.
Отговор в тема
Страница 1 от 5 12345 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 120
  1. #1

    Ех, тези деца.. ;((((

    Здравейте. Този път темата не е нещо общо, а конкретно за хора, които познавам от детската градина, и година след година ги виждам как пропадат ли, пропадат.. И става въпрос за приятели, хора, които обичам и уважавам..
    С една приятелка се знаем от детската градина, много е сладка и забавна като характер..
    Общо взето последните няколко години не сме контактували много много, но това лято подновихме приятелството си..
    И какво да видя, кроткото момиченце, което помня от малка, сега, 14 годишна, пие, ходи по момчета, пуши /това за пушенето току що го разбрах /, купонясва и въобщее.. съсипва си детството..
    Досега съм говорила само празни и общи приказки, но просто сега става въпрос за конкретен случай..
    Мъка ми е да я гледам как си пропилява детските години в търсене на изживявания за по-големи.. И лошото е, че не е само тя така..
    Боже, а току що, като разбрах, че пуши.. дорева ми се просто..
    Няма нужда да отправяте хапливи коментари, просто исках да изкажа емоциите си и чувствата си..

  2. #2

  3. #3
    Супер фен
    Регистриран на
    Nov 2006
    Град
    Bourgas
    Мнения
    1 375
    ами миличка много съжалявам,но в днешно време това е често срещана гледка. но и по никакъв начин не можеш да й помогнеш...
    Take off your clothes...relax on your bed,close your eyes and open your legs..as much as you can..it's time for......PAMPERS ..xhayx

  4. #4
    Мега фен Аватара на bulgarche
    Регистриран на
    Dec 2004
    Град
    Стара Загорка
    Мнения
    8 699
    А ти какво очакваш? Прекарва си времето както намира за добре. Нейния начин на живот е напълно типичен за днешните младежи. Това че за теб е "пропадане" не значи че за други не е "издигане". Всеки си има своя гледна точка, а и дори да не е на добре, важното е че й харесва. Има си родители да й наливат акъл, ако имаше приятели и те щяха да я вкарат в правия път. Но кой казва че тя не е в него?

  5. #5
    Мега фен Аватара на hahavteen
    Регистриран на
    Jun 2003
    Град
    Германия
    Мнения
    5 810
    А ти твойто не го ли пропиляваш като висиш непрекъснато (5-6 часа на ден беше казала ако не се лъжа) пред компютъра?
    Повечето момичета на 14 в днешно време нито се чувстват като деца нито приличат и се държат като такива така че не мога да разбера какъв ви е проблема.

  6. #6
    BadBlueTroll Мега фен Аватара на psychopath
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    София
    Мнения
    9 889

    Re: Ех, тези деца.. ;((((

    Цитирай Първоначално написано от Hit 2 fit.
    Здравейте. Този път темата не е нещо общо, а конкретно за хора, които познавам от детската градина, и година след година ги виждам как пропадат ли, пропадат.. И става въпрос за приятели, хора, които обичам и уважавам..
    С една приятелка се знаем от детската градина, много е сладка и забавна като характер..
    Общо взето последните няколко години не сме контактували много много, но това лято подновихме приятелството си..
    И какво да видя, кроткото момиченце, което помня от малка, сега, 14 годишна, пие, ходи по момчета, пуши /това за пушенето току що го разбрах /, купонясва и въобщее.. съсипва си детството..
    Досега съм говорила само празни и общи приказки, но просто сега става въпрос за конкретен случай..
    Мъка ми е да я гледам как си пропилява детските години в търсене на изживявания за по-големи.. И лошото е, че не е само тя така..
    Боже, а току що, като разбрах, че пуши.. дорева ми се просто..
    Няма нужда да отправяте хапливи коментари, просто исках да изкажа емоциите си и чувствата си..

  7. #7
    Голям фен Аватара на Skullbreaker
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    Национално Музикално Училище
    Мнения
    618
    Да!Това е положението бате..

  8. #8
    Аватара на Romance
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    Okinawa
    Мнения
    1 946
    Тва,че пуши не е най - големия проблем..предполагам знаеш онази девойка,която е на 14 и ся август и се роди момченце та дори ходи по дискотеките да празнува...пък и преди това само се хвалеше техните колко щастливи били..ама кво да прайш - техен си е живота те избират как да го съсипват.
    In the grace
    Of this love
    We rise in pain
    And death is not far away
    And soon we'll sleep
    And never wake up again

  9. #9
    Мега фен Аватара на Pliok0019
    Регистриран на
    Dec 2007
    Мнения
    5 685
    Всеки избира как да живее. Това, че е на 14 и пуши/пие/ходи по момчета не е нищо странно или фатално. Тя вреди единствено на себе. След някоя и друга година ще съжалява.

  10. #10
    Мега фен Аватара на hahavteen
    Регистриран на
    Jun 2003
    Град
    Германия
    Мнения
    5 810
    Цитирай Първоначално написано от exploitedteen
    Т.е. оправдаваме деградацията на индивида и все по-ниския праг на сексуална активност, зависимост и залоупотреба с алкохол, тютюн и упойващи вещества с баналното оправдание, че просто младежта е такава?
    Всъщност не оправдавам никого и слабо ме интересува как решават да прекарват някои хора времето си. Въпроса е че нещата просто СА такива и не може никой да ги промени така че е напълно безмислено някой да се възмущава непрекснато и да съди другите за решенията им.

  11. #11
    Цитирай Първоначално написано от slun4ice
    А ти твойто не го ли пропиляваш като висиш непрекъснато (5-6 часа на ден беше казала ако не се лъжа) пред компютъра?
    Повечето момичета на 14 в днешно време нито се чувстват като деца нито приличат и се държат като такива така че не мога да разбера какъв ви е проблема.
    И все пак не е ли по-добре от иначе?
    И тя седи по толкова време, ама пак намира време да излиза и да прави разни работи, нали?

  12. #12
    Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    Своге
    Мнения
    2 294
    Primiri se,tva si e neiniq jivot i 6e si prai kvoto iska.Nito tvoito ,nito ne4ie drugo mnenie 6te q opravi Taka 4e i da se vuzmu6tava6 i da ne se -e vse taq
    И култура не ми липсва да подпаля , трябва ми запалка !

  13. #13
    Мега фен Аватара на Seducti0n
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    I don`t know where
    Мнения
    6 415
    slun4ice го каза много правилно.
    Днешните 13-14 годишни девойки нито се държат като деца, нито изглеждат като такива.
    Тя едва ли се нуждае от твоята загриженост.
    В това да се пие и да се ходи по купони няма нищо лошо, стига да е с мярка.
    Аз също пропуших преди да съм навършила 15, излизам често, седя до късно вечер и не е проблем.Не съм деградирала и не се различава кой знае колко много от връстниците ми отдали се изцяло на училището.

    Who doesn't long for someone to hold
    Who knows how to love you without being told
    Somebody tell me why I'm on my own
    If there's a soulmate for everyone

  14. #14
    Мега фен Аватара на Disrespect
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    Варна
    Мнения
    6 398
    а какво да прави?
    да стои цял ден в тийнпроблем и да се ежи на целия форум, като теб?

    детето не циври по форуми за глупости, а се кефи, защото я плякат, а ти стоиш тука да се оплакваш, защото няма кой да ти проникне в дупката..
    Никой днес не е невинен
    избрахме бъдеще сами
    това, което ни очаква
    мъчително-жестоки дни

  15. #15
    Цитирай Първоначално написано от _SL_
    а какво да прави?
    да стои цял ден в тийнпроблем и да се ежи на целия форум, като теб?

    детето не циври по форуми за глупости, а се кефи, защото я плякат, а ти стоиш тука да се оплакваш, защото няма кой да ти проникне в дупката..
    Абе, каун изтрепан, покажи ми мнение, където "цивря" някой да ми го набута.

  16. #16
    Мега фен Аватара на Seducti0n
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    I don`t know where
    Мнения
    6 415
    Цитирай Първоначално написано от exploitedteen
    Винаги съм се радвал, когато разни хлапенца се мислят за много велики, умни, мъдри и пораснали...
    Даже и аз бях един такъв всезнайко...


    ама КУР, не са такива нещата...

    Да, но е необходимо време преди да го осъзнаеш и да си дадеш сметка, че на нейните години си бил с подобно мислене.
    А преди да дойде този момент на осъзнаване много вода ще изтече.
    Who doesn't long for someone to hold
    Who knows how to love you without being told
    Somebody tell me why I'm on my own
    If there's a soulmate for everyone

  17. #17
    Мега фен Аватара на Spider4eto
    Регистриран на
    Jan 2008
    Мнения
    3 035
    Въпрос на гледна точка. Така си е преценило момичето. Винаги съм подкрепяла тезата, че няма правилно и грешно. Ние (по-големите) сме израснали в време, в което на тези неща се е гледало с лошо око. И съответно ние се вайкаме "О, Боже как може такова нещо... " и тем подобни. Но от тяхна гледна точка тва си е напълно нормално и в реда на нещата. Ако преобладаваха хора, като описаното момиче, тези които водят "правилен" живот щяха да отнасят възгласите "О, Боже...." и т.н.

    Така че, както казах всичко си е въпрос на гледна точка, така си е преценило момичето, така е направило. Тва е нейния избор в живота- грешен или правилен за вас, не мисля, че за нея има някакво значение. От нейна гледна точка вие сте с грешното държание

  18. #18
    Мега фен Аватара на Disrespect
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    Варна
    Мнения
    6 398
    Цитирай Първоначално написано от Hit 2 fit.
    Цитирай Първоначално написано от _SL_
    а какво да прави?
    да стои цял ден в тийнпроблем и да се ежи на целия форум, като теб?

    детето не циври по форуми за глупости, а се кефи, защото я плякат, а ти стоиш тука да се оплакваш, защото няма кой да ти проникне в дупката..
    Абе, каун изтрепан, покажи ми мнение, където "цивря" някой да ми го набута.
    всичките ти мнения са такива и затова се държиш така

    непрекъснато се оплакваш, непрекъснато нещо не ти е наред и със всеки се драчиш за абсолютни глупости

    като те поклатят малко ще се усмихнеш и ще престанеш да си такъв пейн ин дъ ас..
    Никой днес не е невинен
    избрахме бъдеще сами
    това, което ни очаква
    мъчително-жестоки дни

  19. #19
    Цитирай Първоначално написано от Cаnis_Dirus
    Намери се, кой да чете морал значи.

    Ама все пак - макар ситуацията да е "Присмял се хърбел на щърбел" е хубаво, че някой го прави. Безхаберието е още по -зле.

    Ае лека вечер от мен.
    Е, ок, грозна съм, тъпа съм, ама защо в случая да съм хърбела или щърбела?? Това, което изброих току що, няма нищо общо със случката, за която говоря.

  20. #20
    Цитирай Първоначално написано от _SL_
    Цитирай Първоначално написано от Hit 2 fit.
    Цитирай Първоначално написано от _SL_
    а какво да прави?
    да стои цял ден в тийнпроблем и да се ежи на целия форум, като теб?

    детето не циври по форуми за глупости, а се кефи, защото я плякат, а ти стоиш тука да се оплакваш, защото няма кой да ти проникне в дупката..
    Абе, каун изтрепан, покажи ми мнение, където "цивря" някой да ми го набута.
    всичките ти мнения са такива и затова се държиш така

    непрекъснато се оплакваш, непрекъснато нещо не ти е наред и със всеки се драчиш за абсолютни глупости

    като те поклатят малко ще се усмихнеш и ще престанеш да си такъв пейн ин дъ ас..
    Абе, не ми е време още да ме поклащат.

  21. #21
    Мега фен Аватара на hahavteen
    Регистриран на
    Jun 2003
    Град
    Германия
    Мнения
    5 810
    Цитирай Първоначално написано от exploitedteen

    Да, ама нещата НЕ трябва да са такива и ние НЕ трябва да ги приемаме ЗА нормални. Безхаберието на околните само задълбочава проблема...
    Знам че не трябва но не мисля че някой от нас може да направи нещо повече от това да се възмущава.
    Това че родителите не са възпитали децата си както трябва и те нямат достатъчно акъл да се контролират не е проблем на околните.

    ЦвЕтИт0 сестра ми пропуши на 13. Сега е на 18 и е един от най-отговорните и самстоятелни хора които познавам.
    Пък и е доказано че децата сега се развиват и порастват по-бързо и то особено момичетата. Не е нормално да им започва цикъла на 3 но се случва нали? Скоро бях гледала едно предаване че около 10% от момичетата влизат в пубертета преди да са навършили 7!
    Другата ми сестра ще прави 6 другия месец и определено е много по-информирана и развита отколкото бях аз на нейната възраст. На 14 ще е ехее... доста по-напред отколкото сме били повечето на тази възраст.

  22. #22
    хах пуши ... от 4ти клас имам съученици, добри приятели, които пушат и трева пушат, аз също съм пробвал. ... няма нищо лошо приятелката ти да купонясва и да ходи по мъже, стига да не става толкова тъпа, че да разчита на хубостта си (ако има такава дума), за да изкарва пари.
    Да има нещо в главата Това не означава, че трябва да станеш мазен зубър, който да спи с учебника. Ако се научиш да съчетаваш купонясването с ученето, ше си чукче.

  23. #23
    Цитирай Първоначално написано от slun4ice
    Цитирай Първоначално написано от exploitedteen

    Да, ама нещата НЕ трябва да са такива и ние НЕ трябва да ги приемаме ЗА нормални. Безхаберието на околните само задълбочава проблема...
    Знам че не трябва но не мисля че някой от нас може да направи нещо повече от това да се възмущава.
    Това че родителите не са възпитали децата си както трябва и те нямат достатъчно акъл да се контролират не е проблем на околните.

    ЦвЕтИт0 сестра ми пропуши на 13. Сега е на 18 и е един от най-отговорните и самстоятелни хора които познавам.
    Пък и е доказано че децата сега се развиват и порастват по-бързо и то особено момичетата. Не е нормално да им започва цикъла на 3 но се случва нали? Скоро бях гледала едно предаване че около 10% от момичетата влизат в пубертета преди да са навършили 7!
    Другата ми сестра ще прави 6 другия месец и определено е много по-информирана и развита отколкото бях аз на нейната възраст. На 14 ще е ехее... доста по-напред отколкото сме били повечето на тази възраст.
    Аз на това не му викам напредналост.
    Амоняк, спри се, не завиждам, момичето ми е добра приятелка, повтарям, просто е гадно да гледам как малко по малко почва да пуши, пие и прочие.
    И ПРЕСТАНИ ВЪВ ВСЯКА ТЕМА ДА СЕ ЗАНИМАВАШ С МЕН И ДА ОТПРАВЯШ ЗЛОБНИ КОМЕНТАРИ, ОКЕЙ?

  24. #24
    Мега фен Аватара на Pliok0019
    Регистриран на
    Dec 2007
    Мнения
    5 685
    Май на всичко ни е ясно защо една 14 девойка пуши, пие и се чука на поразия...заради мерака да е в центъра на купона, да е популярна, да бъде харесвана и да бъде в "готината компанията" на батковци и каки. Аз имам познати, които се хвалят, че са се напушили...

  25. #25
    Мега фен Аватара на Spider4eto
    Регистриран на
    Jan 2008
    Мнения
    3 035
    Експо, тва е другата страна. На 14 зима решения, които на 17-18 биха й се сторили супер тъпи и нелогични. Всеки е прав за себе си. Тя така е решила така е направила, после тя ще си пати от грешките, които е направила. Защо на мен трябва да ми пука, че си трови белите дробове с цигари. А и да ми пукаше, какво мога да направя, да отида, да говоря с нея, и какво ще постигна- нищо...

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си