.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 9 от общо 9
  1. #1
    Мега фен
    Регистриран на
    Oct 2006
    Град
    SF
    Мнения
    3 355

    Рутер простотии

    Ми зна4и от 2 дена мъ4им един рутер и ми взе здравето тая простотия. На Netgear е, не е безжи4ен - демек с кабели и т.н.
    Та, има си програмка дето да помага за инсталацията уж, ама.....

    Идеята е да вържем компютър и лаптоп с тва 4удо. Зна4и в нас вси4ко си проработи, с 1000 зора и помощ от няколко 4овека успяхме да го подкараме. Добре ама като занесох рутера и лаптопа при мъж ми и не става. Настроихме там неговото IP, DNS и не знам си кво си още, но когато му дам accept на новите настройки, изведнъж ми заявява, 4е това IP не било същото като IP-то за WAN и изобщо не иска да ги accept-не.

    Еби му майката и какво е тва WAN и какво общо има с LAN настройките и вси4ко!
    Не знам какво да го правя ве4е, помощ....

    Робинята на Quench

  2. #2
    Мега фен
    Регистриран на
    Oct 2006
    Град
    SF
    Мнения
    3 355
    Aaaa...
    Е, добре е да го знам

    Робинята на Quench

  3. #3
    Мега фен
    Регистриран на
    Oct 2006
    Град
    SF
    Мнения
    3 355
    Лошо.
    И как се процедира тогава?

    Робинята на Quench

  4. #4
    Цитирай Първоначално написано от exploitedteen
    проблема е доста вероятно да не е от рутера, а от провайдера, защото те пращат пакетите (интернета) на определен МАК адрес, а не към ай пи (всеки може да си смени айпи-то и да краде нет), а мак адреса е уникален за всяко мрежово устройство.
    Подкрепям. Megalan са на този принцип. Имат защита по MAC адрес. Трябва да се обадиш на интернет доставчика ти и да кажеш за какво става въпрос.
    Клик ми (:

  5. #5
    Аватара на dshiznit
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    у вас
    Мнения
    412
    Цитирай Първоначално написано от exploitedteen
    звъни се на провайдъра да смени макадреса- те ще го засекат.
    Понякога обаче се правят, че нямате право да ползвате рутери и т.н. зависи от договора.
    или промени мак адреса на рутера като този на ланката на която се доставя нета.

  6. #6
    Мега фен
    Регистриран на
    Oct 2006
    Град
    SF
    Мнения
    3 355
    Добре, хора, гледайте какво стана.

    От лаптопа настроих рутера и му въведох макадреса на лан картата. И нета тръгна, но само на лаптопа. Компютъра, нищо 4е и той е вързан уж в мрежата, няма нет.

    Някакви идеи?

    Робинята на Quench

  7. #7
    Аватара на PiruBloodz
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Варна
    Мнения
    1 985
    аз моя го занесох във офиса на интерента и те ми го направиха.. и в нас само си го включих и си имам нет на 3те пц-та

  8. #8
    и компа и лаптопа трябва да са в една мрежа(смисъл ип-тата им да са в една мрежа) с това на LAN на рутера ...примерно на компа сложи същите настройки като на лаптопа самоче последното число с 1 по-голямо или по-малко само да не съвпадне с рутера или лаптопа ....
    Split my skin, fuck my wounds

  9. #9
    Мега фен
    Регистриран на
    Oct 2006
    Град
    SF
    Мнения
    3 355
    Оправих го

    Робинята на Quench

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си