.
Отговор в тема
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 54
  1. #1

    Можем ли да влияем върху бъдещето?

    Отговора е много прост - ДА!

    Преди години в САЩ е направена малка лаборатория в която се правят експерименти дали вие можете да повлияете на бъдещи скучани събитие. Експеримента е много прост- компютър "хвърля" ези и тура. Пред компютърите стоят хора които се съсредоточават върху ЕЗИ или върху ТУРА. Според теория на вероятностите отношението между ези и тура е 50:50 - тоест 50% се пада ЕЗИ и 50% ТУРА (става дума за милиарди хвърляния а не за 4-5). Резултата показва че има изменение от отношението 50:50 когато някой мисли точно за определен резултат.

    Години по-късно се прави мащабен експеримент като милиони компютри по цял свят едновременно "хвърлят" ези и тура като резултатите се складират. В такъв мащаб процента на отклонение е толкова минимален че на практика отсъства. На теория... но на практика става нещо изключително.

    - 4 часа преди атентатите в Ню Йорк изменението с резултатите става приблизително 70:30.
    - часове преди земетресенията в Турция - подобен резултат.
    - ден преди цунамито на остров Пукид - същото!

    Лабораторията вече е институт и работи усилено да разбере механизма по който хората по някакъв начин усещат бъдещето след което взимат точно определени решения (точно в този ден не ползват метро, решават че няма да отидат на работа, слизат да си купят поничка докато самолета се врязва в техния етаж).

    Та отговора на въпроса е да... но май все още не знаем как точно

  2. #2
    Стана ми интересно като посочи примера за купуването на понички. Но ако в същия момент докато самолета се врязва в техния етаж ги блъсне кола? Тогава тяхната съдба е била предопределена и те дори да са взели правилното решение и избегнат самолета, се натъкват на кола. То тогава не можем да кажем със сигурност, че можем да влияем върху бъдещето.

  3. #3
    Права си. Но е факт че при всички самолетни и влакови катастрофи се оказва че точно в този самолет/влак има дойно (а понякога и повече) пъти по-малко хора от нормалното. По някаква причина само част от хората летят с тези самолети които ще паднат. Може би точно заради това което ти казваш - защото така е трябвало да стане А всички други са взели решението уж сами а всъщност то е било предначертано.

  4. #4
    Значи те може би подсъзнателно мислят, че ще се случи нещо със самолета/влака и ... и са решили да слязат. Това звучи малко като ясновидство - де да знам. Кажи ако греша.

  5. #5
    Аватара на lsd43
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Някъде по широкия свят...
    Мнения
    2 014
    Ами аз например вярвам в предопределеноста на нещата.Според мен човек има определен начин по който прекарва живота си и ако му е "писано" да се случи нещо то ще се случи по един или друг начин,инресен е пример е Гръцката митология,в нея когато лирическите герои имат нужда от съвет за бъдещето се съветват с ораколът,който им казва какво ще се случи,та мисълта ми е ,че колкото повече героите описани там са бягали от предреченото им от съдбата ,толкова по-близо са отивали към това ,което е трябвало да се случи.Ако наистина има сила като съдбата,която да предопределя пътят на хората следва,че колкото повече човек се мъчи да избегне това което е трябвало да стане,толкова по-близо той отива до това което е предопределено.

    Въпросът е как човек приема бъдещето ,какво означава думата бъдеще? На практика бъдещето може да се приеме като част от миналото или настоящето ,защото това ,което се е случило вчера е било бъдещето за теб в по-предният ден(малко объркано стана ама както и да е ).Всъщност за мен няма бъдеще и минало,има само настояще.Във всеки един момент ,човек отпечатва вечен образ на това какво е върши в този даден момент,например аз съм си изял яденето преди два часа,но момента в който съм ял си е останал и в този момент аз все още извършвам това действие ,като все още не знам какво се е случило след два часа.Общо взето е това.
    War is tool ,with this tool the powerful people manage their plans for the new world. World of mass slavery ,world of mind control. If you haven't realise it yet- you are part of that enslaved humanity too.

  6. #6
    В този ред на мисли може да кажем, че човек не израства, а постоянно остава в един и същи момент. Значи няма бъдеще. Защото моментът си остава - няма как да го премахнеш, няма как и да го повториш - той се е случил в точно определена минута и ден.
    Тогава да кажем, че просто е невъзможно да се предвиди каквото и да било, защото ти може да кажеш че еди кога си ще направиш това, а да направиш нещо съвсем друго.

  7. #7
    Аватара на lsd43
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Някъде по широкия свят...
    Мнения
    2 014
    Цитирай Първоначално написано от kiki_riki90
    В този ред на мисли може да кажем, че човек не израства, а постоянно остава в един и същи момент. Значи няма бъдеще. Защото моментът си остава - няма как да го премахнеш, няма как и да го повториш - той се е случил в точно определена минута и ден.
    Тогава да кажем, че просто е невъзможно да се предвиди каквото и да било, защото ти може да кажеш че еди кога си ще направиш това, а да направиш нещо съвсем друго.
    Ами нещо от рода,ще се опитаам да го бясня по-просто ако си представим живота като кино лента,на нея са запечатани моменти от живота на даденият човек,ти можеше да видиш какво се случва напред във филмът,но не можеш да промениш случващото се,защото си просто наблюдател.В общи линии това ми беше мисълта.
    War is tool ,with this tool the powerful people manage their plans for the new world. World of mass slavery ,world of mind control. If you haven't realise it yet- you are part of that enslaved humanity too.

  8. #8
    Аватара на swords1010
    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    Асеновград, България
    Мнения
    3 028
    Всъщност съществуват теории, които в последствие се доказват от редица изследвания. Говоря за закона за привличането (http://clubs.dir.bg/showthreaded.php...ber=1947869306) и това, как можем да контролираме случващото се, използвайки силата на мисълта си. Всъщност тук е заложена идеята, че мислейки за нещо, ние го провличаме към себе си. Тоест ако започнем да мислим, колко скапан е нашият живот, колко нещастия ни сполетяват, независимо дали го искаме или не, то ние привличаме тези нещастия към нас и ни сполетяват куп още. Ако насочим мисленето си, обаче в някаква положителна насока - успех, нещо, което искаме да постигнем, да притежаваме, то ние привличаме към нас именно това - успех и това, което желаем. Можете да се информирате за всичко това, гледайки филма "Тайната".
    А тук някой спомена ясновидство. Всъщност няма такова ясновидство. Почти всички можем да бъдем ясновидци. Нашите сетива не са само петте известни - зрение, мирис, вкус, слух и осезание. Имаме и други сетива, които са насочени по скоро към вселената и нефизическата част на света. Достатъчно е да ги развием и да се научим да ги използваме.
    Няма път към щастието, щастието е пътят.

  9. #9
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    swords1010, при мен тая теория не действа. Тъкмо да се обнадеждя и всичко се проваля с гръм и трясък. Виж, нещастията все ги мисля и все стават....

  10. #10
    Аватара на swords1010
    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    Асеновград, България
    Мнения
    3 028
    Всъщност, в теорията, за която пиша е заложен фактът, че мисълта всъщност е материя. И щом тя е материя, защо да не може да взаимодейства с друга материя и материалния свят. Когато тя трепти по определен начин, би трябвало да може да привлича събития, чийто трептения съвпадат с нейните. А иначе наистина си самовнушаваш. Аз постигам успех с тази техника... и то голям. Знаете ли всъщност, че има курсове, които обучават на методи и техники, позволяващи на хората да използват мисълта си, насочвайки силата и в тяхна полза. Обучават те как да използваш по-голям капацитет от мизъка си (всъщност по-голямата част от хората използват около 7% от капацитета на мозъка си). Такъв например е "Методът Силва за контрол на ума", постигнал в последно време успех в цял свят. Преподава си се частно, на лекции, в университети и т.н. Вероятно някои от вас са чували за него. В последно време се разпространи и доста се говори за него. Всъщност авторът на метода (Хосе Силва) е написал и книги за метода си, това, как се практикува и различните му приложения.
    Няма път към щастието, щастието е пътят.

  11. #11
    Аватара на swords1010
    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    Асеновград, България
    Мнения
    3 028
    Всъщност Силва прави изследвания, какво може да се постигне, когато умът ни работи на по-дълбоко ниво и в същото време упръжняваме съзнателен контрол над него. Първоначално наистина работи с децата си, като всеки ден практикуват упражнения, които му помагат да осъвършенства метода. Децата наистина постигат невиждан успех в училище. Силва дори започва работа със съседските деца, по молба на техните родители, след като видели успеха на неговите собствени. Колкото до екстрасензорните способности... Една вечер когато Силва практикувал упражненията с една от дъщерите си (умът и бил на медитативно ниво - това е самото ядро на метода) задавал и въпроси и тя трябвало да отговаря. Изведнъж момичето отговорило на въпрос, който бащата само си мислил, но не бил задал. Така му става ясно, че редовните упражнения развиват и други наши сетива. Да, в това се състои основата на обучението и по-голямата част от хората, преминали курса и положили старание развиват подобни способности. Чел съм книгата и скоро ще запиша курса, просто в момента нямам парична възможност.
    Интересно е, стига да ви влече. Хората обучени по метода, могат да коригират реални проблеми (болести и конфликти, например) и събития, използвайки ума си. Реално, може да бъде защитавана тезата, че определено можем да влияем (че и направо да си го настройваме) върху бъдещето (че и направо да си го настройваме).
    Няма път към щастието, щастието е пътят.

  12. #12
    swords1010 - мисля че говориш за "Тайната". Срам не срам ще си призная че при мен наистина действа при това с пълна сила. Но по-скоро не приемат разума като материя, а като вълна както и всичко материално. Тоест след като ние сме изградени от частици които са и вълна и материя и от същите частици е изградена цялата вселена - каква е разликата. Това беше идеята. И на практика чрез съсредоточаване може да се повлияе.

    Иначе има и друго чисто биологично доказателство че човек вижда бъдещето (или го усеща). Правен е експеримент при който човек наблюдаван на скенер вижда картинки... нормални успокояващи картинки след което внезапно се показва обезобразен труп или нещо ужасно. След многобройни експерименти става ясно че мозъка реагира няколко милисекунди преди да е видял ужасната картина.

    Но все още се колебая за кино лентата... тя е изключително демотивираща като теория освен това в крайна сметка се стига до извода кой е дефинирал събитията?

  13. #13
    Аватара на swords1010
    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    Асеновград, България
    Мнения
    3 028
    Именно за "Тайната" говоря, дори го споменах. Никак даже не ме е срам да си призная, че при мен също действа безотказно. Методът със съсредоточаването на мисли върхо желана цел при мен е действал дори в случаи, когато е било абсурдно да се постигне въпросната цел. Колкото до кинолентата... и аз още обмислям.
    Няма път към щастието, щастието е пътят.

  14. #14
    Мега фен Аватара на AliceSw
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    a place called home
    Мнения
    5 391
    съгласна съм, че човек може с мислите си да повлияе на събитията, но не до крайна степен /само с мисъл да се реши развитието на ситуацията/...ако е така, хората, които мислят винаги позитивно биха били най-щастливите хора на света и най-успелите като цяло


    просто този тип мислене е много важен в определени моменти, когато вече си направил нещо по въпроса, не може да си лежиш на дивана и да очакваш, че ще измислиш нов физичен закон примерно


    за една част от някоя статия са ми говорили и поне за мен действа с пълна сила...ако желаеш силно нещо и правиш нещата така, сякаш го имаш, то се случва, може би защото просто си подготвен за него...в крайна сметка случайния успех е прекалено рядко явление




    всички тези неща обаче действат, когато започнат да се правят някакси несъзнателно...когато толкова слно искаш нещо и си толкова близо, но несигурността те кара да се хващаш за всяка сламка


    идеята с лентата за мен е безумна...в крайна сметка не всеки е за себе си, в живота на всеки са замесени други хора, което води до идеята, че съществуването на целия свят е предопределено, а ние сме просто наблюдатели...нямаме право на избор и от нашите мисли няма смисъл
    Това е болест да съм влюбен в теб,
    това е болест, вярвам на приятел.
    Това е корист - целият живот,
    това е грешка, но тя не се повтаря....

  15. #15
    Голям фен Аватара на petet
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    Къде ли не
    Мнения
    768
    Ох.Ние не можем да си влиям върху бъдещето си.Просто е предначертано,може само да го изместим леко от пътя,но пак се връща.

    Относно тайната,уфф незнам,филма все не мога да се съсредоточа,гледам съм го хиляди пъти,но пак ще го гледам.

    По трудното,в лош момент да се съсредоточиш към положителни мисли,другото е лека работа.


    В крайна сметка,незнам,мисля че дейстава и при мен,но както казах преди да го обмисля целият филм,не мога да кажа на 100%

  16. #16
    Мега фен Аватара на EarthShaker
    Регистриран на
    Feb 2008
    Мнения
    3 483
    откакто гледах гореспоменатия филм ( около година) усърдно прилагам тайната... друго ме притеснява... когато си помисля нещо... не го почувствам с позитивизъм и всичките му ритуали, а само си помисля нещо винаги става ТОЧНО ОБРАТНОТО :Д много се изнервям! иначе за тайната бих казал, че наистина работи, мамка му... направо съм се изумявал как може да влияеш не само върху собственото си тяло, което би било по-приемливо, а да въздействаш върху целия си свят.. ако след 30 години съм някой нещастен клошар, значи тайната не ми е проработила, но виж ти, ако съм някой щастлив клошар, значи действа!

  17. #17
    Голям фен Аватара на petet
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    Къде ли не
    Мнения
    768
    нищои не става от първият път.Пък и това изнервяне,прдпоагам не влия добре...

    А и н очаквай всико на готово,първо трябва да дадеш,чак след това очаквай да получиш нещо

    Олеее тука сме като някаква секта ужас

  18. #18
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Хубаво. И филма съм гледала(и не само него), и книгите на Силва съм чела(2 имам май).
    Ако всеки повлиява съдбата си, замесвайки околните... които също редят своята...
    Просто не всичко е възможно да се случи... в дадения момент/близкия месец-два/година...!
    Но, да, вярвам, че сами си избираме коя частичка от пъзела ще сложим днес. Както и че пъзел има. Има определени възможности(нелимитирани, ако щеш), от които аз и ти си взимаме.

  19. #19
    Голям фен Аватара на petet
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    Къде ли не
    Мнения
    768
    Хора,някой може ли да даде повече инфо относно тези книги на Силва?Колко са?Заглавия? и т.н че да си ги взема

  20. #20
    BadBlueTroll Мега фен Аватара на psychopath
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    София
    Мнения
    9 889
    да

  21. #21
    Правя нова тема за тайната за да я обсъждаме отделно от тази тема

  22. #22
    Мега фен Аватара на RAWRRR
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    София
    Мнения
    4 071
    Тестът с ези-тура ми се вижда странен и не много приложим в слу4ая..
    Излиза,4е 4овек когато е притеснен може да вляе на предмети - да хвърля подсъзнателно само ези или тура (което даже ако контролира съзнателно силата,с която хвърля монетата и оттам да промени кинети4ната й енергия и разстоянието с което се издига и пада,няма на 100% да полу4и желания резултат.Да не говорим,4е ако такъв експеримент с ези-тура трябва да се прави от машина,която винаги да изхвърля монетите с еднаква сила и скорост на еднакво разцтояние,без вятър-вси4ките тези променливи да са изклю4ени.Ако е правено на компютър през цялото време,както пише в текста-е по-достоверно,но все пак за да се променят така изведнъж резултатите,покрай атентатите на 11ти сеп.,трябва да има някакво нематериално въздействие върху машините,което за мен е изклюено,въпреки 4е съществува понятието телекинеза)
    Просто хората или вярват в духа (формата) или в материята ..аз съм по-скоро материалист и не мисля 4е атентатите в Америка,войната в Ирак,разтопяването на ледници в Скандинавия и земетресенията в Азия,имат подсъзнателно влияние върху моите решения.
    Plans are nothing; planning is everything.
    Dwight D. Eisenhower

  23. #23
    Izwinete no spored men towa e glupost.

  24. #24
    Аватара на SiegHeil
    Регистриран на
    May 2008
    Град
    Видин
    Мнения
    1 537
    Изследванията казват друго, въпреки че е трудно да се повярва ^^
    And in our Dying, we're more alive-than we have ever been
    I've lived for these few seconds
    For I am Winter born
    http://vbox7.com/play:d61898cb

  25. #25
    Hwarlqne na ezi tura e izsledwane?

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си