.
Отговор в тема
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 63
  1. #1

    Тайната - The Secret

    Цитирай Първоначално написано от swords1010
    Именно за "Тайната" говоря, дори го споменах. Никак даже не ме е срам да си призная, че при мен също действа безотказно. Методът със съсредоточаването на мисли върхо желана цел при мен е действал дори в случаи, когато е било абсурдно да се постигне въпросната цел. Колкото до кинолентата... и аз още обмислям.
    Цитирай Първоначално написано от alice sw
    [b]съгласна съм, че човек може с мислите си да повлияе на събитията, но не до крайна степен /само с мисъл да се реши развитието на ситуацията/...ако е така, хората, които мислят винаги позитивно биха били най-щастливите хора на света и най-успелите като цяло

    просто този тип мислене е много важен в определени моменти, когато вече си направил нещо по въпроса, не може да си лежиш на дивана и да очакваш, че ще измислиш нов физичен закон примерно
    Тук не става дума за просто мислене позитивно а за визуализационни техники. Освен това не трябва да мислиш за средството а за целта. Ако искаш кола си мислиш за колата... случайно след време се оказва че той приятел продава точно тази кола на супер тънка оферта която можеш да си позволиш.

  2. #2

    Регистриран на
    Jun 2008
    Град
    Пловдив
    Мнения
    360
    Също да си благодарен за това,което имаш и да си наясно с цлите си.

  3. #3
    Цитирай Първоначално написано от exploitedteen
    Според мен става въпрос за концентрация, която фокусира съзнанието върху дадена цел и насочва повечето ресурси на индивида към постигането й- чиста проба resource management.

    Затова и в спорта не са важни само тренировките, а и волята и концентрацията на дадения спортист.
    И аз така го разбирам.Да се концентрираш и съсредоточиш само върху таво,което искаш,наистина да го желаеш и да правиш всичко възможно за да го постигнеш.

  4. #4
    Аватара на swords1010
    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    Асеновград, България
    Мнения
    3 028
    Цитирай Първоначално написано от velma
    Цитирай Първоначално написано от exploitedteen
    Според мен става въпрос за концентрация, която фокусира съзнанието върху дадена цел и насочва повечето ресурси на индивида към постигането й- чиста проба resource management.

    Затова и в спорта не са важни само тренировките, а и волята и концентрацията на дадения спортист.
    И аз така го разбирам.Да се концентрираш и съсредоточиш само върху таво,което искаш,наистина да го желаеш и да правиш всичко възможно за да го постигнеш.
    Така го разбирате, но не това е смисълът на твърдението. Идеята е, че можем да привлечем към нас това, за което мислим. Във филма беше даден следният пример:
    Един човек има свое табло, на което окачва своите цели, под фрмата на картинки, текстове, снимки и пр. (като се замислиш това е метод да насочиш мислите си към въпросните цели). Веднъж той открива снимка на къща, която много харесва и би желал да живее в нея. Изрязва снимката и си я залепя на таблото. След години му се налага да се премести и опакова в кашони нещата си. В един от кашоните слага и таблото. Известно време, след като се е преместил, отваря този кашон и вадейки таблото вижда снимката на тази желана къща и едва сега осъзнава, че в момента живее именно в нея.
    Няма път към щастието, щастието е пътят.

  5. #5
    Оня ден нарисувах това:

    на другия ден за 9лв. имам това:


    "Тайната" Действа!!!

  6. #6
    Аватара на Mooo6no
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    Варна, морето, сините вълни...
    Мнения
    2 039
    Аз гледах филма и нищо не успях да разбера.

    Моето мнение (формирано от 2-3 месеца) цялата работа е да концентрираш мисълта си към дадената цел, след това да видиш какво е необходимо да постигнеш и минималното време, за да я постигнеш. След което да си направиш дългосрочен план с подцели, които ще спомогнат за крайната голяма цел. За всяка от подцелите се поставят краткосрочни задачи, които ще изпълнят подцелта. Стремейки се максимално бързо да постигаш конкретните задачи и изпълняваш подцелите все повече се добираш до крайната голяма цел.

    Определено има резултат (виждам го) и той е по-голям от това да няма идея за какво седиш на тоя свят или пък просто да си мислиш за хубавото (както беше според тоя филм).

  7. #7
    Аватара на swords1010
    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    Асеновград, България
    Мнения
    3 028
    Мо6no, никой не е казвал да стоим, бездействайки и да чакаме животът ни да стане по-добър. Няма обаче и да го постигнем ако се вайкаме. Можем, обаче да подобрим куп неща мислейки позитивно. Дори и да оставим настрана закона за привличането и това, че мислите могат да влияят на събитията... Само факта, че мислим позитивно, означава че ще бъдем настроени по друг начин към хората, случващото се и света въобще. Означава, че тялото ни ще бъде по-здраво. Означава, че ще бъдем по-полезни на другите и на себе си с повече настроение.
    Няма път към щастието, щастието е пътят.

  8. #8
    Аватара на lsd43
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Някъде по широкия свят...
    Мнения
    2 014
    За мен това не е "тайна",това е просто силата на самовнушението,нищо повече.Когато човек си внуши нещо,той просто влага повече усилия ,за да го постигне и когато това за което е мечтал се случи ,си казва ,че го е постигнал едва ли не чрез магия,а всъщност човекът ,просто е вложил повече усилия .
    War is tool ,with this tool the powerful people manage their plans for the new world. World of mass slavery ,world of mind control. If you haven't realise it yet- you are part of that enslaved humanity too.

  9. #9
    Towa e kato istoriqta za newolqta.

  10. #10
    Мега фен Аватара на hahavteen
    Регистриран на
    Jun 2003
    Град
    Германия
    Мнения
    5 810
    За първи път гледах филма преди повече от година и оттогава си го пускам честичко защото е изключтелно вдъхновяващ. Странното при мен е че още преди да знам за съществуването му когато бях на 15 и се бях депресирала ужасно облепих вратата на стаята си със снимки и листчета на които бяха написани нещата които искам да имам. Всяка сутрин и вечер си ги гледах и се съсредоточавах върху тях. Малко след това се пеместихме и събрах всичко в една кутия. Преди 2 години ги намерих и осъзнах че имам всичко което тогава съм искала.
    Убедила съм се че действа безотказно тази "тайна" при всички които вярват в нея. Сестра ми примерно мн иска да стане певица. След като гледа филма мн се вдъхнови и почна да мисли супер позитивно. Няма и месец по-късно се оказа че гаджето на една нейна приятелка който си има група търси женски вокал за една песен. Седмица след като се запознаа записаха песента която се появи на неговия диск и имаха участие в една доста голяма дискотека. Три дена след това и предложиха едни момчета музиканти да пее с тях по сватби като се има предвид че за такива неща по принцип чужденци не търсят и не приемат.
    Факт е че трябва да знаеш какво точно искаш и да можеш да си представиш че е възможно да стане реалност. Забелязала съм че хората които имат ясни цели са по-щастливи от тези които нямат идея какво точно им липсва и какво желаят и само се оплакват.

  11. #11
    pri men mai tva ne stava da se koncentriram i tn si4ko e do podgotovka

  12. #12
    Цитирай Първоначално написано от lsd43
    За мен това не е "тайна",това е просто силата на самовнушението,нищо повече.Когато човек си внуши нещо,той просто влага повече усилия ,за да го постигне и когато това за което е мечтал се случи ,си казва ,че го е постигнал едва ли не чрез магия,а всъщност човекът ,просто е вложил повече усилия .
    Добре да приемам, че казваш истината (но жестоко се лъжеш). Аз например си самовнушавам, че имам огромна къща. Излизам си от малкото апартаментче, вървя си по улицата и си се кефя мислено на къщата. И съм щастлива! Тогава има ли значения дори дали я имам. Нали съм щастлива - това е целта на съществуването. Според мен главното за съществуването в нашия свят.
    А второто, което каза. 'Ми то това е тайната... Ако си гледал филма може и да си схванал, че и сам може да ти дойде идея как да го направиш (те даже май изрично го казваха)... И определено няма нищо общо с магия. Това са просто навързани събития, който стават, за да се случи това, което си си представил и за което си мислил "пламенно". Обаче те така се нареждат, че да могат да съдействат и с други събития и други хора да получат своето (дали е лошо, или добро на Вселената не и пука.. ти го материализираш).

  13. #13
    Във филма казаха че не трябва да си казваме "аз не мога да се съсредоточа, аз нямам пари а да го направя, аз не мога да го направя" защото всяко такова "аз не мога" е създаване на точно това което вярвате и изричате.

    Истината е че ние всеки ден можем да е изнервяме за 1000 а дори и повече неща: за идиота който минава през локвата и ни облива с кал, за учителите които на пук ни пишат кофти оценка, на поредния скандал в автобуса, на съседа който пак ни прави наводнение, на поредната клюка пуснат за вас и т.н. Ако карате кола умножете бройката по 5

    Но от друга страна можем да гледаме положително за всяко едно нещо дори и за лошите. Трудно е да си го представите особено като стане нещо лошо сте в такова настроение че не ви се търси нещо положително но има... важно е да го намерите.

    Много хора не осъзнават че те са здрави, тяхното семейство е живо и здраво, че са облечени, нахранени, нямат тежко заболяване, нямат реални проблеми, имат подслон, имат Интернет щом четат това. А много хора нямат тези неща, боледуват, умират, страдат. Но никои не си дава сметка че колко е добре, примерно живееш в 2 стаен апартамент който е тесен... но това може ли да се сравни с това че има хора които всеки ден ходят да им преливат кръв, или през 3-4 години им правят операции за да ги поддържат живи? Интересно е че хората които страдат се радват на всеки миг, познавам едно момче което има проблем с движението... едната му страна е почти парализирана но ходи на фитнес, по купони, по барове, екскурзии и нито веднъж не се е оплакал че нещо не му е наред. А някой който си има всичко винаги недоволства че колата му не е толкова мощна, интернета му е бавен, пак няма да ходи на почивка лятото... и все неща които не си струва да недоволстваме за тях

    От тук тръгва всичко... осъзнаваме ли какво имаме и радваме ли се достатъчно на всичко. Защото ак не го правим никога няма да сме щастливи независимо какво и колко имаме. И от тук нататък започва Тайната

  14. #14
    Мега фен Аватара на babity
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    8 255
    Филма не съм го гледала, но имам намерение и най - късно утре ще го гледам. Затова ще говоря по това, което прочетох дотук. Адски съм съгласна с мнението на алекс и адски често си ги мисля всички тези неща. По принцип съм си реалист, с леки наклонности към песимизъм и общо взето лесно се сдухвам. И доста често се е случвало да ми напомнят, че имам хубаво семейство, не съм лишена от нищо жизнено важно и като цяло живота ми не е толкова лош. Но това вече е друг въпрос де, няма общо с темата. Исках да кажа, че по себе си съм забелязала, че когато много искам нещо обикновено не ми се случва, независимо колко силно го искам. Затова напоследък предпочитам да очаквам, че "нещото" няма да се случи и понякога накрая съм очарована.

  15. #15
    Мега фен Аватара на babity
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    8 255
    Незнам аз карък ли съм или какво, но ВИНАГИ когато съм желала нещо ааааадски силно, то не се е сбъдвало. Най - простия пример. Преди 10 месеца исках едно ши - тцу, говорих със собственика, всичко точно, аз вече си го представях как щъка из нас и как ще си играем и ще съм най - щастливото изчадие на света. Вечерта преди да замина се обадих да се разберем за виждането (защото отивах в непознат град) и ми се каза, че няма да получа кучето. Най - хубавите неща са ми се случвали случайно, без да ги планирам или желая.

    Едит: ето и най - простия пример. Днес отидох на киноложка изложба за да видя едно специално куче, което планувам да видя от миналата година по това време. Четири часа висене и два часа път до вкъщи по - късно се оказва, че само аз от всички не съм го видяла. Къде е шибаната "тайна" сега?

  16. #16
    Мега фен Аватара на EarthShaker
    Регистриран на
    Feb 2008
    Мнения
    3 483
    Цитирай Първоначално написано от babity
    Незнам аз карък ли съм или какво, но ВИНАГИ когато съм желала нещо ааааадски силно, то не се е сбъдвало. Най - простия пример. Преди 10 месеца исках едно ши - тцу, говорих със собственика, всичко точно, аз вече си го представях как щъка из нас и как ще си играем и ще съм най - щастливото изчадие на света. Вечерта преди да замина се обадих да се разберем за виждането (защото отивах в непознат град) и ми се каза, че няма да получа кучето. Най - хубавите неща са ми се случвали случайно, без да ги планирам или желая.

    Едит: ето и най - простия пример. Днес отидох на киноложка изложба за да видя едно специално куче, което планувам да видя от миналата година по това време. Четири часа висене и два часа път до вкъщи по - късно се оказва, че само аз от всички не съм го видяла. Къде е шибаната "тайна" сега?
    между другото и при мен се е случвало подобно нещо и се мъча да разбера как стоят точно нещата... и все още не съм измислил нещо конкретно но и тайната е действала не един път при мен

  17. #17
    Мега фен Аватара на babity
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    8 255
    От месеци насам мисля само за това събитие, броя дните, през вечер сънувах въпросното куче (съвсем сериозно говоря, не си правя ташак). Абсолютно всичко ми беше свързано с това. И се натоках да отида специално заради Глен Кора'с Вагнер. Постоянно гледах негови снимки и си мислех как ще помоля да ми позволят да се снимам до него, след като е взел купата, а то какво...

  18. #18
    Аватара на MP
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    столицата
    Мнения
    1 189
    Този филм промива яко мозъци май

  19. #19
    Мега фен Аватара на Spider4eto
    Регистриран на
    Jan 2008
    Мнения
    3 035
    Филма не го бях гледала, в момента го тегля. Та и преди да съм гледала филма съм 100% сиг, че действително като искаш нещо с цялото си сърце и наистина става твое.

    Няколко примера ще дам. Госпожата ми по биология, преди 10 години г-д й поставят диагноза за някакво очно заболяване(не се сещам кое точно) и според диагнозата до 3 години максимум ще е почти сляпа. Тя решила да се подсигури и отишла при друг доктор, който й поставя абсолютно същата диагноза. Всеки ден тя си повтаря, че няма да ослепее и ще се оправи. И в момента си вижда що-годе перфктно(има някакъв малък диоптър).

    Също така сигурно сте чували за опита, при който се създават 2 групи от хора, болни от грип. На едните има се дава възможно най- скъпия антибиотик, като им се казва, че им дават някакви почти не действащи лекарства. На другата група дават такива лекарства, като им казват, че приемат най-силния антибиотик, и тези с ефтините лекарства оздравяват за двойно по-кратко време, отколкото тези третирани с антибиотика.

    Има още няколко дребни примерчета от ежедневието ми, които бих искала да дам, но просто няма смисъл. Убедена съм в силата на "тайната". Многократно е действала и при мен :P

  20. #20
    Аватара на nicolepcd
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Враца
    Мнения
    2 267
    Филма съм го гледала преди година някъде По това време яко се бях зарибила в "Силата на Вселената", но просто не мога да съм постоянна... Но наполедък се замислям, че когато си правя планове за нещо хубаво, то винаги става провал... А ако всичко става спонтанно, всичко се получава идеално! Не знам дали имат нещо общо двете неща, но просто ми е много трудно да си внушавам някакви работи, които може и да не станат (Песимист съм по рождение и може и от това да идва проблема) Бях гледала подобно на Дъ Сикрет, но беше за обикновен човек, който просто сяда, представя си много ясно нещата в бъдеще и те стават реалност. Имаше за някакъв мач и нали руснаците (той е руснак) са губели и те го извикали и той си представил ситуацията... кой, кога, как вкарва гола... и завърши 3:2 за неговите. Той каза, че така си го е и представил. Вече не знам до колко истината казва, но... със сигурност не е американска простотия това нещо за "тайната"
    еlsy

  21. #21
    Гледах филма мн добър но не мога да схвана някой работи :

    1-примерно имам лаборатория и винаги съм си мислил и силно съм вярвал, че няма никога да се случи инцидент или авария в нея но по лошо стечение на обстоятелствата стане пожар и се взриви - тогава къде е ''тайната''

    2-ако съм 100 кила примерно,правя упражнения и ходя на фитнес по бързо ли ще направя мускули и ще отслабна ако имам адски силно желание за това и постоянно мисля за това отколкото ако въобще не мисля за тренировки и за желаното тяло а просто си правя упражнения

  22. #22
    Аватара на SunShinePearl
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    in my world!
    Мнения
    1 439
    ми при мен вече действа 1 ден след като гледах филма и подейства така че
    ...It's my life and it's now or never,
    I ain't gonna live forever....

  23. #23
    Мега фен Аватара на Spider4eto
    Регистриран на
    Jan 2008
    Мнения
    3 035
    Цитирай Първоначално написано от ^^WANTED^^
    Гледах филма мн добър но не мога да схвана някой работи :

    1-примерно имам лаборатория и винаги съм си мислил и силно съм вярвал, че няма никога да се случи инцидент или авария в нея но по лошо стечение на обстоятелствата стане пожар и се взриви - тогава къде е ''тайната''

    2-ако съм 100 кила примерно,правя упражнения и ходя на фитнес по бързо ли ще направя мускули и ще отслабна ако имам адски силно желание за това и постоянно мисля за това отколкото ако въобще не мисля за тренировки и за желаното тяло а просто си правя упражнения
    За първото ти си мислиш как не искаш да стане пожар например, и фактически си мислиш за пожар, и се случва за пожар, ако си мислиш, че всичко ще е наред, то ще е наред.... за 2то не мога да кажа, ще си представям всеки ден, че съм слаба и ще видим какво ще стане

  24. #24
    Мега фен Аватара на Spider4eto
    Регистриран на
    Jan 2008
    Мнения
    3 035
    Цитирай Първоначално написано от kriska__
    ми при мен вече действа 1 ден след като гледах филма и подейства така че
    Ако не е тайна какво си пожелала?

  25. #25
    Добър ден.Имам една молба...Някой може ли да ми даде линк откъдето да си изтегля този филм или да ми дадете малко повече инфо...за него...режисьор,актьори След като попаднах в тази тема ми стана интересно и искам и аз да го гледам.Ще ви бъда много благодарна,ако ме улесните мъничко
    Иначе аз наскоро прочетох книжката на Джон Кехоу - "Подсъзнанието може всичко" интересна е и има доста полезни съвети,за хора които се вълнуват от тези неща и вярват в себе си.
    A qui

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си