.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 35
  1. #1

    Експеримент застрашава Земята.

    Днес, чух по новините за поредната глупост на човека.. Не отричам, че науката ни се развива много бързо, но след като учените не са достатъчно подготвени - нормално ли е да рискуват така? Заради инвестициите на шепа хора, да рухне цялата ни Планета? До къде могат да стигнат амбициите ни?! Видяхте Челопечене, защо пък да не пробваме със Земята.. Е какво е Вашето мнение по въпроса?

  2. #2
    НЯМА ТАКАВА ОПАСТНОСТАко имаше мислиш ли че 3000 учени които участват в експеримента ще го допуснат?Те са си го казали,може да има много малки черни дупки(нищожни),но не такива които да погълнат земята Не се притеснявай :P

  3. #3
    Мега фен Аватара на Rebirthing
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    София
    Мнения
    4 812
    "В уредът ще бъде генерирана енергия 100 хиляди пъти по-голяма от тази на слънцето."

    Това, не ми звучи добре, даже ми звучи ТВЪРДЕ ОПАСНО!!!.Не може един куп учени да си играят с живота на хората и със съдбата на човечеството, защо се опитват да разберат нещо за което изглежда не са дорасли още, един ден и за това ще има време, но за мен това е твърде ранен етап.Някой може да ме наречат истеричка ( ) но аз лично съм на тръни и не знам ако тази нощ заспя, дали ще се събудя утре.Само Господ може да ни помогне, и дано този експеримент да не се осъществи или поне да бъде успешен!

  4. #4
    Аватара на lsd43
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Някъде по широкия свят...
    Мнения
    2 014
    Цитирай Първоначално написано от vankata_931
    НЯМА ТАКАВА ОПАСТНОСТАко имаше мислиш ли че 3000 учени които участват в експеримента ще го допуснат?Те са си го казали,може да има много малки черни дупки(нищожни),но не такива които да погълнат земята Не се притеснявай :P
    А ти мислиш ли,че ако имаше такава опастност щяха да жертват близо 30 годишен труд,за да кажат на хората ,че ги грози огромна опастност-жестоко се съмнявам.Това нещо може да издържи утре,но кой знае,съвсем скоро се планира да се използва пълният капацитет на машината,което ще е катасрофално,дори рискът да е 30% той е твърде голям, за да бъде пренебрегнат просто ето така,пък и такава енергия,няма да унищожи само земята ,а цялата слънчева система.От този експеримент няма да излезе нищо добро,нито е възможно да докажат теорията си с него,нито ще постигнат нещо значимо,единственото ,което могат постигнат е тотална разруха.А да и освен това учените са близо 10 ,000,но това не е повод за успокоение,ще го обясня възможно най-просто:Вижте последствията от Чернобил и ги умножете по сто,ако нещо в тази машина се прецака,всичко отива в буквалният смисъл на думата-в небетието.
    War is tool ,with this tool the powerful people manage their plans for the new world. World of mass slavery ,world of mind control. If you haven't realise it yet- you are part of that enslaved humanity too.

  5. #5
    nz i az sam pritesnen dali ytre 6te se sabudq vapreki 4e v neta pi6e 4e tova ne6to 6te e na 21 oktomvri pak nz
    v 6outo na slavi se spomena za tova no vsi4ko be6e na maitap nz

  6. #6
    Добре и да се прецака,какво?Ще спре ускорението.Тя просто ги ускорява в магнитно поле.Всеки с мнението си.Уважавам вашите и аз в началото си мислех,че не ми се мре заради някакъв си експеримент,но ако се разгледат добре фактите се вижда,че всичко е OK.Аз все още чакам да започне предаването по нета на експеримента

  7. #7
    Аватара на BurningDesire
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Hidden Village of Konoha
    Мнения
    554
    Тия работи с унищожението на Земята са пълни глупости. Доколкото помня, преди два месеца из Интернет се ширеше няква глупост за комета/астероид (не помня) дето щял да се блъсне в Земята през август и да я унищожи, ама не стана, нали? Няма да има никакъв Апокалипсис, защо никой не мисли за труда, който са положили хората от ЦЕРН и за това какъв напредък в науката ще постигнем, ако експеримента даде нужните резултати? Ама не, всички гледат да плюят труда на учените и да говорят глупости, без да разбират.
    http://www.jivotno.com/blqqqq - Дай 1 жълтица на рибката ми

  8. #8
    Точно за това говорихме днес с приятели... всъщност ние може вече и да не съществуваме но още да не го знаем защото времето в черната дупка на практика не съществува : )))))))))))))))

  9. #9
    Цитирай Първоначално написано от alex
    Точно за това говорихме днес с приятели... всъщност ние може вече и да не съществуваме но още да не го знаем защото времето в черната дупка на практика не съществува : )))))))))))))))
    Ей това не мога да си го обесня Ако не те затруднявам може ли малко повечко инфо

  10. #10
    Повече от фен Аватара на bishop
    Регистриран на
    Oct 2007
    Мнения
    338
    Цитирай Първоначално написано от Janeta_
    Тия работи с унищожението на Земята са пълни глупости. Доколкото помня, преди два месеца из Интернет се ширеше няква глупост за комета/астероид (не помня) дето щял да се блъсне в Земята през август и да я унищожи, ама не стана, нали? Няма да има никакъв Апокалипсис, защо никой не мисли за труда, който са положили хората от ЦЕРН и за това какъв напредък в науката ще постигнем, ако експеримента даде нужните резултати? Ама не, всички гледат да плюят труда на учените и да говорят глупости, без да разбират.
    +1

    Хора гони ви параноята, ако имаше реален риск експериментът щеше ли да се проведе? Апокалиптичните новини обаче се продават добре за щото има кой д аим вярва. За тва е цялата паника.

    Сакура, черната дупка представлява съсредоточие на огромно количество маса в много малко пространство, при което се получава невероятно силна гравитация. В следствие на тази гравитация, всичко близо до черната дупка се засмуква навътре, дори светлината (и за това тя е черна). Съществува и така наречения 'хоризонт на събитията' това е нещо като граница, ако дадено тяло я премине, то вече не може да излезе и бива засмукано от дупката. Идеяа за времето е интересна. Съществува теорията че с наближаването до самата черната дупка (singularity) скоростта на тялото става все по-голяма и то се разтяга защото по-вътрешните му части са по-бързи от по-външните (нз дали добре го обясних). все 1. И някъде от тук излизаше някакъв подобен извод. не помня точно как беше. отвори уикипедия и виж там. мисля че имаше нещо общо с това че в даден момент тялото достига светлинна скорост, при което според теорията на айнщайн за относителността, за него времето спира да тече.

    www.wikipedia.org за предпочитане да го прочетеш на англ.
    Welcome to the end of the thought process.

  11. #11
    Аватара на sexy_baby_originale
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    .::.:Светът на любовта:.::.
    Мнения
    626
    Цитирай Първоначално написано от exploitedteen
    ключ по темата...

    във Всичко тийн накуп има тема относно тези неща, които аз мисля, че са просто медийна паника...
    Работата на медийте е такава,че те винаги пресилват нещата,защото по този начин те си изкарват паричките.А относно това за ЦЕРН,една малка част от екипа учени,който се занимава с подготвянето му са скиптично настроени за пускането му,защото според тях ще възникнат черни дупки,който могат да погълнат Франция и Швейцария,та дори и Земята.Но както разбрахте,по новините казаха хората,че сега ,когато са го пуснали в работа нищо не е станало,така че опасение за изчезването на Земята се изключва напълно.
    Обичам всеки твой стен и как остава отпечатък вътре в мен!

  12. #12
    Както го обясниха по телевизията, на мен ми се струва че по-скоро е възможно да гръмне цялото място на експеримента, отколкото да се образува черна дупка. Е, дано не стават такива работи.
    We are not men
    We are machines that take the breath of life away
    We are not men
    We are pathetic animals who kill to kill
    We are not sane
    We are colluding with the enemy is us
    We are not sane
    We are destroying things we are unfit to touch

  13. #13
    Само аз ли не съм гледала новините?.. Някой може ли да даде линк, да обясни, че нищо не разбрах... (:

  14. #14
    Повече от фен Аватара на bishop
    Регистриран на
    Oct 2007
    Мнения
    338
    Цитирай Първоначално написано от *.~*` *~* anaRial *.~*.`*
    Само аз ли не съм гледала новините?.. Някой може ли да даде линк, да обясни, че нищо не разбрах... (:
    http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=1231607
    Welcome to the end of the thought process.

  15. #15
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594
    Това не са някакви луди учени, ами екил от хиляди хора, а самите учени разбират, и не може да се подлага на съмнение мнението им. Ако имаше реална и висока опастност, нямаше да се проведе експеримента. CERN още отдавна имат по-стар ускорител, в който сбкъскваха частици.
    01001000011000010110100001100001001000000111000001 1100100
    11001010110001101100001011010110110000100100000011 1001101100101

  16. #16
    Мега фен Аватара на Spider4eto
    Регистриран на
    Jan 2008
    Мнения
    3 035
    Цитирай Първоначално написано от Sakura
    Цитирай Първоначално написано от alex
    Точно за това говорихме днес с приятели... всъщност ние може вече и да не съществуваме но още да не го знаем защото времето в черната дупка на практика не съществува : )))))))))))))))
    Ей това не мога да си го обесня Ако не те затруднявам може ли малко повечко инфо
    Доста интересно и аз бих искала малко повечко инфо

  17. #17

    ...

    е какво пък, нали ако нещо се случи по погрешка със експеримента всичко ще стане толкова бързо че няма да разберем кога сме измрели.

  18. #18
    Голям фен Аватара на mistake
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Наоколо
    Мнения
    557
    Цитирай Първоначално написано от Spider4eto
    Цитирай Първоначално написано от Sakura
    Цитирай Първоначално написано от alex
    Точно за това говорихме днес с приятели... всъщност ние може вече и да не съществуваме но още да не го знаем защото времето в черната дупка на практика не съществува : )))))))))))))))
    Ей това не мога да си го обесня Ако не те затруднявам може ли малко повечко инфо
    Доста интересно и аз бих искала малко повечко инфо
    Хах.. и на мен би ми било интересно...
    "...но все не мога да обясня добре.И дори да можех, не зная дали би ми се искало."
    Дж.Селинджър

  19. #19
    Супер фен Аватара на aniezina
    Регистриран на
    Mar 2007
    Град
    Някъде там....
    Мнения
    1 113

    Re: Експеримент застрашава Земята.

    Цитирай Първоначално написано от Sakura
    Днес, чух по новините за поредната глупост на човека.. Не отричам, че науката ни се развива много бързо, но след като учените не са достатъчно подготвени - нормално ли е да рискуват така? Заради инвестициите на шепа хора, да рухне цялата ни Планета? До къде могат да стигнат амбициите ни?! Видяхте Челопечене, защо пък да не пробваме със Земята.. Е какво е Вашето мнение по въпроса?
    Първо прочети малко тук и там и тогава започвай да пропагандираш скептицизъм към експеримента, на който, съм сигурна, че дори не занеш името.
    Ако става въпрос за адронния колайдер в Церн, има своите положителни и отрицателни страни.
    Хвърлиха ме в Пирифлегетон а сега преплувам Ахерон. После ще се гмуркам в Мнемозина. Следва Кокит а след нея Стикс. Сетне ще се давя в Лета, докъто изтезаната ми душа се моли за водите на Еридан...
    http://bgpentagram.bulboard.com

  20. #20
    твърде много филми има за края на света дано тоя експеримент не се окаже фатален

  21. #21
    Аватара на SiegHeil
    Регистриран на
    May 2008
    Град
    Видин
    Мнения
    1 537
    Доколкото разбрах американците не са ги допуснали до участие в експеримента...а познайте кой ви вкарва тея филми за края на света
    And in our Dying, we're more alive-than we have ever been
    I've lived for these few seconds
    For I am Winter born
    http://vbox7.com/play:d61898cb

  22. #22
    Напълно подкрепям експеримента и смятам, че няма никаква опасност за човечеството. Приветствам идеята и смятам, че ЦЕРН ще се окажат убийците на митове и религии, крайно време е човечеството да се оттърси от подобни дивотии!
    Доколкото разбрах, експеримента е следния: Сблъскват протонни лъчи ( попринцип протоните не се блъскат, защото взаимно се отблъскват) с голяма скорост. Когато два протона се сблъскат, получаваме хелий, когато се сблъскат три, водород ... и т.н ... до края на периодичната система. Когато се сблъскат много повече, забравих колко точно, се получава малка черна дупка
    Memento moriendum esse!


  23. #23
    Повече от фен Аватара на bishop
    Регистриран на
    Oct 2007
    Мнения
    338
    Цитирай Първоначално написано от ThunderGoddess
    ... Когато се сблъскат много повече, забравих колко точно, се получава малка черна дупка
    Това не го бях чувал. би ли пояснила моля. Звучи интересно.
    Welcome to the end of the thought process.

  24. #24
    Цитирай Първоначално написано от bishop
    Цитирай Първоначално написано от ThunderGoddess
    ... Когато се сблъскат много повече, забравих колко точно, се получава малка черна дупка
    Това не го бях чувал. би ли пояснила моля. Звучи интересно.
    Грешка. Черната дупка, получена посредством този експеримент не би съществувала дълго време.

  25. #25
    Повече от фен Аватара на bishop
    Регистриран на
    Oct 2007
    Мнения
    338
    Цитирай Първоначално написано от Christ
    Цитирай Първоначално написано от bishop
    Цитирай Първоначално написано от ThunderGoddess
    ... Когато се сблъскат много повече, забравих колко точно, се получава малка черна дупка
    Това не го бях чувал. би ли пояснила моля. Звучи интересно.
    Грешка. Черната дупка, получена посредством този експеримент не би съществувала дълго време.
    Любопитен съм също и къде е грешката. Никой никъде не е написал че е вечна. бтв и някъде другаде бях чел че би просъществувала за много кратко но не разбирам защо. би ли разяснил? моля.
    Welcome to the end of the thought process.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си