.

Виж резултатите на анкетата: набожни ли сте?

Гласували
98. Вие не можете да гласувате в тази анкета
  • да

    32 32,65%
  • до някъде да

    20 20,41%
  • твърдо нйе

    41 41,84%
  • вярвам в каквото ми падне

    5 5,10%
Отговор в тема
Страница 1 от 5 12345 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 124
  1. #1
    Голям фен Аватара на Uptown_soldier
    Регистриран на
    Oct 2006
    Град
    Sofia city
    Мнения
    736

    смятате ли се за вярващ/-а

    мислите ли, че сте достатъчно набожен/-а и ако сте атеисти в какво вярвате?

  2. #2
    Повече от фен Аватара на bishop
    Регистриран на
    Oct 2007
    Мнения
    338
    атеист съм, вярвам само в неща за които имам причина да вярвам че са там, където са.
    Welcome to the end of the thought process.

  3. #3
    Аватара на MartyParty
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    somewhere over the rainbow
    Мнения
    2 295
    Не,не съм.Не вярвам в Господ.Но ако ми кажат,че съм Господ няма да имам против.

  4. #4
    Аватара на sexy_baby_originale
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    .::.:Светът на любовта:.::.
    Мнения
    626
    Докато не ми предоставите смислени доказателства за Господ и неговото съществуване, няма да повярвам.Единственото нещо в което имам вяра съм самата аз и човека, когото обичам.Всеки вярва в нещо, аз вярвам в това.
    Обичам всеки твой стен и как остава отпечатък вътре в мен!

  5. #5
    Цитирай Първоначално написано от bishop
    атеист съм, вярвам само в неща за които имам причина да вярвам че са там, където са.
    значи не си атеист "мъдрецо" fuking lol
    The nationalist not only does not disapprove of atrocities committed by his own side, but he has a remarkable capacity for not even hearing about them.

  6. #6
    Аватара на Kaos_Urbano
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    някъде...
    Мнения
    421
    Не.

  7. #7
    Цитирай Първоначално написано от Bastor
    Цитирай Първоначално написано от bishop
    атеист съм, вярвам само в неща за които имам причина да вярвам че са там, където са.
    значи не си атеист "мъдрецо" fuking lol
    Защо да не е атеист? В съвременната наука има много неща, за които се изисква вяра. Неща, които не могат да бъдат изпитани, но на теория работят.

  8. #8
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594

    Re: смятате ли се за вярващ/-а

    Цитирай Първоначално написано от triple-sss
    мислите ли, че сте достатъчно набожен/-а и ако сте атеисти в какво вярвате?
    Никога не съм достатъчно набожен, но се стремя.
    01001000011000010110100001100001001000000111000001 1100100
    11001010110001101100001011010110110000100100000011 1001101100101

  9. #9
    Мега фен Аватара на DevilWish
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Hasselt
    Мнения
    7 800
    Аз гласувах за "До някъде" ,но да питам кой християнин е набожен?На църква почти не се ходи ,освен ако не е празник /повечето ,да не кажа всички/ ,правила изобщо няма ,молитви?!(кой сте чули и видяли да се моли - на пръстите ми се броят) . .

  10. #10
    Цитирай Първоначално написано от {SeXy_BaBy}
    Аз гласувах за "До някъде" ,но да питам кой християнин е набожен?
    Аз съм набожен, а ходенето на църква не е фактор.

  11. #11
    Ами да си призная не съм от най-вярващите,а и вярвам в абсолютно всичко освен в Бог ...такаче незнам точно като каква да се определя
    I am near you,
    You don't see me.
    Can you feel me?
    closer than close.
    Does it hurt? Does it burn?
    Do you know what you've lost?
    Are you scared of the dark?

  12. #12
    ако повярваш достатъчно силно в нещо , то започва да съществува.....ако хората не бяха така нуждаещи се да вярват в нещо (или някой) Христос щеше да бъде поредния "клетник" , осъден като крадец и разпънат от народа........... аз вярвам в потенциала.Всеки има потенциал и нали все пак сме по "Божието подобие" и тъй като Той е върховния създадетел , с малко повечко вяра в заобикалящия ни свят сме способни на чудеса.
    Не целта е цел, а пътят

  13. #13
    не вярвам в богове. вярвам в други си неща.

  14. #14
    Аватара на lsd43
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Някъде по широкия свят...
    Мнения
    2 014
    Не ,не съм,но вярвам,че има нещо,но дали е добро или лошо е въпрос на вяра и на гледна точка.
    War is tool ,with this tool the powerful people manage their plans for the new world. World of mass slavery ,world of mind control. If you haven't realise it yet- you are part of that enslaved humanity too.

  15. #15
    Голям фен Аватара на mistake
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Наоколо
    Мнения
    557
    Не вярвам в нищо недоказало се. Следователно Не вярвам в Бог. А в какво вярвам ли- единствено в истината (доказалата се истина).
    "...но все не мога да обясня добре.И дори да можех, не зная дали би ми се искало."
    Дж.Селинджър

  16. #16
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594
    Цитирай Първоначално написано от mistake
    Не вярвам в нищо недоказало се. Следователно Не вярвам в Бог. А в какво вярвам ли- единствено в истината (доказалата се истина).
    Това е да си човек без вяра. Чак ми е жал за теб. Доказали се истини... Ако повярваш, ще ти се докаже.
    01001000011000010110100001100001001000000111000001 1100100
    11001010110001101100001011010110110000100100000011 1001101100101

  17. #17
    Голям фен Аватара на mistake
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Наоколо
    Мнения
    557
    Цитирай Първоначално написано от Nam3less3
    Цитирай Първоначално написано от mistake
    Не вярвам в нищо недоказало се. Следователно Не вярвам в Бог. А в какво вярвам ли- единствено в истината (доказалата се истина).
    Това е да си човек без вяра. Чак ми е жал за теб. Доказали се истини... Ако повярваш, ще ти се докаже.
    Не мисля , че спорът ми с теб ще ме доведе до по-разумно мислене от сегашното ми. Всеки човек решава сам какво да прави и в какво да вярва. Ти вярваш в Бог , аз - не. А изказването ти "жал ми е за теб" ме води до мнението , че не разсъждаваш разумно и не приемаш хората такива каквито са. Аз мога също да кажа , че ми е жал за теб, защото вярваш в глупости, но не го правя нали? Така , че не се дръж като някакво лапе и приемай хората такива каквито са.
    "...но все не мога да обясня добре.И дори да можех, не зная дали би ми се искало."
    Дж.Селинджър

  18. #18
    Супер фен Аватара на crazygirl13
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Враца
    Мнения
    2 534
    нЕ

  19. #19
    Аватара на cvEto
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Silent Hill
    Мнения
    78
    Вярата е създадена преди хиляди години само с една единствена цел (който ми каже, че греша ще го напсувам ). Та значи вярата е създадена с цел да се обединяват хората около нещо общо, било то, бог, божество, религия и т.н. Целта на това е да има някакъв ред, хората да имат нещо, от което да се страхуват и то да ги спира да правят лоши деяния. Това е била основната цел на религията още при създаването им и понеже хората тогава не са били особено интелигентни ся вярвали, че наистиа има сила, която може да ги накаже ако извършат зло дело. Религията донякаде е и инструмент за спекулация на църквата, тъй като по онези времена на много места по света църквата е ръководела държавата или общноста, който са обединени от именнот тази религия. Сега живеем в 21 век, векът на технологиите и все по-малко се замисляме за господ и дали такъв въобще има след като няма доказателства за неговото съществуване. Въпреки, че по света има много от така наречените 'чудеса', на които науката неможе да даде смислено обяснение ние все по малко вярваме в Бог и се сещаме за него само когато стане напечено и нещо лошо ни дойде на главата. Аз лично не мисля, че съществува такова нещо като Бог, но въпреки това вярвам в него.


    "Животът е трагедия в близък план и комедия, гледан от далече"
    Чарли Чаплин
    http://c3c0o0.aha.bg/

  20. #20
    Голям фен Аватара на Uptown_soldier
    Регистриран на
    Oct 2006
    Град
    Sofia city
    Мнения
    736
    Цитирай Първоначално написано от cvEto
    Вярата е създадена преди хиляди години само с една единствена цел (който ми каже, че греша ще го напсувам ). Та значи вярата е създадена с цел да се обединяват хората около нещо общо, било то, бог, божество, религия и т.н. Целта на това е да има някакъв ред, хората да имат нещо, от което да се страхуват и то да ги спира да правят лоши деяния. Това е била основната цел на религията още при създаването им и понеже хората тогава не са били особено интелигентни ся вярвали, че наистиа има сила, която може да ги накаже ако извършат зло дело. Религията донякаде е и инструмент за спекулация на църквата, тъй като по онези времена на много места по света църквата е ръководела държавата или общноста, който са обединени от именнот тази религия. Сега живеем в 21 век, векът на технологиите и все по-малко се замисляме за господ и дали такъв въобще има след като няма доказателства за неговото съществуване. Въпреки, че по света има много от така наречените 'чудеса', на които науката неможе да даде смислено обяснение ние все по малко вярваме в Бог и се сещаме за него само когато стане напечено и нещо лошо ни дойде на главата. Аз лично не мисля, че съществува такова нещо като Бог, но въпреки това вярвам в него.
    това което каза нагоре си е твое мнение, наистина няма нужда да се спори защото има и вярно нещо в думите ти но не напълно, но както и да е. последното изречение обаче ме "застреля". как вярваш в нещо, в което според теб не съществуваш? Вярваш в нищо(-то)? би ли ми обяснил(-а)?

  21. #21
    dam
    Днес света има нужда от хора,които знаят да обичат и се борят за живота поне със същата сила,с която други искат да го унищожат

  22. #22

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    тук таме
    Мнения
    1 101
    атеизма е напълно обратното на вяра,той няма и капка вяра в него,нито относно към магии,чудеса,съдба и всякакви тем подобни които минават към фентазито...
    "Митът за Христос ни свърши много добра работа..."Папа Лъв Х
    "Верните слова не са красиви, красивите слова не са верни." Лао Дзъ
    "Това което не ме убива,ме прави по-силен"Ницше
    http://bezbog.blogspot.com/

  23. #23
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594
    Цитирай Първоначално написано от cvEto
    Вярата е създадена преди хиляди години само с една единствена цел (който ми каже, че греша ще го напсувам ). Та значи вярата е създадена с цел да се обединяват хората около нещо общо, било то, бог, божество, религия и т.н. Целта на това е да има някакъв ред, хората да имат нещо, от което да се страхуват и то да ги спира да правят лоши деяния. Това е била основната цел на религията още при създаването им и понеже хората тогава не са били особено интелигентни ся вярвали, че наистиа има сила, която може да ги накаже ако извършат зло дело. Религията донякаде е и инструмент за спекулация на църквата, тъй като по онези времена на много места по света църквата е ръководела държавата или общноста, който са обединени от именнот тази религия. Сега живеем в 21 век, векът на технологиите и все по-малко се замисляме за господ и дали такъв въобще има след като няма доказателства за неговото съществуване. Въпреки, че по света има много от така наречените 'чудеса', на които науката неможе да даде смислено обяснение ние все по малко вярваме в Бог и се сещаме за него само когато стане напечено и нещо лошо ни дойде на главата. Аз лично не мисля, че съществува такова нещо като Бог, но въпреки това вярвам в него.
    Това не е цел на религията, ти изобщо какво знаеш за нея? Аман от невежи, мислещи си че са открили америка...
    Прочети библията, прочети книги като "Добротолюбие", и ако имаш и капчица съвест, ще разбереш че Бог съществува.
    01001000011000010110100001100001001000000111000001 1100100
    11001010110001101100001011010110110000100100000011 1001101100101

  24. #24
    Аватара на SiegHeil
    Регистриран на
    May 2008
    Град
    Видин
    Мнения
    1 537
    Цитирай Първоначално написано от cvEto
    Вярата е създадена преди хиляди години само с една единствена цел (който ми каже, че греша ще го напсувам ). Та значи вярата е създадена с цел да се обединяват хората около нещо общо, било то, бог, божество, религия и т.н. Целта на това е да има някакъв ред, хората да имат нещо, от което да се страхуват и то да ги спира да правят лоши деяния. Това е била основната цел на религията още при създаването им и понеже хората тогава не са били особено интелигентни ся вярвали, че наистиа има сила, която може да ги накаже ако извършат зло дело. Религията донякаде е и инструмент за спекулация на църквата, тъй като по онези времена на много места по света църквата е ръководела държавата или общноста, който са обединени от именнот тази религия. Сега живеем в 21 век, векът на технологиите и все по-малко се замисляме за господ и дали такъв въобще има след като няма доказателства за неговото съществуване. Въпреки, че по света има много от така наречените 'чудеса', на които науката неможе да даде смислено обяснение ние все по малко вярваме в Бог и се сещаме за него само когато стане напечено и нещо лошо ни дойде на главата. Аз лично не мисля, че съществува такова нещо като Бог, но въпреки това вярвам в него.
    Затова е създадена църквата, вярата е коренно различно нещо, въпреки че има и религии точно с тая цел
    And in our Dying, we're more alive-than we have ever been
    I've lived for these few seconds
    For I am Winter born
    http://vbox7.com/play:d61898cb

  25. #25
    Не вярвам!
    Във пяната на муле със самар,което е скопено със ритници,във лигите на котарака стар,без кьорав зъб, със белнали зеници,(затуй лови насън маймуни с трици!)...

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си