.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 28
  1. #1

    Костенурки...

    Такамм ... искам да си взема 2 костенурки ... мъжка и женска ... обаче какво трябва да взема за аквариума? Нагреватели, глупости трябват ли ?! Иии има ли костенурки които да не стават много големи ?! Абе общо взето ако може сойто има костенурки да каже с какво се хранят , колко често трябва да им се чисти и всичко..

  2. #2
    ти приготви по-голям аквариум, че ше си имаш бебчета костенурки

  3. #3
    Аватара на scoobydors
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Ямбол
    Мнения
    1 884
    Трябва ти доста голям аквариум и те в България се продават Червенобузи водни костенурки не ставам много големи... тамън
    Потърси в Интернет за тея костенурки и ще видиш какво ти трябва Айде със здраве.....
    Life's too short.. too short to live it as a bad person!

  4. #4
    Аватара на Romance
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    Okinawa
    Мнения
    1 946
    Оле въобще не ти трябва такова нещо...
    Аз имам и то 2. Супер отврат..огромни са,постоянно излизат от аквариума,самоизяждат се (едната е с половин крак сега,на другата и има нещо на носа ,незнам) и много клопат.
    Първите 1-2 дена им се кефех,но те не правят нищо друго освен да гледат тъпо и да се хапят.
    Така,че по - добре си вземи рибка..тя поне е сладка.

    Аз се отплеснах и не ти отговорих на въпросите..Мисля,че няма такива дето да не растят,има едни с глави като на крокодил обаче .Хранят се със чернодробна,слариби,едни малки червеи и трябва д аим чистиш по 2-3 пъти в седмицата.
    In the grace
    Of this love
    We rise in pain
    And death is not far away
    And soon we'll sleep
    And never wake up again

  5. #5
    Супер фен Аватара на rakiQ
    Регистриран на
    May 2007
    Мнения
    2 585
    Цитирай Първоначално написано от ju**
    Оле въобще не ти трябва такова нещо...
    Аз имам и то 2. Супер отврат..огромни са,постоянно излизат от аквариума,самоизяждат се (едната е с половин крак сега,на другата и има нещо на носа ,незнам) и много клопат.
    Първите 1-2 дена им се кефех,но те не правят нищо друго освен да гледат тъпо и да се хапят.
    Така,че по - добре си вземи рибка..тя поне е сладка.

    Аз се отплеснах и не ти отговорих на въпросите..Мисля,че няма такива дето да не растят,има едни с глави като на крокодил обаче .Хранят се със чернодробна,слариби,едни малки червеи и трябва д аим чистиш по 2-3 пъти в седмицата.
    +1 не ти трябва

  6. #6
    Цитирай Първоначално написано от ju**
    Оле въобще не ти трябва такова нещо...
    Аз имам и то 2. Супер отврат..огромни са,постоянно излизат от аквариума,самоизяждат се (едната е с половин крак сега,на другата и има нещо на носа ,незнам) и много клопат.
    Първите 1-2 дена им се кефех,но те не правят нищо друго освен да гледат тъпо и да се хапят.
    Така,че по - добре си вземи рибка..тя поне е сладка.

    Аз се отплеснах и не ти отговорих на въпросите..Мисля,че няма такива дето да не растят,има едни с глави като на крокодил обаче .Хранят се със чернодробна,слариби,едни малки червеи и трябва д аим чистиш по 2-3 пъти в седмицата.
    самоизяждат се?

    аз имах преди,не ти трябва,щото
    1 да миеш аквариум е гнусно => майка ми поемаше тази инициатива,но и писна и ме накара или да я подаря,или да я хвърля (подарих я)
    2 често забравях да я храня
    3 не си е работа с тия лампи,нагреватели и т.н
    4 смърди кофти


    бтв,ако не се лъжа,вкарват само еднополови в България

  7. #7
    Аватара на Romance
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    Okinawa
    Мнения
    1 946
    Да бе, човек
    Може да е и от факта,че забравям да ги храня със седмици и ги тъпча с боклуци от типа кора от пъпеш,краставица и такива ти неща..ама едната няма крак ся
    Бих я снимала ама те са толкова хищни,че ме е страх и корубата да им пипна.
    In the grace
    Of this love
    We rise in pain
    And death is not far away
    And soon we'll sleep
    And never wake up again

  8. #8
    Охх ... разубедих се ...

  9. #9
    tova me poceti za po4inalata mi kostenurka
    When you can live forever...what do you live for?

    I HATE TOKIO HOTEL !!! TH SUX!!!

  10. #10

  11. #11
    Аватара на Romance
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    Okinawa
    Мнения
    1 946
    Искаш ли нова/и ?
    In the grace
    Of this love
    We rise in pain
    And death is not far away
    And soon we'll sleep
    And never wake up again

  12. #12
    Аватара на nicolepcd
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Враца
    Мнения
    2 267
    И мойта почина преди 2-3 месеца И не искам друга...
    еlsy

  13. #13
    Аватара на Gasser
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Gasoline alley
    Мнения
    94
    аз подарявам 1 с един малък аквариум не ми трябва вече тоя коч на 3-4 години...от Ловеч съм

  14. #14
    Аватара на scoobydors
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Ямбол
    Мнения
    1 884
    Цитирай Първоначално написано от nicolepcd
    И мойта почина преди 2-3 месеца И не искам друга...
    На 18 Януари (2 дни преди РД-то ми) пичина милата ми костенурчица Недка
    Life's too short.. too short to live it as a bad person!

  15. #15
    Мега фен Аватара на AliceSw
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    a place called home
    Мнения
    5 391
    ъъъъ, всички ловчалий ли имат/са имали костенурки




    и аз имах, не се събираха в аквариума, не ги хранех, не им чистех, хапеха котката /това като се сетя още ме спуква от смях/ и накрая баща ми ги пусна в Александровския язовир


    ПС и аз съм от Ловеч
    Това е болест да съм влюбен в теб,
    това е болест, вярвам на приятел.
    Това е корист - целият живот,
    това е грешка, но тя не се повтаря....

  16. #16
    Аватара на scoobydors
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Ямбол
    Мнения
    1 884
    Цитирай Първоначално написано от alice sw
    ъъъъ, всички ловчалий ли имат/са имали костенурки




    и аз имах, не се събираха в аквариума, не ги хранех, не им чистех, хапеха котката /това като се сетя още ме спуква от смях/ и накрая баща ми ги пусна в Александровския язовир


    ПС и аз съм от Ловеч
    Life's too short.. too short to live it as a bad person!

  17. #17
    Аватара на ElisaDay
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    [Градът, който никога не спИ]
    Мнения
    1 566
    Костенурка без крак Якооо
    It is not the movements that make a dance beautiful, it is the emotions that inspired the movements that make it beautiful!

  18. #18
    Аватара на scoobydors
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Ямбол
    Мнения
    1 884
    Цитирай Първоначално написано от Elisa`Day
    Костенурка без крак Якооо
    Да..... моята по едно време не можеше да си отваря едното око....
    Life's too short.. too short to live it as a bad person!

  19. #19
    Супер фен Аватара на rakiQ
    Регистриран на
    May 2007
    Мнения
    2 585
    Цитирай Първоначално написано от scoobydors
    Цитирай Първоначално написано от Elisa`Day
    Костенурка без крак Якооо
    Да..... моята по едно време не можеше да си отваря едното око....
    не виждам кое му е смешното да виждаш как животинката се мъчи?!

  20. #20
    Аватара на Romance
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    Okinawa
    Мнения
    1 946
    Цитирай Първоначално написано от alice sw
    ъъъъ, всички ловчалий ли имат/са имали костенурки




    и аз имах, не се събираха в аквариума, не ги хранех, не им чистех, хапеха котката /това като се сетя още ме спуква от смях/ и накрая баща ми ги пусна в Александровския язовир


    ПС и аз съм от Ловеч
    И аззз
    и имахме къща на александрово
    In the grace
    Of this love
    We rise in pain
    And death is not far away
    And soon we'll sleep
    And never wake up again

  21. #21
    Повече от фен Аватара на Valhala
    Регистриран на
    Jan 2008
    Мнения
    334
    Цитирай Първоначално написано от ~egoistiC
    Цитирай Първоначално написано от scoobydors
    Цитирай Първоначално написано от Elisa`Day
    Костенурка без крак Якооо
    Да..... моята по едно време не можеше да си отваря едното око....
    не виждам кое му е смешното да виждаш как животинката се мъчи?!
    Ми явно някакви шантави хора обитават тука...
    Не е важно кой съм и от къде идвам,важно е какъв съм и на къде отивам...

    I believe the only thing we have to fear is the Fear itself...

    Мъж съм бе...тъп народ Това,че ника ми завършва на `а` нищо не значи...

  22. #22
    Аватара на yuyuto
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    pLoVdiV {MaiNa ToWn}
    Мнения
    1 182
    Имам 2 червенобузи... И ги имам от дооооста отдавна... От 8 години... И едва ли ще се разделя скоро с тях, щот тая порода червенобузи живеят по 60 години...
    Такам, значи за големината питаш - да те светна... Значи червенобузите, които се гледат в терариум, не в аквариум (разликата е, че едното има стълбичка, на която да се качват, защото все пак са земноводни и имат нужда да си сушат черупките, а другото няма) могат да растат много, но могат и изобщо не растат... Колко ще порастнат зависи от големината на терариума, който им вземеш... Ако им вземеш голям със сигурност ще станат големички, ако обаче се ограничиш може и да не ти порастнат много... Разбира се, няма вечно да останат мънички колкото 5 стотинки, както са когато ги купуваш...
    Друго видях, че питаш за храната - значи те са всеядни... Докато са малки е препоръчително да им купуваш скаридки и червейчета (такива дето рибарите ги използват за захранка, мдам, живи ги ядат ), а като порастнат над 1 год. вече може да им даваш всичко - от парченца краставица и марула до луканка, сирене и така натъка... Те са страшно издържливи без храна... Случвало се е да ни няма със седмици и да е нямало кой да ги храни, но това не е проблем за тях, те могат да издържат много дълго без храна, такава им е природата... Още кво мога да ти кажа... Амм, мдам, значи по принцип се хранят в терариума, но аз лично реших, че когато ги храня в терариума водата се замърсява значително по-бързо, затова реших да ги вадя в леген, пускам им храна и когато видя, че са се наситили и не ядат вече, ги връщам обратно... Преди не използвах никакъв уред за причистване на водата, но се налагаше да ги сменям през 3-4 дена, наскоро си купих един филтър (12лв беше) и вече водата остава кристално чиста за по 1 месец, много съм доволна...
    За храненето - малките под 1 год. се хранят всеки ден, а по-големите вече през 2 дена... Но това е само лятно време, през зимата обикновено изпадат в зимна летаргия и нямат абсолютно никакъв апетит с продължение на седмици... През лятото са по-яшни...
    Мммм... Друго... Амм, значи трябва да им сложиж лампа над площадката, на която излизат да си сушат черупките... Те са студенокръвни животни и затова много се радват на слънцето, ще видиж, почват едни такива да плискат като ги изкарам на слънце на терасата... А и да не забравя - те са влечуги, съответно си менят кожатаи често се случва от черупките да им падат люспи, а отдолу съвсем нови и ярки... Да не се изплашиш, това е нормално...
    И трудно би си намерила мъжка и женска - първо, защото, когато са малки не се различават, второ, защото попринцип се продават само мъжки, а женските не ги пускат на пазара, защото ги използват за разплод, поне така ми каза жената, от която си ги купих... А дори да успееш да си намериш мъжка и женска, много трудно биха могли да ти се излюпат малки, тъй като трябва да сложиш и пясък, койта да не е във водата естествено, костенурките в природата заравят яйцата си на брега в пясъка, а отвън и трябва да има ена определена дълбочина, защото яйцата се нуждаят от топлина, за да се развият... А дори да предположим, че изобщо стигнеш до там да ти се излюпат, задължително трябва да ги отделиш в отделен терариум, защото големите може да ги наранят, тъй като на костенурките им липсва родителски инстинкт и буквално може да ги убият... Охх, чела съм доста по въпроса, дори май съм пречела...
    Е мисля, че бях много подробна, дано да съм ти помогнала...
    The reasons of love... <3

  23. #23
    Мега фен Аватара на AliceSw
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    a place called home
    Мнения
    5 391
    ^ам, в грешка си

    моите съм ги гледала 2 в терариумче 35 на 60 и бяха станали горе-долу колкото ръката ми големи /дланта и пръстите, беше им тесничко, ама продължаваха да растат/


    водните костенурки са по-скоро хищни, аз със салати не съм ги хранила, ама набиваха парченца пържола и риба, апетит имат постоянно, бяхме подарили на една приятелка, преди 2 години, все още си ги храни по 2-3 пъти на ден, ама са все гладни

    на слънце има смисъл да се изкарват само докато са много малки, за да не се разболеят от рахит /омекване на черупката/
    Това е болест да съм влюбен в теб,
    това е болест, вярвам на приятел.
    Това е корист - целият живот,
    това е грешка, но тя не се повтаря....

  24. #24
    Аватара на yuyuto
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    pLoVdiV {MaiNa ToWn}
    Мнения
    1 182
    Цитирай Първоначално написано от alice sw
    ^ам, в грешка си

    моите съм ги гледала 2 в терариумче 35 на 60 и бяха станали горе-долу колкото ръката ми големи /дланта и пръстите, беше им тесничко, ама продължаваха да растат/


    водните костенурки са по-скоро хищни, аз със салати не съм ги хранила, ама набиваха парченца пържола и риба, апетит имат постоянно, бяхме подарили на една приятелка, преди 2 години, все още си ги храни по 2-3 пъти на ден, ама са все гладни

    на слънце има смисъл да се изкарват само докато са много малки, за да не се разболеят от рахит /омекване на черупката/
    Те и моите станаха колкото дланта ми големи и преди 6 години стигнаха тоя размер и не са пораствали от тогава... А и от рахит могат да се разболеят и докато са големи... А трябва да им се дава и зелено да ядат, че имат нужда от тези витамини за здрава черупка иначе и месо доста си хапват, мдам...
    The reasons of love... <3

  25. #25
    Супер фен Аватара на Dumb
    Регистриран на
    Feb 2008
    Мнения
    2 324
    Еех и аз имах ;( Много беше сладка но почина. И името и беше уникално Оксиджен

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си