.

Виж резултатите на анкетата: Съгласни ли сте общо взето с горенаписаното?

Гласували
28. Вие не можете да гласувате в тази анкета
  • Да.

    8 28,57%
  • Не.

    13 46,43%
  • Горе-долу.

    7 25,00%
Отговор в тема
Страница 1 от 4 1234 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 95
  1. #1

    Най-чести грешни схващания относно религията и вярата в Бог.

    1.Църквата и религията са създадени с цел контрол и манипулация, вижте какви са лицемери, да не говорим за кръстоносните походи примерно.

    Църквата е създадена с цел да изповядва религията за да е по-достъпна на хората, но властимащите са опорочили добрата религия, използвайки я за войни, власт, инквизиция и т.н. Това наистина хвърля огромно петно върху християнството, но това не значи че то е създадено с цел манипулация и т.н., подобно мнение се шири заради злоупотребата на църквата.

    2.Каква ти религия, виж мюсюлманите как се избиват и какви са фанатици.

    Отговора е същия като горния, а и простия народ е важен фактор.

    3.Бог не е създал светът за 7 дни, нито Адам и Ева са първите хора, всичко е еволюция, последвала от Големият Взрив.

    Сигурно е така, а тия историй са като митове, нереални историй, написани с цел поука. Ама хората възприемат всичко буквално, а не трябва.

    4.Искам научни доказателства за съществуването на Бог и за вършенето на изцеренията на Исус Христос.

    Това е смешно чак, човек трябва просто да вярва, а не да си търси доказателства, не е толкова лесно. А съществуват неща, които науката не може да обясни, щом не виждаме нещо или щом ни изглежда невъзможно, не значи че не може да се случи. Физичните закони са създадени от Бог, той може да ги променя. За всяко фантастично явление си има подобна причина.

    5.Аз вярвам на себе си, не на Бог, той е измислен за слабите хора просто да търсят утеха.

    Бог няма да ти помогне ако не си помогнеш сам, това че вярваш в себе си няма нищо общо с вярата в Бог. И силните, и слабите вярват, и на всеки се помага, но първо сам трябва да направиш нещо за себе си. С молитвите ти ставаш по-силен и по-подготвен да се изправиш срещу проблемите си.

    6.Щом Бог е добър, защо умират деца?

    За всеки има промисъл, децата може да са невинни, но душата им да е виновна. Но тя е вечна, и смъррта на едно дете не е мъчение за него, а за близките му, но те може да са го заслужили, или това да е изпитание за тях.

    7.Защо уж трите добродетелни религий - християнство, мюсюлманство и будизъм се отричат една друга?

    Всяка от тия религий акцентира върху различен духовен аспект. Примерно в библията е написано да вярваме само на нея, това значи че ако човек чете библията, няма нужда от останалите, и че те може да му вредят. А и да са истинни, това може да е тест за вярата, кой знае. Може и в трите да става въпрос за Бог(единственият наш Бог), макар че някоя може да послъгва.

    8.Живея един живот, няма да го пропилявам в разни добри духовни учения, ами ще върша каквото си искам, така ми е по-лесно.

    Лесният път води до гибел. Животът не е един, а и след него душата плаща, вършете колкото зло си искате, но няма да остане подминато.

    9.Какво са адът и раят?

    Мисля, че ад значи да гориш в огъня на собствената си съвест, когато се разкаяваш за извършените от теб злини тук, отдалечен от Бога. Раят е противоположното.

    10.Всичко е химия, няма богове, нямаме души, няма добро и зло.

    С подобно мислене си вредите сами, такива като вас са материалисти и са като машини, избирате лесният път просто защото не сте добродетелни че да повярвате в Бог.

    ----------

    Доста хора имат такива грешни схващания, и се опитах да отговоря на тях според моите лични разбирания. И твърдя, че повечето от тях мисля за верни, и си имам доказателства че са.

  2. #2

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    тук таме
    Мнения
    1 101
    Ти сам незнаеш какво говориш.
    " кой знае"
    "С подобно мислене си вредите сами, такива като вас са материалисти и са като машини, избирате лесният път просто защото не сте добродетелни че да повярвате в Бог. "
    Материалистите избират по трудния път,но твойте безпочвенни и повърхностни разсъждения немогат да достигнат до този извод.Не можеш да мислиш логически.

    "опитах да отговоря на тях според моите лични разбирания. И твърдя, че повечето от тях мисля за верни, и си имам доказателства че са."
    Мислех си.....мисля....моите лични....това не са думи на един сигурен човек.Твойте лични разбирания не са достатъчни за теб,камо ли за други хора.Само горовиш че имаш доказателства....да не би тези твой доказателства да са лични твой изводи и заключения,защото това не са доказателства.Дори и да цитираш някой дълбоко вярващ учен,пак няма да са достатъчни доказателствата и няма да лежат на природните закони,които противоречат на всички твой виждания и разбирания за света.

    Казва ти го човек,който е мислил по същия начин преди 5 години.....

  3. #3
    Цитирай Първоначално написано от k`man
    Ти сам незнаеш какво говориш.
    " кой знае"
    "С подобно мислене си вредите сами, такива като вас са материалисти и са като машини, избирате лесният път просто защото не сте добродетелни че да повярвате в Бог. "
    Материалистите избират по трудния път,но твойте безпочвенни и повърхностни разсъждения немогат да достигнат до този извод.Не можеш да мислиш логически.

    "опитах да отговоря на тях според моите лични разбирания. И твърдя, че повечето от тях мисля за верни, и си имам доказателства че са."
    Мислех си.....мисля....моите лични....това не са думи на един сигурен човек.Твойте лични разбирания не са достатъчни за теб,камо ли за други хора.Само горовиш че имаш доказателства....да не би тези твой доказателства да са лични твой изводи и заключения,защото това не са доказателства.Дори и да цитираш някой дълбоко вярващ учен,пак няма да са достатъчни доказателствата и няма да лежат на природните закони,които противоречат на всички твой виждания и разбирания за света.

    Казва ти го човек,който е мислил по същия начин преди 5 години.....
    Да, материалистите избират трудния, но грешен път, има и друг труден, но верен. А в тая тематика мисля възможно най-логически, логиката няма много място тук. Разсъжденията ми са повърхностни, тук не може да става въпрос за по-дълбока тема, защото всичко винаги ще опира до някой от горните проблеми.
    А природните закони е нормално да противоречат на нещо извън тази реалност. Тия мой лични доказателства са свързани със "свръхестествени" преживявания. Искам в този раздел да се обсъждат различни цитати от библията, как трябва да бъдат разбирани и кой как ги разбира, но много от участниците изтъкват някой от горните проблеми. А за мен съществуването на Бог е толкова ясно, колкото и ясно е че небето е синьо, така че не намирам смисъл да споря по тая тема, като знам че съм си прав, но никой не мога да убедя.
    А отговорите ми са разбъркани и може да има неясноти, просто защото гледам да пиша бързо и нямам възможност и спокойствие в момента да разсъждавам сериозно.

  4. #4
    В Библията пише за буквално 7 дневно Сътворение! 7 дни са 7 дни!!! Казваш, че Бог не може нещо, ли?!

    Ад няма, има гроб (Ше'ол). Има втора смърт в Огненото езеро, което е тотално унищожение.

    Раят не е място на физически облаги, където някви ангелчета те хранят с чепка грозде.

    Раят е място на тотално единение с Бог. Свързан си директно към източника на абсолютно всичко, което е. (Да, горе долу като високоскоростен интернет.)

    Не съм съгласен с това, че човек просто трябва да вярва. Има доказателства за Бог. Повечето от най-видните учени на миналото хилядолетие, откривателите на модерната наука са Християни. (http://nobelists.net/)

    Вярвам в себе си... най-тъпото изказване, с което някога съм се сблъсквал!


    Щом Бог е добър, ли?! Заслужаваме смърт, а Той ни дава живот извън нашето мизерно съществуване!


    Човек ако е Християнин му е нужна САМО Библията!!! Останалото не бива да се примесва във вярата!!! Ако послъгваш за Бог, то ти си виновен извън границите на опрощението!


    Живейте си живота, яжте, пийте, ебете се, веселете се!

  5. #5
    Това е смешно чак, човек трябва просто да вярва, а не да си търси доказателства, не е толкова лесно.
    lol, ok, ПРОСТО ще вярваме. Просто смятам да вярвам, че утре ще свърши света, няма да търся доказателства. Ще се самоубия, за да не ме застигне утре Апокалипсиса/Денят на страшния съд/т.н.

    Хубав замисъл имаш в темата, обаче фрази като тази будят само смях и колебание какво по дяволите става тук.

    ^ Шайол Гул ^__________^

    Всички религиозни хора са малко или много фанатици и това се доказва и тук. Щом не можеш да приемеш гледната точка на другия и да уважиш мнението му, а вместо това почваш с "ти нищо не разбираш, Бог е спасението" и тем подобни, работата е кофти. Религиите са изключително хубаво нещо, което не е изкривено само от църквата, а и от самите нас. Дотам.
    "И знам, че през каквото и да те накара да преминеш, каквото и да ти донесе съдбата, ще се справиш. Защото си личност. Защото духът ти е най-силният, въпреки и някога печален, който някога съм усещала."

  6. #6
    Цитирай Първоначално написано от Christ
    В Библията пише за буквално 7 дневно Сътворение! 7 дни са 7 дни!!! Казваш, че Бог не може нещо, ли?!

    Ад няма, има гроб (Ше'ол). Има втора смърт в Огненото езеро, което е тотално унищожение.

    Раят не е място на физически облаги, където някви ангелчета те хранят с чепка грозде.

    Раят е място на тотално единение с Бог. Свързан си директно към източника на абсолютно всичко, което е. (Да, горе долу като високоскоростен интернет.)

    Не съм съгласен с това, че човек просто трябва да вярва. Има доказателства за Бог. Повечето от най-видните учени на миналото хилядолетие, откривателите на модерната наука са Християни. (http://nobelists.net/)

    Вярвам в себе си... най-тъпото изказване, с което някога съм се сблъсквал!


    Щом Бог е добър, ли?! Заслужаваме смърт, а Той ни дава живот извън нашето мизерно съществуване!


    Човек ако е Християнин му е нужна САМО Библията!!! Останалото не бива да се примесва във вярата!!! Ако послъгваш за Бог, то ти си виновен извън границите на опрощението!


    Живейте си живота, яжте, пийте, ебете се, веселете се!
    \/
    Днес света има нужда от хора,които знаят да обичат и се борят за живота поне със същата сила,с която други искат да го унищожат

  7. #7
    Аватара на SiegHeil
    Регистриран на
    May 2008
    Град
    Видин
    Мнения
    1 537
    Аз не разбрах с кво да сме съгласни...с точките или с разсъжденията под тях ?
    And in our Dying, we're more alive-than we have ever been
    I've lived for these few seconds
    For I am Winter born
    http://vbox7.com/play:d61898cb

  8. #8

    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Where death is most alive
    Мнения
    50
    Човек ако е Християнин му е нужна САМО Библията!!! Останалото не бива да се примесва във вярата!!! Ако послъгваш за Бог, то ти си виновен извън границите на опрощението!


    Живейте си живота, яжте, пийте, ебете се, веселете се!
    Не обичам да вадя думи извън контекста, но тоя път ще го направя.

    За коя Библия говориш? Новата партида на издателство "еди-кое-си"? Вярата няма общо с Книга, нито с религия.

    Чрез яденето, пиенето, ебането и веселието човек си прави разни полезни изводи за живота, вселената и всичко останало...което значи, че точно това трябва да се прави
    Не насилвайте нещата, просто вземете по-голям чук.

  9. #9
    Цитирай Първоначално написано от MadHatter
    Човек ако е Християнин му е нужна САМО Библията!!! Останалото не бива да се примесва във вярата!!! Ако послъгваш за Бог, то ти си виновен извън границите на опрощението!


    Живейте си живота, яжте, пийте, ебете се, веселете се!
    Не обичам да вадя думи извън контекста, но тоя път ще го направя.

    За коя Библия говориш? Новата партида на издателство "еди-кое-си"? Вярата няма общо с Книга, нито с религия.

    Чрез яденето, пиенето, ебането и веселието човек си прави разни полезни изводи за живота, вселената и всичко останало...което значи, че точно това трябва да се прави
    Да съм ви спрял?

  10. #10
    Аватара на lsd43
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Някъде по широкия свят...
    Мнения
    2 014
    Знаете ли какво,когато времето дойде всеки ще рабере дали е бил прав или не ,дали е случайност,божие происведение или смесица между научното и божественото.Човек ако ще и цял живот да търси отговор на въпроса откъде е едвали ще намери 100% отговор,защото никой от нас не е бил в самото начало и не е видял как е станало всичко,тъй че наука и религия са две вероятности,нищо повече,това кое от тези две неща следва човек е въпрос на избор и вяра.
    War is tool ,with this tool the powerful people manage their plans for the new world. World of mass slavery ,world of mind control. If you haven't realise it yet- you are part of that enslaved humanity too.

  11. #11

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    тук таме
    Мнения
    1 101
    Знате ли защо съм против религиите....защото почти всяка религия е свързана с разруха,унищожение и смърт.Кажете една религия в която не присъства ад,не присъства апокалипсис,не присъства смър,не присъства насилие.До колкото си спомням бях осми клас и учехме за Римската империя,която била разединявана от бързо нарастващите последователи на христовата вяра,които били гонени и смятани за еретици(в момента христовата вяра смята всяка друга религия за еретическа-кръговрат).И в последствие тази религия до толкова навлязла сред гражданите,че Рим се разцепил на две и благодарение на което бил унищожен.Разруха унищожение гибел....има още много други доакзателства за изтребления свързани с религията която сега защитавате,религията която първоначална цел била точно такава,която първоначална цел сега извивате и се мъчите да я нагаждате така все едно не е виновна,все едно хората са виновни,все едно те не са следвали първоначалната идея на религията.А те са правили точно това,защото така е пишело в книгата,а сега новата мода налага да не се разбира буквално и хората които са четели така са били изкарвани виновни понеже са разбирали всичко буквално,понеже не следват сегашната мода,а всъщност вината пада точно на това което пише....защото никой неможе да го отрече,че го пише,защото никой неможе да отрече че в библията пише за насилие,ад,апокалипсис и разруха.
    Всяка една доброта която е продиктувана от сила или от задължение не е доброта.Добротата не трябва да идва от заплахата че ще отидеш в ада,добротата не трябва да идва от строги канони и закони.ТОВА НЕ Е ДОБРОДЕТЕЛНОСТ.Добродетел остта не трябва да идва насилствено и от страх!
    До преди 100 години хората смятаха че приказките за бързо предвижващи и летящи машини са плод на болни фантазии и нещо невъзможо,а днес всеки ползва този транспорт.Днес какво смятаме за невъзможно и за фантазия......точно тези фантазии много скоро ще станата реалност.И като казвам много скоро имам предвид няколко поколения.Мислите ли че в бъдещето ще е нужна тази добродетелност,която носи разруха.

    От всяко едно нещо може бъде вземано и добро и лошо и начин да избягваме лошото.Така както водата е полезна в много отношения,така може и да се удавиш в нея и начин да избегнеш това удавяне като се научиш да плуваш. (не си спомням точния цитат)
    "-Замълчи,червей е заял душата ти! -Да я изяде,защо ми е душа сляпа!" Цитат от "Хан Апарух" Камуфлажния отряд-Метални окови

  12. #12
    Цитирай Първоначално написано от k`man
    Знате ли защо съм против религиите....защото почти всяка религия е свързана с разруха,унищожение и смърт.Кажете една религия в която не присъства ад,не присъства апокалипсис,не присъства смър,не присъства насилие.До колкото си спомням бях осми клас и учехме за Римската империя,която била разединявана от бързо нарастващите последователи на христовата вяра,които били гонени и смятани за еретици(в момента христовата вяра смята всяка друга религия за еретическа-кръговрат).И в последствие тази религия до толкова навлязла сред гражданите,че Рим се разцепил на две и благодарение на което бил унищожен.Разруха унищожение гибел....има още много други доакзателства за изтребления свързани с религията която сега защитавате,религията която първоначална цел била точно такава,която първоначална цел сега извивате и се мъчите да я нагаждате така все едно не е виновна,все едно хората са виновни,все едно те не са следвали първоначалната идея на религията.А те са правили точно това,защото така е пишело в книгата,а сега новата мода налага да не се разбира буквално и хората които са четели така са били изкарвани виновни понеже са разбирали всичко буквално,понеже не следват сегашната мода,а всъщност вината пада точно на това което пише....защото никой неможе да го отрече,че го пише,защото никой неможе да отрече че в библията пише за насилие,ад,апокалипсис и разруха.
    Всяка една доброта която е продиктувана от сила или от задължение не е доброта.Добротата не трябва да идва от заплахата че ще отидеш в ада,добротата не трябва да идва от строги канони и закони.ТОВА НЕ Е ДОБРОДЕТЕЛНОСТ.Добродетел остта не трябва да идва насилствено и от страх!
    До преди 100 години хората смятаха че приказките за бързо предвижващи и летящи машини са плод на болни фантазии и нещо невъзможо,а днес всеки ползва този транспорт.Днес какво смятаме за невъзможно и за фантазия......точно тези фантазии много скоро ще станата реалност.И като казвам много скоро имам предвид няколко поколения.Мислите ли че в бъдещето ще е нужна тази добродетелност,която носи разруха.

    От всяко едно нещо може бъде вземано и добро и лошо и начин да избягваме лошото.Така както водата е полезна в много отношения,така може и да се удавиш в нея и начин да избегнеш това удавяне като се научиш да плуваш. (не си спомням точния цитат)
    "-Замълчи,червей е заял душата ти! -Да я изяде,защо ми е душа сляпа!" Цитат от "Хан Апарух" Камуфлажния отряд-Метални окови
    Единственият източник, за който говорим, е библията, без църкви, канони и т.н. Библията не е виновна, нито кара хората да вършат тези неща, които спомена. И е нормално да е споменато злото, адът и раят са факти, които са описани. А доброто не може без злото. И всяко зло е за добро. Библията не е свързна с разруха, а точно обратното, изграждане на добродетелите в теб. Говоря за Новия Завет, Старият е съвсем различен, говоря за учението на Христос. Не разбирам какво нещо, свързано с него, те дразни.

  13. #13
    Аватара на BurningDesire
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Hidden Village of Konoha
    Мнения
    554
    Цитирай Първоначално написано от Christ
    Раят е място на тотално единение с Бог. Свързан си директно към източника на абсолютно всичко, което е. (Да, горе долу като високоскоростен интернет.)
    Ти ме разби....
    http://www.jivotno.com/blqqqq - Дай 1 жълтица на рибката ми

  14. #14
    Цитирай Първоначално написано от Janeta_
    Цитирай Първоначално написано от Christ
    Раят е място на тотално единение с Бог. Свързан си директно към източника на абсолютно всичко, което е. (Да, горе долу като високоскоростен интернет.)
    Ти ме разби....
    Имаше такава тема.


    Цитирай Първоначално написано от Nam3less2
    А доброто не може без злото.
    Нищо не си разбрал от Библията тогава.

  15. #15
    Цитирай Първоначално написано от Christ
    Цитирай Първоначално написано от Nam3less2
    А доброто не може без злото.
    Нищо не си разбрал от Библията тогава.
    За какво става въпрос?

  16. #16
    Цитирай Първоначално написано от Nam3less2
    Цитирай Първоначално написано от Christ
    Цитирай Първоначално написано от Nam3less2
    А доброто не може без злото.
    Нищо не си разбрал от Библията тогава.
    За какво става въпрос?

    Става въпрос да я прочетеш най - сетне/отново с едно ръководство "Как да четем и разбираме правилно Светото писание",или просто да се молиш Светия Дух да ти даде знание,защото виждам - странствуваш из невежеството си и измамното ти понякога схващане относно духовните неща,използвувайки думи като на застаряващ вече викарий в безпътица,напълно и безпрекословно убеден в преценките си,ала и периодически - в тирадите си/не говоря точно или пряко за тази тема от форума/.
    Предполагам ти си 'доскорошният' Nam3less?

    Сполай Ви за вниманието и моля за извинение относно днешната ми раздразнителност,ако и да е под основание!

  17. #17
    Цитирай Първоначално написано от Nam3less2
    Цитирай Първоначално написано от Christ
    Цитирай Първоначално написано от Nam3less2
    А доброто не може без злото.
    Нищо не си разбрал от Библията тогава.
    За какво става въпрос?
    Преди Адам да изяде плода на знанието, не е имало зло.

  18. #18
    ОФФ: Сола фиде-то в подписа ти ми напомни за Deathspell omega
    "И знам, че през каквото и да те накара да преминеш, каквото и да ти донесе съдбата, ще се справиш. Защото си личност. Защото духът ти е най-силният, въпреки и някога печален, който някога съм усещала."

  19. #19
    Цитирай Първоначално написано от Christ
    Цитирай Първоначално написано от Nam3less2
    Цитирай Първоначално написано от Christ
    Цитирай Първоначално написано от Nam3less2
    А доброто не може без злото.
    Нищо не си разбрал от Библията тогава.
    За какво става въпрос?
    Преди Адам да изяде плода на знанието, не е имало зло.
    Това е било в рая, но злото е било неговото изкушение.
    @nailana, мерси за съвета.

  20. #20
    Цитирай Първоначално написано от Nam3less2
    Цитирай Първоначално написано от Christ
    Цитирай Първоначално написано от Nam3less2
    Цитирай Първоначално написано от Christ
    Цитирай Първоначално написано от Nam3less2
    А доброто не може без злото.
    Нищо не си разбрал от Библията тогава.
    За какво става въпрос?
    Преди Адам да изяде плода на знанието, не е имало зло.
    Това е било в рая, но злото е било неговото изкушение.
    @nailana, мерси за съвета.
    Не, това е било на земята, в Едемската градина.

  21. #21
    Преди Адам да изяде плода на знанието, не е имало зло.

    Човек колкото повече знае е толкова по-нещастен. Факт. Истината е така горчива и затормозяваща, че просто няма накъде. :] Колкото повече научаваш толкова повече горчилки трупаш. А заблудените и невежите са по-щастливи, защото са в пълно неведение за света, но аз предпочитам нещастие пред заблуда и.. как да го кажа, да съм тъпа овца, която не знае къде се намира.
    А колкото повече имаш (имаш във всеки един смисъл - пари, знания, духовност) толкова повече осъзнаваш че си беден... Пак факт. Всяко едно събитие, всяка една клонка и човек те учи на нещо, все повече трупаш/постигаш опит и осъзнаваш че имаш още много да ядеш..
    Да, господина ми по китара определено е пич, и е умен човек. Както и да се замислям е прав.

    !НО! предпочитам да ЗНАМ, да ям от "плода на знанието", отколкото да съм СЛЯПА и да не знам къде се намирам. Неведението е ужасна работа.

    Christ, зло без добро и добро без зло НЕ МОЖЕ. Иначе как се разграничават?

    Спотайвало се е зло (змията) - някво гадно лукаво влечуго. Ева е донесла на мъжо ябълката, Адам гризнал ябълката и гнева се разлял на земята...


    Вярата е нещо страхотно, жалко че аз я загубих.

    Вяра - да, религия - не.
    I'm tired of feeling like I'm fucking crazy
    I'm tired of driving 'till I see stars in my eyes
    I look up to hear myself saying,
    Baby, too much I strive, I just ride

  22. #22
    Всеки си има свои схващания за религията и примерно не може да се каже, че не си набожен, ако не ходиш на църква ... Всеки по свой начин възприема и вярва ..според мен грешно може да бъде схващането за човек, който има психически травми и т.н.


    Съдбата отреди ! Арсенал !
    Пс. Открих си старата парола за акаунта Моля да ме извините.....
    previous acc name: TurmionKatilot

  23. #23
    Цитирай Първоначално написано от jghgh
    Преди Адам да изяде плода на знанието, не е имало зло.

    Човек колкото повече знае е толкова по-нещастен. Факт. Истината е така горчива и затормозяваща, че просто няма накъде. :] Колкото повече научаваш толкова повече горчилки трупаш. А заблудените и невежите са по-щастливи, защото са в пълно неведение за света, но аз предпочитам нещастие пред заблуда и.. как да го кажа, да съм тъпа овца, която не знае къде се намира.
    А колкото повече имаш (имаш във всеки един смисъл - пари, знания, духовност) толкова повече осъзнаваш че си беден... Пак факт. Всяко едно събитие, всяка една клонка и човек те учи на нещо, все повече трупаш/постигаш опит и осъзнаваш че имаш още много да ядеш..
    Да, господина ми по китара определено е пич, и е умен човек. Както и да се замислям е прав.

    !НО! предпочитам да ЗНАМ, да ям от "плода на знанието", отколкото да съм СЛЯПА и да не знам къде се намирам. Неведението е ужасна работа.

    Christ, зло без добро и добро без зло НЕ МОЖЕ. Иначе как се разграничават?

    Спотайвало се е зло (змията) - някво гадно лукаво влечуго. Ева е донесла на мъжо ябълката, Адам гризнал ябълката и гнева се разлял на земята...


    Вярата е нещо страхотно, жалко че аз я загубих.

    Вяра - да, религия - не.
    не е късно да си я върнеш, защото вярата е нещо , което би ти помагало в бъдеще Трябва да има човек вяра ...


    Съдбата отреди ! Арсенал !
    Пс. Открих си старата парола за акаунта Моля да ме извините.....
    previous acc name: TurmionKatilot

  24. #24

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    тук таме
    Мнения
    1 101
    "аз предпочитам нещастие пред заблуда и.. как да го кажа, да съм тъпа овца, която не знае къде се намира. "
    +1
    Ако се замислиш въобще не ти помага,а даже може и да започни да ти пречи в зависимост от набожността ти.

  25. #25
    Цитирай Първоначално написано от k`man
    "аз предпочитам нещастие пред заблуда и.. как да го кажа, да съм тъпа овца, която не знае къде се намира. "
    +1
    Ако се замислиш въобще не ти помага,а даже може и да започни да ти пречи в зависимост от набожността ти.
    Невежеството е от най-големите злини.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си