.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 39
  1. #1

    Теория за многото светове - доказателства

    Някой чувал ли е теорията за многото светове и може ли да даде доказателства Ако не аз ще ви подпра но ми е интересно вие какво знаете по темата.

  2. #2

    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    София
    Мнения
    57
    Ами нищо, но ми стана интересно. Ще изчакам да споделиш, мързи ме да се ровя в нета

  3. #3
    ne bqh 4uvala za tazi teoriq no naistina izglejda mnogo interesno... vednaga 6te se razrovq v neta.
    http://vbox7.com/play:8ec3a225
    Живей за мига , но не така , че да се окаже единствен...

  4. #4
    Не знам как могат да се дадат солидни доказателства за тази.. хипотеза. Ще ми е интересно, де.

  5. #5
    Мега фен
    Регистриран на
    Feb 2006
    Град
    София
    Мнения
    3 379
    Този модел нещо ми напомня на едно много симпатично филмче- Завръщане в бъдещето.

  6. #6
    По смътен спомен - в книгите на Пратчет нямаше ли някаква такава иронично-създадена теория?
    "И знам, че през каквото и да те накара да преминеш, каквото и да ти донесе съдбата, ще се справиш. Защото си личност. Защото духът ти е най-силният, въпреки и някога печален, който някога съм усещала."

  7. #7
    Аватара на lsd43
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Някъде по широкия свят...
    Мнения
    2 014
    Има различни теории по-тази тема,някои учени предполага,че например черните дупки са портали пречупващи времето и пространстовото и отварящи вход към паралелни измерения,имаше и една друга теория,че човек живее едновременно в няколко измерения и всички сънища и видения или странни явления,които той получава през жизненият си път са всъщност изкривявания в линията на времето,която води до пренос на информация от други паралелни измерения.Имаше и една наистина дръзка теория за паралелните светове,която доста ми напомни на "МАтрицата",в тази теория се твърдеше ,че ние живеем в холограмен свят ,програмиран от по-висш разум,или по по-росто казано ,че живеем в една виртуална реалност,докато телата и самите ние сме някъде другаде.

    Това се теориите или по-скоро предположенията ,които знам по тази тема.
    War is tool ,with this tool the powerful people manage their plans for the new world. World of mass slavery ,world of mind control. If you haven't realise it yet- you are part of that enslaved humanity too.

  8. #8
    exploitedteen - отличен!

    Интересното е че все още някой от вас мислят физически и говорят за светове на определено място... проблема на квантовата физика са всъщност лошите урови в училищата. На практика всичко което сте учили по физика и химия всъщност се запраща с лека ръка в кофата от квантовата физика.

    Но... да се върнем към многото светове. exploitedteen е прав - стара дума за паралелни вселени които се множат при всяко инцидентно взимане на решение (например има вселена в която самолетите не са ударили близнаците в Ню Йорк а са ги пропуснали). Тези намножавания са постоянно и според теорията наистина може да се премести обет (вълна) от нашата вселена в друга паралелна по друго време. Подобно на пътуване във времето но не точно.

    А ето и доказателството. Много е просто и го има във всеки учебник по физика но с по-кофти обяснение.

    Направете един процеп в един картон ( примерно ). Когато го осветите със светлина на стената зад картона ще се получи... една черта

    Ок до тук нищо интересно.

    Направете два успоредни процепа и повторете експеримента. Резултата е това:



    Това е процен известен като интерефенция на светлината и се дължи на взаимодействие на фотоните преминаващи през двата процепа.

    ОК... до тук е ясно - нали?

    Същия експеримент с двата процепа са направили физиците по цял свят, като вместо лъч светлина са ускорили един единствен фотон. Очаквания резултат е той да мине през единия процеп но резултата е малко объркващ - идентичен с интерферентната картина по-горе. След многократно ускоряване на по един фотон резултата е напълно идентична интерферентна картина... тоест защо фотона се отклонява и прави няколко ивици вместо да премине и да направи една ивица както се очаква? Интерференчтната картина е напълно невъзможна ако няма с какво да взаимодействат фотоните. И тук вече идва доказателството - в кулминационния момент фотона не е един, а стават два след, интерферират след което единия изчезва. След редица изследвания се оказва че новата частица всъщност е еквивалент на същата частица преминаваща от друга вселена, интерферира със своя ускорен еквивалент след което изчезва Е... не съм прибавил изчисленията с които са стигнали до там защото са доста скучни Но идеята е интересна.

  9. #9
    Аватара на lsd43
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Някъде по широкия свят...
    Мнения
    2 014
    Като се приеме,че в човешкият живот има страшно много избори ,следователно има и много вероятности,ами ако наистина всяка вероятност си има собствен времеви паралел,тогава всяко решение ще поражда все по-нови и нови паралели ,които ще са евентуалните продъжения на първичното събитие,които съответно ще имат свои продължения и така до безкрай!

    Всъщност всяка вероятност поражда друга и така се образува мрежа от взаимно свързани решения(под решения имам предвид и самите вероятности,смисъл ако се приеме,че вероятноста има измерение в което е станала решение,следователно,всяка вероятност е решение),движещи тези времеви паралели.

    Оф дано някой е разбрал какво имам предвид,защотот стана доста объркано.
    War is tool ,with this tool the powerful people manage their plans for the new world. World of mass slavery ,world of mind control. If you haven't realise it yet- you are part of that enslaved humanity too.

  10. #10
    Напълно възможна теория,но в интерес на истината това нещо може да бъде достигнато от физическа гледна точка.......
    Не ни търсете,ние ще ви намерим.......

  11. #11
    Вижте тази тема: http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=191515

    замислих се върху следното. Ако ние можем да влияем върху бъдещи събития а и същото време вземаме определени решения то не ли възможно ние на практика да плуваме от една реалност в друга. Както знаете ние сме поток от частици които имат вълнови природа.

    Представете си че вие като съзнание сте на едно единствено място. Имате път на ляво и надясно. Вие избирате един от тях но подсъзнателно знаете че зад този път ви чака готина мацка (примерно) а зад другия тир който ще ви размаже. Поемайки по този път вие вече сте във реалност номер 2.1 (2.2 е там където ви удря тира). След което виждате мацката и решавате да я заговорите след първата дума вие сте в реалност 3.1 ( 3.2 е тази в която я отминавате и съжалявате после). И на практика всеки един от нас реално преминава постоянно от една в друга, като за нас това е една единствена реалност. Хммм... малко е тежко за представяне. По-тежко дори от матрицата. Бъркам ли се?

  12. #12
    Аватара на swords1010
    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    Асеновград, България
    Мнения
    3 028
    О прекрасно... на тази тема съм много запален фен. Чел съм, но ако мога ще се включа утре, че в 5 и 20 сутринта... мисълта ми едвам върви.
    Няма път към щастието, щастието е пътят.

  13. #13
    exploitedteen прав си за нестабилността но според същата теория различните вселени постоянно се създават и изчезват в зависимост от избора ни а вероятностите са изключително много не и дори са много повече от тези които бихме могли да изброим... като например тя не говори български, тя е лесбийка и т.н. Но точно това подкрепя идеята на sword1010 за "тайната" ти имаш безброй много вероятности за абсолютно всеки миг, и от теб зависи как ще повлияеш дадена реалност да се случи с по-голяма вероятност от колкото друга.

  14. #14
    В ситуация имаш избор:

    А, Б, Ц, Д.

    Избираш А.

    Ако абсолютно същата ситуация се повтори, ти отново ще избереш А.

  15. #15
    Smeshnoto e 4e ne znaeh za tazi teoriq no misleh sashtoto neshto.Spored men ot na4aloto na wselenata wsqka weroqtnost se slu4wa w paralelen swqt koeto porajda drugi i e malko kato da hwarlish kama4e w lokwa.

  16. #16
    За времето си има друга теория... според нея времената ос може да бъде обърната и точно в този момент времето в части на вселената тече в една посока със една скорост а при нас в друга посока със друга скорост. Разбира се, ние няма как да знаем дали това при нас е правилната посока защото ние сме я приели за даденост но според тази теория след като достигне максимума си на разтягане вселената във нашата част тя ще започне да се свива след което ще се обърне и плоската на движение и ние ще започнем да живеем правейки нещата на обратно ( все едно филм пуснат на обратно). Но тази теория има още малко хляб да изяде докатосе изчисти макар, че е доказано че времето наистина тече различно в различни места.

  17. #17
    Spored men wremeto ako go priemem kato edna prawa liniq to togaa dori nqkoi da se warne w minaloto,kakwoto i da naprawi to towa e we4e stanalo.

  18. #18
    Подкрепям идеята за многото светове но доказателството... нещо не ми пасва ... не може ли да се обясни най-просто с двойнствения характер на фотоните ..всмисъл ако се приеме че е частица ще мине през 1 процеп но в обратния случай ще стане това което е на схемата...и тогава фотона ще интерферира със себе си... а и като добавим теорията на неопределеността...ддз... alex може ли да ми обясниш това което пропускам

  19. #19
    Цитирай Първоначално написано от wtfomfgg
    Цитирай Първоначално написано от lsd43
    Има различни теории по-тази тема,някои учени предполага,че например черните дупки са портали пречупващи времето и пространстовото и отварящи вход към паралелни измерения,имаше и една друга теория,че човек живее едновременно в няколко измерения и всички сънища и видения или странни явления,които той получава през жизненият си път са всъщност изкривявания в линията на времето,която води до пренос на информация от други паралелни измерения.Имаше и една наистина дръзка теория за паралелните светове,която доста ми напомни на "МАтрицата",в тази теория се твърдеше ,че ние живеем в холограмен свят ,програмиран от по-висш разум,или по по-росто казано ,че живеем в една виртуална реалност,докато телата и самите ние сме някъде другаде.

    Това се теориите или по-скоро предположенията ,които знам по тази тема.



    АКО МИСЛИШ ,ЧЕ ЧЕРНИТЕ ДУПКИ СА ПОРТАЛИ , МНОГО СЕ ЛЪЖЕШ
    Това за черните дупки е според ТЕОРИЯ на Айнщайн. Чрез неговите теории учените ПРЕДПОЛАГАТ, че от другата страна на черна дупка има бяла дупка, т.е обратното на черната - не да поглъща, а да излъчва. Пак нещо подобно на портал. Мисля, че някъде го пишеше по-подробно, но сега не се сещам. Както и да е, това е теория, т.е е възможна, но липсват твърди доказателства дали е вярна или не. Никой не може да каже със сигурност.
    We are not men
    We are machines that take the breath of life away
    We are not men
    We are pathetic animals who kill to kill
    We are not sane
    We are colluding with the enemy is us
    We are not sane
    We are destroying things we are unfit to touch

  20. #20
    Повече от фен
    Регистриран на
    Jun 2007
    Мнения
    416
    Цитирай Първоначално написано от Orlandovci SS
    Напълно възможна теория,но в интерес на истината това нещо може да бъде достигнато от физическа гледна точка.......
    Казват, че до няколко години(може и да не е толкова скоро) ще можем физически да пречупваме времето, с техника разбира се. Само не разбрах за какво говорите - за паралелните светове или за другите светове, намиращи се в астрала
    Trust, will, courage - the three things one must have!

  21. #21
    Астрала не е ли съвсем друго нещо?..
    Гледайте поредицата: "The Cube"
    Във втората част има точно такива светове.. Целия филм се развива на тази теория.. Много е интересен... Странно, ако наистина имаше такива неща..
    (:

  22. #22
    Повече от фен
    Регистриран на
    Jun 2007
    Мнения
    416
    Ето две книги по въпроса:

    Astral Dynamics

    Пътуване Извън Тялото

    И двете са много добри. Първата е на английски. Авторът е един от най-известните хора в областта на езотериката - Робърт Брус. Втората е трилогия и е на български. Авторът и също е доста известен - Робърт Монро - основател на HemiSync(вече сред мъртвите). И в двете са описани подробно интересни преживявания, обяснения и теории. Препоръчвам ви ги!
    Trust, will, courage - the three things one must have!

  23. #23
    Аватара на lsd43
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Някъде по широкия свят...
    Мнения
    2 014
    Самото понятие време ражда ,различни измерения-бъдеще,минало и настояще,за мен те са трите основни измерения.
    War is tool ,with this tool the powerful people manage their plans for the new world. World of mass slavery ,world of mind control. If you haven't realise it yet- you are part of that enslaved humanity too.

  24. #24
    Много е относителен въпроса дали има паралелни светове или не.
    Сънувал съм понякога неща, които са били изключително реални и света прилича, но не е същия като нашия. Тогава съм се питал дали е възможно сънищата да създават връзка с друг такъв паралелен свят... Но не. Всъщност не е така. Всичко идва от простия факт, че когато човек е буден и прави нещо използва една значителна част от мозъка си, за да синхронизира тялото си, да мисли и да се концентрира. Когато спи обаче този огромен ресурс се освобождава и тогава започва едно наслагване на спомени и една игра, която накрая води до сънищата.
    Мисълта ми е, че няма значение хилядите избори, пред които сме били поставени, а само този, който сме осъществили. Останалите стават просто една неосъществена реалност, която след време можем да сънуваме. Това е нашият личен свят, но нищо повече.

  25. #25
    Ама..астралният свят и паралелните светове са съвсем различни неща Мисля, че хората говореха за това как всяко нещо, което си мислим, се осъществява в отделен свят.. Бях гледала и един такъв филм преди време, но не си спомням как се казва.. Малко прилича на "Ефектът на пеперудата" . Демек - какъв би бил животът ти, ако си взел различни решения.. А тва за астрала.. може и да е възможно.. аз веднъж сънувах едно място, на което не съм била никога и след време попаднах там.. Абе.. науката е интересно нещо

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си