.

Виж резултатите на анкетата: Какво е фентъзито за вас?

Гласували
33. Вие не можете да гласувате в тази анкета
  • Вдъхновение

    6 18,18%
  • Просто развлечение

    8 24,24%
  • Бягство от ежедневието

    9 27,27%
  • Възможност да преживееш невъзможното

    10 30,30%
Отговор в тема
Резултати от 1 до 25 от общо 25
  1. #1

    Фентъзи [Aнкета]

    Знам, че може би е за Култура/Лично творчество/Литература, обаче тук влизат доста повече хора.
    Та, понеже това сме си избрали за тема за разглеждане на изпита ни декември по немски, имам питане към всички фенове на този литературен жанр. Отговорите са посочени по-горе. Моля, тези, които се интересуват да дадат мнение

    Мерси предварително!
    "И знам, че през каквото и да те накара да преминеш, каквото и да ти донесе съдбата, ще се справиш. Защото си личност. Защото духът ти е най-силният, въпреки и някога печален, който някога съм усещала."

  2. #2
    Не мога да маркирам никое, защото за мен фентъзито си е всичко това.
    We are not men
    We are machines that take the breath of life away
    We are not men
    We are pathetic animals who kill to kill
    We are not sane
    We are colluding with the enemy is us
    We are not sane
    We are destroying things we are unfit to touch

  3. #3
    Ми...избери някое на рандъм тогава
    "И знам, че през каквото и да те накара да преминеш, каквото и да ти донесе съдбата, ще се справиш. Защото си личност. Защото духът ти е най-силният, въпреки и някога печален, който някога съм усещала."

  4. #4
    Просто развлечение, с него разпускам общо взето.

  5. #5
    Мега фен
    Регистриран на
    Oct 2006
    Град
    SF
    Мнения
    3 355
    Бягство от ежедневието, но определено съм дале4 от момента, в който се превръщам в зомбиран фрийк

    Робинята на Quench

  6. #6
    Бягство от ежедневието.
    Try to tell me what I shoudn't do,you shoud know by now I won't listen to you!!! http://www.zazz.bg/play:30fef983 Impossible Is Nothing

  7. #7
    Голям фен
    Регистриран на
    Nov 2006
    Град
    The halls of Lorien.
    Мнения
    826
    Аз СЪМ зомбиран фрийк. Тъп фен. Фанатик. Ако можех, щях да ходя с латексови уши и корпспейнт, ще ми седи добре, ама в селото ми не се намират такива.
    Дишам фентъзи. Ям фентъзи. Пия фентъзи и в резултат съм фентъзи. По-слабите автори действително карат по клишетата и не използват безкрайните възможности за заплитане на главозамайващи метафори и препратки към нашия свят, но понякога и за това не ме е грижа.
    Важно си е просто... усещането. Еманацията. Атмосферата. На мнение съм, че фентъзито умее най-добре да създава посочения от Аристотел катарзис. Друг отговор на въпроса "Защо си зомбиран фрийк?" едва ли мога да дам. Има ги тез, хипотези, Фройд, отдушник на сублимирано либидо в абстракното и творенето...
    Самото усещане от тази дрога не може да се опише с думи. Когато попаднеш на особено добра доза, всяко твое сетиво се изостря и сякаш никога не си бил по-буден, а имаш чувството, че сънуваш. Пак и пак си припомняш действието и. Плътната, тежка атмосфера на нещо чуждо, но вече близко, те смазва отново, красивият израз на писателя или речта на любимия герой, те кънтят в главата ти и в съня ти, и тогава няма покой...
    Държи те... колкото издържиш. Винаги боли, но не можеш да си спомниш нещо по-приятно, когато си отново... трезвен. Невинаги те удря веднага. Понякога е нужно да отлежи и да се обмисли, за да последва усещането. Абе поне двумесечен психо-физически оргазъм гарантирано.
    http://images.encyclopediadramatica.com/images/c/cd/Chris_Hansen_Says_Hi.gif[/img]

  8. #8
    Аватара на lsd43
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Някъде по широкия свят...
    Мнения
    2 014
    Начин,да разчупиш рамките на невъзможното.
    War is tool ,with this tool the powerful people manage their plans for the new world. World of mass slavery ,world of mind control. If you haven't realise it yet- you are part of that enslaved humanity too.

  9. #9
    Аватара на November
    Регистриран на
    Nov 2007
    Град
    Почакай есенните листа...
    Мнения
    487
    Начин да погледна на невъзможното през очите на друг. Да го преживея.

  10. #10
    Аватара на lsd43
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Някъде по широкия свят...
    Мнения
    2 014
    Мисля ,че го беше казал Девид Айк-"Ние живеем в една малка кутийка,в която всеки ,който иска да надъзрне извън нея бива смятан за луд.Ако питаш един нормален човек ,дали дървената маса е твърда ,той ще отговори -"Да ,естествено,че е твърда!",но тя не е ,тя е изградена от атоми,а те не са твърди,следователно ,човек трябва да погледне извън видимото.
    War is tool ,with this tool the powerful people manage their plans for the new world. World of mass slavery ,world of mind control. If you haven't realise it yet- you are part of that enslaved humanity too.

  11. #11
    Аватара на November
    Регистриран на
    Nov 2007
    Град
    Почакай есенните листа...
    Мнения
    487
    Страхотна мисъл.

  12. #12
    Мега фен Аватара на Disrespect
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    Варна
    Мнения
    6 398
    мии не съм много зарибен..
    развлечение да бъде.
    Никой днес не е невинен
    избрахме бъдеще сами
    това, което ни очаква
    мъчително-жестоки дни

  13. #13
    BadBlueTroll Мега фен Аватара на psychopath
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    София
    Мнения
    9 889
    развлечение

  14. #14
    Хм, макар че за мен съдържа по големи части от всичките (малка само от втора опция), и аз клоня като повечето към Възможност да преживееш невъзможното.

    Затова е и фентъзи...пускаш съзнанието да отиде там, където неща, които тук не можеш да направиш, стават напълно възможни

    Мерси за отзивите, бтв, всичко ще го отразяваме !
    "И знам, че през каквото и да те накара да преминеш, каквото и да ти донесе съдбата, ще се справиш. Защото си личност. Защото духът ти е най-силният, въпреки и някога печален, който някога съм усещала."

  15. #15
    Мега фен
    Регистриран на
    Oct 2006
    Град
    SF
    Мнения
    3 355
    Копелеееее....

    Робинята на Quench

  16. #16
    Цитирай Първоначално написано от ScionOfStorm
    Хм, макар че за мен съдържа по големи части от всичките (малка само от втора опция), и аз клоня като повечето към Възможност да преживееш невъзможното.

    Затова е и фентъзи...пускаш съзнанието да отиде там, където неща, които тук не можеш да направиш, стават напълно възможни

    Мерси за отзивите, бтв, всичко ще го отразяваме !
    Съгласен съм, но за мен е така по-скоро ако го пиша, от колкото ако го чета.
    Иначе фентъзито в моя живот е един развлекателен жанр, който чета доста рядко, но винаги ми е доставял удоволствие.
    Тъй красиви, тъй наивни,
    плискат по всяка капандура.
    И докато наливат тъй проливни,
    виждаш всичко друго колко малко струва....

  17. #17
    Еми...и на мен ми служи доста за вдъхновение, само че преди като че ли беше повече. Ексо е прав за клишираността - последните неща от жанра доста яко смучат (повечето), истината е неща правени ПОНЕ преди 2000-ната.
    "И знам, че през каквото и да те накара да преминеш, каквото и да ти донесе съдбата, ще се справиш. Защото си личност. Защото духът ти е най-силният, въпреки и някога печален, който някога съм усещала."

  18. #18
    Мега фен
    Регистриран на
    Oct 2006
    Град
    SF
    Мнения
    3 355
    Май тука му е мястото да питам някой знае ли кога излиза следващата "Огън и Лед"?

    Робинята на Quench

  19. #19
    те май ще излезнат 2, които ще се развиват по едно и също време но за различни герои(написал я е твърде дълга и трябва да я рздели :Д )

    бтв пробвайте ериксън има интересни идеи
    Split my skin, fuck my wounds

  20. #20
    Какви интересни идеи, той е гениален. Много е размазан в началото и неясен, но после разгръща такива картини, действия, герои и размисли, че просто седиш и гледаш зашеметен. В началото бях негативно настроен, ама после...

    ...

    Синдел, бард са мързеливци поначало, така че очаквам поне година още да се мотат.
    "И знам, че през каквото и да те накара да преминеш, каквото и да ти донесе съдбата, ще се справиш. Защото си личност. Защото духът ти е най-силният, въпреки и някога печален, който някога съм усещала."

  21. #21
    Голям фен Аватара на XaMcTePKa
    Регистриран на
    Apr 2007
    Мнения
    736
    Възможност да преживееш невъзможното.
    Там някъде ...

    Далеч под звездите ...

    Има една река на мечтите...

    Тишина,тишина,тишина...

  22. #22
    Бягство от ежедневието.
    Както и интернет.
    И аниметата.
    И филмите...
    Май само музиката я свързвам с реалността, всичко друго го възприемам като нещо, което ме спасява от нея

    If for honesty you want apologies
    -I dont sympathize
    If for kindness you substitute blindness...
    Please open your eyes!

  23. #23
    Цитирай Първоначално написано от ScionOfStorm
    Какви интересни идеи, той е гениален. Много е размазан в началото и неясен, но после разгръща такива картини, действия, герои и размисли, че просто седиш и гледаш зашеметен. В началото бях негативно настроен, ама после...

    ...

    Синдел, бард са мързеливци поначало, така че очаквам поне година още да се мотат.
    е той е гениален, ама ако го бях казал щеше да изглежда нереално :Д иначеее да първата книга до средата те затрупва с информация дето си нямаш идея за кво иде реч, но после се изясняват нещата аа тая 6тата книга на моменти имам чувството, че чета пратчет
    Split my skin, fuck my wounds

  24. #24
    Аз сега набарах от един приятел седмата, имам високи очаквания. Страхотен е откъм развитие, но затрупва наистина много. Повече герои има от Колелото дори, а там са 1200 +.

    Но си заслужава..
    "И знам, че през каквото и да те накара да преминеш, каквото и да ти донесе съдбата, ще се справиш. Защото си личност. Защото духът ти е най-силният, въпреки и някога печален, който някога съм усещала."

  25. #25

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си