.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 36
  1. #1
    Голям фен Аватара на petet
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    Къде ли не
    Мнения
    768

    Хуманна медицина: Новини.Дискусии.Съвети

    В тази тема смятам да пишем всички,които сме се ориентирали да се кандидатства след 12 кл в МУ,или пък вече са там,последните новини около тази наука,провеждане на дискусии,задаване на въпроси и даване на съвети и т.н,и т.н

    Чудя се от къде да подхвана...

    Някой ще кандидатства ли?Къде?С какво и т.н?
    На Олимпияди по Био и Химия ходили ли сте?Спечелвали ли сте?И т.н

  2. #2
    Голям фен Аватара на petet
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    Къде ли не
    Мнения
    768
    Айде аз да дам старт.

    Лично аз смятам да кандидатствам в МУ Варна.Учителя ми по Биология е професор ор БАН (Българската Академия на Науките).На 63.Обиколил е света по с научни кораби като биолог.От 6 клас проявявам интерес,но просто този човек...как да го кажа...ме запали истински.
    От там може да се усетите,че човека оценява на университестко ниво и при него тройка беше 6-ца.Лично аз си завърших с 5.Бях разочарован,щото циците,които абослютно нищо незнаеха имат 6...ама както и да е де.То въпроса не е до оценка...
    Смятам да кандидатствам,серология,не рвна система ... и още няколко работи,но още не съм сядал и обмислял внимателно по този въпрос.

    За първи път,отидох на олимпияда по Био миналата година (9-ти клас).Бях единственият от целият випуск (7 девети класове).Беше много лесно.Имаше снимки,които преди не сме виждали,на които трябваше да се разпознава,беше:
    -Вируса на СПИН
    -и 3 снимки,кое е вена,артерия и аорта
    Темата беше "Сърце и кръвоносни съдове".Темата за 6.Но на лесните въпроси,които всички знаех,но от бързината и чувствтото,че мога съм ги нанесъл грешно на бланката,така чее не ми стигнаха 5 точки,за да мина другият кръг...карай де,тая година пак ще има...

    Хммм...друго май няма...

  3. #3
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Цитирай Първоначално написано от exploitedteen
    Това според мен е тема за училище и приятели..
    Тия новини, дискусии и съвети хич не се връзват с въпросите кой на какви олимпиади е ходил и къде мисли да кандидатства...Тюх, така се зарадвах, като видях заглавието, уви....

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  4. #4
    Голям фен Аватара на petet
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    Къде ли не
    Мнения
    768
    Е чакай бе,нали трябва да се почне от някъде...пък и аз пуснах въпрос,от там може да се обсъжда и т.н

  5. #5
    Поздравления за новия раздел. Аз също уча биология и мисля да се занимавам с нещо в тази област .. и така като казваш да обсъждаме последните новини ..

    Учени създават изкуствена кръв ..

    Даваха го по новините и се сетих. Надявам се да съм била полезна.

  6. #6
    Голям фен Аватара на petet
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    Къде ли не
    Мнения
    768
    Мдам.Тамнъ дойдох да постна тази новина

    Аз лично не вярвам(естествено докато не се приложи и хора не умрат за няколко часа).Опитите да се направи тази по-точно казано не кръв,а кръвна плазма винаги са били безуспешно.Дори не се знае почти нищо за веществата,които я съставят.

  7. #7
    Супер фен Аватара на pifiella
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Шоколадовия град
    Мнения
    2 456
    Аз съм 8 клас и билогията ми е в "кръвта" така да се каже.Още от малка искам да стана лекар.Уча с голям интерес по биология и по химия и знам,че ще ми бъде трудно,но още от 2 срок започвам уроци по химия.Може да ми е рано,но аз знам какво искам от себе си -да уча медицина.....А кандид студентския изпит по химия какво съдържа?А Вие кога решихте,че ще учите биология(на каква възраст)
    Хората понякога не забелязват как плаче през ноща този,който върви в живота смеейки се!

  8. #8
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Зависи каде кандидатстваш- в МУ Плевен се падат две теми- една от органична и една от неорганична и по 2 задачи съответно от органична и неорганична. В останалите ВУЗ-ове се пада тема по органична, а за задачите- вече съм забравила къде какво беше. Само помня въпроса за метамфетамините в Пловдив преди две години. Ориентирах се към уроци в единадесети клас чак.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  9. #9
    Аватара на molika
    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    Видин
    Мнения
    162
    В момента съм 8 клас и също искам да стана лекар.За съжаление се наложи да се паля по това от книги а не от кадърен учител (от миналата година това ми е фикс идея).Винаги съм завършвала с 6 по химия и биология.Тази година не уча нито химия нито биология защото уча в езикова.След 12 клас ще се опитам най вероятно за МУ София и ще пробвам за Дания или Швеция(дамо да ми излезе късмета )Иначе ми е интересно как тези училища изпускащи една година от този материал се изравняват по късно с останалите?

  10. #10
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Ами просто и в дванадесети клас учим история /всички предмети вървят с година назад с изключение на БЕЛ, математика, музика, изобразително изкуство и физическо възпитание/. Завършила съм такава паралелка и да ти кажа, че ако си сериозна, амбициозна и оправна /разпределяш времето за подготовка за кандидатстване и съчетаваш и подготовката за училище/, няма да ти се налага да си вземаш бележки, да отсъстваш от училище в 11 и 12 клас, за да се подготвиш за кандидатстване.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  11. #11
    Супер фен Аватара на pifiella
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Шоколадовия град
    Мнения
    2 456
    Ей ще ходили някой на таз годишната олимпиада по биология?Аз ще ходя на 1 март,но ще има въпроси от целия материал,а ние не сме го взели.Нп. Нервна система,дали тези въпроси ще се оценяват,предвид,че не са учени........?
    Хората понякога не забелязват как плаче през ноща този,който върви в живота смеейки се!

  12. #12
    Аватара на molika
    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    Видин
    Мнения
    162
    Цитирай Първоначално написано от pifiella
    Ей ще ходили някой на таз годишната олимпиада по биология?Аз ще ходя на 1 март,но ще има въпроси от целия материал,а ние не сме го взели.Нп. Нервна система,дали тези въпроси ще се оценяват,предвид,че не са учени........?
    Ммм вероятно да.
    This is my place www.prize.bg/molika

  13. #13
    Супер фен Аватара на pifiella
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Шоколадовия град
    Мнения
    2 456
    Цитирай Първоначално написано от molika
    Цитирай Първоначално написано от pifiella
    Ей ще ходили някой на таз годишната олимпиада по биология?Аз ще ходя на 1 март,но ще има въпроси от целия материал,а ние не сме го взели.Нп. Нервна система,дали тези въпроси ще се оценяват,предвид,че не са учени........?
    Ммм вероятно да.
    Пффф мн беше гадна олимпиадата имаше въпроси от 6 клас чак,а аз там не ги разбирам много нещата,ама ще видим колко точки съм изкарала........ дано да са над 75
    Хората понякога не забелязват как плаче през ноща този,който върви в живота смеейки се!

  14. #14
    Мега фен Аватара на chemist9009
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    Столичная
    Мнения
    3 267

    medicina

    Еми медицината е хубаво нещо....трудно влизаш лесно излизаш.. Иначе като цяло на мен лично Химията ми е любимия предмет ходя на олимпиади от 7 клас в момента съм 11 клас....9 клас и тази година се класирах за областния кръг по химия...разбира се дават съединения които се изучават във ВУЗ...относно биологията не ми допада много обаче
    ходих на олимпиадата по био- във 10 клас и тази година също...Класирах се и двете години на областно ниво...макар че впечатленията ми от тази година са че нямаше тема за развиване...пък като цяло на областното ниво дават 100 задачи вкл материал 6-12 клас Пък който ще учи медицина да се готви да учи цял живот...!!!

  15. #15
    Ами да ти кажа chemist9009 едва ли ще е лесно и излизането...а и ти го каза все едно знаеш какво е да те приемат и да заваршиш аз също ще кандидатствам в МУ Варна
    I`ll come at night when you are alone And when I whisper Your blood shall run cold You`d better hide before I find you

  16. #16
    Медицината хич не е лесна работа и не е за всеки.Който реши да се занимава в тази област трябва да е абсолютно сигурен в себе си в знанията и силите си.Пътят да стигнеш до някой от престижните университети по медицина у нас е много труден,изпитите са тежки изискват се поне година сериозно учене,казвам го като човек който се е нагърбил с тази задача.Пожелавам успех на всички които ще кандидатсват медицина!

  17. #17
    Аватара на clever
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    в света на приключенията ..
    Мнения
    3 469
    страхотна темичка
    и аз искам да стана лекар

  18. #18
    Аз също .. ама с тая химия .. как ще го бъде не знам дано да пожъна успех
    Пожелавам и на вас същото!

  19. #19
    Да ви се връща

    Megsimeg
    "Престижни" университети в БЪЛГАРИЯ-няма.Пловдивският примерно е най-корумпираният,там може да се влезне и с пари,факт!
    МУ Варна (1-ва за дентална мед.) и МУ София са може би най-на ниво в България.
    Иначе мед.университети/факултети
    МУ Варна,МУ София,МУ Плевен,МУ Пловдив,Тракийски Университет Стара Загора,СУ - София
    А и заобиколни начини да влезнеш,колкото щеш.Мен ме плаши химията,но ще я оправим някак си.Твърдо съм решен първо да влезна по първият и си вярвам,че ще влезна,а вторият начин никога няма да го изключа,защото това си ми е мечта вече 17 години.
    LastFM
    Progressive House by Serge Devant,Nadia Ali and Hadley!

  20. #20
    Аватара на molika
    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    Видин
    Мнения
    162
    Цитирай Първоначално написано от MrUndaztood
    Да ви се връща

    Megsimeg
    "Престижни" университети в БЪЛГАРИЯ-няма.Пловдивският примерно е най-корумпираният,там може да се влезне и с пари,факт!
    МУ Варна (1-ва за дентална мед.) и МУ София са може би най-на ниво в България.
    Иначе мед.университети/факултети
    МУ Варна,МУ София,МУ Плевен,МУ Пловдив,Тракийски Университет Стара Загора,СУ - София
    А и заобиколни начини да влезнеш,колкото щеш.Мен ме плаши химията,но ще я оправим някак си.Твърдо съм решен първо да влезна по първият и си вярвам,че ще влезна,а вторият начин никога няма да го изключа,защото това си ми е мечта вече 17 години.
    Наистина в България няма добри университети.В медицинските университети особено в България(поне до колкото съм запозната)се влиза страшно трудно.За мен най-лошото е това,че не излизат толкова добри лекари от тези университети,въпреки огромните усилия,които се полагат за да те приемат

  21. #21
    Цитирай Първоначално написано от molika
    Цитирай Първоначално написано от MrUndaztood
    Да ви се връща

    Megsimeg
    "Престижни" университети в БЪЛГАРИЯ-няма.Пловдивският примерно е най-корумпираният,там може да се влезне и с пари,факт!
    МУ Варна (1-ва за дентална мед.) и МУ София са може би най-на ниво в България.
    Иначе мед.университети/факултети
    МУ Варна,МУ София,МУ Плевен,МУ Пловдив,Тракийски Университет Стара Загора,СУ - София
    А и заобиколни начини да влезнеш,колкото щеш.Мен ме плаши химията,но ще я оправим някак си.Твърдо съм решен първо да влезна по първият и си вярвам,че ще влезна,а вторият начин никога няма да го изключа,защото това си ми е мечта вече 17 години.
    Наистина в България няма добри университети.В медицинските университети особено в България(поне до колкото съм запозната)се влиза страшно трудно.За мен най-лошото е това,че не излизат толкова добри лекари от тези университети,въпреки огромните усилия,които се полагат за да те приемат

    Виж,определено не сме китка за мирисане,но знаеш,че всичко опира И до човека.Искаш ли винаги ще си намериш пътя.Тъй че,аз твърдо съм решен да влезна независимо по какъв начин (честният или с корупцията),тъй като както казах ми е мечта от както се помня,а и винаги съм искал да помагам на хората,абе не знам,имам огромни планове.Просто не искам да съм поредното джипи или "лекар".

    По-хубаво е както кухият Вълчев каза: Университетите трябва да се направят на принципа - влизането е лесно,излизането е много трудно
    LastFM
    Progressive House by Serge Devant,Nadia Ali and Hadley!

  22. #22
    Аватара на molika
    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    Видин
    Мнения
    162
    Цитирай Първоначално написано от MrUndaztood
    Цитирай Първоначално написано от molika
    Цитирай Първоначално написано от MrUndaztood
    Да ви се връща

    Megsimeg
    "Престижни" университети в БЪЛГАРИЯ-няма.Пловдивският примерно е най-корумпираният,там може да се влезне и с пари,факт!
    МУ Варна (1-ва за дентална мед.) и МУ София са може би най-на ниво в България.
    Иначе мед.университети/факултети
    МУ Варна,МУ София,МУ Плевен,МУ Пловдив,Тракийски Университет Стара Загора,СУ - София
    А и заобиколни начини да влезнеш,колкото щеш.Мен ме плаши химията,но ще я оправим някак си.Твърдо съм решен първо да влезна по първият и си вярвам,че ще влезна,а вторият начин никога няма да го изключа,защото това си ми е мечта вече 17 години.
    Наистина в България няма добри университети.В медицинските университети особено в България(поне до колкото съм запозната)се влиза страшно трудно.За мен най-лошото е това,че не излизат толкова добри лекари от тези университети,въпреки огромните усилия,които се полагат за да те приемат

    Виж,определено не сме китка за мирисане,но знаеш,че всичко опира И до човека.Искаш ли винаги ще си намериш пътя.Тъй че,аз твърдо съм решен да влезна независимо по какъв начин (честният или с корупцията),тъй като както казах ми е мечта от както се помня,а и винаги съм искал да помагам на хората,абе не знам,имам огромни планове.Просто не искам да съм поредното джипи или "лекар".

    По-хубаво е както кухият Вълчев каза: Университетите трябва да се направят на принципа - влизането е лесно,излизането е много трудно
    За съжаление(или може би не),аз не мога да кажа,че имам друг шанс да вляза някъде,освен със знания и мился,че ще мога Таа до тогава ми остава още достатъчно време и ще трябва да го използвам.И да,прав си трябва да се влиза малко по-лсно и да се излиза трудно,защото огромна част от лекарите,получили образованието си в България,нямат нищо общо с тази професия.Не искам да бъда посредствено провинциялно лекарче,което остави друго но не му и дреме

  23. #23
    Tака е.Но пък при желание всикчо се псотига,с или без средства.Просто знаеш,че тук дори и пълна 6-ца да имаш по био и химия и не те приемат,знаеш,че просо някой сульо е платил и заел твоето място.Ей това никога няма да го преживея.Тъй,че както казах съм твърдо решен да влезна като за начало с изпити,а ако по някаква случайност и недай си боже,бала не ми достигне,ще търся друг начин.Просто специално за това,винаги трябва да имаш резервен вариянт.
    Колкото повече живея,толкова повече се убеждавам,че на този свят и в частност България,честноста и премирието винаги стоят на второ място,сле тарикатщината и мръсното.
    На теб след колко години ти е изпита
    LastFM
    Progressive House by Serge Devant,Nadia Ali and Hadley!

  24. #24
    Аватара на molika
    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    Видин
    Мнения
    162
    Цитирай Първоначално написано от MrUndaztood
    Tака е.Но пък при желание всикчо се псотига,с или без средства.Просто знаеш,че тук дори и пълна 6-ца да имаш по био и химия и не те приемат,знаеш,че просо някой сульо е платил и заел твоето място.Ей това никога няма да го преживея.Тъй,че както казах съм твърдо решен да влезна като за начало с изпити,а ако по някаква случайност и недай си боже,бала не ми достигне,ще търся друг начин.Просто специално за това,винаги трябва да имаш резервен вариянт.
    Колкото повече живея,толкова повече се убеждавам,че на този свят и в частност България,честноста и премирието винаги стоят на второ място,сле тарикатщината и мръсното.
    На теб след колко години ти е изпита
    след 4 но аз мисля много много в перспектива,което за професия,като тази не е лошо

  25. #25
    Дам,това е хубаво.Но ще имаш 100% и моменти,в които ще се откажеш,защото 4 години не са малко.
    Предполагам си 8-ми клас.До тогава и още колко работи ще се изменят .
    LastFM
    Progressive House by Serge Devant,Nadia Ali and Hadley!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си