.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 15 от общо 15
  1. #1

    Настойчиви Великденски покани

    * Исус плака за онези, които не познаха деня на неговото посещение. И оттогава едва ли е преставал да го прави. Една част от най-дълбоката му същност ще страда завинаги с покрусата на обезчаден баща, при когото толкова много от най-свидните му никога не пожелаха да се върнат... Предали се на “похотта на плътта, пожеланието на очите и тщеславието на живота”, те всъщност бяха избрали за себе си съдбите на “безводни облаци, носени от ветровете”; на “свирепи морски вълни, които изпущат като пяна своите безсрамни дела”; на “скитащи звезди, за които се пази мрачна тъмнина до века...” И запечатали тези стихии на хаоса в своите мъртвешки същности като на екзистенциални пана, те се лутат между абсурдността и безсмислията на нещата, пропадат в черните дупки на отчаянието, възнасят се върху химерите, обсипват се със златния прашец на знайни и незнайни вери, събиран от магиите през вековете, нищожества отвътре, ала отвън - жадуващи да са като божествата на Олимп. Те твърдят, че въвеждат “ерата на Водолея”, установявайки универсалната духовност и прекрачвайки трупа на християнството, за да може греховността на човека да остане в миналото му на неосъзнато още и нееволюирало тогава същество. Обаче Пентаграмът на техния нововавилонски колаборизъм пробожда с лъчове, подобни на бафометски рога. Поръчаното от тях разместване в тектониката на духовните пластове ще бъде просто поредния “звезден” спектакъл и поредната “звездна” утопия за връщането на Земния рай - но с нещастен край. Те не могат да спасят човечеството и света. Само Исус иска и само Исус може да спаси всяка човешка душа. Както и винаги го е правил, когато с вяра го потърсим за помощ...


    * Когато през нощта на 14-ти април 1912 година айсберг се врязал в борда на “Титаник” (точно там, където стоял богохулния и арогантен надпис “И самият Исус не може да те потопи”), един баща веднага побързал да настани своята шестгодишна дъщеричка в спасителна лодка и след това се втурнал да помага на обезумелите от страх и ужас хора. Оцелели от трагедията го видели как доплувал до млад мъж, който се държал за някаква отломка от кораба и задъхан го попитал: "Ти спасен ли си?" Мъжът му отговорил, че не е и целият обхванат от шока и от паниката яростно отказал да се покае за греховете си. Тогава бащата съблякъл своята спасителна жилетка и настоял, протягайки към него ръце: "Вземи я, ти имаш нужда от нея повече, отколкото аз!" Години по-късно - със сълзи на очи, избавеният от ледените води младеж разказал за тая изключителна саможертва на Джон Харпър и как още тогава тя го е отвела до Божието царство. Последните думи, които Джон извикал, преди океанът да го погълне, били: “Повярвай в Исус и ще се спасиш!”


    * Преди време бях чел за историята на едно куче, порода “златен ретривър”.

    Било някъде в добрата стара Англия. Та тая живинка дотолкова била привързана към господаря си, че няколко години след неговата смърт всеки ден обикаляла селото по неговия обичаен маршрут и замръквала на гроба му, където прекарвала цялата нощ. Така постепенно съхнела и вехнела от мъка, докато накрая неизбежно се споминала.

    И сърцесъкрушените местни жители й издигнали паметник в селото, за да прославят нечовешката кучешка вярност.

    Трогателно, нали?!

    Но аз си мисля, че когато се привържеш към мъртвешката мощ на Господаря на греха, животът - истинският живот, който носи Богопознанието и заедно с него, тази невъобразима пълнота от мир, радост и щастие за душата, си отива напълно от теб и ти започваш да заприличваш на един мъртъв монумент от изстиналата лава на твоето предвечно, божествено предначертание.

    Както е казал Господ Исус Христос: “Помнете Лотовата жена!” (“Лука” 17/32)

    Тя отказа да напусне в сърцето си Града на греха и стана едно с неговото осъждение...


    * Надгробни цветя, жалейки, скърби, задушници, помени, спомени, некролози, епитафии, паметни плочи... Всеки един от нас ще бъден изпратен някой ден от тая земя, но е важно кой ще ни посрещне отвъд, а не колко горчиво ще бъде оплакван тленния ни прах. Докато мъртвите отново и отново погребват своите мъртъвци - къде буквално, като понякога самите те не могат да се изтръгнат от зомбираността на душите си посред смъртта, къде, копаещи им гробове с омразата си и с коварните си планове, Исус продължава да ни кани: “А ти ела и Ме следвай!” (“Eвангелие от Матей” 8/22) Ще можем ли да чуем гласа Му, както го чу дори разлагащият се труп на Лазар, и като него да излезем от пещерите-гробници на мъртвите си религии, за да последваме Възкресението и Живота?


    * Тоя свят е впрегнал милиарди по милиарди "коне" в колесницата си, за да бъдат влекачите на неговата мощ, величие и възход. Последната човешка цивилизация отново щурмува небесата, за да ги превземе със свои сили. И отново като че ли тя е на път да забрави, че Оня, който я посети, възседнал магаренце, имаше власт над всичките световни и дори вселенски стихии. И че Той отново царува на земята, яздещ по нея на бял кон, а върху мантията Му е изписано: “ЦАР НА ЦАРЕТЕ И ГОСПОД НА ГОСПОДАРИТЕ”.

    Затова нека гордите безбожници и лицемерните набожници да Му се поклонят, ако не искат зверщината им да бъде пронизана с жезъла Му.

    Все-още Царската милост тържествува над Съда...


    * Знаете ли защо никой не може да си представи Исус с издутото като шотландска гайда шкембе на Буда? Ами защото Той никога не изпада в летаргията на медитацията и транса, за да търси Бога - понеже Той Е Богът. Никога не бива погълнат от мисли за собственото Си духовно самоусъвършенстване - понеже Той Е Самото Съвършенство. Никога не го е грижа първо за Него Самия, за да се облагодетелства от положението Си на Господар на цялата вселена (както примерно алчните и развратни хедонисти, които често се случва да управляват своите оскъдни земни владения), а непрестанно... всеотдайно... посветено преследва мечтите Си за теб и за мен, изграждайки заедно с нас Божието царство на земята. Защо да не Му помогнем да ги осъществи тогава? Не е ли прекрасен нашият Бог, не го ли заслужава???


    * Самовъзвеличаването най-много да ни доведе до лудостта на Зевс и фанатизма на Мухаммед. Самоугаждането - до разпътността на божествата на древния Рим като Калигула и Нерон. А самоусъвършенстването - до пъпа на Буда, в който може и буквално да се закълнем. Обаче самоотричането - до Гетсимания и до Голгота. До Христовия и до нашия Великден...


    * Преди много-много години живял един човек на име Симон и той имал колебливо и изпълнено със страх сърце. А сърцето на един от неговите спътници, Тома, било цялото оплетено със съмнения, мнителност и недоверие. На дребосъка Закхей пък било алчно като на вълче. На Савел - високомерно и жестоко. На прелюбодейката - похотливо от непрестанните й блудства. На жената с кръвотечението - страдащо и скръбно. На Мария Магдалена - разкъсвано от бесове (а такова сигурно било и на злодея от Кръста). На Лазар пък било съвсем изстинало в пещерния гроб. Обаче всички ние знаем краят на историята. Един толкова много ги бе обикнал въпреки това, че им подарил завинаги Своето собствено сърце. Само безсърдечниците презрели любовта Му и си останали такива во веки веков...


    * Псевдохристиянско или - да си го признаем направо, езическо общество, е равно на агресия, хаос, лудост, бясна надпревара, безмилостност, консуматорщина, хедонизъм, показен разврат, злоупотреба с властта, тъпчене на падналите, жертване на Мамон, зверско оскотяване, Богопредателство под формата на религиозна искариотщина и идолопоклоннически панаири, безкрайни криминални хроники... и много... прекалено много смърт. Защото каквито са ни ценностите, такъв ни е и живота, нали? И ако искаме да го променим, трябва да започнем от тях. От "Проповедта на Христос на планината"...


    * Опаковани сме в публични пози, образи, аватари, статуси, имиджи, титли, звания и във всякакъв друг амбалаж. Но голата истина за нас се намира вътре в него и тя ще бъде изявена единствено в присъствието на Този, у когото няма и един атом лъжа. Сега е милениумът на Христос - сега тържествуват милостта и прошката и всеки е свободен да скъса сам връзките си с “Бащата на лъжата” и на всяко фалшиво превъплъщение, за да сложи нозете си в Пътя на Истината и Живота. Понеже когато накрая стане ясно кой кой е, “конникът на Смъртта, водещ Ада след себе си”, ще стъпче само ония отровно красиви цветя, расли в градините на измамите на Злото.


    * Без "Гетсимания", няма "Голгота". А без "Голгота", няма и Възкресение - нито на този свят, нито пък след него. Това беше Пътят на нашия Господ, който Той ни посочи да следваме и ние - умиране за егото ни, съразпване с Христос, възкръсване заедно с Него...


    Грим, маска... колко пъти било е така...
    И после въздухът сякаш свисти: “GO, GO!”
    “ИАУ!” - палиш фитила на своето шоу,
    вдигаш адреналина и публиката на крака.

    Всичко игра е, казват, животът е сцена.
    А ти искаш главната роля там, нали?
    Вярно, без преклонение сърцето мъжди,
    но празната поза ли пак да възцарена?

    И когато в поредния маскарад зине апатия,
    някъде там - посред първите ти зори,
    дай си живота за онези бисери-сълзи,
    пролени на Кръста да отмият грима ти!



    НЕКА ДА НИ Е ЧЕСТИТО НАСТЪПВАНЕТО НА ВЪЗКРЕСЕНИЕ ХРИСТОВО, ПРИЯТЕЛИ!
    Последно редактирано от Joe An : 04-19-2014 на 07:27

  2. #2
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    отново само мога да потвърдя предишните си думи, а именно че толкова праведни вярващи като joe an са рядко срещани

    и все пак една малка забележка, (по принцип) не е редно невярващите/неокултистите да бъдат считани за грешници наравно с духовните беззаконници, понеже и мнозина от тях бяха по-скоро жертви/потърпевши на беззаконие(то) отколкото причинители/извършители, иначе всичко друго, което към този час си казал в по-горния пост е вярно

    и добавям към казаното от теб относно медитацията, това, че няма как многовековно вероучение, което никога не е дало на света дори и един спасител подобен на Исус Христос и Неговите ученици представени в Библията, да бъде успешно сега или в което и да е бъдеще (време) било то близко или далечно, а говорим именно за т.нар. "йога", която превръщаше последователите си в (духовни) търтеи знаещи само да седят/стоят ("празни") във вътрешни стаи и пустини, но без да работят за всеобщото спасение в истинския Отец и истинския Исус, и все пак бъркащи се в чужди работи влошавайки/съсипвайки живота на мнозина, който Господ Бог им е дал - никога не е имало случай някой от йогите да отиде да спасява погиващите/погиналите човеци подобно на Исус или представените в Библията Негови ученици, понеже нито изгонваха така бесовете от обладаните, нито изцеляваха така болните, нито възкресяваха мъртвите по такъв начин, и дори не свидетелствуваха истинското Божие Слово, иначе енергии бол, и аман от канализирането им, все трябваше (да ходят) да "точат" "вода" от "кладенеца" наречен "йога/медитация" защото след като "пият" от него после пак "ожадняват", така и "хляба" им се "разваляше" защото не е идващият от истинското Небе, докато в истинския Бог и истинския Исус никой не ожаднява, нито нещо се разваля там
    Последно редактирано от npp : 04-19-2014 на 12:44

  3. #3
    anonymous708973
    Guest
    Имам въпрос към вас, че ми е любопитно.
    Как празнувате Разпети Петък? Нещо по-различно правите ли?

  4. #4
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    всеки може да го празнува както намери за добре (според Божието Слово), понеже не е и задължително да се празнува

    "Някой уважава един ден повече от друг ден; а друг човек уважава всеки ден еднакво. Всеки да бъде напълно уверен в своя ум. Който пази деня, за Господа го пази; [а който не пази деня, за Господа го не пази]; който яде, за Господа яде, защото благодари на Бога; и който не яде, за Господа не яде, и благодари на Бога." Римляни 14: 5-6

  5. #5
    anonymous708973
    Guest
    Хм. Доста хуманно.
    Аз пък бях чела, че ревностните християни пиели само вода, евентуално ако си пред умиране, можело и с малко хляб да замезиш.
    Постиш ли?

    И една картинка:
    https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/...17182077_n.jpg
    Последно редактирано от PinkPan7her : 04-19-2014 на 17:02

  6. #6
    Мега фен Аватара на RagioL
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    10 042
    готина снимка

  7. #7
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    Имам въпрос към вас, че ми е любопитно.
    Как празнувате Разпети Петък? Нещо по-различно правите ли?
    Аз лично се старая никога да не забравям какво се е случило някога на този ден, понеже това ме изпълва с благодарност и чувство на преклонение пред Исус. Понеже съм разбрал каква мощна прахосмукачка могат да бъдат професионалните, семейните и личните ми ангажименти и как ако не се грижа да пазя и да подхранвам вярата си, тя може да се окаже някъде доста назад в списъка с моите приоритети. Почитам празниците Рождество и Възкресение Христово, разбира се, обаче мисля, че ако чрез волите си не съучастваме в раждането и възкресението на Исус в нас всеки ден, то те не биха заситили духовната ни оскъдица.

    Да търсим първо своя Създател и Неговото Царство и всичко останало да ни се прибави, или да заложим живота си на картата "всичко останало", пък Бог и Царството Му да ни бъдат отнети, и то завинаги - ето това е Изборът, пред който всеки ден, всеки час, всеки един миг даже ни поставя Евангелието.

    И според него, възкресението на човека се състои точно в това: да избираме винаги първата възможност и винаги да презираме втората.

    Ето я силата, която опразни гроба на Исус Христос.

    (Съжалявам - отговорих не по начин, който да удовлетвори любопитството ти, а по скоро да го разочарова! Обаче това са истините на Библията, които ще си останат вечни. И ако ги премълчаваме, значи сме страхливци с малки душици, опитващи се просто да се харесат на останалите. Понеже само истината освобождава (абсолютната - абсолютно). И само свободните могат да избират. И само избралите със свободната си воля могат да отстояват своите избори до самия техен край.)

  8. #8
    anonymous708973
    Guest
    Мен ме интересуваше чисто физически какво правиш на деня. Иначе това за приоритетите ми хареса.
    Ядеш ли на този ден? Забавляваш ли се?
    Постиш ли преди Великден? А преди Коледа?

  9. #9
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    Мен ме интересуваше чисто физически какво правиш на деня.
    За личното постене не е хич добре да се тръби наляво-надясно, както и за която и да е друга жертва пред Господ. Но понеже проявяваш настойчивост, само ще ти призная, че от вода и от сокове в един момент взе да ми писва и станах толкова раздразнителен, че се скарах люто на жена си (а по принцип съм спокоен и търпелив човек). Но в такъв момент е смиряващо да си припомним кои в действителност сме ние и че без Неговата помощ сме само едни самонадеяни откачалки. Добре, че ми приемат извиненията още, та после семейният дух отново се възцари в нас и даже стана още по-гот отпреди. Четохме заедно, помолихме се, гледахме филм за Исус... И така. Синът ни беше с приятели, но малката ни дъщеричка все още обича да си е в къщи и й много интересно да научава повече неща за Него. Даже така ми напълни душата, като ми изчурулика това словоизлияние:

    “Да си най-най-най-добрият на света, и да си облечен в лъщящи дрехи, и да получаваш много златни медали, и хората да те хвалят, и да ти се възхищават, и дъра-бъра-дъра-бъра-яба-даба-ду... Тате, това иска една моя приятелка в училище... Но какво е това златото? Метал някакъв си там и направо едно нищо. А човек е наистина щастлив, само когато си изживява мечтите (а не суетите на егото си - дори и детето е схванало разликата). “Ами ако никой не те види как си правиш фръц-фръц-фръц?” Представяш ли си, тате, глупаците такива въпроси да те питат? Глу-па-ци! Ъъъ!... А аз те питам дали моят ангел ще каже на Бога какво мисля по тоя въпрос?”

    Честно казано, като баща и като християнин ей такива въпроси ме карат да се чувствам най-щастлив.
    Последно редактирано от Joe An : 04-19-2014 на 21:38

  10. #10
    anonymous708973
    Guest
    Това звучи сладко, да.

    Православен християнин си, като гледам.
    С майка ми тъкмо разговаряхме за религия и разбирания, че тя има доста протестанти край себе си и е интересно да се наблюдава колко са различни във вярванията си, далеч не са... хомогенни както е при католиците и православните.

  11. #11
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    Православен християнин си, като гледам.
    Не, протестант съм.

  12. #12
    anonymous708973
    Guest
    Ха!
    Имам няколко въпроса:

    Алкохол пиеш ли?
    Месо ядеш ли?
    Мартеници?
    Боядисване на яйца?

    Нека въпросите ми не звучат нахално, питам от интерес, понеже познавам няколко протестанти и те, макар да приемат вярата си изключително сериозно и каузата присърце, са доста различни в начина, по който я изповядват
    Благодаря за отговорите до момента, беше ми интересно да науча повече.
    Последно редактирано от PinkPan7her : 04-20-2014 на 12:07

  13. #13
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    Хм. Доста хуманно.
    Аз пък бях чела, че ревностните християни пиели само вода, евентуално ако си пред умиране, можело и с малко хляб да замезиш.
    Постиш ли?

    И една картинка:
    https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/...17182077_n.jpg
    постя всеки ден, но истинският "пост" се състои от (проява на) правда, понеже когато вярваш правилно, имаш Името на истинския Господ Бог в сърцето и ума си, и дори няма толкова голяма нужда от правене на много молитви и спазване на традици, защото тогава човек се кланя с дух и истина, понеже важен е приносът към всеобщото спасение в истинския Бог Отец и истинския Господ Исус Христос

    "Бог е дух; и ония, които Му се покланят, с дух и истина трябва да се покланят." Йоан 4: 24

    що се отнася до картинката, православните си имат традиция първо да освещават предметите, чрез които се извършва поклонение, и чак после да се кланят чрез тях (което съм разбрал от личен опит, защото някога бях редовен поклонник в православни храмове), тъй като те имат и традиция да не се бъркат в чужди работи, понеже някой може да отиде при друг духовник било то от друга деноминация или същата, а те не искат да се бъркат в труда на друг духовник, ето защо изискват свещите да са закупени от техния храм, понеже те са ги освещавали, разбира се като казвам това, не се опитвам за защитавам нечия неправда, но все пак православните си имат едни традиции, които не всеки разбраше досега, понеже може и да се занесат свещи при конкретен свещеник, които не са закупени от неговия храм, за да ги освети

    "ако имахме десетки хиляди наставници в Христа, пак мнозина бащи нямате; понеже аз ви родих в Христа Исуса чрез благовестието." 1 Коринтяни 4: 15,

    "тоя, който се поучава в Божието слово, нека прави участник във всичките си блага този, който го учи." Галатяни 6: 6
    Последно редактирано от npp : 04-20-2014 на 09:17

  14. #14
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    Имам няколко въпроса:

    Алкохол пиеш ли?
    Месо ядеш ли?
    Мартеници?
    Боядисване на яйца?
    Преди да повярвам в Исус пиех здраво по цели шишета твърд алкохол, често обръщах чашите на екс и даже започвах още от сутринта. От един многопромилов алкохолен делириум едва се отървах да не хвърля топа, ама пак не ми дойде акъла в главата. Обаче вярата ми даде сили да спра. Осем години някъде не близвах нищичко, а сега понякога си пийвам бира и вино (към по-твърдо не посягам, понеже пияндето от миналото може като нищо да ми се тропне на вратата ).

    Месо? - да, ям. Само избягвам тлъстото и гледам да не прекалявам.

    Мартеници не нося. Но и кръстчета също (имах преди време едно, осветено в Йерусалим, но го подарих на приятел; нещо не обичам хич да се кича - не ми идва отвътре). За мартениците често ме упрекват приятели, че не пазя българските традиции, обаче за мене по-голяма българщина е ето това:

    “Не е честно да творим зло и лукавост. Прави болгарин не лажи, не завиждуе, не денгубие, не лицемерствуе, не блудуе, за печена кокошка верата не разменуе. Не е честно мене, болгарину, да отчайвам се и да отвръщам на зло со зло.” - Йордан Хаджиконстантинов-Джинот (възрожденски просветен деец и книжовник)

    Яйца боядисват в къщи жена ми и малката. Нямам нищо против тая традиция, тъй като приемам със сърцето си онова, което те символизират. Но не обичам много да ги ям, а да не говорим пък за козунака.

    И най-вече... ХРИСТОС ВЪЗКРЪСНА!

  15. #15
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    воистина воскресе!

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си