.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 45
  1. #1

    Езичеството се възражда! Своето не даваме, чуждото - НЕ ЩЕМ!

    В България - ХРИСТИЯНИ отдавна няма! Сега ще ви обясня и защо...

    Когато Борис много мъдро бива принуден от византииските лисици да обърне цял един народ в семитска религия където най големите светци са СВЕТИ ДИМИТЪР, и СВЕТИ ГЕОРГИ - /и двамата са етнически гърци/, българите се БУНТУВАХА!

    Първи бунт - 52 и двама от стоте боили/сто са според интерпретация на йерархичната система в волжка българия, реалния брой на боилите тук не е известен с абсолютна сигурност/, се дигат срещу "лошия закон" и "предаването на бащина чест и слава" както е записано в аналите на историята.

    Втори бунт - няколко години по късно синът на Борис в които проговаря очевидно дядовата кръв/ Какъвто дядото, такъв и внукът... казва народът/ се заема да поправи неправдата. Върхът е когато Владимир Расате влиза с кон в главната базилика в Плиска и го превръща в обор.

    Обаче Борис 1 от манастира/мишата дупка/ в която се е криел е видял какво става и се обажда на своите верни другарчета - лисиците/елините/. Те пращат армия и изведнъж Расате бива ослепен а народът - наново покорен в робската вяра.

    Защо робска вяра ли? Думата "православие", съържа частицата СЛАВ [на латински РОБ]. Още омуртаг казва: "Таз странна вяра учи силните да стават слаби, а слабите - още по слаби".


    Следващ бунт - ами ересите. Ересите са плод на съпротивата срещу чуждия мироглед. Тази съпротива се изражда в анти държавност - богомили, адамити, и други изроди.

    АКО НЯМАШЕ ХРИСТИЯНСТВО - НЯМАШЕ ДА ИМА И СЕКТИ!


    Имало ли е и други бунтуве срещу КРИВО-сКлавието? - Ами да! Имало е! Борбата на българските възрожденци е била срещу... Поп, Чорбаджия и Турчин! Вържи попа, да е мирно селото е поговорка измислена НЕ случайно!

    В по скорошни времена с нео-езичество се свързват РНБ, но поради ограничени материали не може да се доразвие темата. В днешно време езичеството се възражда, набира сили, а с него и автентичния "пра"български дух на неопокорство и отхвърляне на чуждото. Докъде ще стигне древния зов в душите ни е само въпрос на нашата воля.

  2. #2
    Ако България е останала езическа са щели да ни смажат от всички страни.


    Борис е направил правилно решение.

  3. #3

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    тук таме
    Мнения
    1 101
    "Борис е направил правилно решение."
    Зависи от коя гледна точка гледаш....икономически да,защото ще им съюзници,но това негово решение не е нищо повече от стратегия!

    Всъщност българския народ си е заслепено стадо,което няма нищо общо с първоначалните български обичаи и вярвания.....един народ който не цели да запази първоначалните си вярвания и обичаи,а иска да възприема чужди.....да християнската религия е чужда!Идва от юдаизма и благодарение на своите мирни лозунги стъпващи на апокалитични и адски страхове.Какви са били идейте и еврейте.....те винаги са били роби,а сега тяхната вяра се налага навсякъде и се отнася агресивно към всичко друго останало което не е "християнско".

    Фактите са си факти....като пголеждаме миналото виждаме че релгиията е зародена от робските слоеве,като погледнем на какво учи самата религия виждаме че учи на смирение,примирение....обръ ане на другата буза.....по могъщо оръжие както съм казвал от страха няма и тази религия изпозлва именно това оръжие.Робска религия която налага заплашителен контрол и подчинение.Самия Исус какво е казал...."който не е с мен е против мен",т.е. който е в опозиция се счита за дявол и ще гори в пъклите на ада.....и сега недейте да излизате с тъпите си символистични глупости,защото религията е създадена да се тълкува и разбира буквално и се е дуктувала и разбирала буквално,доста време и какво е ставало по това време....избивания защото хората не са били християни.А сега когато света се обърна към демокрацията се забелязва точно тази невероятна глупост да се гледа на религията от към символистична гледна точка....а това си е коренна промяна на религията....според мен сегашните християни,който следват вярата си символистично не са никакви християни,а са просто едни козички наредени на опашка,който постоянно биват издоявани,като едновременно с това са заплашени че ако не решат да се махнат от това издояване ще ги чака вечен пъкъл и страдание.....
    Нима това е религия която трябва да се уважава....религия според която ако не я изповядваш ще страдаш и ще гориш във вечни пламъци....
    А къде забравяте и ограничеността която самата религия налага на народа,за да може да го контролира.....света не се върти около нашата планета,но християните винаги са били против тази теория,като винаги са твърдели че сме сами във вселената.....
    Ако християните направляваха всичко то сега нямаше да има нито технологии,нито медицина,нито щяхме да знаем какво е това молекула дори....щяхме да си мислим че слънцето се върти около нашата планета....
    Ако трябва да помислим относно ереса....от една страна зависи всъщност какъв е самия ерес....защото ерес е думата с която се наричат хората който не следват христовата вяра,но в това число влизат и мюсюлмани и сектанти и будисти и атеисти и всякакви други подобни....Аз в момента се водя за един вид езичник,въпреки че реално погледнато аз съм против всякакви религии и тем подобните "душевни" учения....
    Човек трябва да гледа на нещата не само от една гледна точка,а от поне 3-4,да гледа мащабно нанещата,да гледа детайлно,да се поставя на мястото на друго хорамда гледа от страни на нещата.Е като приложите ей тези гледни точки който изброих върху религията и ще стигнете до същото заключение до кеото и аз съм стигнал.
    Благодаря за отделеното внимание.
    "Митът за Христос ни свърши много добра работа..."Папа Лъв Х
    "Верните слова не са красиви, красивите слова не са верни." Лао Дзъ
    "Това което не ме убива,ме прави по-силен"Ницше
    http://bezbog.blogspot.com/

  4. #4
    Цитирай Първоначално написано от Christ
    Борис е направил правилно решение.
    http://www.tangarag.co.cc/
    Да - срина държавата уби традициите и обезглави елита.

    Машала на Борис Ефенди дето еба майката на държавата като манаф!

  5. #5
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594
    В кой Бог вярваш тогава, като си езичник?
    01001000011000010110100001100001001000000111000001 1100100
    11001010110001101100001011010110110000100100000011 1001101100101

  6. #6
    За жалост тъй като е форум не мога да направя любимия си жест когато говорят глупости - Ръчичко.

  7. #7
    Супер фен Аватара на InitialD
    Регистриран на
    Sep 2006
    Град
    Източен Бейрут , Ливан
    Мнения
    1 805
    Автора на темата е турчин от Люлебургас!!! Не го слушайте!!!
    И тази година най - шумна бе групата на православните араби.Младежите с пълно гърло викаха "Иисус е наш Бог".Преди години било решено арабите да не бъдат допуснати в комплекса.Свещения огън обаче не паднал, докато прогонените не влезли.

  8. #8
    Супер фен Аватара на AutumnTears
    Регистриран на
    Nov 2007
    Град
    Between the Standing Stones
    Мнения
    2 014
    Цитирай Първоначално написано от Initial_D
    Автора на темата е турчин от Люлебургас!!! Не го слушайте!!!
    rly?

    И само твоят съд ме вдига в небеса и хвърля в бездни...

  9. #9
    Супер фен Аватара на InitialD
    Регистриран на
    Sep 2006
    Град
    Източен Бейрут , Ливан
    Мнения
    1 805
    Цитирай Първоначално написано от justme__
    Цитирай Първоначално написано от Initial_D
    Автора на темата е турчин от Люлебургас!!! Не го слушайте!!!
    rly?
    Ахам
    И тази година най - шумна бе групата на православните араби.Младежите с пълно гърло викаха "Иисус е наш Бог".Преди години било решено арабите да не бъдат допуснати в комплекса.Свещения огън обаче не паднал, докато прогонените не влезли.

  10. #10
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594
    Май авторът вярва в Тангра. Явно живее в друг свят, смята, че българите са божествена раса, и че Тангра е единственият Бог.
    Дано да не е така. От друга страна, може да е и атеист, но да използва символът на Тангра като символ на свръхнационализма и на древните български обичай.
    01001000011000010110100001100001001000000111000001 1100100
    11001010110001101100001011010110110000100100000011 1001101100101

  11. #11
    Аватара на SiegHeil
    Регистриран на
    May 2008
    Град
    Видин
    Мнения
    1 537
    Автора е идиот и се казва Ташко. Хайл Ташко
    And in our Dying, we're more alive-than we have ever been
    I've lived for these few seconds
    For I am Winter born
    http://vbox7.com/play:d61898cb

  12. #12
    ха... езичеството се възражда?...и ти какво? Правиш , неумело , глинени тотеми с формата на дебела жена с увиснали гърди (надявам се не си използвал образът на майка си ) и после ги окачваш на врата си . Молейки се всяка сутрин и вечер за плодородна реколта и благодат , а после отскачаш до най-близкия MC Donalds , KFC или тъмнокож дюнерджия.....
    Не целта е цел, а пътят

  13. #13
    Аватара на lsd43
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Някъде по широкия свят...
    Мнения
    2 014
    Още един филмар,като си толкова българин,навлечи пра-бългаските доспехи и язди кон по улиците.
    War is tool ,with this tool the powerful people manage their plans for the new world. World of mass slavery ,world of mind control. If you haven't realise it yet- you are part of that enslaved humanity too.

  14. #14
    Аватара на lsd43
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Някъде по широкия свят...
    Мнения
    2 014
    Колкото до причините Борис да въведе християнството.

    Първо ,за да обедини още повече славяни и пра-българи -единна религия ,следвателно и по-единен народ.

    Да може да избегне международна изолация,все пак повечето държави тогава вече са били християнски.

    Естествено го е приел и за да може да води умелата си политическа игра,която е водил между Рим и Византия.

    Тъй че най-вероятно Борис е въвел християнството по чисто политически и икономически причини.
    War is tool ,with this tool the powerful people manage their plans for the new world. World of mass slavery ,world of mind control. If you haven't realise it yet- you are part of that enslaved humanity too.

  15. #15

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    тук таме
    Мнения
    1 101
    Не заемам нито страната на автора,нито страната на неймлесс,но изказването му просто прави невероятно впечатление.
    Май авторът вярва в Тангра. Явно живее в друг свят, смята, че българите са божествена раса, и че Тангра е единственият Бог. funfunfun
    Дано да не е така. От друга страна, може да е и атеист, но да използва символът на Тангра като символ на свръхнационализма и на древните български обичай.
    Само едни малки забележки бих желал да отправя:Юдеите и евреите също се смятат за богоизбран народ.Християнския бог също се смята че е единствен.Древните български обичай няма абсолютно нищо общо със сегашните християнски обичай.
    "Митът за Христос ни свърши много добра работа..."Папа Лъв Х
    "Верните слова не са красиви, красивите слова не са верни." Лао Дзъ
    "Това което не ме убива,ме прави по-силен"Ницше
    http://bezbog.blogspot.com/

  16. #16
    Княз Борис като ни покръства гледа да запазим обичаите си и до голяма степен го правим.Например нестинарството и кукерството.
    И ако България не беше станала християнска държава едва ли щяхме да просъществуваме дълго, при положение ,че едни от най-силните държави тогава са били християнски. Княз Борис е направил много мъдър политически ход.
    brd.blog.bg

    brd.bulboard.com

  17. #17

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    тук таме
    Мнения
    1 101
    Ти да не си някаква врачка....от къде си толкова сигурен че това е щяло да стане...

    Само два обичая ли можеш да изброиш.Които обичаи всъщнсот са сродени с християнските светци-защитници.В нестинарството когато танцуват върху жаравата носят икона на християнски светец....
    О да вижда се колко са се запазили....а какво можем да кажем за другите обичаи които са изчезнали заедно с вярванията и поверията...

    Споко пич...всичко започва за да свърши...и на тази религия ще й дойде края.
    "Митът за Христос ни свърши много добра работа..."Папа Лъв Х
    "Верните слова не са красиви, красивите слова не са верни." Лао Дзъ
    "Това което не ме убива,ме прави по-силен"Ницше
    http://bezbog.blogspot.com/

  18. #18
    А какво е щяло да стане при положение ,че Франкската империя е била християнска ,Византия също и Великоморавия е била на път да стане 100% християнска държава.Просто ,ако не бяхме приели християнството бихме се обрекли на изолация и рано и ли късно България щеше да бъде унищожена. Прочети "Книга за българите" на Петър Мутафчиев.

    Е ч,е са преплетени с християнството е така. Сега не познавам добре българските обичай, но щом само тези два са запазени и са едни от най-известните значи сме запазили нещо от обичайте си. Сурвакането също е древнобългарски обичай който днес съществува в Памир , а ладуването и коледуването вероятно са със славянски произход.
    За древнобългарските обичай не се знае много освен ,че дедите ни са почитали небесните светила .А и днес българите също почитат слънцето и месеца .Змея също вероятно е почитан от древните българи тъй като всички сармати са го почитали и в днешната ни митология змея е почитан като добър демон.
    Иначе ,че много вярвания са изгубени е вярно ,но и много сме запазили.
    brd.blog.bg

    brd.bulboard.com

  19. #19

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    тук таме
    Мнения
    1 101
    Самия ти аватар и ника ти говори за самия теб....националист->хахахахахахахаха
    С ясновидци не искам да влизам в спор
    "Митът за Христос ни свърши много добра работа..."Папа Лъв Х
    "Верните слова не са красиви, красивите слова не са верни." Лао Дзъ
    "Това което не ме убива,ме прави по-силен"Ницше
    http://bezbog.blogspot.com/

  20. #20
    Не виждам какво му е сешното на ника и аватара ми. То е близко до ума какво е щяло да стане при положение, че християнството освен ,че набира сила в Европа ,две от най-големи политически сили тогава Франкската империя и Византия са християнски.Прочети няколко по сериозни исторически книги и ще разбереш за какво иде реч ,а не полуограмотен да спориш трябва да си наистина тъп и дебилен за да вярваш ,че България би оцеляла като езическа държава в християнизираща се Европа. Посочи ми една страна днес,която да е езическа всички са или християнски или мюсюлмански.
    brd.blog.bg

    brd.bulboard.com

  21. #21
    кей мен, при все че ме кефят мненията ти, тука националистът като че ли е прав.

    Борис просто е бил притиснат в случая да наложи християнска религия. Не само като обединението между славяни и прабългари на последно ниво - теологично, а защото в един етап от властването леко залита и дава хляб на Византия да ни подбие яката. Фактически без да приеме християнството, бихме си останали просто някаква византийска провинция, по най-голяма вероятност.

    А така или иначе и да не е станело това към 863-4 година, в по-късен етап под натиска на франките е щяло да се осъществи. В крайна сметка изборът е бил запад или изток, резултат - един и същ като обща религия.

    Иначе няма как, сещаш се - варварска държава сред развити такива. Кой ще търгува с варварите, кой ще сключва мирни договори с тях? Ами никой, просто защото са на едно огромно стъпало по-ниско.
    "И знам, че през каквото и да те накара да преминеш, каквото и да ти донесе съдбата, ще се справиш. Защото си личност. Защото духът ти е най-силният, въпреки и някога печален, който някога съм усещала."

  22. #22
    Иначе няма как, сещаш се - варварска държава сред развити такива. Кой ще търгува с варварите, кой ще сключва мирни договори с тях? Ами никой, просто защото са на едно огромно стъпало по-ниско.
    Франките не са били по развити напротив нашите канове са имали в дворците си водопроводи,канализация за такива нещта франките не са си мечтали. Въпроса е идеологически ,а не дали са по развити или не.
    brd.blog.bg

    brd.bulboard.com

  23. #23
    Развити по-скоро като култура/религия...сещаш се. Преди самият Борис сме си били диваци като вярвания и т.н. Не че това не ми харесва примерно на мен :Р
    "И знам, че през каквото и да те накара да преминеш, каквото и да ти донесе съдбата, ще се справиш. Защото си личност. Защото духът ти е най-силният, въпреки и някога печален, който някога съм усещала."

  24. #24
    Като религия да .Все пак християнството е монотеистично ,а религията на древните българи е била политеистична. Въпреки това трябва да уважаваме и вярванията на предците си, смисъл не задължително да ги изповядваме,но ги уважаваме.
    brd.blog.bg

    brd.bulboard.com

  25. #25
    Голям фен Аватара на Vesk0u
    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    Монтана
    Мнения
    791
    Цитирай Първоначално написано от Националист
    Като религия да .Все пак християнството е монотеистично ,а религията на древните българи е била политеистична. Въпреки това трябва да уважаваме и вярванията на предците си, смисъл не задължително да ги изповядваме,но ги уважаваме.
    Най-накрая един потребител със свестни коментари - браво национлист!
    И да! Тук съм съгласен с теб - трябва да уважаваме предците си и това, което са изповядвали.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си