.
Отговор в тема
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 58
  1. #1
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594

    Как сатанизмът привлича последователи?

    Веднъж попаднах на сайта на българска сатанинска ограрнизация, и ми направи впечатление начинът по който искат да привлекат хората.
    Опитват се да представят сатаната и неговите демони като добри същества, които за разлика от другите богове помагат на хората.
    Пъвро самият сайт беше демоничен, което лично за мене беше отблъскващо, червени цветове и неприятни форми. Второ, те ти предлагат да сключил "сделка с дявола", все едно да си "продадеш душата на дявола", заради материална облага. Трето, сред основни правила на сатанизма са качества, коите те правят горд, жесток и зъл. Какво мислите за тия сатанински ограрнизаций?

  2. #2

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    тук таме
    Мнения
    1 101
    Пъвро:Хахахаххахааххах

    второ:"начинът по който искат да привлекат хората."използват същия начин който използва и църквата.

    трето:Имаш много грешна представа за сатанизма и ако си попаднала на някакъв сайт на избягли от лудницата фанатици е възможно така да ти се е сторило че сатанизма е секта,каквато не е.И все пак ще се радвам да споделиш този сайт за който говориш.

    четвърто:"Пъвро самият сайт беше демоничен, което лично за мене беше отблъскващо, червени цветове и неприятни форми."Е то неможе всичко да е бяло и закръглено я....червения цвят е цвета на любовта и страста.

    пето:"Второ, те ти предлагат...." Щом предлажат разни подобни глупости значи този сайт е чиста подигравка със същинския санатизъм.

    шесто:Цитати от уикипедия- "Въпреки това последователите на Църквата на Сатаната, най-известната и организирана сатанистка група, отхвърлят тази разпространена асоциация, като подчертават, че не вярват в съществуването на съществото Сатана, а използват неговото име единствено като символ на материалистични и индивидуалистични ценности."

    "Последователите на църквата на Ла Вей в действителност не боготворят Сатана или някое друго божество, нито следват принципите на злото. Този аспект от вярванията им често е обект на неразбиране поради наличието на теистични сатанисти, които почитат Сатаната като истинно свръхестествено създание."

    "Сатанизмът може да бъде религиозно, полурелигиозно или философско движение. "

    Седмо:изводи-най-общо казано сатанизма е признаване на личностната свобода като единственно нещо което трябва да се цени най-много,а не божества и самата дума сатанизъм е прокарана защото означава "притовопоставящ се".И най-важното нещо което истинските сатанисти следват,а аз лично познавам такива сатанисти е да не се приобщават към никакви обединения,събирания в групи и прочие.Наблягат най-вече на индивидуалното,но все пак това е което аз знам,съм чел и смятам за същински сатанизъм,т.е. лично мнение.
    "Митът за Христос ни свърши много добра работа..."Папа Лъв Х
    "Верните слова не са красиви, красивите слова не са верни." Лао Дзъ
    "Това което не ме убива,ме прави по-силен"Ницше
    http://bezbog.blogspot.com/

  3. #3
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594
    Значи се обособяват три дефиниций за сатанисти:
    1.философия на индивидуализъм
    2.духовни сатанисти(сключващи "сделки с дявола" и т.н)
    3.вещери, магьосници, фанатици и сектанти

  4. #4

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    тук таме
    Мнения
    1 101
    това третото за вещици влиза към второ,а третото е нещо като полувярващи,като човек който казава "абе вярвам че има няква сила"
    "Митът за Христос ни свърши много добра работа..."Папа Лъв Х
    "Верните слова не са красиви, красивите слова не са верни." Лао Дзъ
    "Това което не ме убива,ме прави по-силен"Ницше
    http://bezbog.blogspot.com/

  5. #5
    Към автора: Какво разбираш под "добри същества", или под това да си "зъл". Потърси значенията на думите добро и зло и ако не ги откриеш черно на бяло не се изказвай кое какво е
    Oh no, whatcha gonna do when the time comes and they come for you
    Stand up, Fight back- send em to hell with one final attack!!!

  6. #6

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    тук таме
    Мнения
    1 101
    Оф подяволите.....няма добро и зло в статично форми...има само и единственнио вредно и полезно,като едно нещо може да е едновременно и полезно и вредно и зависи кое повече преобладва,то се определя като предимно полезно или предимно вредно....Ето защо има израза "Избрах по малкото зло" или "да пребориш злото с друго зло" и т.н.
    Но на неймлесс мисленето е прекалено ограничено за да проумее този факт че добро и зло не съществуват,а са измислени от хората за да слагат всичко в рамки,типична характеристика на човешкото същество!
    "Митът за Христос ни свърши много добра работа..."Папа Лъв Х
    "Верните слова не са красиви, красивите слова не са верни." Лао Дзъ
    "Това което не ме убива,ме прави по-силен"Ницше
    http://bezbog.blogspot.com/

  7. #7
    Лелееее ... въпреки че не питах теб, благодаря за отговора. Никой, досега не ми е отговарял толкова кръсноречиво.Респект!
    Oh no, whatcha gonna do when the time comes and they come for you
    Stand up, Fight back- send em to hell with one final attack!!!

  8. #8
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594
    Тука ви е грешката. Всичко във вселената е добро или зло, границата между тях е тънка.
    За някой нещо може да е добро, за други то да е зло, има и неутрални, и зависими от гледната точка и ситуацията.
    01001000011000010110100001100001001000000111000001 1100100
    11001010110001101100001011010110110000100100000011 1001101100101

  9. #9
    ^ И след като за един "злото" е добро, за друг "доброто"- зло за кой се помисли ти че да казваш, че примерно демоните са зли?!? Отвори си очите! Помисли трезво, или по- точно ако искаш го направи, но не говори кое какво е!
    Oh no, whatcha gonna do when the time comes and they come for you
    Stand up, Fight back- send em to hell with one final attack!!!

  10. #10
    Супер фен Аватара на AutumnTears
    Регистриран на
    Nov 2007
    Град
    Between the Standing Stones
    Мнения
    2 014
    mnogo gi razbirate oba4e
    ne znam za koi p1t ve4e da kaja 4e ve6terite nqmat ni6to ob6to s1s satanizma i sektanstvoto

    И само твоят съд ме вдига в небеса и хвърля в бездни...

  11. #11

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    тук таме
    Мнения
    1 101
    "добро и зло не съществуват,а са измислени от хората за да слагат всичко в рамки,типична характеристика на човешкото същество!"
    Ако погледнеп извън тези рамки ще проумееш че едно нещо може да е едновременно и полезно и вредно и неможе да бъде определено нито като добро нито като зло,а и това същото нещо едни го определят катодобро други като зло....защото примерно лекарствата,на едни помагат а на други могат да вредят в едни и същи малки количества....
    "Митът за Христос ни свърши много добра работа..."Папа Лъв Х
    "Верните слова не са красиви, красивите слова не са верни." Лао Дзъ
    "Това което не ме убива,ме прави по-силен"Ницше
    http://bezbog.blogspot.com/

  12. #12
    Аватара на lsd43
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Някъде по широкия свят...
    Мнения
    2 014
    Чрез интернет, най-вече се използват чисто психологични похвати за привличане на хора с по-лабилна психика(също както и в повечето секти),червените изображения на пентаграми и петолъчки цифри и подобни,които са поставени на тъмен фон,са направени с цел набиването на подсъзнателно ниво на информация за дадената секта(горе долу бачка като при 25-тият кадър),смисъл човек може да не обърне никакво внимание,но подсъзнанието му го запечатва като информация за нещо важно.Ползват се и прости методи,като опити за разгневяване на хората срещу Бог-в частност ,внушаването за липса на справедливост в света.На жертвата се казва ,че е уникален като характер,че е готов да открие истинският път към свободата и Дяволът му е приятел ,който ще му помага,в други случаи изказванията са по-атеистични,на даденият човек се казва ,че той сам управлява съдбата си и не трябва да вярва в каквото и да е друго ,освен себе си.Сатанастките убеждения са толкова много,колкото и хората ,които се водят по тях.Основните два вида сатанизъм са ритуален-дяволопоклоничество и атеистичен -Егоцентризъм и отричане на всичко свързано с Бог.
    War is tool ,with this tool the powerful people manage their plans for the new world. World of mass slavery ,world of mind control. If you haven't realise it yet- you are part of that enslaved humanity too.

  13. #13
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594
    Цитирай Първоначално написано от k`man
    "добро и зло не съществуват,а са измислени от хората за да слагат всичко в рамки,типична характеристика на човешкото същество!"
    Ако погледнеп извън тези рамки ще проумееш че едно нещо може да е едновременно и полезно и вредно и неможе да бъде определено нито като добро нито като зло,а и това същото нещо едни го определят катодобро други като зло....защото примерно лекарствата,на едни помагат а на други могат да вредят в едни и същи малки количества....
    Действията на човек могат да бъдат за добро или зло.
    То за теб може и да е полезно да убиеш няколко човека за да ги ограбиш, това е зло.
    01001000011000010110100001100001001000000111000001 1100100
    11001010110001101100001011010110110000100100000011 1001101100101

  14. #14

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    тук таме
    Мнения
    1 101
    То може да е "зло" да убиеп 5 човека(примерно),но ако с това спасяваш 100....Няма зло бе човек...злото е единственно рамка на възприятието....може да излъжеш някой твой приятел за нещо,но ако това ще му помогне то не е "зло",а ако се опиташ д аму направиш "добро" и му кажеш нещата таквиа каквито са,после той може да се самоубие....еееее направил ли си нещо добро....ами ако решип онези пет човека да не гу убиеш и те после убият или ограбят тези 100....еее направил ли си "добро"!?Ти обаче продължаваш да мислиш с нещо друго,но не и с главата си!
    "Митът за Христос ни свърши много добра работа..."Папа Лъв Х
    "Верните слова не са красиви, красивите слова не са верни." Лао Дзъ
    "Това което не ме убива,ме прави по-силен"Ницше
    http://bezbog.blogspot.com/

  15. #15
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594
    Цитирай Първоначално написано от k`man
    То може да е "зло" да убиеп 5 човека(примерно),но ако с това спасяваш 100....Няма зло бе човек...злото е единственно рамка на възприятието....може да излъжеш някой твой приятел за нещо,но ако това ще му помогне то не е "зло",а ако се опиташ д аму направиш "добро" и му кажеш нещата таквиа каквито са,после той може да се самоубие....еееее направил ли си нещо добро....ами ако решип онези пет човека да не гу убиеш и те после убият или ограбят тези 100....еее направил ли си "добро"!?Ти обаче продължаваш да мислиш с нещо друго,но не и с главата си!
    Зависи от много неща, но основно от начина ти на мислене и на целите ти. Аз всяко действие в живота си мога да го определя като или добро или зло.
    01001000011000010110100001100001001000000111000001 1100100
    11001010110001101100001011010110110000100100000011 1001101100101

  16. #16

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    тук таме
    Мнения
    1 101
    Зе тебе така изглежда,но много от нещата които си сметнал за добри може да са се оказали лоши за други,а и ограниченото ти мислене поставя всичко в рамки....когато се оттърсиш от мисълта че трябва да слагаш всичко в рамки ще видиш колко двусмислено е всичко и как всичко може да едновременно добро и зло....Ще видиш че най-голямото добро може всъщност да се окаже невероятно вредно за много хора и ти толкова сугирен че е добро да навредиш на много хора около теб...
    В моя живот всичко което правя,върша,решавам и мисля е едновременно или полезно за мен,но вредно за някой друг или вредно за мен,но полезно за някой друг....
    "Митът за Христос ни свърши много добра работа..."Папа Лъв Х
    "Верните слова не са красиви, красивите слова не са верни." Лао Дзъ
    "Това което не ме убива,ме прави по-силен"Ницше
    http://bezbog.blogspot.com/

  17. #17
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594
    Цитирай Първоначално написано от k`man
    Зе тебе така изглежда,но много от нещата които си сметнал за добри може да са се оказали лоши за други,а и ограниченото ти мислене поставя всичко в рамки....когато се оттърсиш от мисълта че трябва да слагаш всичко в рамки ще видиш колко двусмислено е всичко и как всичко може да едновременно добро и зло....Ще видиш че най-голямото добро може всъщност да се окаже невероятно вредно за много хора и ти толкова сугирен че е добро да навредиш на много хора около теб...
    В моя живот всичко което правя,върша,решавам и мисля е едновременно или полезно за мен,но вредно за някой друг или вредно за мен,но полезно за някой друг....
    Да, но пак може да бъде осъдено като добро или зло. Твоето мислене може да е ограничено, и да не го схванеш. Нищо не слагам в рамки, и осъзнавам доброто и злото. И да е добро за мене, ако умишлено не вредя, не се води зло по принцип.
    01001000011000010110100001100001001000000111000001 1100100
    11001010110001101100001011010110110000100100000011 1001101100101

  18. #18

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    тук таме
    Мнения
    1 101
    "А това предполага, че има наблюдение, което е гледна точка. И всичко се пречупва през призмата на гледната точка и на самия наблюдаващ.
    Да гледаш на света в черно и бяло е доста тъпо..."
    Именно и едно и също действие за един човек може да е нещо полезно,но за друг вредно....а и въпреки че за този човек това нещо да е полезно,то може да е вредно в някакъв друг аспект на живота му.Например да се съсредоточиш над ученето,което става като отдеялиш много време,но същевременно може да пропуснеш много възможности за реализация ако отделяш повече време на спорт или нещо друго,т.е. незнаеш какво печелиш и какво губиш като правиш избор,вземаш решени и т.н и дори ти самия да го определеш като полезно и добор,но знаеш какво е щяло да стане ако си избрал някакъв друг вариант и дали е щяло да ти потръгне повече.Така че неможеш да определиш каквото и да е за добро или лошо като незнаеш неговае/неговите алтернатива/тиви дали за щели да бъдат по полезно или по вредни за самия теб или хората около теб.Защото е прекалено сложни предвиждането на ситуаций в които са замесени чувства,интереси,характери на много хора,също така метеорологично време,място на което се провежда и още сумати и подробности които формират една ситуация и реакция на опрелдени хора,взаймоотнощенията им,решенията и т.н. от което всъщност зависи какъв ще бъде крайния ресултат,който може да се яви идивидуално полезен/вреден и/или групово полезен/вреден.
    Нещата които ти вкарваш в рамки зависят от много фактори,част от които дори могат да останата скрити,като тайни намерения на определен човек и за това е грешно да бъде определяно като добро и лошо и поставянао в каквито и да е рамки.А и при положение че всичко зависи от гледната точка...например едно твое решение да заживееш в друг град,примерно може да ти се струва полезно или да има полезни черти,но може да се окаже вредно и при положение че незнаеш какво изпускаш ако не го беше взел това решение.Всеки човек гледа на нащата от различна гледна точка,защото разполага с различна информация,знания,умения,н мерения и т.н.
    "Митът за Христос ни свърши много добра работа..."Папа Лъв Х
    "Верните слова не са красиви, красивите слова не са верни." Лао Дзъ
    "Това което не ме убива,ме прави по-силен"Ницше
    http://bezbog.blogspot.com/

  19. #19

    Регистриран на
    May 2008
    Град
    Шумень
    Мнения
    450
    Ами ето за това се привличат много хора. Защото всички си мислят, че инетренет е най-достоверния източник на информация и квот им се поднесе се хващат кат риба за него. тва че автора на темата не е запознат със понятието сатанизъм, със неговата история (мн по древна със християнството, което ме навежда на мисълта да спомена, че то няма нищо общо с тази религия) не е проблем на тези, които искат да промият мозъци ;]
    -Къде са хората - попита най-сетне Малкия принц. - Човек се чувства малко самотен тук
    -Човек е самотен и сред хората - отвърна змията.

  20. #20
    Супер фен Аватара на InitialD
    Регистриран на
    Sep 2006
    Град
    Източен Бейрут , Ливан
    Мнения
    1 805
    ...с безплатни козички?!
    И тази година най - шумна бе групата на православните араби.Младежите с пълно гърло викаха "Иисус е наш Бог".Преди години било решено арабите да не бъдат допуснати в комплекса.Свещения огън обаче не паднал, докато прогонените не влезли.

  21. #21

    Регистриран на
    May 2008
    Град
    Пловдив
    Мнения
    66
    joyofsatan.org
    да ви еба в измислените герои

    I believe only in death itself

  22. #22

  23. #23

    Регистриран на
    May 2008
    Град
    Пловдив
    Мнения
    66

    I believe only in death itself

  24. #24
    Цитирай Първоначално написано от YzyrpatoR
    lawlz, raptur geezuz.

  25. #25
    Супер фен Аватара на InitialD
    Регистриран на
    Sep 2006
    Град
    Източен Бейрут , Ливан
    Мнения
    1 805
    Цитирай Първоначално написано от Christ
    Цитирай Първоначално написано от YzyrpatoR
    lawlz, raptur geezuz.
    Тая картинка какво трябва да значи!?!?!
    И тази година най - шумна бе групата на православните араби.Младежите с пълно гърло викаха "Иисус е наш Бог".Преди години било решено арабите да не бъдат допуснати в комплекса.Свещения огън обаче не паднал, докато прогонените не влезли.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си