.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 21 от общо 21
  1. #1

    Важното в живота (?)

    Хм... на пръв поглед изглежда като спам, но това не е точната дума, историйката се оказа интересна и дори поучителна, даже ме накара да се замисля за някои работи. Реших да я постна, може да заинтересува още някой...


    __________________________________________________ _______


    Най-добрият ми приятел отвори чекмеджето на скрина на съпругата си и извади опаковано в копринена хартия пакетче. Това не беше обикновено пакетче – в него имаше луксозно дамско бельо. Той разкъса хартията, хвърли я и се загледа с тъга в коприната и дантелите. "Купих й го, когато бяхме за първи път в Ню Йорк. Преди осем или девет години. Тя никога не го облече. Пазеше го за някакъв специален случай. Мисля, че днес е този случай." Той се приближи към леглото и постави бельото до другите неща, приготвени за погребалната агенция.
    Съпругата му беше починала.

    Той се обърна към мен и ми каза:

    "Никога нищо не прибирай за някакъв специален случай. Всеки ден от живота ти е специален."

    Няма да забравя тези думи.

    Те промениха живота ми.

    Днес чета повече от преди и чистя по -малко.

    Сядам на терасата и се наслаждавам на природата без да обръщам внимание на треволяците в градината.

    Прекарвам повече време със семейството си и с приятелите си и работя по-малко ..

    Разбрах, че животът е натрупване на опит, който трябва високо да се цени.

    Вече нищо не пазя за специални случаи. Използвам всеки ден кристалните си чаши.

    Обличам новото си яке, когато отивам до супермаркета. Използвам любимите си парфюми, когато ми е приятно.

    Фрази, като "Един ден...." или " Някой ден...." вече не съществуват за мен, изхвърлил съм ги от речника си.

    Искам да видя нещата тук и сега, да ги чуя, да ги направя.

    Не съм съвсем сигурен какво би направила жената на моя приятел, ако знаеше, че утре няма да я има - едно утре, което ние всички доста лекомислено очакваме.

    Мисля, че тя би звъннала по телефона на семейството си и на близките си приятели.

    Може би аз също бих се обадил на стари приятели , за да се сдобря с тях и да се извиня за стари пререкания.

    Може би тя би поискала да отиде още веднъж в китайски ресторант /нейната любима кухня/. Колко е хубаво.

    Ето някои от онези малки неизвършени неща, които много биха ме ядосали, ако осъзнаех, че дните ми са преброени.

    Бих се ядосал, че не съм се срещнал с приятелите, на които щях да се обадя "тия дни".

    Бих се ядосал, че не съм написал писмата, които щях да напиша "тия дни ".

    Бих се ядосал, че не съм казвал по-често на най-близките си колко много ги обичам.

    От сега нататък нищо няма да пропусна ! Няма да отлагам нещата, които ми носят радост и които ме разсмиват.

    Повтарям си, че всеки ден е изключителен. Всеки ден, всеки час, всяка минута са изключителни.

    Фактът, че си получил това послание, означава, че има някой, който ти желае доброто.

    Ти също имаш много скъпи хора.

    Ако си обаче много зает, и не можеш да отделиш няколко минути за да разпратиш това послание на други, а си кажеш: „Някой ден....", най-вероятно никога няма да го направиш.

    Тази Тантра идва от Северна Индия.

    Независимо от това дали си суеверен или не, отдели няколко минути, за да я прочетеш. Ще го направиш, нали?

    Тя съдържа няколко послания, които са важни за душата.

    Това е гербова тантра, която носи щастие. Гербът е разпратен и е обиколил света най-малко десет пъти. Не запазвай посланието за себе си.

    Гербовата Тантра трябва да се разпрати през следващите 96 часа.

    Изпрати няколко копия и обърни внимание на това, което ще научиш през следващите дни.

    Ако изпратиш това послание на един човек, животът ти ще стане по-хубав.

    Ако го изпратиш на не повече от четирима, животът ти ще се подобри значително.

    Ако го изпратиш на не повече от деветима, животът ще стане по-хубав и ще разбереш целите си.

    Ако го изпратиш на не повече от четиринадесет души, ще получиш най -малко пет изненади през следващите седмици.

    Ако го изпратиш на петнадесет или повече човека , животът ти ще се подобри драстично и всичко, за което си мечтаеш, ще започне да придобива форма.

    Ето още една истина:

    Нужни са месеци, понякога дори години, за да спечелиш доверието на един човек и само 30 секунди, за да го разрушиш.

    Казват, че е необходима минута, за да забележиш един човек, един час, за да го прецениш, един ден за да го заобичаш и цял живот, за да го забравиш.

    Изпрати тези думи на хората, които не искаш да забравяш и не забравяй този, който ти го е изпратил.

    Изпрати му кратък отговор, за да знае, че не си го забравил.
    Ако не го изпратиш на никого, то значи толкова си бързал, че си забравил приятелите си.

    Отдели само минута, или това, което правиш сега е по-важно.....?

  2. #2
    Фен Аватара на Ev1l
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Сливен
    Мнения
    273
    Мога само да ти благодаря за това

    Мерси !

    Прочетете го ! Много е хубаво...
    Независимо, дали си мислиш, че можеш или не, и в двата случая си прав!

    Това, за което си мислиш най-много, чувстваш най-добре, и мечтаеш най-силно, се случва всеки път.Без изключения!

    Въобще недей, се занасяй със мен..
    Брадясъл като ZZTOP,
    молитвата ти казвам като поп!


    Цъкни ме за да разбереш тайната на света!

  3. #3
    Аватара на SiegHeil
    Регистриран на
    May 2008
    Град
    Видин
    Мнения
    1 537
    Спамърската част усира темата, иначе е хубаво..
    And in our Dying, we're more alive-than we have ever been
    I've lived for these few seconds
    For I am Winter born
    http://vbox7.com/play:d61898cb

  4. #4
    Да! Наистина е страхотно. Аз по принцип не вярвам на тези неща, но това има огромна истина в историята ... колкото до разпращането не вярвам.

  5. #5
    Мда, тва съм го чела в един блог.
    И все пак не спирам да си казвам "Някой ден..."

    Мързелива съм да измисля нещо по въпроса ДНЕС. Но знам, че някой ден наистина ще ... (мечтите ми) ....
    I'm tired of feeling like I'm fucking crazy
    I'm tired of driving 'till I see stars in my eyes
    I look up to hear myself saying,
    Baby, too much I strive, I just ride

  6. #6
    Голям фен Аватара на mistake
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Наоколо
    Мнения
    557
    Хубаво и вярно , но въпреки тези думи да ни убедиш че "някой ден" не трябва да присъства в ничий речник , в последните няколко реда пише "Ако го изпратиш...ще..." е това "...ще.." също е в бъдеще време и важи също за "някой ден".
    "...но все не мога да обясня добре.И дори да можех, не зная дали би ми се искало."
    Дж.Селинджър

  7. #7
    Защо не отеба спама ?

  8. #8
    Голям фен Аватара на Vesk0u
    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    Монтана
    Мнения
    791
    Хареса ми най-вече защото е истина и няма суеверие в него.

  9. #9
    Супер фен Аватара на HePeAJIeH
    Регистриран на
    Jul 2007
    Мнения
    1 252
    Да наистина е интересно това.За мен е по-важно да съм себе си и да бъда истински.

  10. #10

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    тук таме
    Мнения
    1 101
    Важното в живота е да не ти пука!
    "Митът за Христос ни свърши много добра работа..."Папа Лъв Х
    "Верните слова не са красиви, красивите слова не са верни." Лао Дзъ
    "Това което не ме убива,ме прави по-силен"Ницше
    http://bezbog.blogspot.com/

  11. #11

    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    kadeto iskam
    Мнения
    664
    Nikoga nemojem da znaem kakvo 6te stane utre sled 1 4as ili sled 1min. tvae unikalnoto na jivota ako znaehme nqma6e da ni e interesno 6te6e da e besmisleno da jiveem. ne trqbva da pravim planove za 10god napred neznae6 kakvo 6te e togava moje da ne si jiv moje vsi4ko da stane. trqbva da se jivee sega a da ne otlagame za utre

  12. #12
    Цитирай Първоначално написано от SiegHeil
    Спамърската част усира темата, иначе е хубаво..

  13. #13
    Аватара на got2Bthe1
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    В думите на хората ;)
    Мнения
    888
    Цитирай Първоначално написано от Kman
    Важното в живота е да не ти пука!

    ...така и така няма да излезнеш жив от него

  14. #14
    Голям фен Аватара на Naman07
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    село Пловдив
    Мнения
    612
    Това е копирана статия, доста време стоеше на 1ва страница. Иначе е хубава.
    "И утре е ден" - казала еднодневката...
    The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.

    http://bg.christianreformation.net/forums/ <---- dig in.

  15. #15
    Мега фен Аватара на soul1199
    Регистриран на
    May 2008
    Град
    аda,pri teb...
    Мнения
    11 856
    Цитирай Първоначално написано от Naman07
    Това е копирана статия, доста време стоеше на 1ва страница. Иначе е хубава.
    Нищо не е грешно,ако те кара да сияеш от щастие!

  16. #16
    Много хубаво и вярно
    Но някои хора са прекалено мързеливи за да планират всичко за днес..
    Човек не обича истински, ако не обича вечно. 19.06.2009

  17. #17

    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    някъде по пътя
    Мнения
    4
    Наистина е хубаво и тъй като това е моята житеска философия от доста време насам реших че ще е забавно да го пратя на колкото се може повече хора. Само не ми е ясно защо го пратих на HipHopBlond при положение че вече го е чел ама айде нейсе...не съм видяла
    "Изкуството е съвършено безполезно"
    Оскар Уаилд

  18. #18
    Децата!


    Задник съм!

  19. #19
    Голям фен Аватара на Naman07
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    село Пловдив
    Мнения
    612
    За всеки е индивидуално.
    "И утре е ден" - казала еднодневката...
    The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.

    http://bg.christianreformation.net/forums/ <---- dig in.

  20. #20
    Няма ли деца ние спираме да съществуваме значи няма живот за нас какво по важно от това


    Задник съм!

  21. #21
    Тези неща са сбъхтани много надълбоко в нас..Никой не се замисля за това което прави какви са последствията..Водим един безмислен живот и ни интересува само материалното..Изведнъж нещо преобръща живота ни и почваме да виждаме нещата от друг ъгъл..А някои никога не осъэнават истинския смисъл на нещата..
    Sometimes the sound of goodbye is louder than any drumbeat...

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си