.

Виж резултатите на анкетата: Помага ли ви медитацията?

Гласували
40. Вие не можете да гласувате в тази анкета
  • Да.

    26 65,00%
  • Не.

    7 17,50%
  • Горе-долу.

    7 17,50%
Отговор в тема
Страница 1 от 4 1234 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 92
  1. #1

    Медитацията - средство за успокояване на ума.

    Медитирате ли и по какъв начин? Само не ми казвайте че съм будист, говорим за релаксиращата медитация, която е като вид спорт, а не за онази медитация, в която изпадаш в транс.
    Най-популярният и лесният начин е да застанем в стандартната поза - седнали с кръстосани крака и изправен гръб в спокойна и тиха стая, и 10-15 минути(без музика за медитация) да следим начинат ни на дишане, като мислим само за това как дишаме. Спомага за прочистване на умът и за освобождаване от стреса.

  2. #2
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Правя го. Доста често, при това.
    С музика, без музика...
    Шума на морето...

  3. #3

    Re: Медитацията - средство за успокояване на ума.

    Цитирай Първоначално написано от Nam3less2
    Медитирате ли и по какъв начин? Само не ми казвайте че съм будист, говорим за релаксиращата медитация, която е като вид спорт, а не за онази медитация, в която изпадаш в транс.
    Най-популярният и лесният начин е да застанем в стандартната поза - седнали с кръстосани крака и изправен гръб в спокойна и тиха стая, и 10-15 минути(без музика за медитация) да следим начинат ни на дишане, като мислим само за това как дишаме. Спомага за прочистване на умът и за освобождаване от стреса.

    Дамм.....ето едно изказване на един истински вярващ.....

  4. #4

    Re: Медитацията - средство за успокояване на ума.

    Цитирай Първоначално написано от nailana
    Цитирай Първоначално написано от Nam3less2
    Медитирате ли и по какъв начин? Само не ми казвайте че съм будист, говорим за релаксиращата медитация, която е като вид спорт, а не за онази медитация, в която изпадаш в транс.
    Най-популярният и лесният начин е да застанем в стандартната поза - седнали с кръстосани крака и изправен гръб в спокойна и тиха стая, и 10-15 минути(без музика за медитация) да следим начинат ни на дишане, като мислим само за това как дишаме. Спомага за прочистване на умът и за освобождаване от стреса.

    Дамм.....ето едно изказване на един истински вярващ.....
    Медитацията няма нищо общо с вярата, нито е магическо нещо, нито е отричана. Това е вид спорт за успокояване на съзнанието. Отричана е онази медитация, чиято цел е да изпадаш в транс.

  5. #5
    Супер фен Аватара на AutumnTears
    Регистриран на
    Nov 2007
    Град
    Between the Standing Stones
    Мнения
    2 014
    pove4eto ot tezi koito "praktikuvat" meditaciq posledvana ot izpadane v trans
    sa po-skoro aktiori otkolkoto priemnici na duhove ili otkusnata du6a v astralniq svqt

    И само твоят съд ме вдига в небеса и хвърля в бездни...

  6. #6
    Аватара на SiegHeil
    Регистриран на
    May 2008
    Град
    Видин
    Мнения
    1 537

    Re: Медитацията - средство за успокояване на ума.

    Цитирай Първоначално написано от nailana
    Цитирай Първоначално написано от Nam3less2
    Медитирате ли и по какъв начин? Само не ми казвайте че съм будист, говорим за релаксиращата медитация, която е като вид спорт, а не за онази медитация, в която изпадаш в транс.
    Най-популярният и лесният начин е да застанем в стандартната поза - седнали с кръстосани крака и изправен гръб в спокойна и тиха стая, и 10-15 минути(без музика за медитация) да следим начинат ни на дишане, като мислим само за това как дишаме. Спомага за прочистване на умът и за освобождаване от стреса.

    Дамм.....ето едно изказване на един истински вярващ.....
    Дам, 11тата божия заповед - Не релаксирай.

    А иначе медитирането наистина успокоява много..ако го правиш всека сутрин можеш да станеш много по спокоен и щастлив човек..

    ПП: Иначе аз го правя чрез изкарване на въздуха от дробовете чрез диафрагмата, без вкарване на гласни струни и т.н....лесно пък и се прави корем така
    And in our Dying, we're more alive-than we have ever been
    I've lived for these few seconds
    For I am Winter born
    http://vbox7.com/play:d61898cb

  7. #7

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    тук таме
    Мнения
    1 101
    Никакъв спорт не е
    Препоръчвам "Йога" на Аладар Коглер
    Медитацията не е за да се изпада в транс....що за работи пишете.
    За да испаднете в транс са ви нужни много много години на самоусаваршенстване на дишането и на мудрите.Повечето хора го използват наистина като средство за релаксация след стрес,но това не означава че остават в една празна и тиха стая и дишат.
    Първо има три вида дишане,разнообразни мудри(пози),които спомагат за отпускането на тялото.
    Аз лично не медитирам,колкото по заето ми е съзнанието толкова по-добре.А и като съм под напрежение мисля по трезво.

  8. #8
    Аватара на lsd43
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Някъде по широкия свят...
    Мнения
    2 014
    Само мен ли ме изнервя медитацията?Съвсем сериозно не мога да стоя 15 мин без музика с кръстосани крака дишайки дълбоко,просто на 5тата минута съм опънат като струна и съм доста изнервен,за мен най-ефикасният начин да дам почивка на съзнанието си е да легна в леглото си и да си пусна класическа музика(Бах ,Моцарт,Бетовен,Вивалди и др.),или пък да се накисна в гореща вана,но као нямам време за тези две успокояващи ме лично практики,просто сядам и започвам да си мисля за нещо положително.
    War is tool ,with this tool the powerful people manage their plans for the new world. World of mass slavery ,world of mind control. If you haven't realise it yet- you are part of that enslaved humanity too.

  9. #9
    Аватара на SiegHeil
    Регистриран на
    May 2008
    Град
    Видин
    Мнения
    1 537
    Цитирай Първоначално написано от lsd43
    Само мен ли ме изнервя медитацията?Съвсем сериозно не мога да стоя 15 мин без музика с кръстосани крака дишайки дълбоко,просто на 5тата минута съм опънат като струна и съм доста изнервен,за мен най-ефикасният начин да дам почивка на съзнанието си е да легна в леглото си и да си пусна класическа музика(Бах ,Моцарт,Бетовен,Вивалди и др.),или пък да се накисна в гореща вана,но као нямам време за тези две успокояващи ме лично практики,просто сядам и започвам да си мисля за нещо положително.
    Въпросът не е дали дишаш а как дишаш... ^^
    And in our Dying, we're more alive-than we have ever been
    I've lived for these few seconds
    For I am Winter born
    http://vbox7.com/play:d61898cb

  10. #10
    Даже и лекарите го казват, човек първо трябва да се научи да диша.

  11. #11
    Определено помага, стига да се направи правилно
    Но и по принцип - винаги, когато човек се спре за малко и се отпусне, това малко или много му налива жизненост и спокойствие. Тъй че е хубаво човек, особено ако има напрегнато ежедневие, да отделя по малко време и за себе си... все пак да не изнасилваме мозъците си :Р
    Тъй красиви, тъй наивни,
    плискат по всяка капандура.
    И докато наливат тъй проливни,
    виждаш всичко друго колко малко струва....

  12. #12

    Re: Медитацията - средство за успокояване на ума.

    Цитирай Първоначално написано от Nam3less2
    Медитирате ли и по какъв начин? Само не ми казвайте че съм будист, говорим за релаксиращата медитация, която е като вид спорт, а не за онази медитация, в която изпадаш в транс.
    Най-популярният и лесният начин е да застанем в стандартната поза - седнали с кръстосани крака и изправен гръб в спокойна и тиха стая, и 10-15 минути(без музика за медитация) да следим начинат ни на дишане, като мислим само за това как дишаме. Спомага за прочистване на умът и за освобождаване от стреса.
    Само не знам откъде си решил, че в будизма медитацията има нещо общо с изпадане в транс. Медитацията,която ти описваш е будистка техника - вариант на медитацията "шамата". Ето ти един цитат от сайта на най-сериозния български будистки център:

    Какво е медитацията?

    В будизма има много различни видове медитация. Най-общо казано, това са техники, чрез които пренасяме интелектуалното знание за определени неща на нивото на лично емоционално преживяване.


    Цитатът е от тук: http://shechen-bg.org/buddhist_questions_and_answers

    Будизмът напълно отрича достигането до състояния, в които умът се притъпява или затъпява. В будистките медитации винаги присъства острота.

  13. #13

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    тук таме
    Мнения
    1 101
    И на неймлесс му се струва че това е спорт,и даже забранява прекалената медитация.....питай го защо и той неможе да ти каже....А никъде в неговата библия не пише да се медитира,а даже всъщност медитацията че извършва от будисти,а това не са християни,следователно не са в правия път,следователно и медитацията не е правия път.....абе тоя неймлесс нещо много взема сам да си противоречи на самия себе си.

  14. #14
    Аватара на SweetDead
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    Vegas, New York-Manhattan
    Мнения
    769
    Разбира се, че медитирам. На всеки му идва в повече. Стрес, шум, умора. Има нужда от медитацията. Даже мисля тази вечер преди да си легна да си направя. Много неща ми се насъбраха, вече не мога да разбера какво става. Понякога ми идва да изляза навън, да се огледам и да вида в какъв свят живея. Светът ни хич не е розов. Ден след ден става по-зле и по-зле. Ах, как искам всичко да се оправи..
    Reality is wrong. Dreams are for real

  15. #15

    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    Ин дъ мидъл оф ноууер!
    Мнения
    79
    Много често медитацията е приемана като единствено средство за успокояванена ума!Всъщност (ако имате за цел) ,чрез медитация можете да се научите да контролирате собствената си енергия,да знаете как да внасяте в тялото енергия от други жиснени тела и така нататък!След като знаете как да се "властвате" над собствената си енергия тогава идва успокоението!Но когато сте напрегнати можете просто да седнете "по турски" да доближите едната до другата си ръка,да затворите очи ,а мислите ви да отлитат там където няма да са притеснявали!(веднъж заспах в тази поза ) Айде със здраве!
    EveRytHing Is poSSible...
    ...Smile only in the Darkness...
    Death...That's How I Wanna Be...

  16. #16
    Определено помага
    Memento moriendum esse!


  17. #17
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594
    Цитирай Първоначално написано от BаllFace
    Да, медитирам.Сега правя опити за навлизане в транс, но не се получава...
    Познавам един човек който го е правил, като стандартна медитация е, пуснал си е музика също. И вече не знам как, но е и опасно.
    01001000011000010110100001100001001000000111000001 1100100
    11001010110001101100001011010110110000100100000011 1001101100101

  18. #18
    Цитирай Първоначално написано от BаllFace
    Да, медитирам.Сега правя опити за навлизане в транс, но не се получава...
    Стига, бе...

  19. #19

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    тук таме
    Мнения
    1 101
    А защо не?
    "Митът за Христос ни свърши много добра работа..."Папа Лъв Х
    "Верните слова не са красиви, красивите слова не са верни." Лао Дзъ
    "Това което не ме убива,ме прави по-силен"Ницше
    http://bezbog.blogspot.com/

  20. #20
    Аватара на nicolepcd
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Враца
    Мнения
    2 267
    Пробвала съм, но съм доста нервна и не мога да седя на едно място... но от утре ще се опитам да медитирам Щом казвате, че поомага...
    еlsy

  21. #21

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    тук таме
    Мнения
    1 101
    Мда е,помага да заспиш по готино...
    "Митът за Христос ни свърши много добра работа..."Папа Лъв Х
    "Верните слова не са красиви, красивите слова не са верни." Лао Дзъ
    "Това което не ме убива,ме прави по-силен"Ницше
    http://bezbog.blogspot.com/

  22. #22
    не съм пробвала, но би трябвало да опитам. сякаш не съм се чувствала в подходящи настроение за медитация.

  23. #23
    И аз практикувам...

  24. #24
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    обикновено се почва с йогически дихателни упражнения, но те всъщност са т. нар. "пранаяма", а това е процес, при който едни сатанински духове/сили наричани "прани" обладават йогиста/медитиращия и започват да действуват в него превръщайки го в духовно лице на "тъмнината"/дявола, в превод от древните езикови форми "пранаяма" означава "сатанинска духовност", а "прана", "сатанинска сила", този процес води йогиста/медитиращия към сатанинска духовна реализация, като по този начин това може да го доведе до по-големи дълбочини/висоти в света на окултното, който е тъмната страна на духовното

  25. #25
    Мега фен Аватара на Concussion
    Регистриран на
    May 2010
    Мнения
    3 499
    Цитирай Първоначално написано от catarzis Виж мнението
    Praktikuvam meditaciya ,tova nyama nishto obshto s religiyata.Takiva izkazvaniya sa smeshni.Meditaciyata e vid relaksaciya ,prochistva suznanieto i ni pomaga da vodim po -pulnocenen nachin na jivot.Chrez meditaciyata chovek se obrushta kum sebe si,izkarva izlishnite misli i nabludava edinstveno dishaneto si .Mnogo e zarejdashto.Nujno e vreme dokato se osuvarshenstva .Moje da ne se poluchi ot purviya put,no s praktika se osuvarshenstvaa : )
    Започни да пишеш на български, мЪ.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си