.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 5 от общо 5
  1. #1

    Задача по Химия

    Темата май е против 2 точка от правилана, но моля ако някой може да ми помогне с тази задача: В кои от следните в-ва химичната връзка е ковалента полярна: F2, LiF, F2O, CF4, BF3, BeF2, NF3? Подредете ги по нарастване на степента на полярност на ковалентните им връзки. Ще съм много благодарен ако помогнете, ако се налага ще черпя



    Нарушена т.1
    moderated by oth_fenka

  2. #2
    anonymous546178
    Guest
    F2
    tuk vruzkata e kovalentna polqrna nem i se misli da gi podrejdam

  3. #3
    Ако можеш да ми кажеш и за другите, а за подреждането здраве да е

  4. #4
    На всички е ковалентна полярна, защото електроотрицателностите им са различни.

  5. #5
    Немога да ти ги нареда щот нямам таблицата..но ще обясня. ковалентна химична връзка,несиметрично разположена между два атома се нарича ковалентна полярна връзка. колкото по голяма е разликата в електроотрицателността на атомите,толкова по -полярна ще е връзката. Също така трябва да знаеш,че общата ел. двойка се изтегля към по електроотрицателния атом,а при голяма разлика двойката е почти изцяло изтеглена към него. Тва например е при йонноте съединения като NaCl, тук електронната двойка е силно изтеглена към хлора и се пише така Na :CL (двете точки се слагат към хлора)
    В случая ти трябва да ги наредиш от от по-слабо полярните към по силно..тва ще рече от малки разлики към по- голени. Трябва да имаш в учебника таблица на електроотрицателност..глед ай от там и ги нараеди. ако пак немоежеш ми прати таблицата аз щи ги нареда
    Sinan Sakic rulzzz


Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си