.
Отговор в тема
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 54
  1. #1

    Битката при Дойран

    http://bgsoldier.eamci.bg/Scripts/is...?THEMEID=30340 най-голямата и най-великата победа на България в цялата й история и същевременно най-голямата загуба на британия във военната им история дотогава! поклон! ако не беше тази битка сега румъния щеше да владее България до стара планина гърция до Пловдив и Сърбия до Искър.... щяхме да сме една супер малка държава колкото Македония...

  2. #2

    ;)

    Една интересна история.
    Ген.Вазов който се е сражавал с своята 9-та пехотна плевенска дивизия,в най тежкия участък.И въпреки че противника е бил по многоброен и е разполагал с артилерия.Заради генерал Вазов няколко англииски полка оставят костите си край Дойран.Българите са предприели в решителния момент атака ''на нож'' и са победили.(най великите победи на нашата армия са постигнати в атака ''на нож)
    За съжаление генерал Вазов е принуден да отстъпи заради пробива при Добро Поле.Но това си остава една от най великите победи на нашата армия.

    Та след тази битка Вазов е поканен в Лондон,и когато англииските войници дефилират с знамената ги свалят само и единствено пред Генерал Вазов,защото само той е успял да ги победи.

    Англетата може да са мръсници ама знаят как да губят.
    Тука требе мъдра мисъл или готин лаф,ма не мое се сетя.


  3. #3
    dam prav si btw ako o6te 1914 godina vmesto da se okopavame na gryckata granica gi bqhme napadnali 6tqhme da okupirame cqla gurciq i antantata nqma6e kak da si izserat voiskite v balkanite 6te6e da im e nujno da pravqt desant i 100% 6tqha da budat otblusnati i nqma6e kak izob6to da probiqt v balkanite i tova spored men bi moglo da ni pozvoli da pratim voiskite 4ak na Zapadniq front s germancite i mojebi togava 6tqhme da imame 6ansove da pobedim

  4. #4
    Doiran makar i welika ne e nai-welikata ni bitka.A General Vazov oshte kara Albancite da se nasirat w gashtite sled 90 godini.

  5. #5
    e dore koq e nai velikata ni bitka kato izklu4im oneq izrodski pobedi na Krum i Simeon pri Vurbi6kiq prohod i Aheloi spored teb.... i dori da ne e nai-veilikata tq e nai... izgodnata taka da se kaje za6toto ot neq Bulgaria zapazva cqlosta si i ne e okupirana

  6. #6
    I kakva ni e izgodata?Na internacionalno nivo.

  7. #7
    Цитирай Първоначално написано от yarrr
    e dore koq e nai velikata ni bitka kato izklu4im oneq izrodski pobedi na Krum i Simeon pri Vurbi6kiq prohod i Aheloi spored teb.... i dori da ne e nai-veilikata tq e nai... izgodnata taka da se kaje za6toto ot neq Bulgaria zapazva cqlosta si i ne e okupirana
    Странно, но досега навсякъде съм чела за окупацията на България от съглашенски войски, както и за националната катастрофа след Първата световна война - териториални загуби и прочее. Явно не съм чела правилната история...
    Всеки човек стои между два зъбера и пази една крачка стена. Аз виждам само моята крачка. И знам, че трябва да я защитавам... Мръднеш ли, злото ще влезе. И когато умреш, твоето тяло да заприщи вратите между двата зъбера.

  8. #8
    Аватара на SiegHeil
    Регистриран на
    May 2008
    Град
    Видин
    Мнения
    1 537
    Цитирай Първоначално написано от valkanovb
    I kakva ni e izgodata?Na internacionalno nivo.
    Да ти еба и интернационализма, кво ти пука за другите, гледай си България..
    And in our Dying, we're more alive-than we have ever been
    I've lived for these few seconds
    For I am Winter born
    http://vbox7.com/play:d61898cb

  9. #9
    Ili prosto toi e napisal druga.

  10. #10
    Няма как да оспоря, че победите на българското оръжие при Дойран са един наистина величествен момент от историята ни, един от тези моменти, за които ми е срамно, че много малко българи знаят. Няма как да отрека, че те имат и политически следствия. Но ми се вижда много неумествно тази тема да стои в секция "Политика", тъй като по мое мнение става дума за военната победа, за доблестта, за мощта и силата на българския войник.
    П.П. Няма най-велика победа. Няма най-голям герой. Това да не ви е "По-по-най"? Глупаво е да се фаворизират неща от подобен ранг.
    Всеки човек стои между два зъбера и пази една крачка стена. Аз виждам само моята крачка. И знам, че трябва да я защитавам... Мръднеш ли, злото ще влезе. И когато умреш, твоето тяло да заприщи вратите между двата зъбера.

  11. #11
    Цитирай Първоначално написано от SiegHeil
    Цитирай Първоначално написано от valkanovb
    I kakva ni e izgodata?Na internacionalno nivo.
    Да ти еба и интернационализма, кво ти пука за другите, гледай си България..
    A ti shtom mislish za internacionalizam kato komunizam ili neshto podobno zna4i si idiot.Goworq politi4eski oblagi za nashata strana.

  12. #12
    Цитирай Първоначално написано от valkanovb
    Цитирай Първоначално написано от SiegHeil
    Цитирай Първоначално написано от valkanovb
    I kakva ni e izgodata?Na internacionalno nivo.
    Да ти еба и интернационализма, кво ти пука за другите, гледай си България..
    A ti shtom mislish za internacionalizam kato komunizam ili neshto podobno zna4i si idiot.Goworq politi4eski oblagi za nashata strana.
    Не знаеш ли, че има забранени думички в тоя раздел? Интернационализъм и производните й са точно такива Щото много хора са ги чували само в един-единствен контекст
    Всеки човек стои между два зъбера и пази една крачка стена. Аз виждам само моята крачка. И знам, че трябва да я защитавам... Мръднеш ли, злото ще влезе. И когато умреш, твоето тяло да заприщи вратите между двата зъбера.

  13. #13
    Цитирай Първоначално написано от Valkyrie
    Цитирай Първоначално написано от yarrr
    e dore koq e nai velikata ni bitka kato izklu4im oneq izrodski pobedi na Krum i Simeon pri Vurbi6kiq prohod i Aheloi spored teb.... i dori da ne e nai-veilikata tq e nai... izgodnata taka da se kaje za6toto ot neq Bulgaria zapazva cqlosta si i ne e okupirana
    Странно, но досега навсякъде съм чела за окупацията на България от съглашенски войски, както и за националната катастрофа след Първата световна война - териториални загуби и прочее. Явно не съм чела правилната история...
    em mn qsno 4e nqkoq strana kato zagubi voina e vremenno okupirana no zemite koito sa iskali sasedite ni sa 6teli da budat traino okupirani...

  14. #14
    Нещо не мога да разбера какво ми говориш. Едно на ръка, че ми се струва, че си противоречиш. Второ, че ми се струва, че сам не си наясно какво точно казваш. Трето, че съм почти убедена, че едва днес си разбрал за сраженията при Дойран.
    Обаче аз сега си лягам и ще помисля малко преди да заспя, да видя дали аз не съм в грешка.
    Всеки човек стои между два зъбера и пази една крачка стена. Аз виждам само моята крачка. И знам, че трябва да я защитавам... Мръднеш ли, злото ще влезе. И когато умреш, твоето тяло да заприщи вратите между двата зъбера.

  15. #15
    Аватара на SiegHeil
    Регистриран на
    May 2008
    Град
    Видин
    Мнения
    1 537
    Цитирай Първоначално написано от valkanovb
    Цитирай Първоначално написано от SiegHeil
    Цитирай Първоначално написано от valkanovb
    I kakva ni e izgodata?Na internacionalno nivo.
    Да ти еба и интернационализма, кво ти пука за другите, гледай си България..
    A ti shtom mislish za internacionalizam kato komunizam ili neshto podobno zna4i si idiot.Goworq politi4eski oblagi za nashata strana.
    Идеята ми е че всеки си гледа интереса и каква ни е била печалбата от цялата история...става на въпрос за една от най величествените победи в историята ни а ти си гледаш далаверата като всеки българин..не всичко е политика и интереси...
    А изгодата...изгодата ни е че благодарение на това България стига поне до Македония а не от Черно море до средата на Стара Планина и надолу до Пловдив...схващаш ?
    And in our Dying, we're more alive-than we have ever been
    I've lived for these few seconds
    For I am Winter born
    http://vbox7.com/play:d61898cb

  16. #16
    Ne.Ti otkade si siguren 4e to4no tazi bitka e spomognala za towa.

  17. #17
    Цитирай Първоначално написано от Valkyrie
    Нещо не мога да разбера какво ми говориш. Едно на ръка, че ми се струва, че си противоречиш. Второ, че ми се струва, че сам не си наясно какво точно казваш. Трето, че съм почти убедена, че едва днес си разбрал за сраженията при Дойран.
    Обаче аз сега си лягам и ще помисля малко преди да заспя, да видя дали аз не съм в грешка.
    zle si.... dano da si pospala dobre

  18. #18
    Цитирай Първоначално написано от valkanovb
    Ne.Ti otkade si siguren 4e to4no tazi bitka e spomognala za towa.
    omfg zle li ste kvo linka ne pro4etohte li?!?! ili az da kopna si4ko 4e vas vi marzi da go pro4etete

  19. #19
    Аватара на Diam0nD
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    Varna
    Мнения
    1 715
    много разбирачи за битки станахте по форумите ... хората живота са си давали ! Зачитайте го !! Може в някоя битка да сме паднали ,в друга да сме спечелили но и в 2те се дават жертви и 2те са достойни за уважение ... какво "най-великата е при еди си къде ..."

  20. #20
    Kato gledam kak e napisano i edinstweno mi idva na um 'pre4upena istoriq'

  21. #21
    Аватара на SiegHeil
    Регистриран на
    May 2008
    Град
    Видин
    Мнения
    1 537
    A аз като те гледам кво пишеш усещам само огромно неуважение към историята на България и към измрелите български герои...
    Както се казва в една песен...За да дишам днес, някой е умрял вчера.
    На война няма връзки няма и далавера!
    А на тебе мога ти кажа ти го нахакам у келепира и "европееца"...
    http://www.vbox7.com/play:9467d2ea
    Чуй тая песен, може да ти дойде някоя мисъл...(рап е но текста е велик)
    And in our Dying, we're more alive-than we have ever been
    I've lived for these few seconds
    For I am Winter born
    http://vbox7.com/play:d61898cb

  22. #22
    Аватара на Diam0nD
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    Varna
    Мнения
    1 715
    а бе ти кво против рапа имаш ? "Рап е ,ама е добра" сирич рапа не става ,ма тая песен ме кефи .... пфф аман от тъпанари с предразсъдъци ! Песента не е чак толкова силна

  23. #23
    Аватара на SiegHeil
    Регистриран на
    May 2008
    Град
    Видин
    Мнения
    1 537
    Цитирай Първоначално написано от Diam0nD
    а бе ти кво против рапа имаш ? "Рап е ,ама е добра" сирич рапа не става ,ма тая песен ме кефи .... пфф аман от тъпанари с предразсъдъци ! Песента не е чак толкова силна
    Мен ми е лееееко странно в негърска музика да се пее за България...иначе да, рапа не става, ама тая песен ме кефи ^^

    ПП: И аман от тая фобия към дискриминация...тва не са никви предрасъдъци тва е музикален вкус..
    And in our Dying, we're more alive-than we have ever been
    I've lived for these few seconds
    For I am Winter born
    http://vbox7.com/play:d61898cb

  24. #24
    Цитирай Първоначално написано от SiegHeil
    Цитирай Първоначално написано от Diam0nD
    а бе ти кво против рапа имаш ? "Рап е ,ама е добра" сирич рапа не става ,ма тая песен ме кефи .... пфф аман от тъпанари с предразсъдъци ! Песента не е чак толкова силна
    Мен ми е лееееко странно в негърска музика да се пее за България...иначе да, рапа не става, ама тая песен ме кефи ^^

    ПП: И аман от тая фобия към дискриминация...тва не са никви предрасъдъци тва е музикален вкус..
    По принцип рапа е негърска музика, но вече както и във всяко едно отношение традициите се променят и не са това, което са. Всмисъл, че вече рап пеят страшно много бели и пеят за съвсем належащи и наболели проблеми, радва ме също, че има и доста песни български рап/какъвто по принцип много рядко слушам/, които са с патриотична насоченост.
    Иначе чисто като музика рапа си е прекрасен, винаги съм го харесвал и определено много повече ми се вързва от хеви метъл или хард-рок и от рода. Определено е доста по-емоционална и приятна за слушане музика, но все пак рап може да слуша само този, който го разбира и на когото му е близко до душата като звучене.
    Що се отнася до битката при Дойран, видях, че темата е много добре разискана от вас и няма какво да се добави, освен пак да се спомене, че е една от най-великите победи в българската военна история. Храбростта и силата на българската армия винаги са били на много високо ниво, а през Първата световна война България, която тогава е била с няколко милиона по-малка като население от сега е събрала армия от близо 850 000 души!! Какво да се каже, освен да се направи един дълбок поклон пред всички български воини, проливали кръвта си в името на Родината ни. Тяхният подвиг винаги ще ни подсеща за величието на бълхарският дух и ще ни кара да се прекланяме пред тях. Освен това ще ни дава сили поне да мечтаем, че един ден България отново ще бъде силна и просперираща страна!!

  25. #25
    Аватара на Diam0nD
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    Varna
    Мнения
    1 715
    SiegHeil като си такъв патриот и "Мен ми е лееееко странно в негърска музика да се пее за България" като си пускаш winamp-а си пускай само народна музика !!! Никаква друга .. щот другата е чужда !!! Не може да слушаш чужда музика !!!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си