне свиването й, в следствие на което тя ще се разруши. Дали Вселената се отваря или затваря зависи от концентрацията на маса ( плътността ) й.

    Вселената изстивала докато се е разширявала. Една секунда след Големия взрив се формирали първите протони. През следващите няколко минути, често наричани "първите три минути", комбинация от протони и неутрони формирали деутерия ( изотоп на водорода ), както и няколко други леки елементи, предимно хелий, а също и литий, берилий и бор. Изучаването на получаването на деутерий, хелий и други леки елементи е една от главните цели на съвременната наука. Разпространението на хелий в цялата Вселена подкрепя теорията за Големия взрив. Концентрацията на хелий се използва при определяне на плътността на Вселената.

    Между 300.000 и 1 милион години след създаването й, Вселената се охлажда, докато достига температура от 3000°C и протоните и електроните се комбинират, за да образуват атоми водород. Водородните атоми могат да абсорбират и предават само точно определени цветове, т. е. цветове със специфична дължина на вълната. При образуването на тези атоми се отделя радиация, която все още засичаме. След милиарди години изстиване този радиационен фон е около 3°K или 270°C. Космическия радиационен фон е засечен за първи път през 1965 година от американските астрофизици Арно Пенциас и Робърт Уйлсън. По-късни изследвания показват, че интензитета на радиационния фон отговаря на материя, която отделя радиация заради своята температура. Те също показват, че космическия радиационен фон не е еднакъв. Смята се, че на местата, където този фон е бил различен от константата, са се формирали галактиките.


    Тъмната материя

    Различни факти свидетелстват, че материята, която учените могат да наблюдават, е само малка част от цялата материя, която съществува. Наблюденията върху скоростта, с която отделните галактики се движат в групите галактики показва, че трябва да има огромно количество материя, упражняваща гравитационни сили, които запазват целостта на тези галактически купове. Днес космолозите смятат, че по-голямата част от Вселената, може би 99%, е съставена от т. нар. "тъмна материя", т. е. материя, която притежава гравитация, но не може да бъде видяна или засечена по някакъв начин. Теоретично съществуват няколко вида "тъмна материя". Съществува студена тъмна материя, съставена от бавно движещи се, тежки, студени частици. Такива частици все още не са засечени. Друг вид "тъмна материя може да бъдат звезди или планети, неизлъчващи радиация. Друг модел включва топла "тъмна материя", чийто частици се движат много бързо. Фундаменталните частици, наречени неутрони са пример за топла "тъмна материя".

    Ако версията за Големия взрив, включваща увеличението на Вселената е вярна, то количеството "тъмна материя", съществуващо във Вселената, е точно толкова, че да я докара до състояние точно между отворено и затворено.

    Учените разработват теоретични модели, за да покажат как структурите във Вселената, например галактиките, са се формирали. Техните модели включват топла "тъмна материя", студена "тъмна материя", или и двете. Тази невидима материя осигуриява гравитационните сили, необходими за запазването на целостта на големи космически структури като галактическите купове. Астрономите продължават да правят исзледвания в областта на теорията за Големия взрив. Не са открити никакви сериозни проблеми с теорията. Някои детайли все още се уточняват.


    Заключение

    Въпреки всичко, написано за теорията за Големия взрив, тя си остава само теория. Не се знае дали изобщо е имало такъв "голям взрив". Може Вселената да е безкрайна във времето и пространството. Може просто съществува, без начало и без край.

    А какво е имало преди големият взрив прочети тук:
    Наблюденията на Вселената показват, че и в най-големите си мащаби тя не е неподвижна, а еволюира с течение на времето. Ако на основата на съвременните теории се проследи тази еволюция назад във времето, се оказва, че преди Вселената е била по-гореща и по-компактна. Началото й е дал Големия взрив – процес на възникване на Вселената от сингулярност: особена ситуация, за която съвременните закони на физиката са неприложими.

    Но физиците съвсем естествено не са доволни от това положение на нещата – те искат да разберат и самия процес на Големия взрив. Именно поради това постоянно се правят многобройни опити да се създаде теория, която да бъде приложима в тази ситуация. Понеже в първите мигове след Големия взрив основната сила, която е действала е била гравитацията, се смята, че достигането на тази цел е възможно само в рамките на неизградената в момента квантова теория за гравитацията.

    В един момент физиците мислеха, че квантовата гравитация ще бъде описана с помощта на теорията на суперструните, но наскоро и увереността в тази теория бе разколебана. В такава ситуация вниманието започнаха да привличат по-различни подходи за описание на квантово-гравитационните явления, и в частност, цикличната квантова гравитация (loop quantum cosmology).

    Именно в рамките на цикличната квантова гравитация наскоро е получен много впечатляващ резултат. Оказва се, че поради квантовите ефекти началната сингулярност изчезва. Големият взрив престава да бъде особена точка и може да се проследи не само самото му протичане, но и да се разбере какво е било преди него. Кратко описание на тези резултати бе публикувано в статия на A. Ashtekar, T. Pawlowski, P. Singh във Physical Review Letters от 12 април 2006 г.
    Цикличната квантова гравитация принципно се различава от обикновените физически теории и даже от особената теория на суперструните. При нея главните обекти са малки квантови клетки от пространство, които по определен начин са съединени една с друга. Законите на съединяването им и състоянието им се определя от поле, което съществува вътре в тях. Това поле се явява за тези клетки някакво вътрешно време. Преминаването от слабото поле към по-силното изглежда като някакво минало, което е повлияло на някакво бъдеще. Законът е устроен така, че при достатъчно голям свят с малка концентрация на енергия клетките се слепват една с друга, образувайки привидно единно пространство-време.

    Авторите на статията твърдят, че всичко това е достатъчно, за да се реши задачата за това какво се случва с Вселената при приближаване до сингулярност. Решенията на техните уравнения показват, че при екстремално свиване вселенното пространство се разпада. Понеже квантовата геометрия не позволява обема да се свие до нула, неизбежно свиването спира и започва разширение. Тази последователност на състоянието може да се проследи както напред, така и назад във времето, следователно в тази теория преди Големия взрив неизбежно присъства Голямото свиване – колапс на предишната Вселена. При това свойствата на тази предишна Вселена не се губят в процеса на колапс, а еднозначно се предават в нашата Вселена.

    Трябва да се спомене, че при изчисленията са използвани някои опростяващи предположения за свойствата на универсалното поле. По всяка вероятност общите изводи ще се запазят и без тези опростявания, но за това е нужна допълнителна проверка на изчисленията. Интересно ще бъде да наблюдаваме как ще се развият тези идеи.

    Прочети какво пише и в уикипедия, като цъкнеш
    [marquee]null[/marquee][marquee]край[/marquee]

  8. #8
    Още в първото изречение има неконсистенция.

    Защо това да е произхода на Вселената като Вселената е била там?

  9. #9

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    тук таме
    Мнения
    1 101
    Всеки край бележи началото на едно ново начало и всяко начало белжи края на нещо друго.......пиша го за пети път сигурно
    Преди големия взрив пак е имало нещо.Абсолютен край има само в религиите,измислени от заблудените умове.

  10. #10
    Цитирай Първоначално написано от k`man
    Всеки край бележи началото на едно ново начало и всяко начало белжи края на нещо друго.......пиша го за пети път сигурно
    Преди големия взрив пак е имало нещо.Абсолютен край има само в религиите,измислени от заблудените умове.
    Да, ще ми кажеш, че сме изминали безкраен период от време, за да стигнем до този момент?

  11. #11
    Аватара на KariZma
    Регистриран на
    May 2008
    Град
    София
    Мнения
    280

    Re: Вселената...

    Цитирай Първоначално написано от sexy_baby_originale
    Въпросът ми е много точен и ясен.
    Как се е образувала Вселената?
    Знам,че има много теории за образуването на Вселената.Големият взрив е една от тях,но на мен ми е много чудно как от нищото ще избухне налягане и от това ще се създаде всичко това?!?Просто ми звучи тъпо.Та..нека разискаме тази тема,защото смятам,че е доста интересна.
    Мила, има само един отговор - Бог!

  12. #12
    Аватара на sexy_baby_originale
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    .::.:Светът на любовта:.::.
    Мнения
    626
    Това с теорията за Бог аз лично я изключвам,защото не вярвам.За всичко си има логично обяснение!
    Обичам всеки твой стен и как остава отпечатък вътре в мен!

  13. #13
    Цитирай Първоначално написано от sexy_baby_originale
    Това с теорията за Бог аз лично я изключвам,защото не вярвам.За всичко си има логично обяснение!
    Че какво е нелогичното Вселената да бъде създадена...?

  14. #14
    Аватара на sexy_baby_originale
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    .::.:Светът на любовта:.::.
    Мнения
    626
    Не само звучи тъпо,но и безсмислено.Ако имаше Бог мислиш ли,че нямаше да ни се появи и да ни покаже,че съществува.За това изключвам всякакви такива работи с Бог.
    Обичам всеки твой стен и как остава отпечатък вътре в мен!

  15. #15
    Цитирай Първоначално написано от sexy_baby_originale
    Не само звучи тъпо,но и безсмислено.Ако имаше Бог мислиш ли,че нямаше да ни се появи и да ни покаже,че съществува.За това изключвам всякакви такива работи с Бог.
    Ахааа...

    Значи искаш Създателя на Вселената да ти се появи просто ей така, че да повярваш?


  16. #16
    Аватара на lsd43
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Някъде по широкия свят...
    Мнения
    2 014
    Цитирай Първоначално написано от sexy_baby_originale
    Не само звучи тъпо,но и безсмислено.Ако имаше Бог мислиш ли,че нямаше да ни се появи и да ни покаже,че съществува.За това изключвам всякакви такива работи с Бог.
    Ако говорим за поява на Бог теоретично я е имало(идването на Исус и появата Бог под формата на горящ храст пред Моисей.)Не съм вярващ,но пък поне историята за Бог е малко по-смислена от тази за Големият Бум(пълна измислица,как може да се породи всичко от нищото?А и не ми се обяснявайте с времево пречупване и такива глупости-в нищото няма време и пространство,следователно ,няма как да има нещо преди нищото,от което следва ,че тази теория е леко НЕВЪЗМОЖНА,да не говорим,че става дума за протон,с плътноста на вселената,който се е появил изведнъж от НИКЪДЕ и побрал в себе си всички атоми(доколкото си спомням атомът е образуван от протони и неутрони ,а не обратното),тъй че практически е невъзможно един протон да побере в себе си всички атоми,поради простата пречина ,че протонът е градивна част на атомът.Освен това ако човек гръмне в вакумно пространство граната,няма да стане нищо освен това ,че граната ще гръмне,по логиката на тази теория след пускането на първата атомна бомба,трябваше да се образува нова земя.И пак ще се повторя ,че въпросът за зараждането на живота няма сигурен отговор-бил ли е някой учен пред 5 милиарда години да види взрива ? Не,всичко това са теории обосновани на закони,открити след създаването на всичко,тъй че за не няма отговор на Вселенският въпрос ,който и да е на 1% сигурен.
    War is tool ,with this tool the powerful people manage their plans for the new world. World of mass slavery ,world of mind control. If you haven't realise it yet- you are part of that enslaved humanity too.

  17. #17
    Аватара на KariZma
    Регистриран на
    May 2008
    Град
    София
    Мнения
    280
    Цитирай Първоначално написано от sexy_baby_originale
    Не само звучи тъпо,но и безсмислено.Ако имаше Бог мислиш ли,че нямаше да ни се появи и да ни покаже,че съществува.За това изключвам всякакви такива работи с Бог.
    Не, направо ще падна. Значи ти звучи тъпо и безмислено целия този свят да е създаден от Някого!? Според теб може ли нещо, просто да се взриви и случи, ей така, без причина... без някой да го причини този ''взрив''.
    Незнам какъв отговор искаш на въпроса ТИ...

    Може би да измислим някаква нечувана легенда за началото на света и да повярваме всички задружно

    -------------------------------------------------------------------------------------

    Относно това, защо Господ не ти се явява... мислиш ли че някой от нас хората е достоен за това?!
    В една книга пише:
    Исус му казва: Понеже Ме видя, [Томо], ти повярва, блажени ония, които, БЕЗ да видят, са повярвали.
    Йоан 20:29

  18. #18
    Цитирай Първоначално написано от sexy_baby_originale
    Не само звучи тъпо,но и безсмислено.Ако имаше Бог мислиш ли,че нямаше да ни се появи и да ни покаже,че съществува.За това изключвам всякакви такива работи с Бог.

    Ако Бог ни се явяваше,то евентуално всички щяхме да вярваме в Него,нали така?Ако ще се уповаваме и доверяваме на Всемогъщия,то трябва да е така и без да сме Го виждали.....но не говоря общо за всички.Има случаи,в които Той се явява,под някаква форма/проявление(или праща ангел),на човек невярващ в Него,или обезнадежден,изпаднал в отчаяние;също така/разбира се и на хора,които са повярвали в Него/Христос.А може и през целия си живот,тук на Земята, да не Го видим,това означава ли,че не трябва да вярваме в съществуването Му?Не разбира се!

    Най - добри благопожелания!

  19. #19
    Цитирай Първоначално написано от ~ПаНчАтАнТрА~
    Цитирай Първоначално написано от sexy_baby_originale
    Не само звучи тъпо,но и безсмислено.Ако имаше Бог мислиш ли,че нямаше да ни се появи и да ни покаже,че съществува.За това изключвам всякакви такива работи с Бог.
    -------------------------------------------------------------------------------------

    Относно това, защо Господ не ти се явява... мислиш ли че някой от нас хората е достоен за това?!
    В една книга пише:

    Исус му казва: Понеже Ме видя, [Томо], ти повярва, блажени ония, които, БЕЗ да видят, са повярвали.
    Йоан 20:29

    А защо да не сме достойни?
    Онази "една" книга е с наименованието 'Библия'.

  20. #20
    Аватара на KariZma
    Регистриран на
    May 2008
    Град
    София
    Мнения
    280
    Цитирай Първоначално написано от nailana
    Цитирай Първоначално написано от ~ПаНчАтАнТрА~
    Цитирай Първоначално написано от sexy_baby_originale
    Не само звучи тъпо,но и безсмислено.Ако имаше Бог мислиш ли,че нямаше да ни се появи и да ни покаже,че съществува.За това изключвам всякакви такива работи с Бог.
    -------------------------------------------------------------------------------------

    Относно това, защо Господ не ти се явява... мислиш ли че някой от нас хората е достоен за това?!
    В една книга пише:

    Исус му казва: Понеже Ме видя, [Томо], ти повярва, блажени ония, които, БЕЗ да видят, са повярвали.
    Йоан 20:29
    А защо да не сме достойни?[/quote]
    Защото не сме!!! (не ми се обяснява сега)

    Онази "една" книга е с наименованието 'Библия'.[/quote]
    Много добре знам че това е от Библията... нали от там извадих цитата.Нарочно Я споменах като ''една книга''

  21. #21
    Аватара на sexy_baby_originale
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    .::.:Светът на любовта:.::.
    Мнения
    626
    sexy_baby_originale написа:
    Не само звучи тъпо,но и безсмислено.Ако имаше Бог мислиш ли,че нямаше да ни се появи и да ни покаже,че съществува.За това изключвам всякакви такива работи с Бог.


    Laughing Не, направо ще падна. Значи ти звучи тъпо и безмислено целия този свят да е създаден от Някого!? Shocked Според теб може ли нещо, просто да се взриви и случи, ей така, без причина... без някой да го причини този ''взрив''.
    Незнам какъв отговор искаш на въпроса ТИ...

    Може би да измислим някаква нечувана легенда за началото на света и да повярваме всички задружно Cool


    Ами този Бог ,за който ти говориш от къде се е появил?И как така е създал Вселената?Звучи безсмислено.Ако беше найстина така и сега също щеше да ни показва могъществото си този така наречен Бог.Няма смисъл това с Бога.[/list]
    Обичам всеки твой стен и как остава отпечатък вътре в мен!

  22. #22
    Цитирай Първоначално написано от sexy_baby_originale
    Ами този Бог ,за който ти говориш от къде се е появил?И как така е създал Вселената?Звучи безсмислено.Ако беше найстина така и сега също щеше да ни показва могъществото си този така наречен Бог.Няма смисъл това с Бога.
    Ти, като другите хора, не виждаш могъществото на Бог около теб. От най-малкия протон до най-голямата мъглявина, всичко е Негово творение.

    Той е по-голям от Вселената и не е подвластен на време и пространство. Той винаги е.

    Както ние сме на фона на Вселената така тя е на фона на Него.

  23. #23

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    тук таме
    Мнения
    1 101
    "От най-малкия протон до най-голямата мъглявина, всичко е Негово творение. "
    врели-некипели....ако почетеш малко смислена литература,а не митове легенди писани от свидетели на фокуси и магиии(библията),ще осъзнаеш какви невероятни глупости пишеш.

  24. #24
    Цитирай Първоначално написано от sexy_baby_originale
    Не само звучи тъпо,но и безсмислено.Ако имаше Бог мислиш ли,че нямаше да ни се появи и да ни покаже,че съществува.За това изключвам всякакви такива работи с Бог.
    Predi sa smqtali Darvin za lud a sega sme ubedeni w negowite teorii,towa ne ti li podskazwa neshto

  25. #25
    Аватара на sexy_baby_originale
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    .::.:Светът на любовта:.::.
    Мнения
    626
    Дарвиновата теория е за произхода на човечеството,а не на Вселената.Нали така?
    Обичам всеки твой стен и как остава отпечатък вътре в мен!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си