.

Виж резултатите на анкетата: За или против професионалната армия ?

Гласували
52. Вие не можете да гласувате в тази анкета
  • За

    37 71,15%
  • Против

    15 28,85%
Отговор в тема
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 62
  1. #1
    Аватара на SiegHeil
    Регистриран на
    May 2008
    Град
    Видин
    Мнения
    1 537

    Професия Войник

    Хилоу ^^...та въпроса ми е има ли тук който да се интересува или да знае нещо по темата, има ли някой който ще става боец...
    По важното ми е как е заплащането и отпуските, другото съм го разбрал горе-долу...

    Тамън ни е паднало да обсъдим професионалната армия и 'модернизирането' на армията.. ^^
    And in our Dying, we're more alive-than we have ever been
    I've lived for these few seconds
    For I am Winter born
    http://vbox7.com/play:d61898cb

  2. #2

    ;)

    не си струва,поне на тоя етап
    390 кинта е заплатата на редник
    Тука требе мъдра мисъл или готин лаф,ма не мое се сетя.


  3. #3

    Re: Професия Войник

    Цитирай Първоначално написано от SiegHeil
    Хилоу ^^...та въпроса ми е има ли тук който да се интересува или да знае нещо по темата, има ли някой който ще става боец...
    По важното ми е как е заплащането и отпуските, другото съм го разбрал горе-долу...

    Тамън ни е паднало да обсъдим професионалната армия и 'модернизирането' на армията.. ^^
    Питай Танкиста, той се прави на голям войн, може би той ще ти даде инфо по темата .
    Сега сериозно, ами аз лично нямам представа какво е заплащането и как е като цяло, за мен си лично мога да призаня, че за професионален войник не ставам. Но имам желание да изкарам военна подготовка и познавам един полковник, който би ми помогнал да си изпълня това желание .
    Иначе българската армия в момента... гола вода- 35 000 е направо... Да не говорим, че повечето генерали, полковници и от рода(казвам повечето, не всички) са си все стари комунистически муцуни, които не са много много стока, трябват нови хора на тези постове, но това много трудно ще стане на този етап. Ами не знам, ако за теб тази професия би била най-удачната, пробвай, но наистина и аз съм чувал, че парите са сравнително малко, а такава професия като войник и то професионален трябва да се заплаща подобаващо и достойно, също както лекарската професия например, но уви, в България жизнено важните професии не са на почит, даже напротив...

  4. #4

    :0

    Има доста по добри професии,за млад човек.
    Парите са малко.
    Но който иска нека да опита,договора е за 2 год.
    В първите няколко месеца сте в казармен режим(спите в поделението)
    събота и неделя сте свободни.
    Слад това работното време е от 8 до 5.
    Има наряди и такива неща.
    Който се интересува от нещо по конкретно да пита.
    Тука требе мъдра мисъл или готин лаф,ма не мое се сетя.


  5. #5
    Аватара на SiegHeil
    Регистриран на
    May 2008
    Град
    Видин
    Мнения
    1 537
    принципно заплатата не ме интересува, искам само да ми харесва...къв е работния ден, с кво ще си пълним времето, как са отпуските, ала-бала ?
    And in our Dying, we're more alive-than we have ever been
    I've lived for these few seconds
    For I am Winter born
    http://vbox7.com/play:d61898cb

  6. #6
    Аватара на SeaEatsShips
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Dreamland
    Мнения
    410
    имам един приятел войниче хич не се оплаква
    БисквитенотоЧудовище

  7. #7
    Цитирай Първоначално написано от SiegHeil
    принципно заплатата не ме интересува, искам само да ми харесва...къв е работния ден, с кво ще си пълним времето, как са отпуските, ала-бала ?
    ми имаш 30 дена платен отпуск,деня ще си го пълниш с тренировки и занятия,според зависи в какъв род войски си и каква ти е специалността.
    Тука требе мъдра мисъл или готин лаф,ма не мое се сетя.


  8. #8
    Az se interesuwam zatowa se porowih w saita im i nau4ih 4e e tri godini dogowora no mogat da te uwolnqt pri nqkwo narushenie i obu4enieto e shhedt sedmici.Sled towa te izprashtat tam kadeto si iskal.W kraq na dogowora moje da go podnowish i da izkarash izpiti za powishenie.Ako e za Efreitor moje prosto da se specializirash predi izpitite.Armiqta ti pomaga kogato iskash da u4ish w nqkoi universitet(ne samo woenen).Ne e kato w Amerika ili Britania kadeto ti plashtat cqloto obu4enie no pak eneshto.I da gore-dolu prez celiq den trenirovki a te zawisqt ot twoqta rolq.

  9. #9
    Цитирай Първоначално написано от exploitedteen
    Понякога в такъв вид професии не се гледат само бонусите и заплатите, а се действа на чист идеализъм.

    Аз често съм се замислял относно подобна кариера на професионален войник, а даже и тази тема ме провокира пак да се замисля по въпроса.
    Заплатите са над средната за страната, а има и отделно други бонуси.
    Emi praw si.To kato sam gledal interwiuta wsi4ki sa otishli woinik za stranata si.Az ako stana woinik shte iskam da otida w 4ujbina,ama ne Irak 4e tam sha pukna ot goreshtina.

  10. #10
    Аватара на SiegHeil
    Регистриран на
    May 2008
    Град
    Видин
    Мнения
    1 537
    Експлойтед, прав си...ако си отишъл на такава работа си отишъл защото искаш да служиш на държавата си, заплатата не би трябвало да те интересува много...и все пак никой не живее на фосизтеза, поне една средна заплата става като за войник, нищо че не е много...
    А при мисия заплащането е доста стабилно...300 долара на ден за редник...само че в Ирак се пращат само подбрани хора...пък няма да се бия за чужди интереси.
    Някой знае ли точно ква е помощта от държавата при закупуване на апартамент и при отиване на университет ако си войник..
    И ще може ли някой да ми препоръча някакво хубаво военно училище в България ? :>
    And in our Dying, we're more alive-than we have ever been
    I've lived for these few seconds
    For I am Winter born
    http://vbox7.com/play:d61898cb

  11. #11

    ;)

    Бате,не че те разубеждавам но в воените академии е голяма връзкарщина,ако нямаш някой твой човек е мн трудно,да не кажа невъзможно.
    Иначе са 4 долна Митрополия (ввс),Варна (вмс),София Г.Раковски
    и Велико Търново.
    Но както ти казах трудно е.
    Пък и искат хубава диплома.
    Тука требе мъдра мисъл или готин лаф,ма не мое се сетя.


  12. #12
    Трябва да има задължително военно обучение, както беше до скоро. Не трябва да се пръскат луди пари за хеликоптери, кораби и т.н. особено ако са втора употреба. Тези пари нека се инвестират в заплати за армията, която трябва да е доста над 35000 души.
    Една идея не може да бъде унищожена!

  13. #13
    Guest

    Re: ;)

    Цитирай Първоначално написано от diver
    Бате,не че те разубеждавам но в воените академии е голяма връзкарщина,ако нямаш някой твой човек е мн трудно,да не кажа невъзможно.
    Иначе са 4 долна Митрополия (ввс),Варна (вмс),София Г.Раковски
    и Велико Търново.
    Но както ти казах трудно е.
    Пък и искат хубава диплома.
    Стратегическо ръководство на отбраната и въоръжените сили" (Генералщабен курс)
    "Национална сигурност и отбрана”
    Това с кво се кандидатства?
    При положение , че имам 6 в дипломата?

  14. #14
    Цитирай Първоначално написано от exploitedteen
    Цитирай Първоначално написано от Proud Bulgarian
    Трябва да има задължително военно обучение, както беше до скоро. Не трябва да се пръскат луди пари за хеликоптери, кораби и т.н. особено ако са втора употреба. Тези пари нека се инвестират в заплати за армията, която трябва да е доста над 35000 души.
    Модерната война не се води от пехотата...

    поддържай ти яко пехотинци, а като прелети едно невидимо самолетче и пусне бомба на каските на кашиците и гледай ти изненада...
    Става дума, че в близките деситилетия няма да влизаме във война, освен някви безмислени мисии, както и ако ни набутат с/у Иран. А, за да се поддържа някакъв дух и дисциплина, както и да има достатъчно военни при граждански конфликт, трябва условията в армията да се направят по-привликателни.
    Една идея не може да бъде унищожена!

  15. #15

    ;)

    Бих ви посаветвал да изкарате някоя година като кадрови,и след това да пробвате в военно училище.
    Хем ще разберете дали ви харесва,пък и ще имате малко предимство като кандидатсвате.
    Тука требе мъдра мисъл или готин лаф,ма не мое се сетя.


  16. #16

    Регистриран на
    Jun 2008
    Град
    Троян
    Мнения
    64

    Re: ;)

    Цитирай Първоначално написано от diver
    Бате,не че те разубеждавам но в воените академии е голяма връзкарщина,ако нямаш някой твой човек е мн трудно,да не кажа невъзможно.
    Иначе са 4 долна Митрополия (ввс),Варна (вмс),София Г.Раковски
    и Велико Търново.
    Но както ти казах трудно е.
    Пък и искат хубава диплома.
    Нека добавя малко.
    Значи Долна Митрополия (ВВС) е фелиал на НВУ "Васил Левски" гр.Търново.Освен него има още 1 фелиал който си пропуснал да споменеш и тои е във Шумен.Там са ПВО и артилерията.

    Преди 3-4 дена във вестника беше обевено че заплатата на 1 редник ще се повиши с 30% и ще стане около 520 лв.

    Относно дипломата.Трябва ти висока диплома за да влезеш хубава специалност.Аз със бал 30.19 влязох специалност "Разузнаване"и тази година ще ми е първата.

    Някой попита за Национална сигорност.Има два варианта да я учиш (поне така знам):
    Единият е като си под пагон (курсант),а другият е да се запишеш като студент.

    Ако имате други въпроси бих ви отговорил.Това е което се сещам за сега.И ако има навитаци ,чакам ви

    Цитирай Първоначално написано от diver
    Бих ви посаветвал да изкарате някоя година като кадрови,и след това да пробвате в военно училище.
    Хем ще разберете дали ви харесва,пък и ще имате малко предимство като кандидатсвате.
    Нямаш никакво предимство пред другите кандидати.Имаш предимство като влезеш да учиш ,че си напред с материала спрямо другите.
    Там ,където другите немогат !

  17. #17
    A obiknoweno kolko wreme e izu4awaneto na edna specialnost?

  18. #18

    Регистриран на
    Jun 2008
    Град
    Троян
    Мнения
    64
    Целият период на обучение е пет години.Първата година се води "общо войскови" ,а другите четери учиш по специалностите си
    Там ,където другите немогат !

  19. #19

    Регистриран на
    Jun 2008
    Град
    Троян
    Мнения
    64
    Цитирай Първоначално написано от exploitedteen
    Влязъл си интересна специалност, ако не друго...

    Мен винаги леко ме е теглило към военно-морскот...
    еми ако се решиш да кандидастваш , ти пожелавам успех
    Но там определено не е за мен , много е мокро
    Там ,където другите немогат !

  20. #20
    Az imam akvofobia taka 4e tem nqma da hodq.Nai-weroqtno nai-obiknowen woinik.Ili nai-malkoto da otida w woenno razuznawane.

  21. #21

    ;)

    То и за там се иска военно училище
    Тука требе мъдра мисъл или готин лаф,ма не мое се сетя.


  22. #22
    Estestweno.Abe do kakwa wazrast mojeshe da se zapishesh.

  23. #23

    Регистриран на
    Jun 2008
    Град
    Троян
    Мнения
    64
    Мисля че беше 22 години.Иначе разузнаване не се влиза така лесно.Все пак приемат само 3 бройки
    Там ,където другите немогат !

  24. #24
    Az mislq 4e beshe 29 godini nqkade.Gadnoto e 4e shte zawarsha na 19 i oshte 3 godini obu4enie i stawam na 22.

  25. #25

    Регистриран на
    Jun 2008
    Град
    Троян
    Мнения
    64
    Чакай да се разберем и аз сега ставам на 19 но ще уча докрая.Няма значение на колко ще си.Просто не трябва да надминаваш 22 години при кандидастването.После може да учиш и до 27 години (ако влезеш на 22 ще излезеш точно на 27 защото се учи 5 годиники ) Успех ако кандидастваш
    Там ,където другите немогат !

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си