- Форум
- По малко от всичко
- Информационни технологии
- Броични системи?
как би било това число 9309166279 в двоична и 16тоична бройна система?Ако някой знае може ли да обясни как става,че с остатъцие при двоичната изобщо незнам какво се прави.
and i m so sick of love songs so tired of tears why cant turn off the radio
не се ли казва бройна а не броична система?Иначе по темата и аз тва уча сега и идея си нямам как се прави това.....![]()
нз възможно е и да се казват бройни.Обръщане от десетична в двоична не е мн трудно ,но с това число ми се получават после супер мн единици и нули и става сложно да ги обърна в 16ична.Откаде се почва като трябвада се обръща от двоична в 16чна открая или от началото на числото и ако накрая остава едно число,което е само какво се прави с него![]()
and i m so sick of love songs so tired of tears why cant turn off the radio
Е по-голямо число неможа ли да измислиш![]()
Аз ще ти превърна 33,а ти аналогично ще го направиш с другото
значи щом ще превръщаш от десетична в двоична(шестнайсетична) делиш съответно на 2(16) и си пишеш отстрани остатъците
33:2=16 (1)
16:2=8 (0)
8:2=4 (0)
4:2=2 (0)
2:2=1 (0)
1:2=0 (1)
Така делиш докато стигнеш до 0 и накрая си преписваш остатъците. В моя случай числото е 100001.
учи се по информатика![]()
аз знам как става превръщането ама не мога да го обесна сори
Diamonds,Mexico,Tequila
Момиче съм,по кое не ми личи?
http://www.facebook.com/pages/Rainy-...205109?sk=wall
да това е общото![]()
получи ми се
11011101111010110110101100111
и в 16тична се означава с букви,но последната единица остава сама.Какво се пражи с нея?След получените букви ли се добавя?
П.П.blueberry_14 10х за примера.
and i m so sick of love songs so tired of tears why cant turn off the radio
9 клас информатика рулззз![]()
Там някъде ...
Далеч под звездите ...
Има една река на мечтите...
Тишина,тишина,тишина...
Ми това е информатика бе идеот! А информатиката се занимава с компютри доколкото знамПървоначално написано от tqnkо
![]()